Generace X

• USA The Chumscrubber (více)

Černá komedie o životě v typickém americkém satelitním městečku. Každý se stará sám o sebe a o nic jiného se nezajímá. Příběh začíná v okamžiku, kdy Dean Stiffle (Jamie Bell) najde mrtvé tělo svého přítele Troye. Ví, že nemá smysl nikomu nic říkat, protože by to stejně nikoho nezajímalo. Brzy se však ukáže, že Troy sebral peníze místním drogovým dealerům a ti jsou přesvědčeni, že Dean ví, kde jsou ukryty. Pokud jim skrýš neukáže, zabijí jeho mladšího bratra, kterého unesli. Spletli si však dítě… (oficiální text distributora)

Steve_Zissou

Tak tento film mi svou atmosferou hodne pripomnel Donnieho Darka. Pribeh je o particce sterdoskolaku, ktera se pokusi ziskat drogy z domu jejich zemreleho distrubutora drog. Ale jejich plan se jim jaksi trosku pokazi...Tento kousek rozhodne stoji za pozornost !!! Jinak je to tez zanr cerna komedie. ()

ghatos

Neurovnaný mix kritiky konzumní společnosti. Člověk se u toho nebojí, nesměje a hlavně nevěří emocím. To co se podařilo v Americké kráse se bohužel zde nevyskytuje. Pravda, je to velmi těžké balancovat na komplikované hraně sociálního dramatu. Konzumní materialistický život je vděčné téma sarkastické kritiky, když se však nepodaří vystihnout pravou podstatu problému vznikne s toho snímek Generace X. Ještě bych parafrázoval Bohuša: "oni si snad budou stěžovat, že se mají u mě dobře"! Je sice hezké prožívat emocionální a pseudofilosofické problémy hlavních hrdinů, ale co mají říkat lidi, kteří opravdu nemají hmotné zabezpečení a bojují každý den o žití. To pak v tomto kontextu přijde tento film směšný, tím však neomlouvám bezduchost umělohmotných lidí na jedno použití. ()

cross

Podivně ujetých filmů není nikdy dost.... The Chumscrubber k nim rozhodně patří a dělá čest svému žánru. No považte - příběh sleduje hned několik dějových linií propletených ale svými účastníky do dokonale kompaktního celku. Veškeré dění se točí kolem jednoho oběšeného mladíka, s jehož odchodem na onen svět se i místní omladina musela rozloučit s pravidelným přílivem šťastných pilulek... a protože si bez jejich přísunu nelze fungování v americe vůbec představit, zoufalé situace si žádají zoufalá řešení... A ta sebou přinášejí takovou hromadu absurdních situací, že až autoři trochu přestřelují....leč, skvělé obsazení, prazvláštní propletenec příběhů a okamžiků, perfektní hudba Jamese Hornera i nádherné tělo Camilli Belle vás prostě nenechají na pochybách, že i když by ledasco potřebovalo na filmu (i příběhu) dotáhnout, přesto se jedná o jeden z nejoriginálnějších (...a současně velmi zábavných) filmů posledních let... ()

strelenaL

Ať žije teenagerovská revoluce. Děcka, která mají naprostou svobodu věčně nadopovanýma sajrajty..děsný ale hodně poučnej film. Kam dovedou kroky chlapce, který se postupně musí vyrovnat se smrtí svého nejlepšího přítele. Táta spisovatel, který vás má jako šablonu pro svůj nový román. Městečko, které na první pohled vypadá jako překrásné místo mezi normálními obyvateli -vyložený ráj na zemi. Ale s odvrácené strany je vše špatně. Starosta, který vypadá že přišel z psychiatrické léčebny v podání Ralpha Fiennese byl okouzlující, kluk který si myslí, že mu vše projde (Justin Chatwin), protože on je přeci borec mezi dealováním drog.Jak to všchno dopadne.... ()

