Santa Claus

Santa Claus

Santa Clause

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1994, 97 min

Je opravdu vidět, že se film může líbit i nelíbit a to nemyslím jen tento film ale i jakýkoliv jiný. Já jsem názoru, že se tento film určitě povedl a to nejen díky hlavnímu hrdinovi, ale i svojí pohádkovostí. My se na tento film doma vždycky rádi podíváme, takže pokud nejste zarytí proticlausovci, tak se na tento film určitě podívejte i se svými dětmi či vnoučaty :o)(24.2.2016)

Urobiť z TIMA ALLENA Santa Clausa je sám o sebe vynikajúci nápad, podobne ako celý tento film a tak je trošku škoda, že nemali tvorcovia filmu k dispozícií vyšší rozpočet a možno aj lepšieho režiséra. Vizuálne efekty nie sú veľmi kvalitné, podobne ako animatronickí sobovia (ale sú celkom zlatí) a najviac zamrzí zobrazenie severného pólu, na ktorom je najlepšie vidno, že tvorcovia nemali buď dostatok talentu alebo peňazí. Ale aj keď zo SANTA CLAUSA nevznikla taká klasika akou sú Columbusoví Sám Domovia, stále je to veľmi milý a príjemný vianočný film.(23.12.2004)

• kingik

Slabá komedie, která nefunguje ani v čase vánočním. Nějak rychle film po shlédnutí vyšumí a nenalezl jsem v něm žádnou výraznou scénu. Potenciál tady však byl jenže Tim Allen v roli Santa Clause nepůsobí dvakrát sympaticky, roli tak trochu odbyl a do toho chabý děj bez pořádně rozvinuté zápletky se kterou se nakládá dost lajdácky a neobratně. Postupně se nápady obehrály a v tom horším případě postupně docházely až se úplně vyčerpaly. Na podobné téma existuje celá řádka více či méně povedených filmů, ale tenhle řadím k těm nepovedeným. Dá se na něj podívat, ale nevyvolá nic, co by bylo zajímavé nebo nějak líbivé. Je to strojově čistá práce, která v ničem neohromí a za pět minut po filmu se na ni zapomene. Nelíbilo. 40%(5.12.2011)

Jsem zmaten. Tak existuje Santa Clause (u nás Ježíšek), nebo ne? Tato vánoční komedie ve mě udělala zmatek. Tak krásně udělaný Severní pól jsem ještě ve filmu neviděl. Ale teď vážně. Samozřejmě na Ježíška nevěřim. Mít ale dítě, které by přestávalo věřit, tak bych mu 100% pustil tento film a myslim, že by začalo to malé dítě věřit. John Pasquin natočil výbornou vánoční komedii s povedeným příběhem, kterého nikdo jen tak nedosáhne. Možná je Santa Clause jedna z nejlepších vánočních komedii, co jsem kdy viděl. Docela mě překvapilo, jak to bylo vtipné. Velké plus za vtipnost samozřejmě patří Timu Allenovi, který má výborné hlášky. A kdo psal dialogy, tak je docela frajer. Například: " Scotte, řekni mi, co jste vlastně dělali s Charliem předtim, než jste šli na Štědrý den spát?" " Chroupali jsme cukr, dali si několik panáků, hráli se zbraněma, pak jsme šli ven za ženskejma a četl jsem mu knihu?" " Jakou knihu?" " V žáru vášně." Geniální!!!! Už se těšim, až budou Vánoce, protože v televizi nikdy o Vánocích nic nevysílají, takže se budu na tuto komedii těšit.(26.2.2010)

Takové to něco, co už asi k vánočnímu televiznímu programu patří. Typický vánoční příběh v destilované formě. Já si asi nikdy nedokážu představit co bych dělala, kdyby se mi táta proměnil v Santu (nebo Ježíška), ale tady to funguje docela dobře. Neurazí a ani příliš nenadchne, ale při dobré náladě s břichem plným cukroví tímhle nikdy chybu neudělám.(28.12.2014)

• - Jediný film zo série, v ktorom sa neobjaví žiaden darebák. (m.a.t.o.)

• - Do role Scotta Calvina (Tim Allen) byli zvažováni také Robin Williams a Tom Hanks. (siky25_25)

• - Natáčení filmu začalo 26. dubna 1994 a skončilo 9. července téhož roku. Natáčelo se v kanadské provincii Ontario, a to konkrétně v Oakville, Torontu a v torontské městské části Scarborough. (siky25_25)