Budova Millenium v New Yorku, 102 poschodí, 72 výtahů.... Mark Newman zde pracuje jako mechanik výtahů. Jeden z výtahů se pokazí... na pokraji života a smrti uvízne také skupina těhotných žen... Záhadu kolem poruchy se snaží odhalit ambiciozní novinářka deníku Morning Post. Byla to vůbec náhoda, nebo jen nedbalost? (oficiální text distributora)

TheDon

Výtah smrdí. Když v něm rodí šestice mamin naráz, ještě aby nesmrděl. Ale von se sám občas i otevře, takže vyvětráno a už může zase pendlovat nahoru dolů kosmickou rychlostí. V garážích vcucnout nějakýho skejtra a během dvou vteřin ho vyflusnout v jednavosudesátým hlavou napřed. Leť ptáčku, leť. Boha jeho, to byla zase pitchovina. 25% P.s.: Naomi byla prima. ()

Sokkk_y

Jeden z mnoha béčkových výplodů Hollywoodu. Děj je jedna velká krávovina. Přece jen výtah s vlastním mozkem...no.., to už více věřim tomu, že Santa Claus nechodí komínem ale dvěřmi. Herecké výkony také nic moc. Ono stejně, i kdyby tam hrála Robertsová s Deppem, tak by se nic nezměnilo. Filmy tohoto typu bych zakázal natáčet, protože pak se budou američtí občané bát jezdit rychlovýtahy. ;) ()

TO

Naomi Watts v příjemném, zajímavém a celkem napínavém béčku o výtahu co si postavil hlavu - příběh je teda pořádná krávovina. ()

demented

Vzhľadom na námet filmu by človek očkával nejakú dobrú trashovitú zábavu - predsa len sa v každm filme nevyskytuje diabolský vraždiaci výťah, šialený vedec a biočipy. Opak je však pravdou. Tvorcovia pojali príbeh smrteľne vážne a nadhľadu sa tu dočkáme naozaj len tak skromnučko. Pár dobrých vtipov tu síce je (asi dva aleb tri), čo je ale na brutálnu stopáž prekliate málo. Dej je tiež jeden z tých riedších a spomínaný výťah sa väčšinou dostane k slovu len tak všeliak a aby sa nepovedalo. Účasť starých harcovníkov (Perlman a Ironside) síce poteší, ale ani oni nezahnajú nepríjemnú pachuť, ktorú tento film vo mne zanechal. Bola to skrátka dosť dobrá nuda :) ()

Braddy

V době vzniku tohoto filmu byl James Marshall možná známější než Naomi, dnes je tomu podstatně jinak. Film o sobě je opravdu dost slabé béčko, ale pro fandy sci-fi a ulítlých filmů jako jsem já je to celkem fajn pokoukání. ()

Devilian

No to byla tak něuvěřitelná blbost. Ale co z toho pamatuju, tak jsem se tý přiblblosti občas zasmála, takže aspoň nějaký pozitivum. :D ()

NICOX

Opravdu blbost, která mi trochu připomíná Manglera 2 (myslim debilitou). Ale je fakt, že tohle bylo o trošku lepší, i když ten konec.. No téměr odpadová záležitost. 25 % ()

Haymar

Hahaha a pak ze tady uz bylo vsechno... I kdyz to mel byt horor (nebo thriller), tak jsem se vazne smal az sem se za bricho popadal. V normalnim pripade bych dal "odpad", ale zde musim hodnoceni nalezite zvednout, protoze clovek ktereho napadne neco takovyho ("Pohadka o inteligentnim vrazdicim vytahu") a jeste to zrealizuje, tan si zaslouzi minimalne podporit... Fakt prdel, doporucuju fsem ()

MickeyStuma

Námět typický pro hororové snímky pokleslého žánru využívající takovéto nápady převážně v 80. letech a nevzniklo jich zrovna málo. Když to vezmeme kolem a kolem, jedná se tu o výzkum kybernetického organismu testující se na výtahu. Zajímavé. Koho by to v rámci utajení projektu napadlo. A tak se stane, že si výtah začne žít svým životem a dělat co chce. Pomalu začnou přibývat absurdnosti s provozem spojené a také, jak jinak, zvyšující se počet mrtvých. Inu, proti gustu žádný dišputát. Tento snímek však rozhodně k pokleslému žánru nepatří. Scénář je napsán srozumitelně s plynulým vývojem a s pomalinku zvyšující gradací. Brutalita se tu neprezentuje za každou cenu, což platí i pro hororovou atmosféru, ve které se v žádném případě netlačí na pilu. Takže v podstatě nic pro hororové fandy lačnící po potocích krve a neúměrné hromady mrtvol. Pro ostatní zajímavý sci-fi hororový příběh, který jako pouhopouhá vize v rámci žánru dokáže uspokojit. ()

