Reklama

Reklama

Mariňák 3: V obležení

(TV film)
  • USA Jarhead 3: The Siege (více)
všechny plakáty
Trailer

Desátník Albright je ambiciózní mariňák, převelený na americké velvyslanectví v jednom království na Středním Východě. Albright se hned po příchodu na velvyslanectví seznamuje s novými kolegy-vojáky. Poté se seznámí s velvyslancem, s šéfem bezpečnosti Krausem a ředitelkou digitální bezpečnosti, Olivií Winston. Jednoho dne si Albright všimne podezřelého kameramana, což hned nahlásí přímo velvyslanci Cahillovi. Olivia identifikuje muže jako Khaleda al Asirího, který má vazby na ISIS, ale před několika týdny měl být zabit pomocí dronu. Netrvá to dlouho a bránu velvyslanectví prorazí obrněné vozidlo, které exploduje, čímž umožní vstup útočníků na ambasádu. V čele skupiny je skutečně Khaled. Albright s velvyslancem a ostatními civilisty se musí ukrýt. Později je však velitel akce Kraus zabit a Albright, který má zkušenosti z předchozích misí, přebírá velení... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (35)

Rominator 

všechny recenze uživatele

Gunny Raines (Scott Adkins) se svým týmem mariňáků musí při útoku na ambasádu ochránit amerického velvyslance Dana Cahilla (Stephen Hogan) před mnohonásobnou nepřátelskou přesilou... Jarhead 3 je poctivý béčkový film, který nabídne dostatek akce v podobě přestřelek. Scott Adkins nemá tentokrát jakýkoliv souboj, ale i se zbraní v ruce to dokáže pořádně rozjet. IMDb uvádí nepřesně délku snímku, protože ta je pouze 90 minut. HODNOCENÍ 60% ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Predchádzajúce diely som nevidel, pričom ma ani moc nelákajú, no aspoň na tento diel som bol celkom zvedavý, keďže William Kaufman patrí medzi najlepších režisérov akčných videofilmov a navyše tu má jednu z hlavných úloh aj akčná ikona Scott Adkins, ale nakoniec ani nebolo treba, nie je tu moc o čo stáť. Ešte tá rozbehová úvodná tretina ma bavila najviac, síce ani tu sa nejedná o nič výnimočné, ale aspoň to pôsobí celkom obstojne, so snahou zoznámiť s postavami a celkovou situáciou a bol som zvedavý, čo bude ďalej. No následne sa to už síce naplno rozbehne a akcia strieda akciu, ale zábavnosť filmu ide paradoxne prudko dole. Už po pár minútach tejto fázy ma to prestalo baviť a už sa z toho stalo len obyčajné nudné čakanie na záver, pričom až do konca ma tu už výraznejšie nezaujalo vôbec nič. Takže po akčnej stránke som tentoraz dosť sklamaný, technicky síce je kvalitne zvládnutá, ako je to u Kaufmana zvykom a občas aj nejaký zásah pôsobí celkom efektne, ale to je asi tak všetko, chýba akýkoľvek nápad, je to len nudné stereotypné strieľanie, ktoré ma už po chvíli prestalo zaujímať. Chcelo by to akciu aj trochu spestriť, bol tu dostatok priestoru pre súboje a nejaké tie tiché likvidácie, ale s výnimkou jedného priemerného súboja a navyše aj to bez účasti Adkinsa sa tu nenájde vôbec nič. Postavy sú len čisto priemerné, hlavný hrdina nie je najhorší, ale ani ma moc nebavil a o ostatných platí prakticky to isté. Jedine ten Scott Adkins tu trochu vyniká, ale aj tak neponúkne nič výnimočné. Inak po vizuálnej stránke to v rámci svojej kategórie pôsobí celkom obstojne, čím mi aspoň Kaufman stále dokazuje, že predsa len patrí medzi tých lepších videorežisérov, len tie prestrelky by už potreboval osviežiť. Takže úplne zlé to určite nebolo, ale aj tak mi Jarhead 3 prišiel ako strata času a aj to jedno dopozeranie mi robilo problémy. Lepších filmov s podobnou tématikou je nespočet a to aj medzi videofilmami, napríklad aj taký Van Dammov Zástupca veliteľa bol podstatne lepší. 41% ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Docela zklamání. Při krátké délce (85 min bez titulků) jsem nečekal, že to potrvá půl hodiny než se začne něco dít. Navíc pokud se těšíte na Adkinse tak vychladněte. Neřeknu proč, jenom se na to taky pěkně podívejte a pochopíte. Záporák je tu pak jenom proto, že tu nějaký musí být. Přestřelky řemeslně slušně natočené jak je zvykem, ale tenhle faktor to nezachrání. Kaufman tentokrát šlápnul vedle. No co už stane se...35% ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

