Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Trochu vyšinutý novinář dr. Hunter S. Thompson se na svém ranči zuřivě snaží dokončit příběh o svém advokátovi Carlu Lazlovi. Při psaní článků nezapomíná na neuvěřitelně bláznivé situace, které prožil nejen se svým advokátem. Bitka v soudní síni, útěk oknem z nemocnice, ragby v hotelovém pokoji? Žádný problém. Tenhle novinář to totiž v hlavě opravdu nemá v pořádku. A to si ještě často bere na pomoc drogy, alkohol a násilí. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (36)

Visáč 

všechny recenze uživatele

Ne, tohle opravdu není Fear and Loathing. Bill Murray a jeho filmové začiatky, čerstvo po odchode z SNL, kedy sa hľadal. Postava Huntera Thompsona je priveľký kaliber aj na takého machra ako on. Depp ju v Gilliamovom filme uchopil s omnoho väčšou razanciou a dodal jej tretí rozmer. V Murrayho verzii je to len vocas, ktorý trepe dve na tri. Najviac však zamrzí až divadelná statickosť filmu a ošemetná réžia. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Depp je môj obľúbenec, no po tomto si Fear and Loathing asi nikdy nepozriem. Netuším o čom bol alebo mal byť tento film, no scenár buď nikdy neexistoval, alebo to niekto dokafral v strižni, ale žiadny dej tu neexistuje (čo by mal byť taký základ akéhokoľvek filmu). A ako pozerám na hodnotenie, tak podobne ako hlavná postava, aj tu viacero ľudí na niečom fičí... Pretože okrem toho, že to bol jeden chaos, tak to nebolo ani za mak vtipné. ()

Reklama

Javert 

všechny recenze uživatele

Where the Buffalo Roam je prvním a o dost méně známějším z oněch dvou filmů, ve kterých se setkáváme s výstředním novinářem Hunterem S. Thompsonem a jeho právníkem a společníkem Dr. Gonzem (který se zde jmenuje Carl Lazlo). Musím říct, že Gilliamovu verzi miluju a možná i proto dám tomuhle filmu jen 4*. Bill Murray ač se snaží seč může na Deppa nemá, zato Peter Boyle je jako Gonzo minimálně stejně tak dobrý a zajímavý jako ten del Torův. Nějaké zásadní výhrady nemám - pobavil jsem se (i když ne tak jako u Fear and Loathing) a jsem rád, že se mi podařilo na tenhle film náhodou narazit. Jinak bych totiž byl ochuzen o další bláznivou jízdu H. Thompsona... ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No stejne jako v Strach a hnus v Las Vegas hlavni hrdina neustale zere nejaky prasky, chlasta, huli. Nicmene zatimco tam vyvadel, protoze byl zhulenej a ozralej, prislo mi, ze tady vyvadi proste proto, ze to je magor. Pribeh neni nijak zvlast dulezitej, on je to navic jen takovej sled scenek, kdy Murray vypadajici jak hovado vzdycky nekam vpadne a udela tam poradnej bordel. Na Deppa nema, ale spatnej neni. Nicmene je tu pro me jedno veliky plus oproti Gilliamovo verzi, tady se mi nechtelo blejt, neni to totiz tak psychedelicky a tak zustava jen lehce cerna komedie, ktera sice neni vzdy zabavna, ale tech 90 minut se u ni da stravit v pohode. ()

J.Connor 

všechny recenze uživatele

Film mírně nadhodnocuji, má náklonost k H. S. Thompsonovi je totiž příliš velká. Bizoni samozřejmě nedosahují kvalit kolosálního Gilliamovo Las Vegas, na druhou stranu mají taky úplně jinou ambici a až na pár drobných odkazů se vegaské etapě Thompsonovo života / tvorby nevěnují. Byť se nejedná o žádný nezapomenutelný snímek, skýtá slušnou porci zábavy (např. party v hotelu na Super Bowlu) a Bill Murray je jako vždy rozkošný, i když zde někdy možná až příliš karikující. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (5)

  • Na začátku filmu Thompson řídí auto, píše při tom na stroji a míjí policistu, který prohledává 3 mladíky. Na zdi, na kterou dávají prohledávaní ruce, je napsáno "Fear and Loating", což je odkaz na Thompsonovo dílo. (venus)
  • Ralph Steadman, který ilustroval Thompsonovy knihy, kreslil také úvodní titulky pro tento film. (venus)
  • Aby se Bill Murray dostal do role, trávil nějaký čas na ranči u Thompsona, kde se bavili, popíjeli a stříleli. (venus)

Reklama

Reklama