Santa Claus

Santa Claus

Santa Clause

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1994, 97 min

Je opravdu vidět, že se film může líbit i nelíbit a to nemyslím jen tento film ale i jakýkoliv jiný. Já jsem názoru, že se tento film určitě povedl a to nejen díky hlavnímu hrdinovi, ale i svojí pohádkovostí. My se na tento film doma vždycky rádi podíváme, takže pokud nejste zarytí proticlausovci, tak se na tento film určitě podívejte i se svými dětmi či vnoučaty :o)(24.2.2016)

Čekal jsem něco mnohem horšího, nikoliv pohodový, velice příjemný vánoční film. Neoplývá hloubkou, ani dechberoucími nápady, ale když člověk na chvíli potlačí své cynické já a opět nechá fantazii plynout, nezklame se. Musím pochválit hlavně masky a efekty (plně animatroničtí sobi zblízka a zdálky CGI - efektivní!). 75%(5.12.2018)

Rozpočet $22miliónovTržby USA $144,833,357Tržby Celosvetovo $189,833,357Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA $13,803,522║ Jedna z tých peknejších vianočných rozprávok, z už niekoľko krát premieľaného amerického motívu Santa Clausa. V hlavnej úlohe sa fajn uviedol Tim Allen a ten dodal určité čaro tomuto bielemu starcovi, aj vďaka svojej zaužívanej kutilovskej negramotnosť. Začiatok filmu má trošku kostrbatí rozbeh ale potom to začne riadne naberať na tendencii zábavnosti a dokonca aj nejaké tie emócie prídu. /75%/(23.12.2007)

Snímek Santa Claus z roku 1994 mne mile překvapil, protože kupodivu dával nějaký smysl a děj mne docela zaujal. Ani jsem to nečekal, protože jsem viděl už hodně špatných amerických vánočních filmů. Nicméně ač by se mohlo zdát, že Santa Claus bude patřit mezi ně, rozhodně si to nemyslím, jelikož když jej srovnám s jinými US počiny, je to diametrální rozdíl. Nechybí zde sníh, což je důležité, protože se opravdu nedokážu vánočně naladit při pohledu na americké pláže a stromečky s cinkrlátky na prosluněné Floridě. Dále snímek nabídl pořádný pytel vánoční atmosféry se vším, co k ní patří - dárky, stromeček, rodina. Romantika si zde rovněž našla své místo a také mne docela oslovil samotný příběh v němž špičkový manažer hračkářské firmy Scott Calvin v podání tradičně vynikajícího Tima Allena po rozvodu nezvládal výchovu svého syna Charlieho. Štědrý den s tatínkem jakoby pak všechno ještě více znásobil a pro malého Charlieho byl spíš noční můrou než nejkrásnějším večerem roku. Zdálo se mi, že tato představovačka trvala trochu déle, vzhledem k tomu, že film měl jen 97 minut, ale když konečně přišel okamžik rozdávání dárků, začalo to být hodně zajímavé. Vše začalo když Santa Clause chtěl komínem domu Calvina přinést dárky a na střeše uklouzl a spadl dolů. Vystrašený otec nechápal co se stalo, protože pochopitelně jako dospělý nevěřil, že by Santa Claus mohl opravdu nosit dárky. Opačného názoru byl jeho syn, který vše viděl a svého otce přesvědčil, aby nasedl do sání tažených legendárními soby a zbytek dárků rozvezl. Když se tak stalo a já si konečně užil dobrou zábavu, začal se odvíjet samotný příběh. Tím, že Calvin zaskočil za svého předchůdce a přijal tak santaklauzuli, postupně se sám začal měnit v obtloustlého muže v červeném oděvu, bílými vousy a vlasy. Kromě problémů v práci a v rodině to přineslo i to, že si konečně si začal rozumět se svým synem, který byl na svého tatínka hrdý. Byl jsem zvědav, jestli se i o dalších vánocích zhostí role Santa Clause a jak svou přeměnu zvládne. Každopádně to pro mne byla opravdu solidní zábava, originální příběh a celý film se pro mne stal tím nejvánočnějším americkým filmem všech dob. S radostí jsem vše sledoval a byl jsem rád, že to prostě dávalo smysl a ještě to bylo legrační. Proto ode mne Santa Claus získal čtyři vánoční hvězdy na severním pólu ****.(8.12.2018)

Tloustnoucí Tim Allen, který si říká - no tohle přece nemůže být pravda. Nevěřícně mžourající na elfíky, kteří v plné polní finišují, okouzlený pohled Charlieho, který tak zvláštním způsobem najde cestu ke svému tátovi. Napravená víra Charlieho maminky, že Vánoce opravdu plní přání. Je to kouzelné, možná nelogické, ale je to Vánoční - a já Vánoce a vše co je s tím spojeno naprosto zbužňuji.(15.4.2009)

• - Natáčení filmu začalo 26. dubna 1994 a skončilo 9. července téhož roku. Natáčelo se v kanadské provincii Ontario, a to konkrétně v Oakville, Torontu a v torontské městské části Scarborough. (henrycruel)

• - Keď Scott (Tim Allen) a Charlie (Eric Lloyd) opúšťajú Severný pól je možné vidieť, že na mesiaci, ktorý je v pozadí sa nachádza logo Mickey Mouse. (m.a.t.o.)

• - V jednej zo scén je možné vidieť, že na prvej strane Santovho (Tim Allen) zoznamu sa nachádzajú mená Andre Agassi a Armand Assante. (m.a.t.o.)