Generace X

• USA The Chumscrubber (více)

Černá komedie o životě v typickém americkém satelitním městečku. Každý se stará sám o sebe a o nic jiného se nezajímá. Příběh začíná v okamžiku, kdy Dean Stiffle (Jamie Bell) najde mrtvé tělo svého přítele Troye. Ví, že nemá smysl nikomu nic říkat, protože by to stejně nikoho nezajímalo. Brzy se však ukáže, že Troy sebral peníze místním drogovým dealerům a ti jsou přesvědčeni, že Dean ví, kde jsou ukryty. Pokud jim skrýš neukáže, zabijí jeho mladšího bratra, kterého unesli. Spletli si však dítě… (oficiální text distributora)

Elegnor

Fakt nevim, tyhle divný filmy mi dycky trochu odvaří mozek, a vážně nevim, co si o nich mám myslet, protože jsou opravdu divný... Ale na to, jak moc je to divný, se mi to asi dost líbilo.. :-/ Jo, asi jo.. :) ()

jafuska

film hlavně pro dospívající děti, jak to může dopadnout, když ze začátku to byla jen legrace, když unesou malého kluka kvůli práškům, ale pak se to zvrtne, když to člověk nejméně čeká, bylo to zbytečně zdlouhavé, až chvílemi nudné, ale přesto se na to dalo koukat, ()

Bigwave

Tady všichni píší jak je to užasný, vynikající mnohdy až neuvěřitelně bizardní záležitost. Mě osobně to přišlo jako fakt blbost. Asi tomu dám ještě čas. ()

me_george

Tak teda nevím. Nejdříve jsem v tom filmu hledal nějaký hlubší smysl, který by vysvětlil to vysoké hodnocení. Já ho tam nenašel, nenašel jsem ho dokonce ani na google. Nakonec jsem zjistil, že ten hlubší smysl není totiž vůbec hluboký, ale že tam opravdu jde jen o to odcizení ve společnosti, které z toho přímo sálá. No a teď co s tím. Takže co se vlastně ve filmu děje? Nic zajímavého a na to je nabaleno to odcizení. Nechci vypadat přemoudřele ani hloupě, ale tohle mi teda opravdu nestačí. Děj sám o sobě nuda, jen je trochu divný. Postavy nudné, jen jsou trochu divné. Kdybyste si odmysleli tu divnost, tak by to bylo asi tak zábavné jako telenovela. Nechápu, jak to, že to ostatním hodnotícím stačí, vždyť v tom filmu není vůbec, ale vůbec nic zajímavého. Je to jako dívat sehodinu a půl na kameru v metru, taky tam jsou lidi a hýbou se. Aspoň že ti herci za něco stáli a dostávají ode mne čestnou hvězdičku. ()

yaqwsx

Bizardní film, který mě dostal stejně "půbavným" kouzlem jako Donnie Darko. Již od začátku jsem cítil, že toto nebude moc dvakrát normální a nějak extra logické. Příběh si vybral jenom několik velice specifických aspektů života hlavních postav a ty téměř dokonalým způsobem podal. Téměř z každé scény mi byla předána ponuro-bizardně-pohodová nálada, díky níž jsem si film užíval. K tomu ještě přispíval naproto úžasný herecký výkon Cailly Belle a velice dobrý výkon Jamieho Bella."Každý průměrný chlapec do svých 18 let uvidí v televizi 18 000 mrtvol" ()

Nakhla

Dechberoucí. Jak přesvědčivými hereckými výkony, tak celým poselstvím filmu. "Nepřehlížej mě!" Člověka zamrazí v jakém světě to žijeme. Ve světě, kde si každý hledí jen svého. Jedinou nadsázku filmu (kterou by tady někteří mohli považovat za absurdnost a díky tomu by film odsoudili) bych viděla v tom, že sestěhovali všechny "podivíny" a zahleděnce do sebe do jednoho satelitního městečka, kde je na první pohled život ideální. Ale právě díky všem těm egoistům The Chumscrubber zanechá v divákovi onen pocit zděšení,... Proto to vidím jako další plus a právě proto to donutí k zamyšlení,... ()

boombang

Něco jako Kick Ass, leč slabší. Něco trochu chytré, trochu střelené, trochu vtipné. Něco pro dospělé i pro teens. Něco, co se velmi rychle z hlavy vykouří. Něco, co jsem nakonec ani vidět nemusel. Něco jako moderní film. A Glenn Close. ()

Ospala

Film, při kterém jsem po skončení jen tupě sledoval titulky a mlčel... Dostalo mě to.. Je to jiné než všechno co je v tomto žánru k sehnání.. Hudební podklad je skvělý a soundtrack patří mezi mé nejoblíbenější.. Jediné z čeho mám strach, je pustit si to znova... ()

Miloško

zaujímavý film, plný zvláštnych postáv. Točí sa to vlastne okolo smrti jedneho chlapca,ktory si vzal život. Film je to vlastne o problemoch s drogami, o únose, o čudnom chovaní jednotlivych rodin v jednom malom meste... Originálny názov filmu je Chumscrubber ( čo je vlastne počítačová postava z neakej hry ). Český preklad je Generace X. Hmmm... ()

Mr.Shock

Dost dobře zpracovaný filmek... Hodně šikovně je nastíněná situace v satelitním městečku. Všichni mají dost svých problémů, natož tak aby se starali o ostatní. Očividně nejméně vyšinutý z celého sousedství je mladý Dean (tleskám, perfektně zahrál Jamie "Billy" Bell), který nemá moc kamarádů... No, po sebevraždě místního drogového dealera možná už žádné... Jedinou spřízněnou duší se nakonec ukáže zpočátku vypočítavá Crystal. Film mě dostal hudbou a některé až surrealistické záběry spolu s výbornými hereckými výkony mi nadělily pěkný sobotní večer :) 80% ()

BradleyT

Až poslední minuty filmu mě přesvědčili o mém hodnocení, jinak bych ten film zatratil. Příběh je snad úplně mimo realitu, ačkoliv si hraje na reálný pohled na předměstí - alespoň takový z něho mám pocit. Trošku mi připomíná český film "Gympl". Prej černá komedie? - no nevím, podle mě slátanina. Co se týče režie a herců, nemám co vytknout, takže moje hodnocení patří spíš jim než filmu. ()

CrazymanM

Tady jsem trošku na rozpacích,nevím,jak k tomuto filmu přistupovat.Ne,že by to byla úplná sračka,ale tyhle filmy vyloženě pro americké diváky mě až tak neberou!Samozřejmě,spousta situací je velmi vtipných,plno dobrých herců,ale pro mě jsou tyto jejich(americké) problémy úplně cizí,to pozlátko zbohatlických čtvrtí,nezájem o druhé(jistě je to i u nás),prostě mě to nebere! ()

newmeex

nedopozeral som...zmes teenage movie s americkou krasou...tristokrat omlety namet a ten unos, ktory je absolutne nerealny ma donutili to cele proste vypnut. ()

Trumper

Satirická psychárna jenom lehce líznutá černým humorem v exteriérech jak z Burtonova Střihorukého Edwarda.___ Nehraje si na realitu, naopak dovádí děj do naprosté absurdity. Přitom samotné postavy se místy chovají zcela iracionálně a jejich iracionalita je vysvětlena pouze iracionálním chováním jiných postav. Prakticky každý z těch naoko spokojených občanů idylického městečka je jak časovaná bomba a divák jen čeká, kdy některému z nich ze samé životní radosti a pokrytecké přetvářky pukne hlava.___ Aniž bych chtěl Generaci X podezřívat z plagiátorství, tenhle film je snad směsicí všeho možného od Donnieho Darka, přes Americkou krásu až po Ledovou bouři.___ Ale jinak velmi působivé, sugestivní, vizuálně promyšlené a svým způsobem taky zábavné. 80% ()

david666

Satelitní americké městečko, kde vedle sebe ve zdánlivém poklidu žijí úspěšné rodinky snažící se, aby i jejich děti "něčeho dosáhly". Ty jich ale mají plné zuby a z reality unikají díky různým "pilulkám" - někdy navíc podporováni i rodiči jako ústřední hrdina. Ono není divu - i jejich rodiče si jen namlouvají jak skvělý život žijí, ale ke sklence alkoholu daleko nemají. Tragédie jednoho pubescenta pak nastartuje komplikovaný sled událostí, která na jednu stranu pobaví, pokud si však uvědomíte, že se jedná o realitu je to spíš k vážnému zamyšlení nad dnešní realitou, kdy to, aby člověk navedek vypadal "dokonale" je přednější než řešení konkrétních problémů a snaze porozumět svým nejbližším. Hodně zajímavý film, který nastoluje mnoho otázek a je jen na Vás jaké odpovědi jim dáte. ()

haXis

Vynikající film. Z počátku jsem nečekal nic závratného, ale po pár minutách se to rychle změnilo. Satirický obrázek satalitního amerického městečka, kde si každý hledí svého. Perfektní vedlejší děje (delfínci mě opravdu dostaly), velmi dobré, až zarážející chování postav. Parádní podívaná, které určitě nelituji. To vše podtrhnuto dobrou hudbou. ()

ElKamil

Nesdílím všeobecné nadšení z tohoto filmu. Asi z toho důvodu, že jsem tak nějak nepochopil, co tím chtěl rejža říct... ()

jjjerry

Krásně zobrazen dnešní spotřebitelský život. Stále se za něčím "hnát", ať už je to práce, být slavný nebo třeba jen vysněná svatba. Nemít čas se zastavit, netušit kde jsou a co dělají naše vlastní děti. Naivně si myslet, že to co chceme chtějí i naše děti, které skroro ani neznáme. Herecky je to skvělé, já jsem v tom viděl bohužel realitu, než komedii. ()