• J*A*M*A*L

Pokud jste četli můj komentář k filmu "Na vlastní nebezpečí", tak jsem tam i psal, že jsem s ním viděl Requiem pro panenku a právě Na vlastní nebezpečí a že možná jsem toho viděl víc a že to zjistím po dopsání komentáře, no a to jsem udělal a všiml jsem si tohoto.Úplně jsem na něj zapomněl a ani se nedivím, protože když vidíte nějakou takovou sračku, tak prostě nechcete nic jiného než zapomenout.Bylo mi jasné, že to natočil nějakej amatér ani jsem nevěděl kdo to byl tentokrát, ale mohlo mě napadnout, že to bude Renč a ten je amatér určitě.Jediné co ho na tomto filmů omlouvá je asi jen to, že v Česku se už teď v okolí komedií točej jenom sračky bez vtipu a to by komedie měli mít no a tak to asi bude po celé generace.Fakt nevím, jestli ty lidi mají za úkol dělat z komedií sračky bez vtipu a nebo jestli to dělají schválně a nebo jestli prostě neumějí natáčet komedie.Já tenhle nesmysl ani pořádně nesledoval ani nevnímal, protože filmy, které mě nebaví prostě nevnímám a nesleduji.Ani nevím proč ta jedna hvězdička, asi za to, že tam hrál alespoň Míra Donutil a trošku to tam rozjel.Docela ho lituju do jakejch sraček ho to zas dali.11%(3.1.2013)

Né fakt, docela se mi to líbilo :) Herecky a příběhově, nenudící, dobře zpracované a místy i chytré romantické drama. Komedie ybch z toho úplně vynechal, není tam srandy ani co by se za nehet vešlo. Postupně se dostáváte do příběhu a čím dál se vám to líbí. Marek Vašut se tady hezky ukázal a myslím, že se sebe vydal dost. Já dávám 4*, což si dle mě tento snímek zaslouží.(15.4.2014)

Jak bych to jen... Asi takhle, je to přežitelné a to dokonce bez následků. Řekl bych, že hlavně díky hereckému obsazení v čele se skvělou Něrgešovou (ta holka má prostě koule), mým oblíbencem Dulavou (škoda jen epizodní role) a skvělou Stašovou (ta se fakt pomamila). Viewegha jsem nikdy nečetl, ani se na něj nechystám, znám jej jen z filmových adaptací a i to je v některých případech až moc, jen si tak říkám, jak se mohlo stát, že z něho vypadla Báječná léta pod psa a pak už jen takovéhle věci? Ta (ne)skrytá reklama je pořád k zblití. Ale pořád je to lepší, než Román pro muže. 2,5*(12.10.2014)

Stylový, nevlezlý a krásný český film, u kterého moc nechápu, proč má tak nízké hodnocení... po celý film jsem se nepřestal smát, abych ke konci jen ztěží potlačoval slzičky...:) Zuzana Kanócz je překrásná slečna francouzského typu, kterých jsem vždy potkával plné metro v Paříži...fajn že mi ty krásky připomněla. Herecké výkony jsou velmi slušné, ani Něrgešová to nijak zvlášť nezmrvila. Stašová vypadá rok od roku lépe, Vašut se zdá opět našel a Donutil měl krásnou malou roličku, která mě osobně ke konci dojala ze všech nejvíc. Na druhou stranu je fakt, že se film snaží vytěžit z úspěchu Amélie z Montmartru, protože v mnoha pasážích jí je velmi podobný (jedna postelová scénka byla podle mě totálně zkopírovaná) a vůbec ten scénář i vtípky nejsou bůhvíjak originální... Je to takový ten situační humor, který nedělá větší problém vymyslet, ale to nic nemění na tom, že v tomto filmu zafungoval na 99%. 5 hvězdiček nedávám akorát pro ten místy vyumělkovaný scénář. Ale Zuzana...ta mi zůstane v mysli ještě dlouho. =)(9.2.2006)

• Frajer42

Ani se nehce věřit, že tentýž člověk napsal třeba taková Báječná léta pod psa. Román pro ženy je totální sračka určená výhradně hloupým lidem. Nechce se mi ani věřit, že v tomto filmu našel někdo nějaké zalíbení. Sledování této sračky způsobuje ohromné utrpení. Ježíšovo odpočívání na kříži je proti tomuhle naprostý relax. Totálně debilní a kolosální děj musí zaručeně nasrat každého. Když k tomu přidáme otřesné herecké výkony, tak se i odpad může jevit, jako hodnocení velmi mírné. A moje hodnocení by nejspíš nezměnila ani změna pohlaví.(26.2.2013)

NÁDHERA. Konečně vtipný, chytrý humor v českém filmu, aniž by hlavní hrdina byl zaostalého ducha, jak se v posledních letech stalo módou a čemuž jsem nikdy nepřišla na chuť. Filip Renč prostě umí, Vieweghovské dialogy mě baví a nikdy se mi nepřejí. Něrgešová byla sice tragická, ale Zuzana Kánocz a hlavně úžasná Simona Stašova mi to bohatě vynahradily. Když k tomu přidám skvělou hudbu a charismatického Marka Vašuta, musím dát za 5*. Skvěle jsem se bavila.(3.6.2005)

