Vědecký tým pracující na odlehlé základně na planetě Mars začal na Zemi posílat zneklidňující zprávy. Výsledky experimentů nejsou dobré, řady vědců záhadně mizí a spojení se stanicí bylo náhle přerušeno. Vládě nezbývá než základnu izolovat do nejpřísnější karantény. Na Mars je vyslána jednotka rychlého nasazení, která má za úkol zjistit, co se stalo, a eliminovat jakoukoliv hrozbu. Jenže realita překonává nejhorší obavy. Výzkumnému týmu se totiž podařilo nekontrolovanými pokusy vytvořit hrůzostrašná monstra, ze kterých se vyklubou geneticky zmutovaní lidé. Ti slídí po chodbách základny a likvidují vše živé. Je vůbec v lidských silách tuhle strašlivou noční můru zastavit... (TV Nova)

JFL odpad!

Poslepované z klasických potencionálně působivých momentů, ale přesto naprosto otřesné. Pobíhání tmou nazdařbůh a hrsku gore efektů posouvá do nové dimenze imbecility překombinované vyprávění a především absurdní pseudo-mytologie. Celý projekt je nepokrytou a především sprostou dojičkou herních fandů, kteří si úmorně počkají na kýženou scénu průchodu chodbami z prvního pohledu, která ovšem jen ukazujenefunkčnost celého předchozího vyprávění. Ukázkový příklad toho, jak se nemají adaptovat videohry. ()

B!shop

Hned mi bylo jasny, ze nepujde o nejakej velkofilm, ale o becko, coz se potvrdilo, ale je to becko hodne dobry. Nechapu ty nizky hodnoceni, podle me se film v ramci moznosti hodne poved. Precejen Doom je bezducha strilecka skoro bez pribehu a Doom 3, kterym se film nejvic inspiroval, je to samy, jen udelanej vic hororove. Takze v ramci moznosti byl pribeh slusnej a par scen bylo docela strasidelnejch. A zaverecna pointa, proc je nekdo nadclovek a nekdo monstrum byla sice dost naivni, ale asi by se lepsi nevymyslela. Herci jsou v pohode, Rock je jako vzdy krutej a obcas hodi hlasku a nehraje nejhur a Karl Urban je taky v pohode. Stejne ale film pusobi jako promarnena sance. Mohlo tu bejt trikrat tolik akce, vic druhu monster a hlavne vic akce s BFG. Film mi prisel jako takovej chudej pribuznej Vetrelce. Ze zacatku se sice moc nedeje, ale me film bavil od zacatku do konce, navic perfektni zvuky a hudba, bezchybny triky, obcas dost krve a hlavne petiminutova kruta akce z vlastniho pohledu. Bavil jsem se fakt perfektne a film nema zadny nudny mista, mezi hernima adaptacema se radi mezi ty nejlepsi, ale presto sel udelat daleko lip. ()

obitus

Uprimne, je mi docela jedno, jak verne se film drze pocitacove predlohy, pokud me dokaze pobavit. Bohuzel Doomu se to nedari skoro vubec. Vsechny jen trochu lepsi a zajimavejsi sceny jsou spjaty s Rockem, ktery na sebe spolehlive strhava veskerou pozornost. Kdyby to byla hodina The Rock vs. Peklo byl bych urcite spokojenejsi. Nanestesti je tady spousta zbytecnosti, v cele s Urbanem, ktery se sice umi skvele mracit, ale uz nic jineho. O pribeh mi vubec nejde a triky na urovni AvP neurazi, bohuzel se to cele hrozne vlece a to je u akcniho filmu vzdycky trochu problem. Z drimoty me vytahl az uplny zaver (ne ovsem trapna FP scena). Dalsi promarnena sance, ale precijen lepsi nez Resident Evil. ()

Slasher

Vzhledem k tomu, že jsem čekal katastrofu (a nejsem valným fandou počítačové předlohy), jsem teď mile překvapen. Po celou dobu zábavný sci-fi horor trochu ve stylu Resident Evil, také nakonec s hordou zombíků a zmutovaných monster. Film má asi celkem štěstí na herecké obsazení, protože nebýt Rocka, Urbana a slečny Pikeové, těžko si ho dovedu představit. Nevím ale, jak moc je odlišná zkrácená kinoverze, mé hodnocení se týká té na DVD. ()