LibertyX

Brutálnější, cyničtější a víc psycho následovník Donnieho Darka. Místo zmateného Gyllenhaala tu pobíhá zfetovaný starší Billy Elliot, malé děti to umí s nožem, rodičům jsou důležitější vlastní problémy než samotná přítomnost jejich potomků, ze stropu visí nohy, na stěnách přibývají delfíni, Carrie-Anne Moss má vycpaná prsa a Ralph Fiennes se pořád něčím namáčí. Zároveň do extrémů vyhnaná kritika společnosti, která nad očekávání skvěle funguje. Akorát jak říkám, trochu psycho. ()

BuryGol

Mě nezajímaj peníze, nepotřebuju kariéru, netoužim po majetku ani si nemusim něco dokazovat a hrát na něco, co nejsem. Nejsem zdegenerovanej moderní konzumní společností, kde se lidi předváděj v autech, přistavujou patra k vilám a navrhujou bazény. Nejlepší věci jsou (zatím ještě) zadarmo. Pokud bych si měl vybrat jestli celej den dřít kvůli pár stovkám nebo si zajít do lesa a koukat se z vyhlídky, vybral bych si druhou možnost. Lidi, přestaňte blbnout a hnát se za něčim. Pak vám hrabe, nevnímáte okolí až zjistíte, že jste úplně sami. Tenhle filmek na pět hvězd nedosáhnul vážně jenom o kousek. ()

Hollohlaway

Dostal jsem něco jiného než jsem čekal, protože tohle není komedie téměř ani za mák. Je to tak ujetý, že jsem místy nevěřícně zíral co se tam děje. Město plný divnejch lidí s ještě divnějšíma problémama. Když k tomu přičtu naprosto příšerný dabing hlavního záporáka, vychází mi bohužel 50%. Nad vodou to drží dvě věci. Moje oblíbená Carrie-Anne Moss, která tu hraje tak sexy mámu, že mi tekly sliny jak opratě, a celá moje bytost toužila po tom, aby mě adoptovala :-), a některé nepřehlédnutelně kvalitní herecké výkony. Takže mě to nepobavilo, ale místy celkem zaujalo, to zas jo. ()

venca163

Nejvíc mě pobavila ta mamka, co si asi týden nevšimla, že ji unesli syna, nebo sjetý hosti na pohřbu. Jenže ono to mimo všeljaký absurdní situace má hrozně promakanej podtext - dává to smysl =). Ralph Fiennes je tady bombovej. (85%) ()

darwin

Hodně zajímavý film, ale proboha pro ty co to ještě nepochopili, tohle není komedie. Film trochu připomíná atmosférou Donnieho Darka, ale kvalitativně na něho nemá, i podstata je trochu jiná. Chumscrubber krásně ukazuje skutečnou realitu a patologii předměstí v USA, nemocnou jako je nemocná celá společnost. Herecké výkony jsou na vysoké úrovni, nejvíc se mi líbil Ralph Fiennes. Celkově je film opravdu dost dobrou kritikou, ale vyvolal ve mně úplně jiný pocit než právě Donnie Darko. DD mě zasnil, po shlédnutí CHS jsem cítil zhnusení tou patologičností. ()

uzzi

Film na mě nijak nezapůsobil, spíše mě nudil a celou stopáž prakticky čekáte na dvě věci - k čemu to vede, respektive co tím tvůrci chtěli řící a zda Carrie-Anne pustí do světa konečně svoje dudy. To že má každá generace, skupina atd. svůj svět a svoje problémy chápu, ale z tohoto počinu jsem vytáhl jen střípky ze kterých se dělá bublina a neustálé deklamování o pomíjivosti a fatálnosti všech dějů kolem a upřednostnění užitku nad prožitkem atd. No jednoduše řečeno se mi zdá že tvůrci nedokázali dost dobře a hlasitě křičet o skutečné frustraci uprostřed něčeho kde nejste vlastně vůbec potřební a cynizmus je jednotnou měnou. Viva Fight Club, fuck Chumscrubber. btw:A ta záležitost s Carrie-Anne taky nevyjde.. ()

casioa....

ako som sa zhodol s bratom/ "danoo"----zdar brácho :-*))))/...fajn filmik!!! aby som ho citoval:" Taký "Donnie Darko" na TEEN-spôsob!!! a Glenn faakt hrááá drsne presvedčivo...fuu...ešte teraz máám zimomriavky :)) ()

chmíří

Skvělý příběh stylem podobný Americké kráse možná Donnie Darko! Ale hlavně popisuje už mnohokrát viděnné téma americké předměstí ( i když zde už hodně expresivně), které si žije svým vlastním (hodně ulítlým) životem! Zde je to už přizpůsoběno ději, ale věřím že to tak něják skutečně bude a nedivím se všem těm Columbine a Virgin Tech, když přášek je lék na vše! Nejsem anti-amerikanista, ale ať si říká kdo chce co chce zlaté Česko( a doufám že tak nedopadnem.... ()

vaja

Moje okamžité asociace po shlédnutí filmu: Donnie Darko, absurdnost, černý humor, zoufalství, krajní jednání, skvělé herecké výkony v čele s Jamie Bellem a Ralphem Fiennesem. Vyvážený mix těchto věcí vytváří z Generace X opravdu zvláštní dílo, které nás provází zákoutími různých, přesto podobných ( =křehkých) lidských duší. ()

BlackTom

Ehm? Niečo mi ušlo? Generace X ma navzdory očakávaniam nemilo prekvapil. Je to hlúpe, nudné, hrá sa to na čiernu komédiu s prvkami výchovnosti a hovorí o nezáujme dospelých o život svojich detí. Ale!!! Ja som to nezožral! Postavy jednajú, konajú, komunikujú ako nímandi a jediný, ku ktorému som si bol schopný nájsť nejaký ten vzťah bol Ralph Fiennes, ktorý ani snáď nevie "dať" zle. Hodnotenia sú prehnané, ja som sklamaný, príjemné poobedie zabité. A to, čo malo byť vtipné, mi pripadá skôr smutné. Zázrak sa nekonal. ()

Seti

Tenhle pokus o netradiční reflexi amerického předměstí šel těžce mimo mě. Téma netečnosti a ignorace zahalené ve falešné idylce spokojené předměstské čtvrti bylo rozmáchle zpracováno v několika navzájem se ovlivňujících dějových liniích, které vyústily v absurdním hromadném závěru. Bohužel pro mě trochu zajímavá byla pouze jedna, a zbytek filmu se postupně změnil v nudný sled podivných scén a situací, přičemž některé pasáže se stávaly až nesnesitelnými. ()

klukluka

Ohavnej film, což v tomhle případě znamená pochvalu. Tvůrci totiž chtěli, aby byl ohavnej. Pokud by se o to nesnažili, nevytrhli by nikoho z letargie konzumu, nudy a chlastu. Nevytrhnou z ní nikoho ani tak, lidi, kterým možná chtěli otevřít oči, se na podobnej film dívat nebudou, ale aspoň na ten marast poukázali. Furt si malujeme, jaký by to bylo, kdybychom všichni měli, co mít chceme, kdybychom si nejpozději do měsíce pořizovali všechno, po čem toužíme, a tohle by mohl být zhruba výsledek - prázdný životy, kecy o ničem, vypatlaný hlavy, děti, který se utrhly ze řetězu... Ne, bohužel, materiální dostatek není odpověď na naše problémy. Často nás to napadá, často si to myslíme, ale ta úvaha je mylná. Ale kdo chce kam... Já osobně takhle žít rozhodně nechci. Párkrát jsem se tomu v životě přiblížil a vím, že tohle je cesta, ze které všechny, kteří se po ní vydali, jednou rozbolí hlava. Stejně jako mi nebylo úplně dobře po těle z filmu Generace X. Filmaři odvedli dobrou práci. Až tak dobrou, že za to nemůžu dát víc než 3 pecky. ()

Balu...

Na úchylnější film nemůžete narazit. Je v něm úchylné kromě titulků prakticky všechno, doslova. Scénárista tohohle počinu je určitě strašněj úchyl. Každá osoba v tomhle filmu je divná, svým způsobem ujetá. ..je to tak úchylný, až se mi to líbí - to sem si prostě nemohl nechat ujít.. ()