Život se může stát prázdným a nudným, pokud v něm zcela chybí iluze, fantazie a romantika. Právě to nám připomínají tvůrci filmu, jehož hrdinou je jedenadvacetiletý mladík, který se vydává za Dona Juana DeMarco. Kromě toho, že se tak obléká, také opakovaně tvrdí, že je tím nejlepším milencem na světě, který měl už tisíc žen. Jen jediná ho odmítla, krásná dona Anna. Právě proto chce ukončit svůj život skokem z obrovského billboardu, v čemž mu zabrání psychiatr Jack Mickler. Ten má rozhodnout o dalším osudu mladíka během jeho vynuceného pobytu na Woodhavenské státní klinice. Setkání podivného pacienta, který okouzluje nemocniční personál, a vynikajícího, ale unaveného lékaře, jenž naslouchá jeho barvitým vyprávěním, ovlivňuje obě strany... (oficiální text distributora)

petisek

Gýčovitá romantická rozprávka pre dospelých s výborným J. Deppom. Je to tak na 3 a 3/4 hviezdičky. Zaujímavý nápad, ale nedotiahnutý až do konca. ()

Melpomene

zvláštne podaná legenda o don juanovi, napriek tomu som mala po pozretí filmy celkom milý, povznesený pocit (najmä ako žena :-)) ()

juditik

Tak ako nebyť Deppa a Branda, tak k tomuto filmu ani nepáchnem..nie je to žiadna filmová perla, ale ako oddychovka poslúžila ;) ()

kubilov

Nevím, něco mě na tomhle filmu vždycky přitahovalo, už několikrát jsem prošel okolo televize, kde tenhle film běžel, zastavil jsem se, a pár minut se koukal, proto jsem si řekl, že v dohledné době si na tenhle záhadný snímek musím najít čas, k čemuž jsem se tedy dostal až teď. Už na první pohled zaujme překvapivě hvězdné obsazení v čele s mladým Johnny Deppem, který už ale nebyl žádným zelenáčem, dále se spíše už valící se legendou Marlonem Brandem, který si ale evidentně docela užíval spíše komediální a místy až romantické herecké polohy, spojené s nezvykle dlouhým časem stráveným před kamerou, a konečně i s Faye Dunaway, jenž spíše Brandovi přihrávala. Don Juan DeMarco je opravdu velmi zajímavý film, ke kterému bych si velmi rád zase jednou našel cestu. ()

Jehan

Možná trochu nedoceněný a v mnoha ohledech velmi zábavný film. Jistě, je to ptákovina, ale neměl ten Don Juan v mnoha ohledech recht? A kdo z nás kdy dokázal sbalit dámu tak šarmantně a nekompromisně jako hlavní hrdina v úvodní scéně? ()

Chladek

Já to tvrdím pořád, ale nikdo mi to nevěří. Film trochu připomínal Svět podle Prota, či Dobrý Will Hunting, kde se psychiatři učí od pacientů. J. Depp hrál moc pěkně, ale těch šestnáct sem mu věřil jen stylem pohybu a chůze. Dobře udělaný konec - vyberte si co chcete. Pro mě je svět fantazie a iluze, a bez těchto dvou kamarádek by byl svět nudný a nedalo by se v něm žít. Když se někdo rozhodne být Don Juan, a vidí kolem sebe 17. století, je to jeho věc! Proto film absolutní špica. Pro mě je to Deppův nejlepší výkon. ()

Deathproof

Premyslený námet a hereckí velikáni Johnny Depp a Marlon Brando spravili tento príbeh zaujímavým a vtipným zároveň. Avšak stále mi tam chýbalo nejaké napätie alebo aspoň prekvapenie. Žiaden väčší zásah do deja sa nekonal. Aj tak hodnotím tento film pozitívne, lebo ukazuje na jednoduchosť ale aj zmysel ľudskej predstavivosti a nežnosti, ktorú nie každý nájde ako Marlon Brando, ktorý mal tú česť stretnúť sa so slávnym Donom Juanom DeMarcom. ()

rochelka

Dalo se z toho rozhodně vytřískat víc. Deppovo herectví je slabé-ikdyž se najde pár světlých momentů, Brando celkem ušel-když vezmeme v potaz,že jeho herecká kariéra už šla dolů, telenovelové scény by se daly zkousnout,scénář rovněž nebyl špatný. Místy z toho tvůrci mohli udělat větší drama. Film samotný plyne v klidném romantickém tempu,na kterém není co zkazit... ()

Rorie

Johnnyho deppa mám prostě ráda ale tady mu to moc nesedlo- kdo ví možná za to mohl český dabing... Co však zklamalo 100%, tak to byl příběh. Občas jsem nevěděla kde jsem..španělsko..amerika..pro mě až moc zamotané ()

brasek

Brando a Depp ruleeez! Ale to je jediná pozitívna správa... ale romantická komédia nie je pre mňa a vonkoncom nie takéhoto štýlu. Najradšej by som ohodnotil odpadom, ale film tam nepatrí... ()

LencaN

V podstatě velice jednoduchá děj a dost naivní. Ale v něčem to mělo jiskru. Bylo to v Don Juanovi, v jeho přístupu k životu, v tom jak ovlivňoval svého psychiatra, jaký vyprávěl příběh, jak se stavěl k ženám. Rozpočtově to bylo asi dost chudinké, ale v tomhle případě je to naprosto jedno, protože taková story by se dala zpracovat i s menší výpravou. K tomu na konci nádherná píseň od Bryana Adamse Have You Ever Really Loved a Woman, neskutečná. ()

PTuranyi

Psychologická romanca, ktorá mala šancu byť dobrým psychologickým thrillerom či drámou. Produkcia je síce kvalitná, avšak rezignovala na akúkoľvek dramatizáciu deja a tak príbeh chlapca vydávajúceho sa za Dona Juana rozprávajúceho svoj život psychiatrovi vyznieva pateticky a končí romantickým šťastným koncom objavenia lásky a vášne psychiatrom, ktorý "Dona Juana" vlastne liečil. Za rozpačitý dojem možno môže aj dualita hlavného hrdinu, pretože Marlon Brando aj Johnny Depp svoje úlohy zvládli celkom dobre. ()

JJaannee

Romantický příběh, který mě vždycky dostane...výborná hudba dokresluje příběh o dvoření, lásce, porozumění,přátelství...přesně tak jak je v příběhu vykreslen Johnny Depp bych si představovala i Dona Juana...myslím, že se na tu roli výborně hodí....a Marlon Brando je prostě borec... ()

IgorkoIgorko

Dosť nenáročný film, kto má rad ulízanú romantiku ten si príde na svoje. Pozitíva vidím v piesni Bryana Adamsa "Have you ever loved a woman", v krásnom hispánskom dialekte Deppa a nech si hovorí kto čo chce, Brando je geniálny aj 200 kilový! ()

shinlove

Musím se ti přiznat, nejsi moje první :D Bavil jsem se, ale ne tolik, jak jsem doufal. Řekl bych, že za to může kostrbatý scénář, ale jak si kdo připraví, tak si i natočí :) Každopádně není to tak hrozné, abych tomu nedal aspoň 3* ()