Santa Claus

Santa Claus

Santa Clause

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1994, 97 min

Pohodová vánoční komedie, která má svižný nástup s vtipně jízlivým Timem Allenem, úsměvnou štědrovečerní návštěvou restaurace a neplánovanou noční "santovskou" šichtou. Potom však tempo zvolní, humoru ubude a všechno se to tlačí spíš k vánoční rodinné pohodičce. Naštěstí zabrzdí dřív než se nacpe až někam do vánočního kýče. Takže nakonec příjemná pohodovka, která vánočně naladí i pobaví a pokud by mi ji někdo za pár let během Vánoc zase nabídl, neodmítl bych.(26.12.2011)

Tvůrci si tu s postavičkou Santa Clause pohráli a ukázali, že ani on není věčný. Nechali ho nepříjemně uklouznout na střeše aby musel skončit. No a zápletka příběhu je hotová. Aby vůbec nějaké vánoce byli, musí se najít nový. Rodinná komedie vskutku jak pro děti, tak i dospělé. Tim Allen se tu vyřádil jak nejlépe uměl a jak se říká, duch vánoc s filmu doslova září. Příběh je úsměvný a citový zároveň. K odpočinku během vánočního shonu vcelku vhodný.(24.12.2017)

Tloustnoucí Tim Allen, který si říká - no tohle přece nemůže být pravda. Nevěřícně mžourající na elfíky, kteří v plné polní finišují, okouzlený pohled Charlieho, který tak zvláštním způsobem najde cestu ke svému tátovi. Napravená víra Charlieho maminky, že Vánoce opravdu plní přání. Je to kouzelné, možná nelogické, ale je to Vánoční - a já Vánoce a vše co je s tím spojeno naprosto zbužňuji.(15.4.2009)

Jeden z mojich najobľúbenejších vianočných filmov, bez ktorého si akosi Vianoce ani neviem predstaviť. Môže za to skutočne fantastický Tim Allen, ktorý v role Santa Clausa funguje absolútne fantasticky. Má srdce, má charizmu a postupne ako sa mení tak je vidno na ňom aj lásku v to, kým sa stane. Severný pól je tu podľa mňa zobrazený veľmi pekne, škriatkovia ako deti je podľa mňa skvelá voľba a rovnako aj niektoré vtipy vedia pobaviť. Mám pre tento film skutočne veľkú slabosť, lebo je v ňom veľká dávka srdca a príjemná vianočná atmosféra, ktorá ma vždy dostane.(29.11.2015)

Příjemná oddychovka s Timem Allenem v hlavní roli, který se zaváže obléknutím si na sebe Santův kabát, který jak na potvoru spadne z jeho střechy, že se stane novým Santou, ano Santou, žádným Ježíškem! :D Konečně je tady ukázáno pár nesrovnalostí, jak to vlastně chodí o Vánocích ze strany chlápka, co nosí dárky.(22.12.2013)

• - Peter Boyle, který v tomto filmu hraje Calvinova šéfa, se ve filmech Santa Claus 2 (2002) a Santa Claus 3: Úniková klauzule (2006) objevil jako Otec Čas. (henrycruel)

• - Natáčení filmu začalo 26. dubna 1994 a skončilo 9. července téhož roku. Natáčelo se v kanadské provincii Ontario, a to konkrétně v Oakville, Torontu a v torontské městské části Scarborough. (henrycruel)

• - Úloha Scotta Calvina/Santa Clausa bola pôvodne napísaná pre Billa Murraya. Bola ponúknutá aj Chevymu Chaseovi, no z dôvodu nedostatku času ju musel odmietnuť. (m.a.t.o.)