|32%| Opět zdůraznuji, že se nejedná o žádné pokračování. Je to samostatný film či béčko. No, těšil jsem se na to dost, režisér videobéček točí skvělou akci, Adkinse tu máme a ono to dopadlo spíše nudně. Akce – tak ta je celkem dobře natočená, přestřelky jsou fajn, ale je tu problém, který se už párkrát stal. A sice, akce začne po velmi krátké době nudit. Všiml jsem si, že to není jen můj názor, jak tak koukám na komenty ostatních uživatelů. Rozhodně jsou ty přestřelky asi jediným kladem filmu, takovým malým, stejně začnou pak nudit no. O nějakém příběhu tu nemůže být snad ani řeč. Prakticky nic nedokáže zaujmout a k tomu tak odfláklé finále, počkat bylo to vlastně finále? Ani nevím. Adkins tu nemá nějak velkou roli a ani jeden svůj bojový chvat zde nepředvede jak je v posl době většinou zvykem. Začátek se docela vleče. Úplná katastrofa to není, ale na tak relativně krátkou stopáž jsem se dost nudil, což je ironie, když se zde skoro furt něco dělo. Slabý podprůměrný filmík, kterému s milosti dávám slabou 2 hvězdičku. ()

Ouwen 

všechny recenze uživatele

Mám problém najít alespoň nějaké informace i na Googlu o Kaufmanovi. Ale jak moc na tom záleží? Ten borec stojí zřejmě za Velkým Třeskem. No a ne? Z ničeho vytvoří něco, důkaz nesporný. Během psaní tohohle komentu jsem se snažil najít detaily o rozpočtu, ale to se mi taky nepovedlo. Ovšem tyhle detaily asi nemá cenu řešit - primární je, že akce je plno, je přehledná, krásně krvavá a zmixovaná s fantastickou hudbou. Spousta průstřelů je úplně kulervoucíc, tady jsem si to vychutnal nádherně. Navíc se opět přebijí, kryje se a nějaký náznak taktiky vystrčí růžky. Jinak ten soudtrack se mi snad podaří najít... no Hříšnici A Svatí je Kaufmanův strop, naštěstí nepolevil a zatim mne baví všecko, co natočí. Krom přestřelek se najde i několik hezkých explozí a dva krátké, brutální souboje. Banda mariňáků v čele s Weberem a Adkinsem sympaťáci, zejména Adkins by měl hrát vojáka častěj. Sasha Jackson fakt sexy a se zbraní vypadá prcatelně, ještě mne potěšila ukecaná role Dennise Haysberta, kterého znám jako Davida Palmera z 24, jsem rád že ho po dlouhé době vidim. Ještě záporák nebyl nejhorší, zbytek postav za nic fakt nestojí. Scénář a kulisy asi nemá smysl nějak rozebírat, tupé béčko, kde prolítne nějaká slušná hláška a spousta patosu, některé vtípky trapné, skalnaté kecy mladejch sráčů směšné. Kulisy sice levné, ale tak odehrává se to někde v zemi Alláha a pro bojiště dostatečné. Vizuál jako takovej průměr, některé kamerové nájezdy fajn a střih naprosto v pohodě. Asi nemá cenu něco psát, tempo ideální.. no jako předkrm před 13ti hodinovkou Baye akorát. Těšim se na další matroš od Kaufmana. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama