Scott Calvin je otcem desetiletého syna Charlieho. Neustále má málo času, skoro nikdy nedokáže vyzvednout syna včas od bývalé manželky. Celý jeho život se změní v okamžiku, kdy za něj nečekaná událost vyřeší otázku, jestli má Charliemu říct, že Santa Claus neexistuje. Když se synem vyběhne před dům, uvidí na zemi ležet Santa Clause, který právě spadl ze střechy. Ten má u sebe kartičku, podle níž ho má nálezce zastoupit. A než se překvapená dvojice vzpamatuje, Santa zmizí. Zůstane jen jeho kostým, kouzelné sáně se sobím spřežením a nerozdané dárky. Scott a Charlie do nich nastoupí a zbylé dárky rozvezou. Najednou se na krátký čas ocitnou na severním pólu v Santově sídle. Tam jim Bernard, který má na starosti přípravu a rozdělování dárků, vysvětlí, že ten, kdo si obleče kostým skutečného Santa Clause, musí převzít i jeho povinnosti. A pak jsou tu zase Vánoce a před Scottovým domem zastaví Bernard s kouzelnými saněmi. (TV Nova)

MickeyStuma

Tvůrci si tu s postavičkou Santa Clause pohráli a ukázali, že ani on není věčný. Nechali ho nepříjemně uklouznout na střeše aby musel skončit. No a zápletka příběhu je hotová. Aby vůbec nějaké vánoce byli, musí se najít nový. Rodinná komedie vskutku jak pro děti, tak i dospělé. Tim Allen se tu vyřádil jak nejlépe uměl a jak se říká, duch vánoc s filmu doslova září. Příběh je úsměvný a citový zároveň. K odpočinku během vánočního shonu vcelku vhodný. ()

Rathalos

Santa Claus je vianocna komedia mojho detstva s uzasnym soundtrackom,ktory sa fakt vydaril,k tomu sympaticky Tim Allen,ktoremu tato rola sadla ako uliata a je z toho super zabava pre celu rodinu,no a pokracovanie v podobe dvojky a trojky potesilo,aj ked uz to nebolo az take fajn ako prvy diel,ale aj tak som spokojny...:-) ()

chrispe

Nevím, proč se na ten film každý vánoce docela těším (teda, zapnu si ho v TV) a s přibývajícími minutami jsem vždy tak trochu víc a víc zklamaná. //28.11.2022 Asi stárnu a blbnu. Těžko říct, ale letos se mi to líbilo. Zvyšuju o jednu *. ()

tranquill

Dojemná rodinná komedie. která řeší i vztahy v rozvedeném manželství. Ale především je to něco pro Tima Allena. A podle mne se povedlo, bez ohledu na to že se jedná americké vánoční téma. ()

Plechpetr

Vánoční film, který by asi nikdo neměl vynechat. Navodí vánoční atmosféru dokonale. Ovšem to je tak celé. Film je na jedno použití a není ničím výjimečným. Prostě klasická rodinná blablamina. ()

Sign

jedna z vánočních srdcovek mého dětství u které jsem doufal že nikdy nezkončí, Santa Clause a Sám doma 1 a 2 :-) ()

Chip89

Je to o ničem, je to předvídatelné, grafika sobů nic moc. Ale zároveň výborný na vánoční relax, kdy je člověk zalezlý v peřině, popíjí čaj nebo kafe a prostě se jen nechává unášet do říše fantazie a absolutně nemusí přemýšlet. ()

astraal

Nesnáším Santu a rodinné komedie, ale tahle rodinná komedie mi přišla ucházející. Tima Allena mám rád a jeho ztvárnění Santy mě i docela bavilo. ()

Alojs

Příjemná (v tom nejryzejším smyslu slova) podívaná na jeden vánoční večer. Jeden z těch mnoha filmů, které si sami nepustíte, ale když už na ně narazíte, nemáte nutkání přepínat dál. That´s all. ()

ANTYCHRYST

Pohodová vánoční komedie, otec který díky rozvodu nechce přijít o svého synka se o vánoční noci stane novým Santou. Tim Allen jako novej Santa Claus s pořádným břichem, prošedlým vlasem a hustým vousem, fimeček prokládá dobrejma hláškama a ať chce nebo ne postupně se smiřuje s tím že právě on je ten, kdo má o vánoce na starosti tisíce dětských úsměvů. Santova dílna a skřítkové jsou kouzelný. Tato komedie určitě patří k těm lepším, které Vám doma navodí příjemnou vánoční atmosféru. ()

kyLuke

Pro mě výborný vánoční kult. Příjemná a pohodová rodinná zábava, bz které si nedovedu ( stejně jako např.: Sám Doma,Polární expres, Grinch nebo další) představit ánoce. Řada skvělých gagů, či fórků, sympaťák Allen a skvělá hudba dělají z tohoto filmu skutečně skvělou zábavu. ()

Ewík

Pěkný film, první půlka tak nějak pokulhávala (a ani mi nepřipadala vtipná...) a v druhé se to vánočně rozjelo. Milý film, co neurazí. Ale ani moc nepobaví... ()

Marrianna

Tloustnoucí Tim Allen, který si říká - no tohle přece nemůže být pravda. Nevěřícně mžourající na elfíky, kteří v plné polní finišují, okouzlený pohled Charlieho, který tak zvláštním způsobem najde cestu ke svému tátovi. Napravená víra Charlieho maminky, že Vánoce opravdu plní přání. Je to kouzelné, možná nelogické, ale je to Vánoční - a já Vánoce a vše co je s tím spojeno naprosto zbužňuji. ()

Renie42

Ač mě jako postava Santa Clause moc neláká a nelíbí se mi, v podání Tima Allena jsem se bavila. Trochu jsem nasála tu vánoční atmosféru, která pomalu, ale jistě přichází. ()

Tim Allen opäť Santom

Tim Allen opäť Santom

16.09.2005

Rodinná komédia Santa Clause, v ktorej sa Tim Allen nedobrovoľne stal Santom, aby objavil a pochopil "ducha Vianoc" a našiel si cestičku k svojmu synovi, sa dočká ďalšieho pokračovania. Predstaviteľ… (více)