Generace X

• USA The Chumscrubber (více)

Černá komedie o životě v typickém americkém satelitním městečku. Každý se stará sám o sebe a o nic jiného se nezajímá. Příběh začíná v okamžiku, kdy Dean Stiffle (Jamie Bell) najde mrtvé tělo svého přítele Troye. Ví, že nemá smysl nikomu nic říkat, protože by to stejně nikoho nezajímalo. Brzy se však ukáže, že Troy sebral peníze místním drogovým dealerům a ti jsou přesvědčeni, že Dean ví, kde jsou ukryty. Pokud jim skrýš neukáže, zabijí jeho mladšího bratra, kterého unesli. Spletli si však dítě… (oficiální text distributora)

StrixCZ

Komedie? No nevím. Lehce stravitelné? Tak to už vůbec ne... Rozhodně svým (ujetým) způsobem zajímavé. Každopádně "definitivní" hodnocení si v tomhle případě nejspíš nechám až na druhé shlédnutí (tenhle snímek si o něj opravdu říká). Zatím 70% ()

blezg

Naprosto úchvatné znázornění maloměšťáckého pokrytectví, předstírání a ulpívání. Klíčovou větu pronese postava Crystal zcela nečekaně, ve smyslu: Nepředstírej, že jsi někdo, kdo nejsi. Když to budeš dělat moc dlouho, nikdo už nepozná, jaký jsi doopravdy a nakonec na to zapomeneš i ty sám. Myšlenek je tam ale o dost více a scéna u které jsem naprosto vyprskl je odchod rodičů hl. hrdiny na svatbu/pohřeb zároveň, choreograficky geniální. Téma Pana delfína je pěkně šáblé a na závěr odfláklý závěr je odfláklý derivát porádnýho finále sakra. Celkově paráda. ()

tomino28

Označení komedie v kolonce žánru je poněkud zavádějící, protože původně jsem se těšil na lehce stravitelnou oddechovku. To ale nebyl případ Chumscrubbera. Podobně šílený film jsem totiž už dlouho neviděl. Ale když píšu šílený, tak to myslím v dobrém slova smyslu, protože je po celou dobu na co se dívat. Sečteno podtrženo - nakonec jsem se i bavil, i když jiným způsobem, než jsem původně očekával. ()

Dacsus

Nádherne načrtnutý náš absurdný, západný, materialistický svet, plný robotov pachtiacich sa za nezmyslami, a ignorujúcich tie podstatné veci - pre KevSpa: niektorí možno len neradi vidia v zrkadle svoj pravý obraz, a asi ak ho aj zbadajú, okamžite prepínajú do obranného režimu. Vystihla si to výborne... ()

SuzieS

ne, ani napodruhé to na mě nefunguje...První a poslední dvě munuty zajímavé. Mezitím nic. Pusto...Hraje si to na nějakou kritiku dnešní doby, mládeže, amerického předměstí, bohatých, rodičů kašlajících na svoje děti i lidí důvěřujících teleshoppingu, egoismu,"amerického snu", naoko perfektního života a vůbec všeho, přitom je to přeplácané, prázdné, přehnané, ...Právě to "hnání do extrémů" to hlavní poselství odsunulo na druhou kolej. Ale možná je to jen moje chyba, že nemám ráda ve filmu extrémy... ()

Amores

Nekdo v tom hleda velke myslenky (KevSpa), ja v tom vidim pekne sra*ky ktere jsou navic extremne nudne. 2* jsou za soundtrack ktery je vyborny ()

buchannon

Film si plyne vlastním tempem, někdy rychlejším jindy pomalejším. Ale musím říct, že jako drama je to opravdu dobré. Je to podobný styl jako Ken Park. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

Honzac2

Tak tohle byla naprosta bomba. Dokonaly pohled na americkou spolecnost, tak jak si ji predstavuju. Jamie Bell v roli kluka, ktery je az na samem okraji spolecenskeho zebricku. Paradoxne je ve filmu uplne jediny, kdo mi prijde normalni. Neuveritelny zazitek. Vrele doporucuji. ()

acervena

už dlouho jsem neviděla s takovou lehkostí barevně a vesele zobrazené odcizení, moc pěkný film, navíc s mým oblíbeným "Billy Elliotem" a dalšími hereckými skvosty.. ()

zero_zelo

film nahodou nalezen, zkouknut 2x po sobě a v nejbližším volným termínu to dám znova!! i když to placama vypadá jako přibarvený fantasy, tak mi postavy přišly tak strašlivě realný, až to někdy nebylo koukatelný. jasný, koncentrace lhostejnosti, sobectví a tuposti na tak malým prostoru možná není úplně realita, ale ani jeden z "hrdinů" mi nepřišel přitaženej za vlasy. osudy na maloměstě, kde si každej žije ten svůj svět a nevidí přes něj dál, než do vlastní rakve. ()

fratros

Taková noční můra...hodně mi to připomínalo Střihorukýho Edwarda + Americkou krásu + Zoufalé manželky...dobré obsazení, ale moc mě to nebralo...asi nejspíš kvůli té nadsázce ()

Jartian odpad!

jedinymu komu sem roli jakz takz zral byla trinity. obsolutne odflaknuta zbytecnost snazici se o kultovni uznani ()

Hrobař

Strašlivě nudný vyprávění o ...to je taky otázka. Asi o legálních drogách. A o tom že se z prdele nemaj unášet děti. Nebýt Carrie-Anne Moss - svěží MILFky, usnul bych. Nechápu hodnocení a zařazení do komedie. ()

anaad

Prostě skvělé. Ujetý svět, kde je nakonec nejnormálnější traumatizovaný outsider a slečna, která si uvědomuje, že když budeme v životě hrát určitou roli, už se jí jen těžko dokážeme zbavit.... a přesto má vše k realitě blízko. Film, kde ten "dokonalý a správný" svět rodičů vyznívá šíleněji než bláznivě prožívaná realita jejich dětí, což vytváří perfektní kontrast. ()

Ignitus.C

Strašně zajímavej, a působivej film. Navíc je to s mojí nejoblíbenější herečkou, a nejoblíbenějším hercem,(Carrie-Anne, a Ralph) A vůbec je to taková zajímavá, trochu otřepaná, ale zajímavě zpracovaná myšlenka. ()