Noc v obchodním domě s půvabným děvčetem a dvěma lupiči. Někteří mladí lidé sní o tom, že jednoho dne opustí rodný dům a začnou žít na vlastní pěst. Jenže Jim Dodge je doma spokojený. Ale přišel den, kdy si musí i on najít zaměstnání - stane se uklízečem ve velkém obchodním domě. Ale hned při své první pracovní směně se jeho život zkomplikuje - v budově je s ním totiž zamčeno půvabné děvče a dva zloději - amatéři, kteří plánují ďábelskou loupež. (Guild Home Video)

Djoker

Celou dobu jsem si pochvaloval 80´ feeling a až teď zjišťuji, že ho tam vepsal rutinér Hughes, protože film byl natočen později. Hlavní hrdina zažívá klasické tápání po překročení prahu dospělosti. Není moc sympatický a myšlenkami taky neohromí, ale vše bohatě vyvažuje účast Jennifer Connelly, která je přímo k sežrání. ()

choze

Sám v obchoďáku. Rok po Sám doma přišel Hughes s odvarem téhož pro čerstvé dvacátníky. Film mentálně zaseknutý v 80. letech ale zcela postrádá vtip, výrazné lupiče nebo cokoli zajímavého či zábavného. Užvaněný hrdina je na pěst, jednu hvězdičku za sexy Jennifer. ()

Real Tom Hardy

"I BET IT WAS GREGORY, THAT LITTLE WEASEL." --------------------- Pre mňa zatiaľ najkrajšia Jenn Connelly (ak nerátam Čistú dušu)... Takže po novom na ČSFD percentá už úplne kašlem (doteraz len čiastočne trošíčku), aj keď vlastne musím uznať, že tento film nemá vôbec nič a tých 39% je možno až príliš optimistických, čiže som si prakticky práve nasral do úst. Nevadí, idem ja prelúskať jej filmografiu, možno ešte nájdem nejaké ďalšie haraburdy. ()

Fiftis

Neviem ako ma táto snímka mohla tak dlho míňať a nikdy som ju nevidel v televízií, ani v požičovni VHS kaziet. Áno, ak by tam hrala iná hlavná ženská predstaviteľka než Jennifer Connelly, bolo by to o triedu horšie, ale aj neznámy Frank Whaley podáva skvelý výkon. Ako komédia to nie je najlepšie, to je pravda a romantiky by sme sa dočkali skôr v druhom pokračovaní, ale ako film na znudený deň je to skvelá voľba. Kostymérka tejto snímky by mala dostať Oscara, priliehavé tielko na Jen, ktorá korčuľuje v nákupnom centre, alebo hobluje koňa, to je nezabudnuteľné. Film ubehne ako voda a vy si budete priať, aby ste sa aj vy ocitli zamknutí v nákupáku s Jen Connelly. ()

JohnnyD

John Hughes si vybral slabšiu chvíľku. Hoci s výsledkom sám nebol spokojný a chcel škrtnúť svoje meno, nemožno nevidieť, že príbeh je v podstate Breakfast Club s Ferrisom Buellerom a lupičmi z Home Alone. Lenže chýbajú tu emócie prvého filmu, osobitosť hrdinu druhého a humor trietieho. Nakoniec najväčším lákadlom je nádherná Jennifer Connely. Ale niekto film parádne prestrihal do klipu k Space Age Love Song: https://www.youtube.com/watch?v=mcMh6GZoFC8 ()

dr.horrible

Pohodová, príjemná, jednoduchá zábava. Ako väčšina Hughesových sfilmovaných scenárov z deväťdesiatych rokov, alebo ako Gordonove nasledujúce "Pie in the Sky.” Ak viete do čoho idete, film vás vlastne nemá čím sklamať. A nenechajte sa odradiť tunajším hodnotením - to zase iba väčšina išla s prúdom. Na IMDB to má napríklad 5.6. A keď už pre nič iné, minimálne kvôli tej dvadsaťročnej Jennifer sa to oplatí vidieť. A soundtrack je super. ()

