Reklama

Reklama

Mariňák 3: V obležení

(TV film)
  • USA Jarhead 3: The Siege (více)
všechny plakáty
Trailer

Desátník Albright je ambiciózní mariňák, převelený na americké velvyslanectví v jednom království na Středním Východě. Albright se hned po příchodu na velvyslanectví seznamuje s novými kolegy-vojáky. Poté se seznámí s velvyslancem, s šéfem bezpečnosti Krausem a ředitelkou digitální bezpečnosti, Olivií Winston. Jednoho dne si Albright všimne podezřelého kameramana, což hned nahlásí přímo velvyslanci Cahillovi. Olivia identifikuje muže jako Khaleda al Asirího, který má vazby na ISIS, ale před několika týdny měl být zabit pomocí dronu. Netrvá to dlouho a bránu velvyslanectví prorazí obrněné vozidlo, které exploduje, čímž umožní vstup útočníků na ambasádu. V čele skupiny je skutečně Khaled. Albright s velvyslancem a ostatními civilisty se musí ukrýt. Později je však velitel akce Kraus zabit a Albright, který má zkušenosti z předchozích misí, přebírá velení... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (41)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,,Pořádného mariňáka dělá vláknina. Když se pořádně nevykadí, není v boji k ničemu.'' --- Omlouvám se za poněkud fekální úvod, nicméně toto jedno z mnoha mariňáckých mouder, které Adkins coby velitel ostrahy americké ambasády pronáší před horlivým Albrightem - tak nějak celkem dobře charakterizuje tento film. Já si při jeho sledování vzpomněl na kdysi dávno hranou počítačovou střílečku Code of Honor (Neplést si s medal of Honor! .-). Byla to taková FPS, bugetovka. Lokace byly celkem exotické a vy jste level za levelem kosili haldy naprosto tupých nepřátel. Jasně, vy jste byli vycvičený maník ze spešlfors a proti vám nabíhali hardáci motivovaní hlavně vírou v Alláha. Level za levelem to bylo stejné, časem to už docela nudilo a jen zvědavost jaká bude další lokace v dalším levelu s očekáváním zda se to třeba nezlepší bránila člověku dát exit a uninstall... Ale jak správně tušíte, bylo pořád stejné, jen na konci bylo třeba zabít arci zlouna. Film jede po úplně stejné ose. Jedno království na středním východě - ano tak se ta země skutečně jmenuje, zřejmě asi proto aby Saúdové Amíkům neomezili dodávky ropy, působí neskutečně směšně a televizně. Stejně tak komparz místních a hadrníků s kalachama útočící na ambasádu . Během rozhovoru s velvyslancem uslyšíme i jakousi filozofii USA - proč vlastně jsme tu a co tu děláme. Jenže hadrníci žádný zastupitelský úřad v svém království prachu nechtějí a rozhodnou se Amíky z Ambasády vyhnat. A tak hrstka statečných marines vzdoruje přesile chráníc při tom velvyslance a jutubera (fakt jo) než budou evakuovaní. Samozřejmě Osprey s pomocí je na cestě i se stařičkým velitelem, kterého bych pustil maximálně tak na golf. Jenže mu to trvá, protožezřejmě letěl až Kalifornie a tak se hoši musí udržet stůj co stůj.  Celý film je jeden velký nudný boj a prozradím, že Adkinsovu oholenou bradu provětrá dokonce hlavice RPG. Tenhle chlapík má na filmy prostě smůlu. Zatím jsem ještě neviděl nic kloudného v čem by hrál... Sorry, ale tohle je jen za jeden harddisk zachráněný v nákupním košíku... * ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Predchádzajúce diely som nevidel, pričom ma ani moc nelákajú, no aspoň na tento diel som bol celkom zvedavý, keďže William Kaufman patrí medzi najlepších režisérov akčných videofilmov a navyše tu má jednu z hlavných úloh aj akčná ikona Scott Adkins, ale nakoniec ani nebolo treba, nie je tu moc o čo stáť. Ešte tá rozbehová úvodná tretina ma bavila najviac, síce ani tu sa nejedná o nič výnimočné, ale aspoň to pôsobí celkom obstojne, so snahou zoznámiť s postavami a celkovou situáciou a bol som zvedavý, čo bude ďalej. No následne sa to už síce naplno rozbehne a akcia strieda akciu, ale zábavnosť filmu ide paradoxne prudko dole. Už po pár minútach tejto fázy ma to prestalo baviť a už sa z toho stalo len obyčajné nudné čakanie na záver, pričom až do konca ma tu už výraznejšie nezaujalo vôbec nič. Takže po akčnej stránke som tentoraz dosť sklamaný, technicky síce je kvalitne zvládnutá, ako je to u Kaufmana zvykom a občas aj nejaký zásah pôsobí celkom efektne, ale to je asi tak všetko, chýba akýkoľvek nápad, je to len nudné stereotypné strieľanie, ktoré ma už po chvíli prestalo zaujímať. Chcelo by to akciu aj trochu spestriť, bol tu dostatok priestoru pre súboje a nejaké tie tiché likvidácie, ale s výnimkou jedného priemerného súboja a navyše aj to bez účasti Adkinsa sa tu nenájde vôbec nič. Postavy sú len čisto priemerné, hlavný hrdina nie je najhorší, ale ani ma moc nebavil a o ostatných platí prakticky to isté. Jedine ten Scott Adkins tu trochu vyniká, ale aj tak neponúkne nič výnimočné. Inak po vizuálnej stránke to v rámci svojej kategórie pôsobí celkom obstojne, čím mi aspoň Kaufman stále dokazuje, že predsa len patrí medzi tých lepších videorežisérov, len tie prestrelky by už potreboval osviežiť. Takže úplne zlé to určite nebolo, ale aj tak mi Jarhead 3 prišiel ako strata času a aj to jedno dopozeranie mi robilo problémy. Lepších filmov s podobnou tématikou je nespočet a to aj medzi videofilmami, napríklad aj taký Van Dammov Zástupca veliteľa bol podstatne lepší. 41% ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Docela zklamání. Při krátké délce (85 min bez titulků) jsem nečekal, že to potrvá půl hodiny než se začne něco dít. Navíc pokud se těšíte na Adkinse tak vychladněte. Neřeknu proč, jenom se na to taky pěkně podívejte a pochopíte. Záporák je tu pak jenom proto, že tu nějaký musí být. Přestřelky řemeslně slušně natočené jak je zvykem, ale tenhle faktor to nezachrání. Kaufman tentokrát šlápnul vedle. No co už stane se...35% ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Gunny Raines (Scott Adkins) se svým týmem mariňáků musí při útoku na ambasádu ochránit amerického velvyslance Dana Cahilla (Stephen Hogan) před mnohonásobnou nepřátelskou přesilou... Jarhead 3 je poctivý béčkový film, který nabídne dostatek akce v podobě přestřelek. Scott Adkins nemá tentokrát jakýkoliv souboj, ale i se zbraní v ruce to dokáže pořádně rozjet. IMDb uvádí nepřesně délku snímku, protože ta je pouze 90 minut. HODNOCENÍ 60% ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

|32%| Opět zdůraznuji, že se nejedná o žádné pokračování. Je to samostatný film či béčko. No, těšil jsem se na to dost, režisér videobéček točí skvělou akci, Adkinse tu máme a ono to dopadlo spíše nudně. Akce – tak ta je celkem dobře natočená, přestřelky jsou fajn, ale je tu problém, který se už párkrát stal. A sice, akce začne po velmi krátké době nudit. Všiml jsem si, že to není jen můj názor, jak tak koukám na komenty ostatních uživatelů. Rozhodně jsou ty přestřelky asi jediným kladem filmu, takovým malým, stejně začnou pak nudit no. O nějakém příběhu tu nemůže být snad ani řeč. Prakticky nic nedokáže zaujmout a k tomu tak odfláklé finále, počkat bylo to vlastně finále? Ani nevím. Adkins tu nemá nějak velkou roli a ani jeden svůj bojový chvat zde nepředvede jak je v posl době většinou zvykem. Začátek se docela vleče. Úplná katastrofa to není, ale na tak relativně krátkou stopáž jsem se dost nudil, což je ironie, když se zde skoro furt něco dělo. Slabý podprůměrný filmík, kterému s milosti dávám slabou 2 hvězdičku. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama