Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

kersten

Pomerne nudný priebeh filmu, a však som rada, že koniec mi to vynahradil. Naozaj famózne zakončenie. Topiaci sa voskový dom, zabáranie sa do topiacich sa schodov..... tak to sa pi páčilo. Pôsobivé. Hlavný hrdinovia mi trošku liezli na nervy svojou hlúposťou a Paris radšej nekomentujem. ()

Hartigan

Na další opajcnuté dílko ze stáje "stále rozrůstajícího se počtu remaků" slušně odvedené řemeslo a jeden z prvních hororů vůbec, který jsem si neoprávněně vypálil (měl jsem strach, že mě s vypáleným dývkem někde chytnou a udají) a pak i provinile přehrál na našem šípu DVD Nintaus. Tehdy jakožto čtrnáctiletý capart a neznalec filmového světa, mě právě "House of Wax" dočista odvařilo. Film to byl po všech stránkách pěkný a zábavný. Naháněčky po prázdném městečku měly spád, vraždám nechyběly koule a znázorněny byly přehledně bez příkras či schovávání násilí. Jen zase ta mládež se většinu času chovala jako stádo tupoňů a jeden po druhém za to byly řádně krvavě trestáni. Nicméně na druhou stranu tehdy nebylo přehršel mobilů, lidé nebyli napíchnutí a odposlouchávaní, non-stop nedřepěli na sociálních sítích a necivěli hypnotickým pohledem do svítících cihel od Samsungu nebo Jabka. Tudíž by bylo dnes zajímavé sledovat a porovnávat inteligenční kvocienty účastníků tohoto rodea. Jestli by se celá situace odpískala do autu kvůli žádnému signálu, nebo by všechno dopadlo úplně jinak. S těmi herci to bylo taky na štíru. Mužskou fotbalovou sestavu, co se omylem ocitla před kamerou, a zaměřím se raději na opačné pohlaví. Elisha Cuthbert se obsadila především kvůli ženským přednostem, to věděli úplně všichni. Nicméně to v rámci možností "uhrála" ze všech přítomných ochotníků nejpřesvědčivěji. No, a taky nesmíme opomenout životní roli naší blonďaté Hiltonky. Ta se nám všem snažila vší sílou dokázat, že úspěšně absolvovala alespoň jeden herecký kurz a tím pádem by na to měla mít :D, jenže se to snažila ukázat tak moc křečovitě a neprofesionálně, že jí na onu kreaci stejně nikdo nehoupl. Proto by si měla, pro dobro a zdraví všech, najít jiné zaměstnání, jen už ne prosím u filmu. Maximálně tak leda v pornografickém. 70% ()

pumpkinqueen

V dětských letech to byl můj první slasher a stále se k němu ráda vracím. Má všechno, co by mít měl - skupinku teenagerů, z nichž někteří jsou otravní, někteří méně otravní a někteří i docela sympatičtí. Uznávám, že Paris byl trochu přeslap, ale myslím, že některé krvavé chuťovky nám ji docela vykompenzují. A pokud ne, tak pořád tu máme fešáka Padaleckiho a Murraye a taky života chtivou Elishu Cuthbert, která je jednou z těch hlavních hororových postav, kterým prostě fandíme. Nechybí rozhodně ani napětí, které v novějších slasherech častokrát postrádám a příběh je zasazený do perfektně hororového prostředí, které mu příjemně hraje do karet. No a na závěr, proč mi tenhle slasher přijde lepší, než ostatní téhle doby... Má příběh, který má původ, všechno je po lopatě vysvětlené a my se dozvíme, proč se děje, co se děje. A to je pro mě důležité. ()

Vabr

Strašidelně levný úvod s nesmyslným výběrem použití found footage kamery nás uvítá do party teenagerů, z nichž jsem si neoblíbil ani jednoho. Osobně si myslím, že Dům voskových figurín má stejný průběh děje jako plno jiných (za mě) ne tak zdařilých a podobných hororů, a tak nemá cenu rozepisovat se o předvídatelnosti nebo nelogičnosti v chování postav. Celkově bych to shrnul slovem: samoúčelné. Štěstí je, že se film ve finále vzpamatuje a dostane obstojný konec. Vyhodnocení: Konečné odhalení je tristně zbytečné ()