Visáč

Zapomenutá romanťárna, ktorej referenčným bodom je mladučká Jennifer Connelly v úzkom tope rajtujúca na mechanickom koni. Námet o "divokej noci v supermarkete" podľa scenára Johna Hughesa sľuboval kopec zábavy, ale vtipné to fakt nie je. Skôr to funguje ako časová kapsula early 90s, plná dobových produktov a popkultúrneho slacker mindsetu, kedy flákači boli proste cool. Pre Franka Whaleyho (Brett z Pulp Fiction) ojedinelá príležitosť zahrať si hlavnú postavu a dôkaz, že kariéra leading mana bola nad rámec jeho talentu. ()

Arsenal83

John Hughes ako autor Sám doma sa za tento počin hanbil, až sa chcel vymazať z titulkov. A na hanbu to určite nebolo, ale toto dielo nemá vôbec čo ponúknuť, absolútne nič, okrem mladej Connelyovej, ktorá musela robiť spolužiakom mokroty v trenírkach už len pri pohľade do očí. Inak bez vtipu, bez nápadu, bez drámy, či zvratu. Úplne o ničom film. Žiadna šanca sa zabaviť. ()

anderson

John Hughes definoval mládežnícke filmy 80. rokov a pokúsil sa o ich resuscitáciu aj počiatkom novej dekády. Vybral si na to ale priemerného režiséra a nedotiahnutý scenár. Divoká noc preto po filmárskej stránke ostáva len príjemnou reminiscenciou na obdobie reganovskej éry. Napriek tomu si myslím, že jej tunajšie hodnotenie je bezdôvodne nízke. Predovšetkým námet mi príde absolútne skvelý, páči sa mi aj herecké obsadenie a v neposlednom rade je tento film adoráciou krásy mladučkej Jennifer Connellyovej, do ktorej by sa nedokázal zaľúbiť iba absolútny ignorant. Takže za štyri platené detské hojdačky. (18.3.2021) ()

ScarPoul

Zvrat na ktorom by mohlo stavať celý film je predstavený v posledných 20 minútach a jedná sa o scénaristický blábol, kedy postavy robia absurdné veci a pritom nemajú ich rozhodnutia žiadnu váhu. Hlavný hrdina je nesympatický kecálek, ktorému neverím ani tú vlnku na hlave. Zamrzí to, pretože samotný nápad mohol byť peknou ukážkou vzťahových a mladíckych problémov rokov 90 podporených o krimi zápletku. Takto je to len zmes hlúpych ľudí v hlúpych situáciach.. Kto nakoniec pustil Jima von? A v neposlednom rade - čo tam robili súrodenci, rodičia a policajt, keď hrali až 4 husle. Potešil štek Johna Candyho a pohľad na mladú Jennifer. Kvôli tomu dve hviezdy. Ale Hughes má aj lepšie filmy. Toto bola pre mňa strata času. ()

numi

Nechápu, že takový scénář mohl být vůbec natočen. Žádný děj, až na deset minut v závěru, ale ani to nebylo zrovna dvakrát záživné, a jediné, co trochu funguje je Jennifer Connelly, která do téhleté nudy vnáší malou jiskru. Takže, suma sumárum, jde o velkou kupu nudy zabalenou do spousty klišé a prokládanou videoklipovými pasážemi, které mají za úkol natáhnou stopáž alespoň přes sedmdesát minut. Ale nemůžu být zase tak zlý, protože to není až pád na úplné dno, jen je to naprosto zbytečný snímek, který je úplně o ničem. Nic víc a nic míň. [únor 2006] ()

runner85

Tento film mal veľký potenciál byť príjemná romantická komédia. Dvaja mladí ľudia zavretí v obchode... No od momentu ako sa tam dostali dvaja zlodeji (inak spôsob ako sa tam dostali vie iba David Copperfield ) to išlo neskutočne dole vodou. No ak máte slabosť pre Jennifer Connelly tak to vydržíte ... ()

JasonCZ odpad!

Frank Whaley jako hlavní hrdina tohoto filmu mě neskutečně sral... Nezachránila to Connelly a ani Mulroney.... ()

Kity162

Co to mělo být? Normálně bych dala "Odpad!", ale nedávám, kvůli asi dvoum minutám, kdy jsem se bavila. A to bylo, když Jennifer Connelly ležela na zemi v bílém tílku bez podprsenky a já čekala, kdy jí vypadne bradavka a pak, když svůdně poskakovala na dětskym umělym koníku... Ale nevím, jestli stojí za to, se na to dívat kvůli dvoum minutám. Jo, a co to je za překlad "Divoká noc"? To je dobrý fórek. Možná tak "Prudce nudná noc"... ()