Rathalos

Zaujimavy namet na hororovy film s dobrym hereckym obsadenim,niektore sceny boli fakt dobre,ja som nenarocny divak,pobavilo ma to...:-) ()

Mara97

Když jsem film viděl v nějakých šesti sedmi letech, byl to strašák a největší horor na celé dětství! O to více, když sami bydlíte ve věžáku a výtah používáte dennodenně. ()

mirra66

Film je zapotřebí brát s nadhledem, již vzhledem k výšce výtahových šachet. Za tu milou paní učitelku, která miluje život i děti a v jednom z pater "vychovává" v mateřské školce děti, jsem přidal 3 hvězdičky (procenty nehodnotím, protože ani s nadhledem by nebyla v souladu s počtem hvězd). ()

pajapal

Zabijáckéj výtah to je panečku prevít, tu někomu usekne hlavu, tu nepřijede ale dveře se otevřou, jindy se tak rozjede že se mu propadne dno a lidi vypadaj.No jen škoda, že kromě toho se film ještě pokouší zobrazovat lidi jak si o tom povídaj nebo se tomu snaží zabránit to už tak prima není. ()

Pitryx

V podstatě obyčejný film s větším počtem hluchoty a občasnou akcí. Závěr to sice trochu napraví a dostane příběh z rodiny science fiction. Snímek by měl vidět každý fanda žánru, ale pokud jej neuvidí, také se nic nestane. Při řazení do své DB jsem byl chvíli zmaten a měl jsem za to, že již film mám. Skoro stejný děj, jen herci a produkce je jiná. A pochopitelně rok výroby. Ještě, že si značím i originál názvy. CI 04122010 10149/10647 ()

J.Mayen

No ani Naomi, ani Ron Perlman (ktery si tu strihl opravdu jen asi 2 min roli) nejsou zarukou ze filmu bude kvalitni. Tohle je opravdu jeden z tech velmi slabych a velmi silne podprumernych snimku. Nelogicnost chovani, scenare a vseho mi doslova rvala oci z dulku. Tak kurva, kdyz vytah zabije nekolikrat po sobe tolik lidi tak ho snad uzavru a uz do nej nelezu ne? Navic opravdu nekomentuju to strkani hlav, rukou a vlastnich tel do vytahovych sachet jenom abych co nejdriv prisel o kejhak. Ja vlastne od tohohle ani nic pekneho necekal. ()

Dexter666

Film o vraždiacom výťahu... Béčko od podstaty? Asi áno, ale veľmi sympatické. Dej sa odohráva v New Yorku, kde v tzv. Millenium Building príde k sérii nevysvetliteľných okolností, ktorých príčinou je očividne zlyhanie techniky rýchlovýťahu. Od začiatku je jasné, že príčiny budú mať nejaký mysteriózny podtón, keďže krátko predtým udrelo do mrakodrapu niekoľko bleskov. V tejto súvislosti ma hneď napadla „bleskovo cestujúca“ entita z hororu Virus... no div sa svete. Nakoniec som sa mýlil. Scenáristi sa rozhodli pre „pozemskejšie“ riešenie, mne to však prišlo smiešne a trápne a myslím, že by mali väčší úspech s nejakým svetlom z vesmíru (keďže sa objavilo aj vo výťahu, keď si podalo úbohého skatera). Záver filmu bol tiež poriadne prepísknutý. Keby americký prezident povolal národnú gardu ku každému nešťastiu podobného rozsahu, čoskoro by ho zavreli medzi štyri mäkké steny (ja viem, je to béčko, ale aj tam treba zachovávať aspoň čiastočne zákony logiky obecného sveta). Celé to „tijátro“ malo asi len ten účel, aby sa do budovy dostala nejaké bazooka... :-) No, spojlerov som už popísal dosť. Ak by som ten film dostal nanútený a musel ho recenzovať, tak by sa snáď dožil sotva 40%. Takto dávam 3 hviezdičky. Je to príjemná oddychovka s krásnou Naomi Watts, ktorá ten film dosť zachraňuje. ()