Scott Calvin je otcem desetiletého syna Charlieho. Neustále má málo času, skoro nikdy nedokáže vyzvednout syna včas od bývalé manželky. Celý jeho život se změní v okamžiku, kdy za něj nečekaná událost vyřeší otázku, jestli má Charliemu říct, že Santa Claus neexistuje. Když se synem vyběhne před dům, uvidí na zemi ležet Santa Clause, který právě spadl ze střechy. Ten má u sebe kartičku, podle níž ho má nálezce zastoupit. A než se překvapená dvojice vzpamatuje, Santa zmizí. Zůstane jen jeho kostým, kouzelné sáně se sobím spřežením a nerozdané dárky. Scott a Charlie do nich nastoupí a zbylé dárky rozvezou. Najednou se na krátký čas ocitnou na severním pólu v Santově sídle. Tam jim Bernard, který má na starosti přípravu a rozdělování dárků, vysvětlí, že ten, kdo si obleče kostým skutečného Santa Clause, musí převzít i jeho povinnosti. A pak jsou tu zase Vánoce a před Scottovým domem zastaví Bernard s kouzelnými saněmi. (TV Nova)

Ukázka z filmu 2

ANTYCHRYST

Pohodová vánoční komedie, otec který díky rozvodu nechce přijít o svého synka se o vánoční noci stane novým Santou. Tim Allen jako novej Santa Claus s pořádným břichem, prošedlým vlasem a hustým vousem, fimeček prokládá dobrejma hláškama a ať chce nebo ne postupně se smiřuje s tím že právě on je ten, kdo má o vánoce na starosti tisíce dětských úsměvů. Santova dílna a skřítkové jsou kouzelný. Tato komedie určitě patří k těm lepším, které Vám doma navodí příjemnou vánoční atmosféru. ()

Fiftis

Film o vzťahu otca a syna, o vianočných snoch, o samote, o nečakaných radostiach. Pre Američanov s ich Santovskými tradíciami to musela byť ďaleko viac srdcová záležitosť. Škoda miestami nevyrovnaného scenára, ktorý osamelý kutil Tim sám predsa len neutiahne. Ale je veľmi pekné sledovať ako Tim Allen priberá, mení sa na Santu proti svojej vôli. Tradičný vianočný film, ktorý by na Štedrý deň nemal chýbať v televízii. Rozprávkový Santa Claus sa nevyhne nečakanému maléru a tak musí byť zastúpený "obyčajným" oteckom. V obleku Santa Clausa sa Scott Calvin spolu so synčekom Charliem vydáva na cestu, aby splnil všetky vianočné povinnosti. Dobrodružstvá, ktoré spoločne zažívajú sú zábavou pre celú rodinu. Povedal by som, že hlavne pre deti, ale iste poteší aj nejedno oko dospelého diváka. Určite odporúčam pre celú rodinu. ()

T2

Rozpočet $22miliónovTržby USA $144,833,357Tržby Celosvetovo $189,833,357Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA $13,803,522║ Jedna z tých peknejších vianočných rozprávok, z už niekoľko krát premieľaného amerického motívu Santa Clausa. V hlavnej úlohe sa fajn uviedol Tim Allen a ten dodal určité čaro tomuto bielemu starcovi, aj vďaka svojej zaužívanej kutilovskej negramotnosť. Začiatok filmu má trošku kostrbatí rozbeh ale potom to začne riadne naberať na tendencii zábavnosti a dokonca aj nejaké tie emócie prídu. /75%/ ()

MM_Ramone

Tim Allen sa v tejto americkej, rodinnej komédii zmení z úspešného manažera na dobrosrdečného Santa Clausa. A to doslova. Potom čo mal Santa smrteľnú nehodu na streche jeho domu, musí ho nahradiť. A tak sa v čase Vianočných sviatkov mení na pupkatého, fúzatého Santa Clausa. Na severnom póle vyzdvyhne u škriatkov darčeky a na sobom záprahu ich poroznáša deťom. Je to celkom príjemná a vtipná vianočná komédia. Tim Allen ako samovoľne sa transformujúci "Santa Claus" je zábavný. *** ()

nash.

Pohodová vánoční komedie, která má svižný nástup s vtipně jízlivým Timem Allenem, úsměvnou štědrovečerní návštěvou restaurace a neplánovanou noční "santovskou" šichtou. Potom však tempo zvolní, humoru ubude a všechno se to tlačí spíš k vánoční rodinné pohodičce. Naštěstí zabrzdí dřív než se nacpe až někam do vánočního kýče. Příjemná a zábavná pohodovka, která vánočně naladí i pobaví Scottovými sarkastickými hláškami, ze které se u nás stala vánoční trvalka.. ()

• Natáčanie bolo na vyše 2 roky pozastavené, lebo počas nakrúcania našla polícia u Tima Allena (Santa Claus) vyše pol kila kokaínu. Herec mal byť odsúdený na 3-7 rokov väzenia, prepustili ho však už po 2 rokoch a 4 mesiacoch. (Raccoon.city)
  • V scéne, kde Scott (Tim Allen) a Charlie (Eric Lloyd) idú na saniach po ceste vedľa kamiónu, je jeho vodič Jimmy Labriola. S Timom Allenom spoločne účinkovali v seriáli Majster Tim (od r. 1991). (m.a.t.o.)

Související novinky

Tim Allen opäť Santom

Tim Allen opäť Santom

16.09.2005

Rodinná komédia Santa Clause, v ktorej sa Tim Allen nedobrovoľne stal Santom, aby objavil a pochopil "ducha Vianoc" a našiel si cestičku k svojmu synovi, sa dočká ďalšieho pokračovania. Predstaviteľ… (více)