Generace X

• USA The Chumscrubber (více)

Černá komedie o životě v typickém americkém satelitním městečku. Každý se stará sám o sebe a o nic jiného se nezajímá. Příběh začíná v okamžiku, kdy Dean Stiffle (Jamie Bell) najde mrtvé tělo svého přítele Troye. Ví, že nemá smysl nikomu nic říkat, protože by to stejně nikoho nezajímalo. Brzy se však ukáže, že Troy sebral peníze místním drogovým dealerům a ti jsou přesvědčeni, že Dean ví, kde jsou ukryty. Pokud jim skrýš neukáže, zabijí jeho mladšího bratra, kterého unesli. Spletli si však dítě… (oficiální text distributora)

kubal18 odpad!

Nechápu vysoká hodnocení takového shitu. Jestli to snad mělo nějaký skrytý, hluboký význam, tak se hluboce omlouvám. ()

Petulka88

Takovou skupinu exotů jsem ve filmu už dlouho neviděl. Každému to sice nemusí sednout, já se ale u téhle podivnosti docela pobavil. ()

milhouse333

No, nevím... Všichni to tak chválí a já se kromě posledních dvaceti minut filmu celou dobu nudil. Ikdyž jsem pochopil autorovu myšlenku, která je celkem fajn, tak film sám o sobě mě vcucnout nedokázal a koukat na něco dvě hodiny, jen kvúli tomu, že to má mýt skvělou myšlenku, ale nedokáže mi jí to u filmu obrazově předat, je pro mě špatné.. Jinak tak jak píše většina lidí tady- bizarní, hořko-sladké, nabité dobrými herci.... Ale pro mě i tak nuda. ()

huligang

Co to,co to sakra,co to ako sakra malo byt? Parodia,satira,drama,neviem...alpha dog,donnie darko,dialnica 60,americka krasa a rucnicek "nedas si prasaka?"...new age podporovany tabletkami,blazninec,cvokhause,gratulujem...tak absurdne az realne,hotovo,citil som sa pritom ako doma :D ked mi bude malo plavat v snoch s delfinmi(vsetko co hladam je predomnou) naciahnem sa po nejakom dietati a pichnem ho nozom do krku...a ze som tomu nepochopil?..haha...to vy nechapete mna; F18 Hornet ()

polonius

Tak tohle jsem si dal ze zvedavosti, jak se předvede Jamie Bell a nezklamal, stejně jako celý film, který je moderně pojatou alegorií na nešvary tohohle světa. Moc dobré. ()

Euchrid

Docela pohlcující procházka panoptikem amerického snu. Stačí jenom trochu zintenzivnit vzájemnou odcizenost každé z jednotlivých postav, aby vznikla naprosto představitelná vize všudypřítomného šílenství, ze které hodně kolikrát hodně mrazí. Film plný volání o pomoc, které druzí nedokaží slyšet, možná i proto že na nás křičí něco podobného. A to i přesto že za oknem je každé ráno krásný slunečný den, který se stejně dá zvládnout jenom plnou hrstí barevných pilulek. Protože i když se potkáváme, míjíme a bavíme se, každý je už tak ztracený v svých malých světech a tragediích, že být neslyšen je pak samozřejmostí. +řemeslně a herecky naprosto báječný film ()

Iwet.K

WTF? Tohle, že má být ten úžasný film, ve kterém Jamie Bell tak zazářil? Ano, nepochybně zde předvedl své dokonalé herecké umění, ale to je tak všechno. O čem že to bylo? O ničem. Hloubka žádná, smysl jsem v tom neviděla. No, prostě obrovské zklamání... Hvězda navíc za to, že Terri nakonec neuhnala pana starostu! ()

Mijagi

Příběh charakterizující dnešní postmoderní společnost, vyprázdněné vztahy, směřování odnikud nikam, povrchní zábava, rezignace na jakékoliv složitější přemýšlení a v případě Generace X navíc vše napasované do brilantně sepsaného scénáře, kde do sebe dějové pasáže postavené především na nevšedních povahách jednotlivých postav zapadají jako dílky kvalitní skládanky. Příjemným překvapením pro mě byli i samotní herci a to hlavně v emocionálně vypjatých scénách. ()

Oudee33

Film ve kterém jsou všichni tak trochu moc. Ze startu velice slibný počin, který se pohybuje někde na pomezí Americké krásy, Alpha doga či Zoufalých manželek... Ovšem nedostane se na úroveň výše zmíněných a komíhá tak lehce nad průměrem. Jako by hledal sám sebe. Myslím že se snaží být originální svým zvláštním pojetím a dát jistou generační výpověď, což se mu upřít nedá. Jen je to tak trochu sociální sci-fi. Asi mi sem nezapadá žánr komedie... O tu se to občas snaží, ale možná právě díky této snaze je to taková divnota. Závěr potešil. 63% ()

Bezda22

Zajímavej film ve který se střetávají ještě zajímavější lidi, kterých osudy jsou až děsivě propletený. Každej je svým způsobem "magor". Na divným místě, hodně divnejch lidí, který dělaj divný věci. Ale film je nakonec docela zábavně udělanej a není úplně tak divnej, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to vlastně taková sonda do dnešní společnosti a odraz toho, jak to vlastně doopravdy je. Docela smutná pravda, která je vměstnaná do malýho městečka, mezi pár domů a pár lidí, který zajímá jen vlastní "já"..... Závěr mě docela pobavil... 65% ()

pikacu

Tak tento film ma dostal. Vobec som nevedel, do coho idem. Okrem hlavnej dejovej linie tociacej sa okolo "tabletiek" su tam vyborne vykreslene rodiny zijuce v zdanlivo bezproblemovej stvrti. Kazdy je tam ale svojim sposobom uchylny, tako alebo onak. Herecky exceloval Ralph Fiennes ako starosta, a dostali ma tiez delfiny. Odporucam. ()

epoh

Ze zacatku jsem mel pocit, ze to bude dalsi z tech do sebe zahledenych nezavislych filmu, ktere se lichotive vzhlizi v zrcadle a nachazeji okouzleni ve sve jinakosti, ale pak jsem zmenil nazor. Vse, co tu je ulitle {a ze toho je dost} tu slouzi vyhradne k navozeni divakova pocitu odcizeni a nepochopeni, stejneho, jakz ma hlavni hrdina. A dari se mu to skvele. Konec sice neni tak uderny, jak by mohl byt, ale to nic nemeni na tom, ze tenhle film vam z hlavy nezmizi jeste par dni po jeho shlednuti. ()

monty.cl

Na předměstí jednoho americkýho města žije plno podivných figurek-tohle je o nich. Správně cynické a absurdní, místy až skoro neuvěřitelné, místy i vtipné, ale tak už to v životě chodí, zajímavý film! 80% ()