monolog

Někde jsem kdysi četl, že Dwayne Jonson je důstojným nástupcem Arnolda Schwarzeneggera. Hovno! Kdyby Arnie hrál ve stejných sračkách, jako tenhle Skála, nikdy by se z něj guvernér nejmocnějšího státu USA nestal, protože by fanoušky nezískal. Nevím, jaká česká společnost do toho dala prachy, ale měli by se zamyslet, jestli je nechtějí raději vkládat do něčeho smysluplnějšího. Postavy plytký, děj o ničem prokládanej akcí pro oko, která je vložená čistě jen kvůli zrychlení děje. Jedinej mě zaujal Karl Urban, ale to možná bude tím, že jsem ho viděl v Riddickovi. No, pohoršil si. Film nemá děj a to je to nejhorší, co se filmu může stát, přestože u filmů podle počítačových her je to pravidlem. Je to škoda, mohl to bejt dobrej SF akčňák, takhle to je jen nuda. Jedna lepší scéna je téměř finále, který je natočený jak ve hře (první osoba, střídá zbraně, zabíjí mrchy apod.), ale to na dobrej film nestačí. Nevadilo by mi ani tak, kdyby postavy nebyly nijak moc prokreslený, příběh ohranej a herci jaloví, ale muselo by to být zábavný. A to to není. ()

Chupacabre

Velice zájímavý příběh - temná zákoutí úzkých chodeb stanice, strach, napětí a nechutně vyhlížející nestvůrky - to vše z tohoto filmu dělá perfektní a dokonalý film. ()

Jara.Cimrman.jr

Ve tmě černé tak, že ji nešlo snad ani prostřílet, se pohybovala skupina vojáku s baterkama a snažila se sejmou něco s velkým Ň. Moc jsem toho tedy neviděl, ale to je patrně jedno, protože boje s přítulným čtyřiadvacátým chromozomem byly poměrně fádní a tradiční řídnutí skupiny se snad ani nesnažilo nikoho překvapit. Samostatnou kvalitou byly rozhovory hodné steroidových borců z posiloven, při kterých jsem se potutelně usmíval, ale raději nenápadně, aby na mě někdo nenamířil tu big fuck gun a neustřelil mi palici. Abych jen nehaněl, tak závěrečná herní palba byla velmi slušná, ale zachránit tuhle misi už nemohla. ()

H34D

Doom mohl být zpracován buď jako nenáročná, ale chytlavá řežba s hromadami hrozivých příšer ala Doom 1, 2, nebo jako atmosferický survival horror typu Doom 3, místo toho však film nemá se svou herní předlohou téměř nic společného. Jedná se o prachsprosté akční béčko s triviální zápletkou, provařeným a nezajímavým dějem, kde se první polovinu jakože "buduje atmosféra" v nijakém stylu jen proto, aby později stejně nebyla využita, neboť vše eskaluje v akční řež... Ovšem díky bohu za ni, střet Rocka a Urbana je mocný, film dostává konečně nějaký náboj a svou adrenalinovou akcí z první osoby (vynikající nápad!) může konkurovat i akčním filmům první třídy. 5/10 ()

xxmartinxx

Docela příjemná jednorázovka, která mě bavila, přestože teď už si z ní snad vůbec nic nepamatuju. Samozřejmě až na perfektní scénu first person akce. ()

Skejpr

Rozhodně jiný film, než sem čekal, a byl sem příjemně překvapen. Poslední cca půl hodina je zhmotněním všech představ a očekávání, která se zrodila současně s myšlenkou natočit tento film. ()

Shit

No tak po přečtení některých komentařů, co jsou tady, jsem od toho moc nečekal, ale nakonec to tak špatný nebylo. Ze začátku se moc neděje, ale ani to moc nenudí, pak je trocha akce a musim se přiznat že ta mě trochu zklamala, protože většinou neni vůbec nic vidět, jelikož se to převážně odehrává ve tmě nebo příseří a ani baterky na zbraních nepomáhaj. Stejně tak mě zklamli mutanti, jejich vzhled mi akorát tak připoměl film The Thing a po brutální řežbě v čele s The Rockem ani vidu ani slechu, sice pár krvavejch scén se najde, ale moc jich nani. Po tom všem jsem už uvažoval, že všechny ty komentáře mely asi pravdu, jenže posledních 20 minut je pěkně krutá řežba, ani né tak počtem mrtvol, ale stylem jak je ta akce nasnímaná, za to musim přidat hvězdičku navíc. Kdyby ještě The Rock se svojí big fucking gun rozstřilel všechno co by mu přišlo do cesty, tak bych snad dal i 4*, ale po slibný scéně kdy si jí bere se z toho nakonec moc nevyždímalo, takže nakonec u těch 3* zůstanu ()

Dadel

Další promarněná příležitost. Když "adaptujete" videohru tak, že do filmu nedáte žádné z mnoha oblíbených monster, zápletku změníte tak, že úplně vyškrtnete peklo a uděláte z toho úplně obyčejnou variaci na zombie film, těžko můžete čekat, že se to bude fanouškům hry (k nimž se hrdě hlásím) líbit. Herci jsou kromě Rocka nevýrazní, prostředí fádní a jedna podařená sekvence "z vlastního pohledu" to nezachrání. ()

flanker.27

Já nevím, čím to, ale mě to bavilo. Ano, charaktery postav jsou ploché, dějová zápletka vachrlatá, povídání "vědkyně" Pike veselé, první hodinu se prakticky nic neděje. Většina problémů jde ovšem na vrub dost slabého scénáře, který v první polovině nedává moc prostoru pro výraznější rozjezd. Zato k režii nemám moc výhrad, Bartkowiak tlumí hluchá místa kde může (například rádobykůl drsňácké hlášky dokáže utlumit k téměř snesitelné civilnosti) a je jen škoda, že nebyl u projektu od počátku. Akce vypadá dobře, FPS pohled netřeba komentovat. Závěrečný souboj full contact sice do světa Doomu moc nepasuje, na druhou stranu jde o jednu z nejlépe natočených mlátiček s krví, zraněními a bolestí. Je to tak na 3,5*, ale poněvadž jde o zatím jednoznačně nejlepší herní film, který mě na hodinu a 40 minut opravdu zabavil, a poněvadž je pořádných akčních hororů jako šafránu, dávám s velmi přimhouřenýma očima 4. ()

Segrestor

Další snímek se známým karikaturistou Urbanem, kde toho moc nepředvedl. Ani Dweyn, který se zde honosí zatím celkem normálním tělem a ksichtem od neštovic dosud ještě nevyžehleným. No, podívaná po stránce obsazení nic moc, i když začali od Piky. Převedení hry na stříbrné plátno se celkem podařilo, ale každému je jasné, že takového Důma je lepší si zahrát, než na to jen koukat. Navíc, kvůli věrnosti, je celý film ponořený do tmy, takže si připadáte jako v tý restauraci pro slepý. Takže nic moc. Ať natočí radši Saints row, to je aspoň řácká prdel. ()

Gilmour93

„Semper Fi, Motherfucker!“ First Person Shooter scéna by sama o sobě možná zasloužila nadprůměrné hodnocení, ale ta nezáživná omáčka kolem je prostě Zkáza. Co se hereckých výkonů týče, Urban je parní válec, Pike růže položená na jeho kabině a Johnson čerstvě položený asfalt.. ()

Psema

Film, který se tváří naprosto nejvíc cool a jakž takž se mu to i daří. Bartkowiak pojímá film s lehkou nadsázku, což je jedině dobře) a rozvíjí zajímavě rozjuchaný akční nářez, který se z počátku zdá být temnou atmosferickou podívanou. První průměrná až podprůměrná hodina filmu je právě stylizována zásadně do temných chodeb, takže nevidíme skoro nic, a to ani monstra, která se sice mihnou někde ve stínu a občas oddělají nějakého toho vojáčka, ale tím to hasne. Naštěstí v závěrečné 40 minutovce se konečně rozjíždí akce, kdy se to mrtvolami zombíků v záběru jenom hemží, padají ty "nej" cool hlášky a objeví se pořádně i nějaký ten Imp. K tomu se rozehraje naprosto super tvrďácká hudba, která k takovému filmu zkrátka patří. Vrchol ovšem nastupuje od chvíle, kdy se objeví očekávaná first-person akce, tedy, kdy po vzoru hry vidíme akorát zbraň hlavního hrdiny jak kropí hromady šmejdů olovem. Nebudu zapírat, tahle scéna na mě dost zapůsobila, jelikož je vážně pěkně udělaná. No a samotný bombastický závěr face to face, kdy si Rock a Karl Urban dají pěkně přes hubu rozhodně spoustu lidí uspokojí. Ovšem zároveň s tím vynikají nedostatky právě již zmiňované první hodinky. Scénář bych ani moc nekritizoval. Je sice fakt, že jediné slušné postavy jsou pouze Rockův Sarge a Urbanů Reaper a ostatní jsou tu jen proto, aby zařvali hodně stylově, ale o to tu přeci jde. Snad jen BFG mohlo být využito trochu víc než jen na to , aby Rock pronesl hlášku stylu "to je fakt velká bouchačka". Herci hrají solidně, čímž myslím, že hlášky říkat umějí, Karl Urban je celkem slušný hrdina a Rosamund Pike vypadá dobře i zašpiněná od krve. Takže když přimhouříte obě oči tak tohle poměrně poctivé béčko přijmete, i když dalo se z toho vytěžit mnohem víc. ()

