Scott Calvin je otcem desetiletého syna Charlieho. Neustále má málo času, skoro nikdy nedokáže vyzvednout syna včas od bývalé manželky. Celý jeho život se změní v okamžiku, kdy za něj nečekaná událost vyřeší otázku, jestli má Charliemu říct, že Santa Claus neexistuje. Když se synem vyběhne před dům, uvidí na zemi ležet Santa Clause, který právě spadl ze střechy. Ten má u sebe kartičku, podle níž ho má nálezce zastoupit. A než se překvapená dvojice vzpamatuje, Santa zmizí. Zůstane jen jeho kostým, kouzelné sáně se sobím spřežením a nerozdané dárky. Scott a Charlie do nich nastoupí a zbylé dárky rozvezou. Najednou se na krátký čas ocitnou na severním pólu v Santově sídle. Tam jim Bernard, který má na starosti přípravu a rozdělování dárků, vysvětlí, že ten, kdo si obleče kostým skutečného Santa Clause, musí převzít i jeho povinnosti. A pak jsou tu zase Vánoce a před Scottovým domem zastaví Bernard s kouzelnými saněmi. (TV Nova)

Ukázka z filmu 2

MM_Ramone

Tim Allen sa v tejto americkej, rodinnej komédii zmení z úspešného manažera na dobrosrdečného Santa Clausa. A to doslova. Potom čo mal Santa smrteľnú nehodu na streche jeho domu, musí ho nahradiť. A tak sa v čase Vianočných sviatkov mení na pupkatého, fúzatého Santa Clausa. Na severnom póle vyzdvyhne u škriatkov darčeky a na sobom záprahu ich poroznáša deťom. Je to celkom príjemná a vtipná vianočná komédia. Tim Allen ako samovoľne sa transformujúci "Santa Claus" je zábavný. *** ()

T2

Rozpočet $22miliónovTržby USA $144,833,357Tržby Celosvetovo $189,833,357Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA $13,803,522║ Jedna z tých peknejších vianočných rozprávok, z už niekoľko krát premieľaného amerického motívu Santa Clausa. V hlavnej úlohe sa fajn uviedol Tim Allen a ten dodal určité čaro tomuto bielemu starcovi, aj vďaka svojej zaužívanej kutilovskej negramotnosť. Začiatok filmu má trošku kostrbatí rozbeh ale potom to začne riadne naberať na tendencii zábavnosti a dokonca aj nejaké tie emócie prídu. /75%/ ()

Le_Chuck

Další so série vianočných prekvapení spoza veľkej mláky. Každoročne tam vznikne jeden vianočný film, aby maly domáce paničky pri pečení koblih z kuchyňe čo pozerať. Santa má trochu smolu, že prichádza po Sám Doma a kvalít jednotky, ani dvojky zďaleka nedosahuje. Ja viem že to je iný film, ale ja veškerú holywoodsku vianočná produkciu (väčšinou zúženú na jeden film ročne) hádžem do jedného pytla. Neurazí, nezaujme. ()

Jara.Cimrman.jr

Pokud mi nějaký tlusťoch v červeném zaparkuje soby na střeše, tak ho nebudu rušit v jeho práci, abych místo něj nemusel prolézat všemi komíny světa. Pokud má však Santu smluvně zastoupit někdo jiný, tak mu budu škodolibě škábat mrkvičku a sledovat celkem příjemný vánoční film okořeněný tradiční rodinnou hodnotou. ()

tron

Škriatkovia sú chlapci v zelených teplákových súpravách a s motorčekmi na chrbtoch a darčeky nosí Tim Allen... wtf? Ako dieťa som tento film neskutočne chcel vidieť - keď k nám šiel do kina, mal som okolo 13 rokov a ukážky a tarilery som sledoval bez dychu a s otvorenou pusou. Lenže z návštevy kina nakoniec nič nebolo. Už ani neviem, kedy som Santa Clausa nakoniec videl, ale každopádne videl a trailery a ukážky boli lepšie. ()

• Jediný film zo série, v ktorom sa neobjaví žiaden darebák. (m.a.t.o.)
  • V jednej zo scén je možné vidieť, že na prvej strane Santovho (Tim Allen) zoznamu sa nachádzajú mená Andre Agassi a Armand Assante. (m.a.t.o.)