Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

Fuckmaker

Nezáživná komerční záležitost. Jedinou radost mi Jaume Collet-Serra udělal tím, že zabil Paris Hilton. Ale kdyby ji vůbec neobsazoval, tak by udělal líp. Rozteklé finále bylo ale celkem hezké ( stejně jako pěkná Elisha Cuthbert )... 30% ()

Hyger

Škoda, že Paris zemřela a dokonce se snažila vzdorovat, ta měla spíše skončit místo Jareda jako figurína. Brácha a ochránce krásné Elishy to těm šmejdům taky pěkně nandal, takže dávám tři hvězdičky. ()

goniss

Fascinuje mě představa, kdy člověk stažený z kůže, dokonale potažený voskem, stále žije, dýchá, slyší, vnímá a pomalu umírá.. ()

Silencia90

Musím říct, že je to opravdu nadprůměrný horor. Hrají v něm skvělí herci, kteří ačkoli ne moc "oceňovaní" (nechápu proč) neurazí a ráda na ně koukám kdekoli hrají. Nápad průměrný, zpracování taky, ale o to přece jde! Nejlepší věci jsou ty nejjednodušší. A navíc film skončil přesně tak, jak jsem doufala. Co víc si přát? :) ()

Aurus

5,5/10. Ok tenhle film je prostě nadprůměrný, nápad sice dobrý a solidní ale docela nelogické chování postav tak to jsem nechápal. Příběh je docela dobrý, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde asi jenom jednou, akce tu moc není a když tu je tak zas tak špatná není, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je docela povedená. Film ale i tak působí jako jednorázová jednohubka kterou si ale už asi nikdy nepustím. ()

molcan2

Mám k tomuto filmu veľkú náklonnosť, pretože som ho vždy sledoval, keď som bol dieťa, a jeho opätovné sledovanie mi prinieslo neuveriteľnú nostalgiu. Skupina kamarátov z vysokej školy je na ceste na futbalový zápas, keď sa im v meste duchov pokazí auto a oni sú nútení hľadať pomoc na jedinom otvorenom mieste: v múzeu voskových figurín. Určite ide o klasiku, film má skvelé postavy a výborný soundtrack, pričom v titulkoch hrá My Chemical Romance. Dá sa povedať, že je to film s klišé príbehom, ktorý však funguje veľmi dobre, keď som bol dieťa, tento film mi spôsoboval veľké nočné mory, ešte viac kvôli zloduchovi, z ktorého ešte aj dnes behá mráz po chrbte. Je to jeden z mojich obľúbených filmov, je to dobre natočený slasher s naozaj dobrými zabitiami. ()

gusman

Průměr, ale není to tak hrozné, jak jsem čekal. Vadí mi na tom některé naprosto vyložené nesmysly, naopak některé nápady jsou vcelku dobré a originální (neznám však původní dílo..) ()

Rannveig

Tak Výborně Jsme Se Už S Kámoškama Nepobavili! Málem Jsem U Toho Umřel Smíchy V Křečích -Samé Dokonalé Hlášky, Jako Třeba Při Trhání Kámošova Obličeje S Kousky Vosku.: "Promiň, promiň..." Nebo Při Couvání Před Postupujícím Vrahem.: "Počkejte..." Výborná Parodie (Tedy, Být Tam Pár Hlášek Parodijního Typu, A Je To Parodie Jak Vyšitá!-) ()

alambert

Co já nikdy nepochopím je, jaktože se najde ignorant, který je do Obsahu schopen napsat hlavní část pointy a zkazí tak ostatním zážitek z filmu. Já třeba jsem Obsah na CSFD nečetl dřív, než jsem film viděl poprvé, a byl jsem z filmu naprosto nadšen. Navíc ten Obsah tady v podstatě už vyjadřuje názor na film, protože ho popisuje jako stupidní. Takovou špičkou ledovce demence autora je, že napsal název města Athelson místo Ambrose, což je až s podivem. Co se týče mého nazoru na film, ten je velmi pozitivní. Prvních pár minut se film tváří jako pohodová roadmovie, pak se ale zvrtne v napínavou, strašidelnou, brutální i nechutnou podívanou s postupným vybíjením partičky přátel. Někteří tady popisují film jako že je to teenmovie...a no fuj...a bla bla. Ale těžko by takto jela na výlet partička padesítníků. Partička padesátníků by si navíc zavolala odtahovku a do městečka by ani nevlezla. Tak, a film by rázem neměl smysl. Takže lidi, wake up! ()

mala_kea

Průměrný horor s poměrně zajímavým scénářem. Collet-Serra se snažil vylepšit originál tohoto filmu, ale příliš se mu to nepodařilo, ikdyž občas nějaké pasáže jsou opravdu pěkně udělané ;) ()

DHDV

Znovu nechápu to nízké hodnocení- zase tak špatné to nebylo a viděl sem i méně logičtější filmy, které vynášíte do nebes jenom kvůli tomu, že je tak známkují ostatní. Považuju to za dobrý horor z toho důvodu, že film měl amtosféru a „lekačky“ fungovaly jak měli. Herecké výkony byly taky dobré a smrt Paris ve filmu- co více si můžete přát! Dávám 5 hvězd, jelikož tohle si tento film nezaslouží! ()

Eluin

Vím, je to hloupost, ale v zásadě jsem se u tohoto filmu bavil (verzi z roku 1953 jsem neviděl). SPOILER: tu smrt jsem P. Hilton opravdu přál :-). ()

Heroine

Jako horor to skutečně není nic převratného, ale scéna s prvním vstupem hrdinky do kostela (kdo viděl, ten ví), je podle mne dost působivá. Jinak je tam pár napínavých míst, a jinak je to samé klišé. Samozřejmě nehledě na to, že tenká vrstva vosku nikoho nezabije, ani nebrání 100% v pohybu, zatímco tlustá vrstva vosku zase docela nezanechá původní tvar toho, co je pod ní. A tedy logika selhala. ()

helloween93

Tenhle slasher i přes docela zajímavé obsazení nedopadl tak dobře, jak se čekalo. Vinou může být dementní scénář, na podobný horor dlouhá stopáž a účast Paris Hilton.:D Osobně to vidím na 2* ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak