Scott Calvin je otcem desetiletého syna Charlieho. Neustále má málo času, skoro nikdy nedokáže vyzvednout syna včas od bývalé manželky. Celý jeho život se změní v okamžiku, kdy za něj nečekaná událost vyřeší otázku, jestli má Charliemu říct, že Santa Claus neexistuje. Když se synem vyběhne před dům, uvidí na zemi ležet Santa Clause, který právě spadl ze střechy. Ten má u sebe kartičku, podle níž ho má nálezce zastoupit. A než se překvapená dvojice vzpamatuje, Santa zmizí. Zůstane jen jeho kostým, kouzelné sáně se sobím spřežením a nerozdané dárky. Scott a Charlie do nich nastoupí a zbylé dárky rozvezou. Najednou se na krátký čas ocitnou na severním pólu v Santově sídle. Tam jim Bernard, který má na starosti přípravu a rozdělování dárků, vysvětlí, že ten, kdo si obleče kostým skutečného Santa Clause, musí převzít i jeho povinnosti. A pak jsou tu zase Vánoce a před Scottovým domem zastaví Bernard s kouzelnými saněmi. (TV Nova)

Ukázka z filmu 1

Le_Chuck

Další so série vianočných prekvapení spoza veľkej mláky. Každoročne tam vznikne jeden vianočný film, aby maly domáce paničky pri pečení koblih z kuchyňe čo pozerať. Santa má trochu smolu, že prichádza po Sám Doma a kvalít jednotky, ani dvojky zďaleka nedosahuje. Ja viem že to je iný film, ale ja veškerú holywoodsku vianočná produkciu (väčšinou zúženú na jeden film ročne) hádžem do jedného pytla. Neurazí, nezaujme. ()

T2

Rozpočet $22miliónovTržby USA $144,833,357Tržby Celosvetovo $189,833,357Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA $13,803,522║ Jedna z tých peknejších vianočných rozprávok, z už niekoľko krát premieľaného amerického motívu Santa Clausa. V hlavnej úlohe sa fajn uviedol Tim Allen a ten dodal určité čaro tomuto bielemu starcovi, aj vďaka svojej zaužívanej kutilovskej negramotnosť. Začiatok filmu má trošku kostrbatí rozbeh ale potom to začne riadne naberať na tendencii zábavnosti a dokonca aj nejaké tie emócie prídu. /75%/ ()

kingik

Slabá komedie, která nefunguje ani v čase vánočním. Nějak rychle film po shlédnutí vyšumí a nenalezl jsem v něm žádnou výraznou scénu. Potenciál tady však byl jenže Tim Allen v roli Santa Clause nepůsobí dvakrát sympaticky, roli tak trochu odbyl a do toho chabý děj bez pořádně rozvinuté zápletky se kterou se nakládá dost lajdácky a neobratně. Postupně se nápady obehrály a v tom horším případě postupně docházely až se úplně vyčerpaly. Na podobné téma existuje celá řádka více či méně povedených filmů, ale tenhle řadím k těm nepovedeným. Dá se na něj podívat, ale nevyvolá nic, co by bylo zajímavé nebo nějak líbivé. Je to strojově čistá práce, která v ničem neohromí a za pět minut po filmu se na ni zapomene. Nelíbilo. 40% ()

borec999

Jednoduchá zápletka, jeden fantasy prvok umiestnený do reality s ktorým všetky postavy neúspešne bojujú rozumom a zdravým úsudkom, vianočná atmosféra, dostatok funkčného humoru, vykradnutý soundtrack zo Sám Doma a výborný Tim Allen + jeho filmový syn a vzájomná chémia medzi nimi. Prvá polhodina je vyložene výborná, potom tempo mierne opadne a sladký,detský záver mi výsledný dojem trochu pokazil, aj tak je ale Santa Claus v kategórii vianočných filmov u mňa nadpriemerný a viem si predstaviť, že o rok sa k nemu v sviatočnom období vrátim. 70% ()

Streeper

Zbožňuji Tima Allena jako Santu Clause, líbí se mi ta přeměno ze sobeckého workoholica na mírumilovného dědulu, který by pro děti udělal všechno. Už od dětství si pamatuji scénu s vousy, kdy se oholil, koukl do zrcadla a vousy se opět objevily, pro mě naprosto nezapomenutelné. Musím ale říct, že jak jsem se na film dívala nyní jako dospělá, tak mi od malého Charlieho přišlo hodně pokrytecké, že když jeho táta nebyl Santa, tak u něj nechtěl ani zůstat na přepsaní, ale jakmile ze z něj Santa stal, tak už od něj nechtěl odejít. Chápu, že by se tak asi zachovalo každé dítě, ale nelíbilo se mi, jak to v tom filmu vyznělo. ()

• Natáčanie bolo na vyše 2 roky pozastavené, lebo počas nakrúcania našla polícia u Tima Allena (Santa Claus) vyše pol kila kokaínu. Herec mal byť odsúdený na 3-7 rokov väzenia, prepustili ho však už po 2 rokoch a 4 mesiacoch. (Raccoon.city)
  • V scéne, kde Scott (Tim Allen) a Charlie (Eric Lloyd) idú na saniach po ceste vedľa kamiónu, je jeho vodič Jimmy Labriola. S Timom Allenom spoločne účinkovali v seriáli Majster Tim (od r. 1991). (m.a.t.o.)

Související novinky

Tim Allen opäť Santom

Tim Allen opäť Santom

16.09.2005

Rodinná komédia Santa Clause, v ktorej sa Tim Allen nedobrovoľne stal Santom, aby objavil a pochopil "ducha Vianoc" a našiel si cestičku k svojmu synovi, sa dočká ďalšieho pokračovania. Predstaviteľ… (více)