Vzneste se na kouzelném létajícím koberci a vydejte se na napínavý let plný legrace s Aladinem. Skvělé dobrodružství doplňuje podmanivá hudba, oceněná Oscarem. Aladin žije se svou rozpustilou opičkou Abu uprostřed kouzelného města. Jeho obyčejný život naruší dobrodružství, ve kterém se snaží zachránit princeznu Jasmínu ze spárů zlého kouzelníka Jafara. Aladin ale není na těžký úkol sám – má kouzelnou lampu. Stačí ji otřít a zjeví se džin, který má smysl pro humor a dovede měnit podoby. A splní i Aladinovo přání proměnit se v prince, aby okouzlil Jasmínu. Moc lampy však odhalí také Jafar a pokouší se jí zmocnit. Aladin musí nad Jafarem zvítězit a použít k tomu veškerou svou chytrost. (HBO Europe)

jonyyy

Pěkná pohádka, kterou nejvíc nad vodou drží džin a jeho komentáře a využívání moderních věcí jako golfové hole. Bohužel na mě se zde až moc zpívá a konkurence jako Kráska a zvíře nebo obzvláště Lví král je mnohem výš. Ale Aladin by dostal můj hlas v soutěží o nejpřitažlivější kreslenou postavu :D princezna se povedla. 65% ()

Xeelee

Klasická disneyovka s morálním ponaučením, u který se budete bavit i s dětmi. Pokud tedy nejste zarputilí bojovníci proti islamizaci Evropy :) Džin je taková umírněná Maska v popkulturním provedení, přístupná i pro malé publikum. Ani bych se nedivil, kdyby inspirace přišla z komiksů od Dark Horse z konce 80. let, který se dočkaly zfilmování 2 roky po Aladinovi. Doporučuju k přečtení komentář od kiddo. ()

luka4615

Milovaná animovaná klasika. „All right, Sparky, here's the deal. If you wanna court the little lady, you gotta be a straight shooter. Do ya got it?“ ()

Lucasion

Určitě jedna z nejlepších Disneyovek. Aladin má příjemnou hudbu. Je to dobře udělané. Má to příběh. Klasická krásná pohádka jak pro děti tak i pro starší. Nejhumornější postava série Džin z láhve se objeví až po půl hodince filmu, což je škoda. S ním je zážitek vtipnější a kouzelnější. Džin nejen zařizuje všechen dobrý humor, který je dobrý doteď, ale zárovně se stal asi nejvtipnějším Disneovským hrdinou. ( 75 procent ) ()

ScarPoul

Aladin je pre mňa asi najväčším dobrodružstvom môjho detstva. Dodnes nezabudnem na pocit, ktorý som z neho mal hneď po dopozeraní. Na klasických Disney filmoch som vyrastal a to vedomie mi spôsobuje neskutočnú radosť. Nie je to len Menkenová hudba, ktorá sa mi usadila v hlave a musel som ju z nej dostať len neustálým spievaním, ale aj postavičky, ktoré sú jednoducho nezabudnuteľné. Jazmínou počnúc a Džinom končiac. Arabský svet nebol pre mňa nikdy tak príťažlivý a vždy keď mám možnosť tak sa do neho z radosťou vraciam. Po malej morskej víle asi môj najoblúbenejší disney film. Atmosféru to má neskutočne čarovnú. ()

Lacike

Tento film som prvý a poslednýkrát videl v kine ako desaťročný a už vtedy som bol na to príliš starý a vôbec ma to nebavilo rovnako ako všetky tie kreslené Disneyovky v ktorých sa nonstop spieva. Neviem koho to napadlo, že deťom sa páči spev. Mňa teda nikdy spev nebral a keď sa vo filmoch spieva, tak zdochýnam od nudy. 4/10. ()

BoPo

Keď som bol v tom správnom diváckom veku, tak ma Aladin minul. Bál som sa, že tam bude toho spievania až priveľa. Našťastie v znesiteľnom pomere. Aj keď samozrejme bez by bolo oveľa lepšie. Kresba disneyovská ako sa patrí. Sklamal príbeh, ktorý je ako každá druhá rozprávka, len hodený do Orientu. Aladinovi som nefandil, Džin dojem zachraňoval najviac, ale vo výsledku podpriemerný Disney produkt. Ak by niekto robil zoznam najviac sexy animovaných postáv, tak princezna Jasmína by do širšieho okruhu patriť určite mala. ()

