poster

Bizoni na tahu

 • USA

  Where the Buffalo Roam

Komedie / Životopisný

USA, 1980, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ****

  No stejne jako v Strach a hnus v Las Vegas hlavni hrdina neustale zere nejaky prasky, chlasta, huli. Nicmene zatimco tam vyvadel, protoze byl zhulenej a ozralej, prislo mi, ze tady vyvadi proste proto, ze to je magor. Pribeh neni nijak zvlast dulezitej, on je to navic jen takovej sled scenek, kdy Murray vypadajici jak hovado vzdycky nekam vpadne a udela tam poradnej bordel. Na Deppa nema, ale spatnej neni. Nicmene je tu pro me jedno veliky plus oproti Gilliamovo verzi, tady se mi nechtelo blejt, neni to totiz tak psychedelicky a tak zustava jen lehce cerna komedie, ktera sice neni vzdy zabavna, ale tech 90 minut se u ni da stravit v pohode.(15.8.2010)

 • Jazzzz
  ***

  Opravdu dost podobné Strach a hnus v Las Vegas. Je zřejmé z koho Depp čerpal když vymýšlel jak pojme svoji roli. Bohužel jsem se u tohoto filmu nebavil tak jako u dějovějšího Strachu. Zde jde opravdu o slataninu někdy velice vtipných zážítků dvou bláznu. Očekával jsem od tohoto filmu tedy trochu víc.(29.12.2012)

 • fmash
  ****

  Věčně sjetý novinář doktor Thompson a jeho příběhy v Bizonech na tahu dávají dohromady neobvyklý snímek a velice těžko se rozhoduji, jak jej ohodnotit. Kdybych se na něj díval okem zcela naivním, musel bych mlasknout 1-2 hvězdičky a trochu si zanadávat na ujetost, nesoudržnost a pochybnou vtipnost filmu. Mimochodem zmínky o „bláznivé komedii“ beru s rezervou, protože tou Bizoni moc nejsou - ačkoli drogové experimentátorství, hippie styl, beatnictví a podobné americké kulturní a sociální odchylky druhé poloviny minulého století někdy mohou na konformního příjemce dost bláznivě působit. A protože tento film se jimi zabývá, navzdory některým absurdním situacím, jichž jsou postavy účastníky, se nejedná o úplnou a samoúčelnou fabulaci s jediným cílem pobavit - vlastně má diváka také ovlivnit či dokonce poučit, a to nebývá typickým znakem bláznivých komedií. Alespoň tak jsem se rozhodl tento film číst. Také proto (kromě toho, že jsem se, především v druhé polovině, dobře bavil) jsem navzdory některým trochu hlušším místům zvedl své hodnocení na ****. A ovšem taky proto, že Bill Murray je čípek.(21.7.2010)

 • MCZ
  ****

  Srovnání s Fear and Loathing se samozřejmě přímo nabízí, ovšem pro Where the Buffalo nedopadá úplně dobře. Je sice zajímavé vidět Billa Murraye v jedné z prvních rolí, tipoval bych však, že on sám na ni nijak zvlášť rád nevzpomíná. Přinejmenším já měl totiž často pocit, že se s ní tak trochu trápil (narozdíl od J. Deppa, kterému vyloženě sedla a já osobně ji považuji za jednu z jeho nejlepších vůbec). Hlavní slabinou je ovšem samotný děj; ten je sice svým způsobem ucelenější, než v případě F&L (vzpomíná se na tři relativně samostatné příběhy, bez nějakých časových zákrutů, kde by se divák ztratil), nicméně i přes jako by silnější důraz na reálie své doby - prezidentská volební kampaň, soudní procesy s mladistvými zadrženými pro držení drog - není film ani z poloviny tak atmosférický jako novější Gilliamova podivnost. A to zejména kvůli mnohem menšímu výskytu Thompsonových monologů a myšlenek i vyhrocených absurdních situací vůbec. Nicméně za podívání stojí, rozhodně se ale vyplatí toho od něj moc nečekat. 7/10(16.3.2010)

 • Kryton
  ***

  Bill Murray v roli, kterou daleko lépe vystihl a zahrál Johnny Depp v http://www.csfd.cz/film/3303-strach-a-hnus-v-las-vegas/ . Velkou měrou za to může i osoba režiséra Gilliama. Murray pod parou zachraňuje dost chudý film, který se tváří jako komedie.(16.6.2013)

 • - Hunter S. Thompson napsal několik alternativních začátků a konců pro tento film, žádný z nich ale nebyl použit. (venus)

 • - Na začátku filmu Thompson řídí auto, píše při tom na stroji a míjí policistu, který prohledává 3 mladíky. Na zdi, na kterou dávají prohledávaní ruce, je napsáno "Fear and Loating", což je odkaz na Thompsonovo dílo. (venus)

 • - Ralph Steadman, který ilustroval Thompsonovy knihy, kreslil také úvodní titulky pro tento film. (venus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace