Agentka FBI Gracie Hart se stala mediální hvězdou poté, co zabránila atentátu během slavnostního vyhlášení Miss USA. To jí komplikuje práci, když málem zmaří akci při přepadení banky, protože ji pozná jedna z přítomných žen. Naštvaný šéf McDonald jí dá na vybranou, buď skončí v kanceláři, nebo se stane novou tváří FBI a bude zastupovat úřad na veřejnosti. Naštvané Gracie se nedaří ani v soukromí, právě se vzpamatovává z rozchodu s Ericem. Nakonec s odporem na svou novou roli kývne. Popere se kvůli tomu s agentkou Sam Fullerovou, která je novou posilou jednotky, a projde opět pro ni ponižujícím procesem zkrášlení. O rok později je už ve své nové "kůži" dokonale zabydlená a vše s přehledem zvládá. Bohužel zůstává novou Gracií i v soukromí, což se odráží na jejím povýšeném chování k fanouškům i Sam, která jí byla přidělena jako ochranka. Vše se změní, když jsou v Las Vegas uneseni její přátelé, moderátor Stan Fields a Miss USA Cheryl Fraiserová. Gracie je sice vyslána do Vegas, aby uklidnila veřejné mínění, ale když ji samolibý šéf místní pobočky Collins odmítne k případu pustit, rozhodne se jednat na vlastní pěst. (TV Nova)

Aleee89

Podtitul je trochu zavádějící, myslím si. Film je to oddechový, u kterého prostě nesmíte přemýšlet, protože když to uděláte, ihned se všechno pokazí. Je to horší než jednička, je to omílané téma a typický příklad nastavované kaše. Film není nijak ohromující, kouzlo se vytrácí, protože Grace není tím, čím bývala, zápletka je místy dost bezduchá a některé scény jsou dost nedořešené, ale celkově se mi obraz tohoto filmu zase vylepšuje tím, že to bylo tak trapné, až to bylo vtipné. Opravdu jsem se někde hodně nasmála, proto budu hodnotit jako (pod)průměr. ()

Martin741

Slecna Drsnak 2 - Jeste drsnejsi je len lacna napodobenina celkom slusnej jednotky. Petrie ako reziser uz je minulost a bohuzial aj Michael Caine. Nuda a dalsia US komedia, ktora ide mimo mna : 10 % ()

Elyssea

Nepříliš povedené pokračování docela zábavné jedničky. Většina vtipů mi asi ušla, nebo jsem je nedokázala odhalit. Bárbínovská Sandra Bullock mě nenadchla, ani její "drsná" parťačka Regina King. Postava Grace Hartové mi byla po většinu filmu zcela nesympatická. Ale to všechno bych snesla. Za největší utrpení považuji závěr. Kéž by film skončil šťouchnutím nadřízeného do vody a né moralizujícím závěrem na téma světový mír. To už bylo opravdu silné kafe. ()

Wormboy

0,5 * a to len za "kill the chicken" scenu, kde som sa naozaj zasmial...inak nuda nuda nuda a hroza hrozostrasne trapna ()

pakobylka

Jedno z těch pokračování, jejichž realizace představuje pouze zbytečné plýtvání časem a finančními prostředky - výsledný produkt víceméně potvrzuje starou známou pravdu, že opakovaný vtip už není vtipem. ()

otík

Slabý odvar slušné jedničky, kde se Sandra Bullock hlavně pitvoří, hlásí naprosto nevtipné hlášky a chová jako nějaká nána. V příběhu o únosu Miss USA a moderátora, který začne vyšetřovat FBI v čele s nenapravitelnou Bullockovou a její novou partnerkou nefunguje téměř nic. Často jen sledujeme ježdění sem a tam, sem tam se usmějeme některé z mnoha rádoby vtipných scén a nakonec se dočkáme očekávaného konce. Film naprosto bez nápadu, který bez jedničky vůbec neobstojí. ()

trojtmberk odpad!

Sandra Bullock by si měla dát zapatentovat návod "Jak se stát hollywoodskou hvězdou bez toho, že umíte krapet hrát". Těžko teď v hlavě hledám většího neumětela, než je ona. ()

Mrkvič

Poprvé jsem dal odpad? No to snad zase ne :) Přeci jen je tam Sandra a ta je rozhodně kouzelnější než v jedničce. Černoška je ale zase příšerně otravná. Takže vlastně pro roli ideální. Příběh nula. Tak snad jeden nebo dva forky možná ještě ušly. ()

Jazzzz odpad!

Jednička měla své jisté kouzlo, buranku, která se musí chovat jako dáma... Dvojka už nemá nic - je to brak. Sandra, která mě se celkem líbí to prostě nemohla zachránit. ()

lennyd

Díky tomu, že se stala Grace (Sandra Bullock) mediálně známou osobou, nemůže již dále pokračovat ve své práci pro FBI (neboť ji při jakékoliv akci poznávají lidé a žádají podpisy). Když dostane nabídku být tiskovou mluvčí FBI, ani moc neváhá. Ale když je v Las Vegas unesena Miss Spojených států a moderátor soutěže, Grace se - i přes neochotu nadřízených - velmi rychle hodlá vrátit do své původní role vyšetřovatelky FBI... Už první film nebyl žádná velká sláva, ale patrně svým tvůrcům nějaké ty dolary vydělal, a tak se snažili rychle splácat pokračování, dokud jsou lidé ochotni na takovéto ptákoviny chodit do kin. Těžko hledám něco, co bych na tomto filmu pochválil - možná jen Reginu King v roli drsné agentky Sam Fullerové a obsazení Williama "Jamese T. Kirka" Shatnera do role moderátora soutěže. Co se týče samotné Sandry Bullock, tak prosím už takovéto role ne-e, případně si obarvi vlasy na blond, pak to bude ok.. ()