Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní

USA / Austrálie, 2002, 87 min

Hmmm, možná je to tím, že se každý večer s mou dvouletou dcerou díváme na Sponge Boba a následně na Scoobyho... Já se u téhle praštěné komedia bavil, ač jsem tomu zpočátku nevěřil. Ale ono je to tak roztomile blbé... Případně to vždycky rozsekne Buffy, tedy SMG. Hlášky jako "Umím karate, přeměnila jsem svoje tělo ve smrtící zbraň!" jsou v jejím podání naprosto odzbrojující. Chcete-li si bez námahy vypláchnout mozek, s chutí do toho.(22.8.2014)

Převedení kresleného seriálu na hraný film je vždy ošemetné, zde dalo práci sehnat velmi dobré "kopie" kreslených hrdinů. Nejvtipnější jsou scény se Scoobym, zbytek týmu se taky snaží. Scénář trochu skřípe, závěrečné odhalení padoucha je "překvapením" - kromě ústředních postav je tam zbytek jen jako kompars včetně Atkinsona.(30.8.2014)

• Gulde

To je tak trapné, až to bolí. Celý film jsem měl sto chutí zastřelit jak toho příšerného psa, tak i postavu, kterou ztvárnil Matthew Lillard. Film, který staví na trapnosti (která má být asi chápána jako humor) dvou zmíněných exotů a metrosexuálnosti těch ostatních. Přínos filmu - kde nic není, ani smrt nebere. Být to animovaní, možná by to vyznělo jinak.(13.2.2011)

• Aleee89

Čekala jsem, že se aspoň trochu pobavím. Aspoň trochu. Ale ono nic, bylo to nudné, divné, místy až docela trapné. Spíše mi to připadalo jako parodie. Seriál jsem taky nikdy nesledovala, ale jako malá jsem pár dílů zhlédla a i když to bylo docela pitomé, film je ještě horší. Děj, herci - neherci, kteří jsou svým předlohám sice podobní, ale to je tak asi vše. Hrát teda moc neumí, ale ono co byste v takové slátanině taky chtěli předvést? Připadalo mi to místy až umělé. Znova se dobrovolně nepodívám, ale dvojku si asi ujít nenechám, abych si zase něco mohla rozcupovat.(18.6.2013)

• Lilloos

Animovaný seriál je pro děti fajn, ale kdo si Scoobyho nezamiloval tam, tady už to nenapraví. (Hlavní) herci jsou vybraní skvěle, ale na hraný film je tohle potrhlé dobrodružství trochu moc. Sem tam se vyskytne fajn vtípek (voodoo-cápek zabíjel), ale to je spíš vyjímka. A pan reřisér má očividně nějakou úchylku v převlékání čehokoliv za dámu.(29.8.2014)

• - Sarah Michelle Gellar a Freddie Prinze Jr. jsou ve skutečnosti životě manželé. (funhouse)

• - Pří výrobě filmu byly použity všechny zvuky, které studio mělo. (Pumiiix)

• - Při první noci na ostrově, konkrétně v rituální scéně, jedna z postav říká: "Možná ho znáte z Telemunda," přičemž postava ukazuje na svalnatého muže. Telemundo je kolumbijská televizní společnost, která točí převážně "mýdlové opery" ve španělském jazyce. (fiLLthe3DD)