Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní

USA / Austrálie, 2002, 87 min

Fanúšik predlohy si príde na svoje - casting sa maximálne trafil (drevený Fred, uletený Shaggy, kráska Daphne...), poctivo sú tu prenesená trademarky/klišé zo seriálu (pohyblivé oči na obraze, sekundové prezliekanie Scoobyho do kostýmov, Scoobova pantomíma, chili-papríčky ...) - no má to aj svoje chyby. Dve veľké. Po prvé občas robí príliš veľké kompromisy s detským divákom (prdiaco-grgacia scéna), no a podobný problém je, že sa film odohráva v súčasnosti - pomohla by mu štylizácia do šesťdesiatych rokov.(1.1.2006)

Hmmm, možná je to tím, že se každý večer s mou dvouletou dcerou díváme na Sponge Boba a následně na Scoobyho... Já se u téhle praštěné komedia bavil, ač jsem tomu zpočátku nevěřil. Ale ono je to tak roztomile blbé... Případně to vždycky rozsekne Buffy, tedy SMG. Hlášky jako "Umím karate, přeměnila jsem svoje tělo ve smrtící zbraň!" jsou v jejím podání naprosto odzbrojující. Chcete-li si bez námahy vypláchnout mozek, s chutí do toho.(22.8.2014)

Jakožto milovník - a to slovo myslím naprosto vážně, před pár lety jsem viděl vše co bylo o Scoobym natočeno, vynikající humorné příběhy o partičce lidí, u kterých jsem se někdy dokonce i bál mě berou dodnes - animovaného předobrazu jsem s napětím sledoval vznik celého filmu a neuvěřitelné jsem se těšil, až k nám vrazí do kin. Nečekal jsem sice film, který by měl takovou kvalitu, jako jeho předchůdce, ale na druhou stranu jsem tvůrcům důvěřival na tolik, že jsem nečekal ani paskvil. Jak to všechno nakonec dopadlo? No rozhodně se film nepovedl, nemá cenu nic zastírat, ale na druhou stranu je tam pár opravdu povedených žertíků a hlavně zůstala zachovaná atmosféra seriálu - ovšem přibyla jistá trapnost děje a toporní herci... Ještě větší radost než z toho výše řečeného jsem měl z postav a jejich charakterů. Jo, Scooby-Doo a Shaggy. Jakožto obrovský Scoobyho fanoušek nemohu rozhodně klesnout pod tři hvězdičky.(10.2.2006)

• rakovnik

Film jsem sledoval z pouhé nudy, ale tu jsem jím bohužel nezahnal. Nápad není špatný, vizuální provedení také není úplně hrozné. Ale u komedie, kde jsem se ani jednou nezasmál, je něco špatně, a to nezáživný, nevtipný a někdy naprosto nevkusný scénář. Potěšily snad jen spořeji oděné mladé ženy a Rowan Atkinson (i když netuším, proč roli zde bral).(11.7.2015)

• tommy187

Neviem či sa autori snažili o to, aby spravili stupiditu na entu, ale ak áno tak to spravili dokonale. Nechápem ako tu môže byť hodnotenie 49% ?! Vôbec som sa nebavil, naopak som sa veľmi nudil a nebyť Atkinsona tak film by bol absolútnym prepadákom. On tam dodal aspoň trochu svetlej stránky, ale inak nič iné. Všetko vo filme bolo úplne nereálne ... 15%(13.1.2013)

• - Shaggy je v tomto filmu přísný vegetarián. (Pumiiix)

• - Sarah Michelle Gellar nenávidela na sebe ružové go-go topánky, ktoré musela nosiť jej postava Daphne. Prezúvala si ich za pohodlnejšie tenisky, kedykoľvek to bolo možné. (misterz)

• - Mnoho fanúšikov Harryho Pottera si šlo pozrieť snímku, len aby videlo trailer na prvý film série. (misterz)