SFalconJ

Celkem slušný horor s dusnou atmosférou chvílemi dokonce brnkající dívákovi na nervy. Bohužel ani tento snímek není bezchybný a zde je několik postřehů. Když Bo vyjde z kostela, zapálí si cigaretu, kterou za pět vteřin típá úplně vykouřenou. Když bratr se sestrou unikají z rozékajícího se muzea voskových figurín, hrabou vosk ze zdi, aby se dostali ven, ale vůbec je nepálí, což by měl, zvlášť, když se vosk roztéká při velmi vysoké teplotě. Nelogická je také ignorace jeho sestry, které Bo uštípl kus prstu. Pár minut od chvíle si ani nezastěžuje, že jí otevřená rána bolí a ruku normálně používá, například, když jí padne do ruky baseballová pálka. I přes tyto nedostatky si myslím, že tři hvězdičky jsou pro tento film adekvátní. Jen se obávám, aby tento film neměl druhý díl, pak by dopadl stejně jako Jeepers Creepers(jeden z bratrů Sinclairových stále žije). ()

Louie

Louie se těšil na smrt Paris Hilton. Ale proč Louiemu nikdo neřek, že to bude po šíleně dlouhym úvodu o ničem, kdy už nebylo více sýrového popcornu??? ()

Agarwaen odpad!

Rád se kouknu na dobrý horor a abych se mohl pěkně bát, jsem ochotný mu i lecos odpustit, ale co je moc, to je moc..Nic než využití moderních technologií k vytvoření hodně hnusných scén tento film nenabízí. ()

turbou

A je tu další ubohá vyvraždovačka s načančanými teenagery. Tento film se nezařadil snad do žádné kategorie...Horor??? vubec...dej je naprosto předvídatelný takže se leknout nebo bát mužete pouze tehdy jestli ve vašem kině(případně doma) straší. Občas se horory mění v komedie kdy se divák baví hláškami masových vrahů a dalších vyvrhelů :-) Tady opět ne! Celý film je jedna velká NUDA!!! Jediný moment který mě opravdu potěšil byl konec Paris Hilton,která by mohla přejít k jinému druhu filmu...ten by ji možna slušel víc! Nevíte k jakému??? "Prý herečka, k.... je to." :-) ()

LordMysti

Vizuálně moderně pojatý horor, ovšem po obsahové stránce slabota. Čekal jsem větší říz, ale opět se to sesunulo do absolutního průměru, spíše podprůměru. Ale na druhou stranu musím říct, že jsem viděl již víc mnohem horších hororů. ()

Sosak

Absolutně tupý film s neméně tupou Paris Hilton jako hlavním lákadlem. Příběh vyděsí maximálně svou nereálností (celej barák z vosku, prohození klacku skrz 2 okýnka u auta a lebku oběti...) a krvavý momenty jsou dneska všude, už i ve zprávách, takže co z toho? Snad až na jeden moment s lepidlem na hubě (hm, bylo to vůbec v tomhle filmu?) je to ztráta času jako hrom... ()

loveless

Příliš dlouhé, nechutné, nudné, naprosto bez napětí a nemám ráda Paris Hilton... A za co celá ta jedna hvězdička? Chad Michael Murray to u mě tak trochu zachránil :) ()

for-com odpad!

Jediný co jsem si z tohodle filmu odnesla bylo bolení hlavy a přesvědčení, že tenhle film si už nikdy znova nepustím ()

Alexandre

House of Wax je má nejoblíbenější vyvražďovačka posledního desetiletí, kterou jsem si užíval naplno už v prvních minutách a spokojeně jsem hltal každou další minutu filmu. Atmosféru to má víc než dobrou a jelikož tohle byl jeden z mých prvních hororů, tak jsem se u něj i solidně bál (samozřejmě nemohu zapomenout ani na pár lekaček) a pocity z filmu byly veskrze velmi kladné, takže já dávám plný počet. ()

DarkoCohen

Tenhle film je fakt k smíchu. Naprosto nechápu, jak jsem se na to vydržela kdysi koukat. Možná to bude tím, že jsem na to koukala v práci. O to víc se mi pak příčilo, když mi šéf ve videopůjčovně nakázal, ať to doporučuju lidem jako dobrý horor. Já jsem to ale z úcty nejen k zákazníkům, ale i k sobě samé, nedoporučila ani jedinkrát. Ještě by si lidi mysleli, že se bojím u limonády;p ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak