Generace X

• USA The Chumscrubber (více)

Černá komedie o životě v typickém americkém satelitním městečku. Každý se stará sám o sebe a o nic jiného se nezajímá. Příběh začíná v okamžiku, kdy Dean Stiffle (Jamie Bell) najde mrtvé tělo svého přítele Troye. Ví, že nemá smysl nikomu nic říkat, protože by to stejně nikoho nezajímalo. Brzy se však ukáže, že Troy sebral peníze místním drogovým dealerům a ti jsou přesvědčeni, že Dean ví, kde jsou ukryty. Pokud jim skrýš neukáže, zabijí jeho mladšího bratra, kterého unesli. Spletli si však dítě… (oficiální text distributora)

AngiS

Fascinující.. Bizarnost, Cynismus, Delfíni, Sebevražda... K tomuhle filmu nemám co říct.. Nevím ani, jak popsat své pocity.. ()

dopita

Film kterej osciluje mezi dramatem a komedií. Film sice není žádná řachanda, ale já sem se chechtal jak protrženej. Rozhodně mě je bližší takovejhle typ humoru, než když se moc tlačí na pilu. A kupodivu i přes to, že je film do jisté míry absurdní, tak jako obžaloba společnosti a konzumního materialismu, funguje velmi dobře. ()

ruhebitte2010

Kdo nepochopil tento film a myslí si, že je o ničem, tak toho je mi upřímně líto, jako kdyby nežil.....užasný film, ale ne pro všechny. ()

Here

Za tou fasádou je mnoho velkých myšlenek, které ale bohužel nevyplouvají úplně na povrch. Chumscrubber mohl být film dosahující velikosti třeba Americké krásy, kdyby se všechno povedlo vyjádřit tak, jak to asi režisér (a spoluautor scénáře) zamýšlel. Možná chyběly zkušenosti, kdo ví. Každopádně doufám, že Posin bude režírovat dál, něco talentu v sobě podle mě má. ()

Prochy38

Hodně zajímavý snímek. Moc jsem sice nepochopil, co tím tvůrci chtěli říct. Asi to, že na planetě (nebo v USA) není nikdo normální?? Přišlo mi to tak. Že krom dvou dětí jsou všichni absolutně na hlavu. Celkem drsné téma, ale pojato to bylo fakt moc nadneseně na můj vkus. Škoda. Ale i tak to bylo dobré. Velký úspěch nese výběr hlavních herců. To se povedlo. Jedna kvalitní tvář vedle druhé... ()

MrKlobouk

Snímek zajímavý nejen obsazením, ale i formou. Bohužel chvílemi skoro až televizní look, slabě zpracovaná zápletka s únosem a toporně hrajícího Ralph Fiennes - to vše nezachrání ani skvělý Jamie Bell a úžasná Camilla Belle. ()

sona123

Kategorie "černé komedie" se Generace X dotýká jen lehce. Jsou to takové Zoufalé manželky, ale dramatičtější a život na předměstí je tu podán z pohledu teenagerů. Komediálních prvků je tu poskrovnu, zato se tu celkem nečekaně zjevuje řada známých herců, obzvláť Ralp Fiennes si tu opět střihl roli excentrického podivína. Mne to ale přes množství podnětů, které se nabízely, neuvěřitelně nudilo a skutečně jsem měla značný problém udržet pozornost. ()

dehlie

jeden z najbizarnejších filmov čo som zhliadol. už len ten únos stál za to. na začiatku som len krútil hlavou zľava doprava, neskôr už len uznanlivo zhora nadol. zážitok. ()

JM87

Představte si tu podivnost z městečka twin peaks, přidejte do toho absolutní osamělost a jakejsi pocit prazdnoty celýho města, dál americký rodiče zahleděný do sebe, každý v něčem svým a čas od času něco zábavnýho. A kozy Carrie Anne Moss tomu davaj čtyři hvězdičky ()

Andresito

Tak tenhle všemi tolik oblíbený snímek jde úplně mimo mě. První třetina vypadá ještě jako celkem slušný film o duševně nevyrovnaném klukovi s tváří Jamieho Bella, potom se ale začíná objevovat panoptikum více, či méně zmagořilých postav (až na Ralpha Fiennese dost špatně zahraných), které jednají většinou dost nelogicky a film se pomalu, ale jistě začne transformovat do naprosté slátaniny, která mi ale vůbec nesedla. Možná je chyba ve mě a jsem prostě jen naladěn na jinou vlnu, než kterou Generace X vysílá a možná vy budete mít to štěstí, jako vlastně většina lidí, a film budete vychvalovat až do nebes. Já to štěstí neměl a po pravdě, byl jsem opravdu hodně rád, že tahle rádoby originální satira už skončila (a to se mi moc často nestává). 35% ()

WinstonS

Bizarní, úchylné, cynické, ale zejména neskutečně zábavné a přitom hodně satirické dílko. Pokud přistoupíte na režisérovu hru (hlavně ze začátku to bude skřípat, ale nebojte, žádný teenage horor to není), budete se královsky bavit. ()

takken

Zaujímavý počin mne trocha pripomínajúci klasiku v podobe American Beauty ktorá ho síce zatieňuje ale film nie je vôbec zlý len mu niekedy v druhej polovici dochádza dych. Napriek tomu je pozeranie naďalej veľmi prijemne. Má na tom určite podiel aj výborné herecké obsadenie, ktoré je šité na mieru, mne osobne ulahodil hlavne výkon Camille Belle a tiež Ralpha Fiennesa v úlohe rozpačitého starostu. ()

Steel32

Chumscrubbera jsem musela vidět kvůli poměrně vysokému hodnocení. Ale to co jsem viděla nějak nebylo to, co jsem čekala. Jenže po týdnu jsem si na něj nějakým způsobem vzpomněla a nemohla ho dostat z hlavy. Tak jsem se na to podívala znova a viděla jsem to, co jsem vidět měla. Není to žádný film, který vás oslní efekty, akcí nebo kdejakou složitostí. Kdepak, Chumscrubber je hlavně nadčasový a poukazuje na chování většiny dnešních lidí. A to jak těch mladých, tak i těch dospělých. Pokud vás zajímá co je s dnešní společností jaksi špatně, Chumscrubber vám na to dá jasnou odpověď. ()

Klajnik

Městečko plné afektovaný a křečovitých lidiček, kteří nejsou schopni vidět a řešit probléy kolem sebe, protože jsou v křeči zahleděný samy do sebe. Děti nelžou svým rodičům, páč ty jim stejně nevěnují pozornost. Téma mi zní atraktivně. Osobně mám rád prostředí "atomových městeček" a fascinují mě disfunkční vztahy. Přesto film nefunguje tak jak by mohl. Brzy jsem pochopil, co mi film říká, ale samotné dění ve filmu mě nebavilo sledovat. Tvůrci nevytvořili příliš pozoruhodné postavy, čemuž se podřizuje obsah filmu. Jednotlivé dějové linky jsou spíše nudné a trhle nezábavné. Chumscrubber není dostatešně grotestní, aby byl zábavným filmem. Není ani dostatečně komplexní kritikou, aby člověka zaujmula hloubka a plnost myšlenek. Natočeno je to sterilně a mě zkrátka nebaví průměrnost a nevyužitý potenciál. Tvůrce se měl zmoci na víc. ()

Rocket

Uz pocas uvodnych minut tusite, ze na prvy pohlad dokonale mestecko ma predsalen nejake tie svoje "muchy". Bella som mal zatial moznost vidiet len v Billy Elliotovi, a na jeho svetlom priklade hodnotim kladne vynimku potvrdzujucu pravidlo, ze len malo detskych hviezd zne uspechy aj v buducnosti. Len tak pre ilustraciu, koho rodinny prislusnik je asi tak Rory Culkin? Bellovi sa nastastie dari ovela viac nez jeho podarenemu bratikovi :) ()

Mat21

Obdivuhodně vykreslený způsob života obyvatel z luxusní čtvrti satelitního městečka, z nichž každý trpí některou z novodobých společenských chorob. Dean Stiffle, coby dospívající chlapec bez zájmu o pozornost kohokoliv, nalezne svého skoro přítele Troye oběšeného. Většina z žáků místní školy je zděšena, vyhasnul jejich jediný zdroj příjmu drog, bez kterých si svůj život nedokáží představit. Kdo jiný by však měl být schopen drogy sehnat, než-li Troyův skoro přítel Dean. A aby své rozhodování měl snazší, trojice vrstevníků unese jeho mladšího bratra Charlieho pod pohrůžkou smrti. Avšak ani studenti z jedné školy se vzájemně neznají, proto není divu, když namísto Deanova bratra unesou potomka stavební architektky. Terri je plně zaneprázdněna přípravou vlastní svatby se starostou města Michaelem, proto několik dní chybějící syn se zdá být podružnou záležitostí. Vše vrcholí rozhodováním Deanových rodičů, který z nich zavítá na svatbu starosty a který naopak na pohřeb Troye, konající se v sousedících domech ve stejný čas. ● Generace X pro mě určitě není absurdním dramatem ani černou komedií, ale hořkým nic neskrývajícím pohledem na současnou společnost nových osadníků, nemajících žádný vztah k novému prostředí ani lidem, se kterými prostor sdílí. Všichni postiženi prací, kterou již nejsou schopni s uchováním duševního zdraví zvládnout, nebo trpící nedostatečnou pozorností takto postižených rodičů, se nachází v různém stavu společenské nenormálnosti. Otázkou však zůstává, je v dnešní době vůbec někdo normální? Za předpokladu, že se sousedé mezi sebou vůbec znají, mezilidské vztahy jsou udržovány na nejvyšší možné míře povrchnosti a pouze do okamžiku, kdy je jakákoliv známost žádoucí. Prvek materialismu a luxusního rodinného domku, kterým se každá z rodin honosí, tvrdě přebíjí jakýkoliv náznak duševní hodnoty. A když někteří jsou znenadáni zasaženi terapeutistickým bestsellerem Dr. Stifflera, zcela je to vykolejí z rovnováhy. "Mám dojem, že jsme ho tak trochu unesli." "To není vtipné, Lee." "Chceš se dostat na lepší školu?" ║22.9.2009║ ()

TaanStari

Absurdní, cynický, komický, dramatický, alternativní, bizarní, podivný, děsivý a hlavně satirický mix Alpha Doga, Donnieho Darka a všeho možného. ()