poster

Černý rytíř

 • USA

  Black Knight

 • Slovensko

  Čierny rytier

Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 2001, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • freddy
  **

  Tenhle způsob komedie, zdá se mi být poněkud nešťastný. Snad mi pan Vančura odpustí, že jsem si půjčil úsloví z jeho slavného románu, ale je to asi to nejvýstižnější, jak lze tento film charakterizovat. Film mi přišel až neskutečně uměle poslepovaný a (s prominutím) jako naprostý totální blábol. Jedna jediná scéna byla vtipná a nečekaná, té jsem se i zasmál. Jednalo se o scénu, kdy hlavní hrdina ze sebe dělá černého rytíře a za zvuku akční hudby narazí do zdi. Ale byl to fórek tak povedený a tak originální, že vystačil na dvě hvězdičky pro tento film. Výkony chabé, scénář nezajímavý, zápletka nudná, prostě čerň a šeď. Dvě hvězdičky jsou patrně až příliš milosrdné, ale občas musí člověk trochu přimhouřit oko...(29.5.2007)

 • P@\/EL
  ****

  Docela dobrá komedie, která potěší hlavně díky trefným hláškách velkohubého černocha v podání bezkonkurenčního Martina Lawrence a několika srandovním situacím, jež jsou povětšinou postaveny na nedorozuměních. U filmu jsem se skvěle bavil. A ač jsem viděl hodně filmů o cestování v čase, tak mě tohle vděčné téma zřejmě jan tak neomrzí.(4.2.2013)

 • lennyd
  **

  Jamal (Martin Lawrence) pracuje v zábavním parku stylizovaném do hradu 14 století. Jednoho dne se mu stane nehoda, a on nešťastnou náhodou zahučí do hradního příkopu - a když se probere, své okolí nepoznává. Jak by taky mohl, když ho ta nehoda přenesla právě do minulosti. Jamal se ale domnívá, že se ocitl v konkurenčním zábavním parku, z čehož vyplývá řada rádoby komických situací, ale jedna malá poprava jej přesvědčí, o tom kam se to dostal. A právě Jamal se tak stane jazýčkem vah v boji povstalců za navrácení trůnu oblíbené královně proti despotickému tyranovi... Známe spoustu filmů, kdy se postavy z minulosti dostávají do současnosti (např. Návštěvníci: Cesta do Ameriky) a nebo naopak (např. Návrat do budoucnosti). Do kategorie druhé spadá i Černý rytíř, akorát obsazením Martina Lawrence do hlavní role se z filmu stává, s prominutím, pěkná sra.ka. Když jsem s ním viděl první film, docela jsem se bavil, ale když už vidíte postopadesáté, jak se pořád stejně pitvoří, je to k nevydržení. Konflikt současného "vědění" s minulostí je ale vždycky docela zábavný, a ani Martin Lawrence to nemůže zabít úplně, takže k podívání to bylo. Víckrát ale nemusím ...(1.2.2009)

 • Fiftis
  ****

  Celkom dobrá komédia, ktorá poteší hlavne vďaka trefným hláškam velkohubého černocha v podaní bezkonkurenčného Martina Lawrencea a niekoľkým srandovným situáciám, ktoré sú poväčšinou postavené na nedorozumeniach. Tento černoško je showman a keď nahodí ten jeho úsmev, tak vždy čakáme len na to, čo z toho vzíde. Pri filme som sa skvele bavil. A hoci som videl veľa filmov o cestovaní v čase, tak ma táto vďačná téma zrejme len tak neomrzí.(10.1.2015)

 • InaS
  **

  Prostě úplně obyčejná, ničím výjimečná nebo zajímavá komedie. Prostě nuuuudaaaa až u toho budete mít puštěný rádio a mýt nádobí. Beru to jako nutnou výplň filmového výběru, protože kdyby všechny filmy byly dobré, tak by taky byly nudné a hlavně by se o nich nedalo říct, že jsou dobré. Tohle je prostě pouhá výplň díky, které můžete říct o jiných filmech, že v porovnání s tímhle je to trhák!(2.4.2015)