Oblíbenou firmu Mystery Inc. reprezentovali samolibý Fred Jones a kráska Daphne Blake, byli její tváří před veřejností. Skutečná práce však ležela na inteligentní brýlaté Velmě Dinkleyové a zručném Norvillu Rogersovi, přezdívaném Shaggy, který se staral o fyzickou práci společně s věčně hladovým mluvícím psem jménem Scooby. Před dvěma roky se ale pohádali, dokonce se od té doby ani neviděli. O nové nečekané setkání se postará Emile Mondavarious, majitel Strašidelného ostrova, oblíbeného výletního místa plného různých atrakcí. Ten všechny členy bývalé Mystery Inc. pozve na svůj ostrov. Děje se na něm totiž něco velmi podivného a chce, aby tomu přišli na kloub. Studenti, kteří se sem přijíždějí pobavit, se totiž záhadně mění v bezduché loutky obdařené prázdnou hlavou a velkou silou. Bývalí kamarádi se nedokážou dohodnout a rozhodnou se po tajemství záhady pátrat každý na vlastní pěst. Všichni členové týmu se však nechají vlákat do strašidelného zámku. Zatímco Fred s Velmou objeví místnost s videoprogramem, který slouží k vymývání mozků studentů, Daphne najde svatyni, ze které sebere podivný skládací jehlan s nápisy. Velma se v baru seznámí se sympatickým studentem, zatímco Shaggy se tu setká s Mary Jane, do které se zamiloval už cestou na ostrov. Zábava je přerušena monstry, která přepadnou bar. Shaggy a jeho čtyřnohý kamarád se ocitnou v podzemní jeskyni, kde se jim podaří zachránit všechny tři kamarády. Konečně se dají znovu dohromady a společně odhalí tajemství ostrova i skutečný důvod, proč na něj byli pozváni. (TV Nova)

Trailer 2

tommy187

Neviem či sa autori snažili o to, aby spravili stupiditu na entu, ale ak áno tak to spravili dokonale. Nechápem ako tu môže byť hodnotenie 49% ?! Vôbec som sa nebavil, naopak som sa veľmi nudil a nebyť Atkinsona tak film by bol absolútnym prepadákom. On tam dodal aspoň trochu svetlej stránky, ale inak nič iné. Všetko vo filme bolo úplne nereálne ... 15% ()

Lilloos

Animovaný seriál je pro děti fajn, ale kdo si Scoobyho nezamiloval tam, tady už to nenapraví. (Hlavní) herci jsou vybraní skvěle, ale na hraný film je tohle potrhlé dobrodružství trochu moc. Sem tam se vyskytne fajn vtípek (voodoo-cápek zabíjel), ale to je spíš vyjímka. A pan reřisér má očividně nějakou úchylku v převlékání čehokoliv za dámu. ()

Olík

Úplně si nejsem jist…..je to asi částečně dáno faktem, že v našich končinách se Scooby nikdy nedostal na úplný top, plus některé věci by se zkrátka měly držet svého kopyta. Tady se moc nedá opřít o příběh, protože ten by se vešel do jedné dvacetiminutové epizody seriálu a spíš se sází na v té době populární mladé herce (Prinze Jr., Gellar, Lillard, Cardellini) a hru s názvem „nevíme o tom, že nejsme animovaní“. Jo a prdící scény………to snad nemůže pobavit ani malé děti. ()

PanPyzamo

Scooby-Doo byl, je a nejspíš navždy bude jeden z mých nejoblíbenějších animovaných seriálů vůbec. Naprosto jsem jako malý žral u televize epizody Scoobyho a proto bylo pro mě velké potěšení, když jsem zjistil, že existuje i hraný film. Film mě velice pěkně překvapil. Nemůžu uvěřit, jak moc se jim povedlo hlavní postavy přiblížit k těm ze seriálu. Hlavně Shaggy a jeho nerozlučný parťák Scooby podávají perfektní herecké výkony. Scooby vypadá hlavně na rok 2002 fakt dobře, ale tam to nekončí. Prostředí tohoto filmu je vynikající, stejně tak samotný příběh a hlavní záporák, kterého nebudu spoilerovat. Velmi mě potěšil také český dabing, který je identický s tím ze seriálu. Zkrátka za mě vynikající filmová adaptace, která už nejspíš nikdy nebude překonána. I když se jedná tak o 5/10 film, pro mě se bude zařazovat mezi ty nejlepší, co jsem v dětství viděl. ()

D.Moore

Je to hloupé úplně stejně jako animovaný seriál, ale má to jednu velkou výhodu - ví to o sobě, že to je hloupé, a neustále to využívá k více či méně povedeným vtipům. Dětští diváci si přijdou na své stejně jako milovníci pikantních dvojsmyslů, mě ale nejvíce bavila ta stylizace do brakové, schválně papundeklové grotesky a přítomnost Rowana Atkinsona. Titulní psí hrdina byl také fajn a co se týče party Záhad s. r. o., Matthew Lillard nemá konkurenci. ()

• Natáčelo se od 12. února do 1. června 2001 ve státu Queensland v Austrálii. (Varan)
  • Isla Fisher (Mary Jane) musela nosiť blond parochňu, pretože má v skutočnosti ryšavé vlasy. Sarah Michelle Gellar (Daphne) mala byť jedinou, ktorá má vo filme ryšavé vlasy. (misterz)

Související novinky

Superman versus zombíci

Superman versus zombíci

16.10.2007

Pokračování Singerova Superman se vrací se odkládá na neurčito. Bylo to víceméně zřejmé už ve chvíli, kdy Bryan odešel do Německa natáčet válečný thriller Valkyrie a Warneři se naplno vrhli do… (více)