Kouzelná chůva Nanny McPhee

• Česko Kouzelná chůva (více)

Pan Brown je majitelem krachujícího pohřebního ústavu, který drží nad vodou pouze štědré příspěvky panovačné tety Adelaide. Má sedm bystrých, ale také rozpustilých a velmi zlobivých dětí. Je pravidelným klientem místní agentury na hlídání dětí, po "likvidaci" sedmnácti chův s ním nechce mít majitelka agentury už nic společného. Bezradný pan Brown neví, co dál, jedinou oporou je mu mladá hospodyně Evangeline. Jednoho večera se objeví u jejich domovních dveří velmi nesympatická osoba, která je mimořádně ošklivá, a představí se jako chůva McPhee. Brown se domnívá, že mu ji poslala agentura. Za jiných okolností by ji nejspíš nezaměstnal, teď je jeho poslední záchranou. Děti ji nejprve odmítají poslouchat, záhy ale zjistí, že chůva používá čáry a kouzla, kterými je dokáže ovládnout. (TV Nova)

eagle-eye

Kýč jak Brno. Na druhou stranu pro děcka okolo předškolního věku je to nejlepší hraná pohádka co jsem měl za poslední roky možnost vidět, oceňuji především nápaditý scénář... Podle mě další ideální adept na Štědrý večer místo novodobých českých katastrof. Firtha ani Thomsonovou jsem nikdy moc nemusel, ale tady mi ani moc nevadili, Sangster vypadá jak Highmoreův brácha (heecky na něj ale nemá), ale nejvíc jsem se těšil na Kelly Macdonaldovou, která mě příjemně překvapila v Coenovic mňamce Tahle země není pro starý. Bohužel prostoru měla pomálu... ()

dopita

Po pár minutách je jasné jak to dopadne, kdo to neodhadne, má IQ v mínusu. Je to taková celkem blbina. Koukatelná. ()

MareT.

Film, který je k smůle až moc určený dětem a zároveň nenaplňuje tu představu kouzla, které "chůva" může nabídnout. K hrdinům si člověk ani nestačí vybudouvat vztah (nemá k tomu vůbec příležitost), chůva je jenom postava, která cedí nějaké věty přes její velký zub a pak je sladký happy end. Celkem zklamání. ()

Merkin

Kostýmy působily dost děsivě a obscénně, otec jako naprostý mamlas, děcka jako banda vymaštěnců a přes veškerou snahu jinak výborné herečky Emmy Thomsonové z ní kostyméři babiznu udělat nedokázaly, zkrátka a dobře vypadala(když to přeženu) jako modelka s umělým zubem. A příběh? Hahaha. ()

Teg

Originální? Nepředvídatelné? Plné dějových zvratů a vybroušených dialogů? Ani náhodou! Zábavné? To si pište! ()

Michalechal

Zpočátku nevychované a drzé děti se pod kuratelou chůvy McPhee naučí v rámci 5 lekcí chování jak se patří :-) Je to opravdu pěkná rodinná pohádka, u které jsem se zasmál a zvedla mi náladu. A zase ten závěr ... zkrátka to dojetí skrýt nešlo :-) ()

Paity

Na první pohld se tvářící jako naprostá bbost Kouzelná chůva Nanny McPhee je pouze průměrnou zálěžitostí, která ale asi patrně neurazí, když máte doma třeba osmileté dítko. V takovém případě poslouží více než dobře. ()

Hanys_

Kouzelná chůva, kouzelný Firth a kouzelná atmosféra. Ani se mi nechce věřit, že tahle pohodová rodinná fantasy má už skoro 10 let. 8/10 ()

mirkaaa

Film spíše pro děti, u kterého se ale pobaví i dospělí. Hezká pohádka plná dětí a kouzel a dobra a zla. Ráda si ji někdy pustím znovu. ()

Prochy38

Ideální film pro malé diváky. Pro nás větší už asi moc ne. E. Thompsonová a její bradavice byly výborné. Ale já nejsem na ten typ "nezvladatelných" dětí. By mě zajímalo, k čemu těch 17 chův předtím bylo. Nejsem ani moc typ, co snese film o strašně chytrých dětech, které se vyklubou z těch "nezvladatalnách". Na to já nejsem. Pravdu měl otec, když syna vyrazil s tím, že mu do toho nic není. Moc vážně věci na pohádkovém podnose, to prostě není nic pro mě... ()

angloumene

Pohádka která je zaměřená čistě na děti, které se u ní musí královsky bavit. Mě jako odrostlejšího diváka sice tolik nenadchla, ale nemůžu popřít její kvality. ()

peetriss

Jako nenáročná, oddychová rodinná blbůstka, tak trochu ve stylu Mary Poppins, zejména díky kvalitnímu hereckému obsazení, tato hra na napravovanou zlobivých sourozenců funguje. Chtělo to však méně pracovat na jistotu s osvědčenými šablonami a být více kreativnější. Protože však nechybí duše, kouzlo a láska, velmi poctivé tři hvězdy mohu s klidem dát. Emma Thompson výtečná. ()

evil_ryu

týmto hodnotením asi niektorých naštvem ale tento film sa mi vôbec nepáčil, vôbec sa mi to nezdalo vtipné ani dojemné neviem ale akosi mi to nesadlo. dávam len 2* ()

Angie91

Krásný příběh o muži, který zapomněl milovat a to nejen své děti. Dlouho jsem se tak nezasmála a nepobrečela najednou. ()

Kouzelná Emma Thompson se vrací

Kouzelná Emma Thompson se vrací

16.04.2009

Některá pokračování vás překvapí. Nejen tím, že vůbec vznikla, ale i relativně hvězdným obsazením. U nás Kouzelná chůva Nanny McPhee prosvištěla kiny téměř bez povšimnutí, v anglicky mluvících zemích… (více)