Disneyho úspěšný animovaný film Herkules je plný zábavy, fantazie a dobrodružství. Mladý smrtelník Herkules je obdařen nadlidskou silou a chce dokázat svému otci Diovi, že je takový hrdina, který se může opět stát bohem. Na jeho cestě za hrdinstvím jej doprovázejí věrní přátelé – létající kůň Pegas a osobní trenér Phil. Je tu ale ještě bujarý a vznětlivý darebák Hádes, který plánuje převzít vládu nad Olympem a ztěžuje tak Herkulovi jeho cestu, jak jen to jde. Herkules se musí rozhodnout mezi legendární silou a láskou k řecké krásce Meg. Jen díky cenné lekci, že důležitější, než síla nadlidská, je pouze síla jeho srdce, se Herkulovi podaří zachránit Olymp a upevnit si své místo hrdiny. (HBO Europe)

Blazkowicz

Moje nejoblíbenější hra na PS1. Jako film moc dětské a hlavně moc muzikálové. To nesnáším. Ale pár vtipů bylo dobrých. 2* ()

SilentMemory

To boli časy. Kvalitné animované dielo neporovnateľné s dnešnými povrchnými animákmi. Stará pracná animácia má svoje kúzlo lebo to nie je preplácané a o to väčšmi sa dôraz sústredí na emóciu, rozprávanie a obsah. V dnešnej dobe je zrýchlené tempo tak potom tak vyzerá aj filmová tvorba. Zároveň neviem ako by dnešné deti zvládli toto sledovať možno by to pre nich bol spomalený film. Posolstvo ,, Otec, o tejto chvíli som dlho sníval. Ale život, hoc nesmrteľný by bol bez nej prázdny. Chcem zostať s Meg na zemi. Konečne viem kam patrím" 🥹❤️ ()

helrohir

Opäť nostalgická pripomienka mojich detských liet. Príbeh vychádzajúci z gréckej mytológie ma bavil ako dieťa, a baví ma aj dnes. V týchto "novších" disneyovkách dodatočne oceňujem aj zvýšený podiel humoru, ktorý vyčaruje úsmev aj dospelému človeku. Hudba vynikajúca, ale spievané pasáže v tomto prípade presiahli znesiteľnú dávku. Animácia, tentoraz inšpirovaná starogréckym umením, je opäť špičková. 75%. ()

YUI

Na Tarzana to podle mě nemá, ale na zavzpomínání na staré dobré animované filmy je to nejlepší. Krásná podíváná, zajímavě obohacená o hudení vstupy, které nejsou na škodu, ale nemusely by tam být tak často. ()

Moni33

Moje snad nejoblíbenější disneyovka z dětství. Opravdu téhle pohádce nemám co vytknout. Pamatuji si tu dobu, kdy jsem jí musela vidět každý den a nikdy mě nepřestala bavit... Dávám čtyři hvězdičky jen proto, že si nejsem jistá, jestli by mě bavila i teď, budu si muset někdy udělat čas a podívat se na ní i v dospělém věku a pak se uvidí :) ()

prochy95

Tento film se mi opravdu líbil, když jsem byl malý, nyní jsem si ho pustil a musím říci, že ani po letech neztrácí své kouzlo. Celému filmu samozřejmě vládne humor, kterému se může zasmát i dospělý. Jsou zde také hezké písně a je i celkem poučný pro malé dítě, které může trochu seznámit s řeckou mytologií. Samozřejmě, že příběh z řecké mytologie nepochází, ale ve filmu se vyskytují věci, které v řecké mytologii opravdu byly. Taky se mi opravdu líbí konec, který s dospělým možná ani nehne, ale dítě bude napnuté až do konce. Takže můj závěr je, že je to opravdu pěkný film hlavně pro děti, ale rozhodně se může líbit i spoustě dospělým. ()

eMeMko

Tak tahle disneyovka mi osobně vůbec nesedla. Kromě trochu šíleného příběhu, kterým tyto snímky ale občas disponují, mi zde lezli ušima hlavně hudební čísla. Nevím proč, ale přišly mi jako nejméně povedené ze všech animáků od Disney, které jsem kdy viděl. Příběh byl celkem lineární, animace klasicky povedená, ale dialogy mi přišli na úrovni béčkové komedie z 90 let. Finální hodnocení: dvě hvězdy a přání, aby další filmek na tom byl lépe. ()

Gates

Na tomto filme som bol 7x v kine keď som bol malý, pretože som stále vyhrával v jednej súťaži a cenou tam boli lístky naňho. Viem, že sa mi vtedy páčil, ale dnes si na dej vôbec nespomeniem :-D ()

Sintiroma

Velmi Americké!Lepší přirovnání pro tenhle příběh ani neexistuje.Proto takové hodnocení,kdyby to nebylo az tak americké klidně si myslím že to mohlo mít i pokračování jelikož by to soupeřilo s Lvím králem o post nej pohádky takhle zpracované. ()

bohas

Nejúžasnější Disneyovka mého dětství!!! Jelikož znám i každičkou notu a kdejaký text i hlášku z této (pro mě fantastické pohádky), nemá pro mě Herkules jedinou vadu na kráse... kéž bychom mohli žít v pohádkách :D Rozkošné barevné ztvárnění různorodých postaviček přirozených lidských - někdy odporných - vlastností na postavách bohů Olympu.. Hledání sebe sama, láska, přátelství, statečnost! A krásný HAPPY END.. ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem