• Kanalizato

Ani jednou, ale čestně ani jednou jsem se nezasmál. Přitom tváře jako Murray, Aykroyd nebo Chase doslova žeru. Ale to co tady Bill předvádí? Prostě není vtipné! Magora hraje dobře, ale bohužel netuším proč. Jestli se pravdě blíží více tato verze nebo ta s Deppem netuším, ale tato je ta méně koukatelná.(26.4.2011)

Panebože ... Bill Murray paroduje Johnnyho Deppa ve Strachu a Hnusu v Las Vegas. (Až na to, že to je vlastně naopak, Where The Buffalo Roam je o 18 let starší. Bohužel filmy, jak se zdá, s léty nezrají tak jako víno.) Tohle nemůže dopadnout dobře. A nedopadne ... dějová linie je mírně prořídlá, až plytká, takové parodie vymýšlí studenti na základních a středních školách. Na druhou stranu, pár vtipných momentů se najde, Bill Murray perlí co to dá.(14.3.2010)

Věčně sjetý novinář doktor Thompson a jeho příběhy v Bizonech na tahu dávají dohromady neobvyklý snímek a velice těžko se rozhoduji, jak jej ohodnotit. Kdybych se na něj díval okem zcela naivním, musel bych mlasknout 1-2 hvězdičky a trochu si zanadávat na ujetost, nesoudržnost a pochybnou vtipnost filmu. Mimochodem zmínky o „bláznivé komedii“ beru s rezervou, protože tou Bizoni moc nejsou - ačkoli drogové experimentátorství, hippie styl, beatnictví a podobné americké kulturní a sociální odchylky druhé poloviny minulého století někdy mohou na konformního příjemce dost bláznivě působit. A protože tento film se jimi zabývá, navzdory některým absurdním situacím, jichž jsou postavy účastníky, se nejedná o úplnou a samoúčelnou fabulaci s jediným cílem pobavit - vlastně má diváka také ovlivnit či dokonce poučit, a to nebývá typickým znakem bláznivých komedií. Alespoň tak jsem se rozhodl tento film číst. Také proto (kromě toho, že jsem se, především v druhé polovině, dobře bavil) jsem navzdory některým trochu hlušším místům zvedl své hodnocení na ****. A ovšem taky proto, že Bill Murray je čípek.(21.7.2010)

Existence tohohle filmu, a ještě staršího než Strach a hnus, mě naprosto odrovnala. Ač starší, stejně celou dobu vypadá spíš jako nepovedenější parodie slavnějšího bráchy. Nemá šanci překonat Gilliamův vypiplaný, vizuálně mnohem hollywoodštější a stravitelnější opus, přesto je i tohle zábavná a také hlubší podívaná. Spíš než a drogy se Bizoni soustředí na samotné šílenství Thompsona, neservírují tak psychedelické zážitky a Murray i právník se chovají naprosto stejně jako ve Strachu a celkově je zde patrné mnohem užší sledování knižní předlohy - nejde totiž jen o Vegas, ale o několik let přátelství Thompsona s právníkem, který je nakonec možná jen jeho smyšlenou halucinací. Pasáže, které jsou podobné jako ve Strachu jsou v porovnání fakt vtipné a celkově mě ten film bavil, ačkoli, kdybych nebyl tak zažraný do Strachu a hnusu, možná bych se divil, o čem to vlastně je a koho to sakra může bavit.(24.2.2013)

Srovnání s Fear and Loathing se samozřejmě přímo nabízí, ovšem pro Where the Buffalo nedopadá úplně dobře. Je sice zajímavé vidět Billa Murraye v jedné z prvních rolí, tipoval bych však, že on sám na ni nijak zvlášť rád nevzpomíná. Přinejmenším já měl totiž často pocit, že se s ní tak trochu trápil (narozdíl od J. Deppa, kterému vyloženě sedla a já osobně ji považuji za jednu z jeho nejlepších vůbec). Hlavní slabinou je ovšem samotný děj; ten je sice svým způsobem ucelenější, než v případě F&L (vzpomíná se na tři relativně samostatné příběhy, bez nějakých časových zákrutů, kde by se divák ztratil), nicméně i přes jako by silnější důraz na reálie své doby - prezidentská volební kampaň, soudní procesy s mladistvými zadrženými pro držení drog - není film ani z poloviny tak atmosférický jako novější Gilliamova podivnost. A to zejména kvůli mnohem menšímu výskytu Thompsonových monologů a myšlenek i vyhrocených absurdních situací vůbec. Nicméně za podívání stojí, rozhodně se ale vyplatí toho od něj moc nečekat. 7/10(16.3.2010)

• - Aby se Bill Murray dostal do role, trávil nějaký čas na ranči u Thompsona, kde se bavili, popíjeli a stříleli. (venus)

• - Hunter S. Thompson napsal několik alternativních začátků a konců pro tento film, žádný z nich ale nebyl použit. (venus)

• - Na začátku filmu Thompson řídí auto, píše při tom na stroji a míjí policistu, který prohledává 3 mladíky. Na zdi, na kterou dávají prohledávaní ruce, je napsáno "Fear and Loating", což je odkaz na Thompsonovo dílo. (venus)