Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní

USA / Austrálie, 2002, 87 min

• gabriela.suc

Vzpomínka na moje dětství. Bylo mi asi tak deset let, když jsem to viděla. To se mi to líbilo a bavilo mě. Teď jsem náročnější divák, dávám dvě hvězdy jako vzpomínku na dětství, podobu herců s kreslenými postavami a za oddech. Jinak, někdo psal myšlenku, že postavy s jejich oblečením by zapadly spíše do 60. let a ne do současnosti. Té myšlence dávám za pravdu :) Dvojka se mi líbila víc, tady v jedničce se postavy chovali jak uražené děti. Ve dvojce už jsou ,,dospělejší''.(22.7.2018)

Je to hloupé úplně stejně jako animovaný seriál, ale má to jednu velkou výhodu - ví to o sobě, že to je hloupé, a neustále to využívá k více či méně povedeným vtipům. Dětští diváci si přijdou na své stejně jako milovníci pikantních dvojsmyslů, mě ale nejvíce bavila ta stylizace do brakové, schválně papundeklové grotesky a přítomnost Rowana Atkinsona. Titulní psí hrdina byl také fajn a co se týče party Záhad s. r. o., Matthew Lillard nemá konkurenci.(9.5.2020)

Od komedie člověk čeká, že se pobaví a klidně si trochu vypláchne mozek... to se tady podařilo. Nebýt dětí, tak se samozřejmě na takovou pitomost dívat nebudu,ale nakonec jsem se bavila nad očekávání celkem dobře. Vzhledem k tomu, že známe animovaného Scoobyho, ocenili jsme i podobnost filmových postav. Shagy (nebo že by Slaggy?-dle textu distributora) je prostě super.(28.6.2012)

Převedení kresleného seriálu na hraný film je vždy ošemetné, zde dalo práci sehnat velmi dobré "kopie" kreslených hrdinů. Nejvtipnější jsou scény se Scoobym, zbytek týmu se taky snaží. Scénář trochu skřípe, závěrečné odhalení padoucha je "překvapením" - kromě ústředních postav je tam zbytek jen jako kompars včetně Atkinsona.(30.8.2014)

• ostravak30

Díky mé malé dceři jsem shlédl značnou část animovaných seriálů o Scooby-Doo. Takže po shlédnutí filmu mám mnoho důvodů se domnívat, že tvůrci buď záměrně nebo nevědomě ignorovali celé spektrum faktů o jednotlivých postavách. Ono nestačí je oblíknout do stejných oblečků. Mě to celé přišlo spíš jako parodie na celou legendární partičku. Navíc byly některé vtipy spíše pro dospělé, zatímco animované seriály jsou pro děti. A to už vůbec nemluvím o Scrappy Doo jako padouchovi. Panebože. Celý příběh jde také proti příběhům Záhad s.r.o. Skupinka přátel soice řeší záhady, ale tak pitomým způsobem nikdy. Spíše lehce zábavným. Pro děti až zábavně naivním a ne trapně naivním. Čekal jsem, že jednou - zvláště v jedna dvacátém století, dojde na zfilmování většiny animovaných seriálů. Ale tohle je děs a hrůza.(10.6.2020)