Agentka FBI Gracie Hart se stala mediální hvězdou poté, co zabránila atentátu během slavnostního vyhlášení Miss USA. To jí komplikuje práci, když málem zmaří akci při přepadení banky, protože ji pozná jedna z přítomných žen. Naštvaný šéf McDonald jí dá na vybranou, buď skončí v kanceláři, nebo se stane novou tváří FBI a bude zastupovat úřad na veřejnosti. Naštvané Gracie se nedaří ani v soukromí, právě se vzpamatovává z rozchodu s Ericem. Nakonec s odporem na svou novou roli kývne. Popere se kvůli tomu s agentkou Sam Fullerovou, která je novou posilou jednotky, a projde opět pro ni ponižujícím procesem zkrášlení. O rok později je už ve své nové "kůži" dokonale zabydlená a vše s přehledem zvládá. Bohužel zůstává novou Gracií i v soukromí, což se odráží na jejím povýšeném chování k fanouškům i Sam, která jí byla přidělena jako ochranka. Vše se změní, když jsou v Las Vegas uneseni její přátelé, moderátor Stan Fields a Miss USA Cheryl Fraiserová. Gracie je sice vyslána do Vegas, aby uklidnila veřejné mínění, ale když ji samolibý šéf místní pobočky Collins odmítne k případu pustit, rozhodne se jednat na vlastní pěst. (TV Nova)

cinema_cz

Schéma příběhu je opačné než v prvním díle, resp. jde o cestu paničky zpátky k agentce - a věřte mi, je to cesta bolestná. Především proto, že trvá celých 116 minut, což je pro scénář tohoto kalibru smrtící stopáž. 20 % (Iva Hejlíčková, Ci 05/2005, str. 98) ()

ostravak30

Ačkoli scénárista zůstal stejný, vyměnil se režisér. A asi to nebyla nejlepší volba. I to málo dobré, co bylo v jedničce zde zmizelo. Z agentky FBI se stala namyšlená fiflena a tím pádem zmizel komediální rozdíl mezi drsnou policajtkou a krásnou distingovanou dámou. Děj únosu je vágní a roli rádoby nevzhledné drsňačky přebírá agentka Sam Fuller. A přiznám se, že mě tato postava baví víc než samotná Sandra Bullock, která ani moc nemá co hrát. Ono jí to sice s ďolíčky sluší, když se usměje při podpisování knihy, ale to na téměř dvouhodinový film nestačí, čímž se dostáváme k tomu, že tím pádem nedává smysl i celý název filmu. ()

hwnd

Na jedničku to v žádném případě nemá, ale úplně zlý to taky není. Jednou za čas se člověk i zasměje nebo alespoň pousměje. Po komentářích zde jsem toho až tolik nečekal, ale svoji dávku světového míru jsem dostal a Sandra je prostě dobrá. ()

pasqviL

Ja nevim proč si vsichni tak stěžuji, samozřejmě je pokřačování o trochu hořší je tam vic trapného humoru ale i tak sem si u toho nádherně odpočinul a sem spokojený. Samozřejmě nemůžu čekat nejaké úžasné herecké výkony a děj při kterém budou zvraty co minuta, ale když se chci podívat na takovy film tak to ani nechci vidět. Takže já sem spokojený ()

Mata84

Dosť zbytočné pokračovanie jednotky, aj keď miestami mi to prišlo aspoň trochu vtipné a občas sa na tom dalo zasmiať. Pre nenáročného diváka na dlhý zimný sobotný večer môže byť, ale inak nič moc. Veď nik od toho viac ani nečakal myslím... ()

Prubner

Tak především, tohle není Slečna Drsňák. Od prvního dílu se to liší takřka ve všem. Z hlavní hrdinky se stala hloupá nesympatická husička a ta proměna je nevěrohodná a nepřesvědčivá. Děj je velice řídký, aby se na něj dalo navěsit mnoho komických scén, jenže ty nejsou vtipné, ale nudné a trapné. Trapná je i figurka homosexuála a ta černoška je zase pro změnu otravná a nesympatická. Jak mohla Sandra s tímhle scénářem souhlasit, je záhadou. ()

Riverin

Nie je dobré ak na celom filme sú najlepšie záverečné titulky (mimochodom, v tvare lasvegaských svetelných billboardov). ()

AndrewNewman

Kým prvá časť pôsobila roztomilo, vtipne a ponúkala veľa krásnych žien, toto pôsobi veľmi nútene, proste len a len pre prachy a aj keď všetci vieme, že takéto filmy sa len pre prachy točia, nemáme radi, keď to vyzerá takto okato. ()

luke774

Gracie Hart je "back", i když jí nikdo nevolal a odneseme to samozřejmě my, poctiví diváci. Sandra Bullock v posledních letech ne a ne nakopnout bývalou formu a tak se producenti rozhodli, že jí trochu vypomohou nějakým sequelem. A Slečna drsňák byla bohužel první na ráně. Takže se s agentkou FBI, předelanou na Missku, která touží po světovém míru, setkáváme znovu, jen pár týdnů po soutěži. Vzhledem ke své slávě je nepoužitelná pro práci v terénu a tak se stává novou tváří FBI na tiskovkách a v médiích. Jinými slovy: Je z ní opět Misska, tentokrát ovšem bez pohledného přítele (Benjamin Bratt raději utekl), zato s naštvanou černoškou po boku a plytkým televizním režisérem za kamerou. Co nepokazí tenhle hvězdný tým a William Shatner v pozadí (styď se Kirku!), o to se postará scénář Marca Lawrence, který je dutý od hlavy k patě (ne Lawrence, ten scénář... i když ;) a připomíná spíš špatně zrecyklovaný hajzlpapír, než malou hollywoodskou komedii. Sandra je až příliš nevýrazná, dobrých vtipů je málo, těch špatných příliš a odevšad útočí pestrobarevné oblečení. Něžnější pohlaví to možná vidí jinak, ale já jsem trpěl. Relativně vysoké hodnocení jen za občasné záchvěvy á la Sandra Bullock v domově důchodců. Docela jí to tam slušelo, možná by tam měla přesídlit (ano, nejsem velký fanoušek jejích půvabů a už vůbec ne jejího "herectví" :). ()

eMeMko

Pokud jsem nazval předchozí díl průměrem, tady už musím jít s hodnocením níže. Sandra Bullock sice zůstala, ale jejích hlášek podstatně ubylo. Stejně tak chybí Michael Caine, který byl sice nahrazen podobně teplou postavou, ale Diedrich Bader mu nesahá ani po růžové ponožky. Příběh a celá zápletka sice na první pohled vypadá akčněji, opak je však bohužel pravdou. Za vše mluví i fakt, že jsem během těch dvou hodin stihl párkrát usnout. Ne, že by to nějak vadilo, příběh jsem stále stíhal sledovat, ale o jeho zábavnosti to leccos vypovídá. Finální hodnocení: velmi podprůměrná komedie s pár světlými momenty, které však celkový dojem filmu nezachraňují. ()

zmateny

Musím se zeptat: "Proč?!" Proč skvělá herečka jako Sandra Bullock se zahazuje s takovými "rádobykomediemi"? Na první část se ještě dalo dívat a chvílema (ale jen chvílema) to bylo docela zábavné, ale dvojka byla natočená asi proto, že v americe nemají co dělat a docházejí jim nápady. Je to nuda, je to trapný, je to děsný a je to škoda, že tam hrála Sandra Bullock. Jen díky tomu dám jednu hvězdičku, protože jen kvůli ní jsem se na to dokázal dodívat do konce. Ale doufám, že ostatní už nebudou mít takovou zábranu a po deseti minutách to trápení ukončí. ()

gpx odpad!

Opravdu uprimne nechapu, kdo ma potrebu divat se na veci jako je tohleto. Sledoval jsem to jednim okem behem instalace iTunes a delalo se mi z toho chvilemi blivno. Jeste ted citim zvratky v ustech pokazde co si na tento "film" vzpomenu. ()

Don Martini

Jde mi z toho pocit, že jsem se špatně ocitl ve skupině holčičího dýchánku jako jeden muž mezi spoustou drsných žen s pevnými prsy vypadávající z blůzek. Z toho filmu jsem vytáhl spíše nějaká slova ze závěru poslední scény. Hodnocení: 2,5/5 ()