Příjemný film, který je protahován detaily z vyšší společnosti. Užijte si krásné kostýmy. Pro mne byla hlavní herečkou hysterická Rosalinda Russel (nechtělo se mi věřit, že je to jinak sympatická osoba z Jeho dívka Pátek). Mou jedinou výtkou je ten patetický závěr - ty napřažené paže si mohl režisér odpustit. (i když to měla být ukázka totálního odpuštění)(16.12.2012)

Fascinující ukvokaná záležitost. Ano, dialogy jsou turbulentní, protože na počátku byla divadelní hra. To je jasné, ale ten absolutní koncept žen, které neustále hovoří jen o mužích, kteří nejsou de facto pro jejich kvokání podstatní, je... odzbrojující. Navíc v lepší společnosti, v době, kdy už i Ninočka na hlavě nosila místo klobouku okap na stojáka, je to celé velmi bizardní záležitost pro oko, ucho i mysl. Miluji na tom tu sekvenci v Technicoloru, zamilovávám se do úsměvu Normy Shearer a porovnávám si ji s Meg Ryan z verze z roku 2008. Ale tentokrát to bylo obzvlášť náročné.(14.12.2015)

George Cukor natočil film, ve kterém nevystupuje ani jeden muž (při 135 mluvících rolích). Přitom se však všechno točí okolo mužů - touhy, naděje, strach. Cukor tady za pomoci nejlepších hereček své doby natočil satiru proti tehdejší ženské high-society. Tento černobílý film obsahuje jednu barevnou sekvenci, která má být promítáním z luxusní módní přehlídky. Mělo mě tu trknout už při názvu filmu, anebo alespoň po úvodních představovacích titulkách! Film, ve kterém jsou jenom a jenom ženy, všechny děti jsou malé holčičky, pejsci jsou pouze fenky, všechny obrazy zobrazují ženy, v novinách jsou fotografie jenom žen! To není nic pro moji hluboce patriarchální duši! Navíc jsem se nějak spletl v televizním programu, když jsem si myslel, že film končí v 02:25, on ale neměl 70 minut, nýbrž 130 a nekončil 02:25, ale až o hodinu později!!!(31.1.2005)

Rozpočet $1,688,000(18.5.2010)

• Houdini

NFR 2007(28.12.2007)

• - Butterfly McQueen v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)