No tak chlapi hodnoťte objektivně.(29.11.2005)

Román pro ženy, vzniklý pod taktovkou muže. Takže, naštěstí, nejen pro ženy. Potěšil, mě nečekaně, i výkon Marka Vašuta. V současné "buranovské" české filmové tvorbě konečně inteligentní humor, u něhož si ženy zasněně i chápavě chrochtaly a muži si občas mohli najít scény, v nichž nevypadali jenom jako neužiteční robertkové.(9.11.2005)

Proč jsem asi jako jediná hodnotila pěti hvězdičkami?? Protože ten film miluju..Skvělá Zuzana Kanócz,Marek Vašut,Simona Stašová,Saša Rašilov..Mám ráda málo českých filmů ale tenhle miluju,protože se v něm objevuje skvělý humor a také skvělé písničky Ivy Frühlingové a dnes již bývalé kapely Support Lesbiens. Můžu tento film vidět klidně stokrát za sebou a pořád mě bude bavit jak je tomu jen u mála filmů, které znám - a tenhle dokonce vlastním v originálním přebalu :-D. Nikdy předtím se mi nestalo, že bych citovala tak dlouho nějaký český film a dokázala ho tolikrát za sebou vidět pořád se stejnými pocity. Skvělé je, že sedí i postsynchrony. "A pro slečnu dceru?" ; " Chlapi podvádět můžou a ženský ne???" ; "Nevezmu si přece někoho, kdo volil Bushe!" ; "Někdy ty lesby docela chápu.." ; "...klidně bych pochopil horkovzdušný balón ve tvaru božího oka, ale třískat takhle brzo ráno do bronzu.." ; "Cože? To bych si nemohla přes rok ani přihnout!" Hezké konečné věnování zesnulému Patriku Stoklasovi.(21.7.2011)

Je to jeden z těch filmů, který když dávaj v TV, tak člověk zasedne a čučí na to, i přes to, že už film x-krát viděl. Vtipná, dobře napsaná komedie. Z českých filmů, které byly natočeny za posledních 10 let, to je jeden z těch nejlepších. 75%(11.9.2011)

FIlm relativně o ničem, ale Simona Stašová a Marek Vašut to prostě krásně utáhnou. Film jsem už viděla už několikrát, a asi ne naposledy. Je to dost příjemná oddechovka s několika hodně povedenými vtípky. 3*(24.7.2017)

• SOLOM.

Marek Vašut coby „Pažout“ podal svůj standartní výkon – nevím co tu proti němu tolik lidí má. On ani jinak snad hrát už v posledních letech neumí. Celkem jsem mu to muchlování se Zuzanou Kanócz i záviděl – pěkná holka. Asi nejvíc jsem se však bavil se Simonou Stašovou a Laďkou Něrgešovou. Tu druhou jsem do té doby znal jen coby moderátorku prvních dvou Superstar a TopStaru, ale ono jí to hraní překvapivě jde. Stašová to je stálice a její vypravování o Pažoutovi – zlatý hřeb večera…(10.2.2019)

Něco na tom Renčovi je! Skvělá hudba od Support Lesbiens a Ivy Frühlingové.(30.4.2006)

• Pan Filuta

2/10 Tak to se mi už dlouho nestalo! Román pro ženy jsem viděl před několika měsíci a dneska si nemůžu vybavit ani základní dějovou linii. Ale scénář M. Viewegha dává tušit, že se asi o průměrný film nejednalo.(13.9.2006)

"Okamžitě vypadni z toho dětskýho pokoje !!" ;)(12.1.2015)

• sta

Tolik "zpolmalených záběrů" snad v českém filmu ještě nebylo.(20.1.2006)

Príjemnejšie a zábavnejšie než som čakala. Fakt, ako povedal RJ: taký román pre ženy. Ale na niektoré perly asi tak rýchlo nezabudnem (Ideální muž je nebezpečný mýtus pro ženskou racionalitu. Pokud něco jako ženská racionalita existuje.)(21.4.2008)

První česká klasická romantická komedie a na první svého druhu u nás celkem slušná. Líbily se mi výkony herců, u ústřední dvojice to šak občas skřípalo. I vedlejší role se hercům povedly, mě se líbila Klára Sedláčková jako nesmělá kadeřnice, Jiří Bábek jako počítačový programátor, David Švehlík jako intelektuální blb a Ladislava Něrgešová jako Ingrid by klidně mohla nastoupit do Sexu ve městě. Na Stašovou a Donutila už bylo pěno dost chvály, takže moje další slova budou zbytečná. Jsem zvědav, jak se režisér mé oblíbené Redakce vypořádá s Vieweghovými Účastníky zájezdu.(4.1.2006)

Mezi podobnými českými filmy je tohle jeden z těch, na které se dá dívat. Určitě nejde o nic vyjímečného, ale musím pochválit alespoň hudbu Ivy Frühlingové.(10.10.2008)

Zajímavé... Ráda jsem se koukla, ale neuchvátilo mne to...(25.12.2008)

• mysiak

Jedna za sexy nahú Zuzanu Kanócz...ale ináč blbosť na mraky...(12.6.2009)

1 4 5 6 7 8 9 10 19 28 37