Tuxedo

Prvních 20 minut je slušných a chvíli to i vypadá, že by mohlo jít o dobrý film. Jakmile se ale spustí akce, jde všechno do háje. Největší průšvih filmu je v tom, že se snaží přesně okopírovat hru Doom 3, což se mu i daří. Háček je v tom, že už samotná hra není dobrá, takže film nakonec dopadl tak, jak musel. Takže jedinými klady filmu jsou nakonec pouze The Rock, FPS scéna, závěrečné titulky a taky fakt, že film není mládeži přístupný. ()

Aluska88

Kultovní hru Doom (hlavně Doom a Doom 2) považuji spolu s Duke 3D za jedny z nejlepších her, jaké kdy dokázala lidská mysl stvořit. Před dávnými léty jsem v jejích chodbách strávila nespočetně mnoho času, obdivovala jsem nápaditost nepřátel, jejich zbraně, ztvárnění celé hry a celkovou originalitu. Filmový přepis Doomu však nedisponuje ničím z této legendární hry. Atmosféra, strach, hudba. Nic z toho tu není. Příšery jsou jen digitální pobíhající hroudy čehosi, příběh taktéž velmi slabý. Stále čekám, kdy se dočkám filmového zpracování, ve kterém se dostane důstojného ztvárnění Impovi, Baronovi of Hell, Cacodemonovi, démonickému Cyberdemonovi a dalších pekelných protivníků. V perfektně provedeném filmu, při němž by si diváci s nostalgií připomněli hru Doom. A ne v tomto, při němž spíše zatoužíte si ji opět zahrát, pohodlně se usadit a zapnout si třeba epizodu Inferno... ()

genetique

Sorry, ale pod tri nejdem, pretože hodnotím subjektívne. Hrozný scenár, to poviem hneď na začiatok! Nieže by ma nejak zaujalo spracovanie, ale Rocka môžem a podobný žáner tiež. Efekty sú super, na výbornú, čo sa o hercoch a spracovaní síce povedať nedá, ale kto by to čakal. Ako akčňák? Ozaj cool, páčila sa mi hlavne kamera v strede filmu na pár scénach. Takže skvelý akčný nárez, bez zbytočných omáčiek okolo, so super zvukom a atmoškou, doporučujem vidieť v kine. 70%. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný sci-fi film natočený podľa známej počítačovej hry. Má veľmi dobrý príbeh o vojenskej jednotke, ktorá má za úlohu dostať sa do vedeckého komplexu na Marse, nachádzajúcom sa v karanténe, keďže tam došlo k neznámemu incidentu, ktorý spôsobil smrť mnohých tamojších ľudí, pričom majú zaistiť celú oblasť. Ale musia sa postaviť veľmi nebezpečným tvorom, s ktorými sa ešte nestretli. Spracovanie je celkom dobré, ale aj tak s ním nie som až tak moc spokojný. Film dokáže zabaviť po celú dobu, nemá žiadne slabé miesto a aj dej obsahuje viacero zaujímavých prvkov a situácií, ale aj tak až príliš často pôsobí dojmom úplnej priemernosti, za čo môže hlavne to, že ničím výraznejšie nevyniká. Je to akčný horor, ale ani jeden z týchto žánrov moc nefunguje. Akcie je tu veľmi málo, čo je škoda, ale je celkom vydarená. Väčšina filmu obsahuje len úplné maličkosti, pričom takmer všetky sú kvôli neustálej tme dosť neprehľadné, väčšia akcia sa nájde až v poslednej dvadsaťminútovke, kde poteší slušná prestrelka, výborná časť v prvej osobe a ani záverečný súboj nie je zlý. Ako horor tento film nefunguje vôbec, atmosféra tu nie je žiadna a o napätí tiež nemôže byť ani reči. Herecké obsadenie je výborné, The Rock do úlohy vojenského veliteľa sadne skvelo, k tomu výborný Karl Urban, zaujímavý zvyšok tímu a príjemná Rosamund Pike. S réžiou nie som až tak moc spokojný, základ je síce dobre zvládnutý, ale nič viac a hlavne po tej hororovej stránke to dosť zamrzí a čo sa týka technickej stránky, tak tá je vydarená, efekty sú celkom kvalitné, podobne aj masky, ale tá takmer všadeprítomná tma to zbytočne kazí. DOOM nie je zlý film, dokáže celkom dobre pobaviť, ale potenciál moc nevyužil. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 64%. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (více)