Je léto roku 1995 a čtrnáctiletá Ann a její matka Adele se stěhují z malého městečka do Los Angeles. Adele se chce oprosti od maloměstského života, který ji dusí. Doufá, že se jí v novém bydlišti splní její tajná přání. Naproti tomu Ann není stěhováním vůbec nadšena. Nechce opustit své přátele a spolužáky. Ani po dvou letech strávených v Los Angeles není vztah mezi matkou a dcerou nijak ideální. Adele stále věří ve své tajné sny, zatímco Ann je realistka. Jednoho dne se však jejich životy zcela změní. (oficiální text distributora)

JohnCZ

Ničím výjimečné drama ze života (toho amerického), které stojí za zhlédnutí především díky Natálce. Více drama než komedie, postava Susan Sarandon je místy dost nesnesitelná, takže se vůbec všem těm hádkám nedivím. Závěr je klasicky cukříkový, ale zas ne tolik, aby mě to dokázalo otrávit. Jako jednohubka na nedělní odpoledne to funguje velmi slušně. ()

corpsy

Rodinná dráma, ktorá nudí svojou dramatičnosťou, naopak snažia sa aspoň herci. A že ich je tu tých kvalitných požehnane. Na tento film potrebujete náladu. ()

Alementina

Dvě skvělý herečky, který umí hrát a v tomhle filmu to předvádějí. Příběh není špatný, jen nepřekvapí, v ničem, což je škoda, protože hloupý to není. ()

René.girl

Miluju filmy jako tento - zahřejí vás u srdce! Navíc kombinace skvělých hereček jako je Susan a Natalie prostě nemá chybu. 85% ()

rt12

Takovou hereckou chemie, která byla mezi ústřední dvojicí Susan Sarandon a Natalií Portman, bych si přála vidět ve všech filmech. Pak by bylo všechno za čtyři až pět. Tenhle film mě oslovil. ()

spygirl

Méďa Natálka byla jako vzpurná studentka velmi roztomilá a její matka Susan Sarandon energická, mírně naivní a trochu labilní... Tu módu strakatých elasťáků asi nikdy nepochopím... :D Bavilo mě to. Časté stěhování bohužel také znám... :-/ 80% ()

Juto

Susan Sarandon nikdy nebola tak nehorázne príťažlivá. Natalie Portman je jednoducho vynikajúca. 6/10 ()

Radiq

Příběh sebestředné anti-matky, kterou byste praštili, mít ji po svém boku. Je to přesně ten typ rodičky, o které děti budou vždy mluvit jenom jako o matce a ne o mámě, mamce, mamince. Chová se velmi idiotsky, nevyrovnaně a hystericky a tím vším trpí hlavně její dcera. Režisér dobře vybral do role matky nesympatickou Susan Sarandon a k ní do kontrastu krásnou nevinnou Natalii Portman - dobře to totiž odpovídá i těm jejich filmovým povahám. Nakonec je to ale docela ucházející studie jednoho vztahu, který by ale mohl jít mnohem víc do extrému a do sraček, aby byl více skutečný, blížící se některým skutečným příběhům amerických socek. ()

Mr.Ripley

Stačí si přečíst jména dvou hlavních aktérek a je jasné, že se budou dít velké věci. Žánr komedie bych zařadil přeci jen někam jinam, ač některé sarkastické momenty celý film odlehčují. Smutný příběh nefunkční rodiny. Dcery, která chce z tohoto pekla uniknout a nezdolné matky bojovat za svou rodinu a své přesvědčení ze všech sil. Na takový herecký koncert se nedá zapomenout. Dechberoucí herecké výkony zařadily obě hlavní aktérky do mého seznamu bohyň herectví. Citlivá dokreslující Elfmanova hudba je krásnou třešničkou na dortu. ()

TO

Vynikající film o hledání správné životní cesty a následování hlasu srdce. Natalie Portman podala výkon rozhodně nadstandardní. ()

lennyd

Vždycky, když matka (Susan Sarandon) prchá před svými démony, neuvědomuje si, jak dcera (Natalie Portman) trpí. Změna prostředí, která matce pomáhá, představuje pro dceru nepřekonatelný stres... Film jsem viděl již před delší dobou, a kromě jediné scény (herecký konkurs mladé Ann) si pamatuju jen to, že jsem měl hodně velké problémy u filmu neusnout. Ani Susan Sarandon, ani Natalie Portman, jakože v jiných filmech dokonalé, tu ve mne nenechali žádnou vzpomínku... ()

venison

Susan Sarandon je skvělá, Natalie Portman je výtečná, ale jinak je tohle drama málo dramatické, pomalé, fádní.. Něco se pořád děje, ale tak nějak nic do hloubky.. Ale co čekat od režiséra "Krásné pokojské"? ()