Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní

USA / Austrálie, 2002, 87 min

Jako malej jsem to musel vidět asi stokrát, takže by mi bylo blbý to tady rozcupovat na kousky. Navíc například casting se povedl na výbornou. Co si tak pamatuji, tak humor je tam asi úplně debilní a nejspíš jsem si to tak nějak uvědomoval už tehdy, ale co... Koukal jsem na to stejně, takže uděluji velice slabé tři hvězdy. BTW.: Shaggy se Scoobym jsou úplně jasně brutální zhulenci, je tam až moc náznaků, co nejdou ignorovat :D(17.11.2017)

Určujúcim faktorom kvality tejto adaptácie je jej vernosť predlohe. Tá je skoro dokonalá. Takže casting je výborný, je to infantilné, deti sa výborne pobavia a docenia takmer až burtonovsky ladený vizuál. My odrastenejší doceníme aj zástup teenagerov s vymytými mozgami, opúšťajúcimi ostrov, ktorí symbolizujú absolventov stredných škôl. Takže treba si ich dať do súvislosti s našou free partičkou, ktorá žije bohvie z čoho, asi im dobre platia za riešené prípady a žijú podľa známeho hesla "We dont need no education!". Škoda, že z toho nevznikla nejaká poriadna séria a zaseklo sa to na nepodarenej druhej časti, potenciál tu bol. Mimochodom dobová Cinema aj Premiere hodnotili osemdesiatimi percentami.(1.5.2013)

Celkem zábavná oddychovka která rozhodně nenudí i když je to plné infantilního humoru tak se nedá říct že by to nějak vadilo naopak je to docela vtipné a Sarah Michelle Gellar je tady opět nádherná a herecky jednoznačně nejlepší z celé party ale i ostatní jsou ve svých ujetých rolích naprosto kouzelní!(1.10.2009)

Není marný si jednou za čas propláchnout mozek takovouhle mile infantilní pitomůstkou. Čistá zábava, na nic si to nehraje, je to pestrobarevný až přeplácaný s prďáckým Strašidelným ostrovem a Rowanem Atkinsonem v pro něj netypické roli navrch. Jenom nezbytný módní atribut posledních let - prdící a krkací scénu - mohli klidně vynechat. Jinak O.K.(22.6.2003)

Podľa môjho názoru, ide o čisto detský film. Pozeral som ho s dcérami, tie sa náramne zabávali a chichotali. Ja som len sedel a pozeral ako puk. Sem-tam aj mne troška podvihlo kútik úst, ale to na dobrú komédiu nestačí. Keby som mal hodnotiť za seba, tak váham medzi 1-2 hviezdami (hlavne vďaka extrémne dobre pozerateľnej Gellar), ale keďže sa to dievčatám tak páčilo dávam 3. 50/100(8.4.2014)

• - Sarah Michelle Gellar nenávidela na sebe ružové go-go topánky, ktoré musela nosiť jej postava Daphne. Prezúvala si ich za pohodlnejšie tenisky, kedykoľvek to bolo možné. (misterz)

• - Jennifer Love Hewitt zvažovala roli Daphne. (Pumiiix)

• - Při první noci na ostrově, konkrétně v rituální scéně, jedna z postav říká: "Možná ho znáte z Telemunda," přičemž postava ukazuje na svalnatého muže. Telemundo je kolumbijská televizní společnost, která točí převážně "mýdlové opery" ve španělském jazyce. (fiLLthe3DD)