MoiJe

Nemam -nast, pozerala som to, triezva, od pol piatej am... a skvele som sa bavila, dokonca sa niekolko krat pristihla pri hlasnom uchechtnuti! Nadhera! ()

Marek1991

Nádherná rozprávka, krásna animácia, opäť hyperaktívne. Avšak otrepaný príbeh. Toto je jeden z príbehov môjho detstva, aj keď si nepamätám, že by som tento film vtedy videl, ale o džinovi, lampe, Jasmíne, Aladinovi, kúzelnom koberci som počul a videl ich veľakrát, tiež ten palác. Je to kúzelným príbeh ako mnohé do takého roku 2005, proste do polovice prvého aktuálneho miléniového desaťročia, ja som animovanú a rozprávkovú tvorbu proste miloval, potom sa niečo zmenilo a tie moderné sa mi už nepáčia. Toto však bolo ešte v časoch pre mňa zlatého veku, keby som tie časy, kedy vznikali tieto veci, mohol tak pomenovať, aj keď zlaté časy to v skutočnosti neboli. ()

corpsy

Už dlho som nezažil v jednom animáku ( či už tradičnom alebo digitálnom ) toľko nápadov a situačných gagov. Od prvej sekundy, kedy sa Genie objaví prvý krát, je to už len nonstop akčná a vtipná jazda, ktorá má v sebe energiu na 10 filmom podobného razenia. Vrelo odporúčam. ()

PauloZ

I když už je to hodně dávno, co jsem to viděl, tak si na tenhle výborný animovaný film od Walt Disney velmi dobře pamatuju. Navíc jsem si oprášil vzpomínky v galerii :). ()

FFilipCZ

Perfektní animace, všem známé postavy, ale proč je to sakra zpívaný? To mě šíleně irituje a kazí dojem z celého filmu! ()

Krt.Ek

I kdyby džin neplnil přání na počkání, tak bych ho všemi deseti bral za společníka, je to šprýmař, a srandy není nikdy dost. Vlastně bych se cítil velice příjemně i ve společnosti opičky Abu, zvlášť pokud by i se mnou kradla melouny. Kamarádit s bezejmenným létajícím kobercem by taktéž nemuselo být špatné. A kdyby ten papoušek Iago nebyl takový gizd, tak bych ho klidně adoptoval. I s čarokrásnou princeznou Jasmínou a jejím velectěným, leč trochu zmateným tatínkem-sultánem. Akorát tedy mé první přání (a to by tedy bylo, aby se s tak mocnými přáteli nevyplnilo) by byla disneyovka bez zpěvů. 80 % ()

numi

O fantastické hudbě a jedinečných písničkách se jinak než v superlativech mluvit ani nedá a pokud připočtu fakt, že Džin je snad jednou z nejvtipnějších vedlejších postav, jakou jsem kdy ve filmu viděl, je jasné, že Aladdin se řadí nejen mezi nejlepší Disneyovky, ale mezi vůbec nejlepší animáky a také nejlepší muzikály všech dob. Vzor pro všechny současné tvůrce animovaných filmů. Film, ve kterém i létající koberec má svou duši (nemůžu v tomto případě nevzpomenout Pratchettovo pochodující zavazadlo ze Zeměplochy... že by inspirace?) prostě nemůže být špatný. Romantika, dobro vs. zlo, zvířátka, krásná princezna, odvážný "princ", smysluplné písničky - sakra, co od rodinného filmu čekáte více? [říjen 2007] ()

Dočká se Aladin pokračování?

Dočká se Aladin pokračování?

15.08.2019

Po obřím úspěchu hraného Aladina od režiséra Guye Ritchieho (Král Artuš – Legenda o meči) není divu, že studio Disney aktuálně zvažuje pokračování. Snímek několik dní nazpátek překročil miliardu… (více)