• mortak

Je těžké nazývat tento film válečným. Parta chlapů v čele s manekýnem Sinatrou chvíli předstírá boj v kašírované džungli, aby se pak děj přenesl do opulentního světa večírků, při kterých Lollobrigida nosí nejnovější kostýmky konce padesátých let. Následně Amíci slaví uprostřed džungle vánoce jako kdyby se ocitli v Las Vegas. Tak odbytá akce se jen tak nevidí - při nočním přepadu dokonce dva náklaďáky stojí přesně paralelně, takže z toho zadního střílejí na nepřítele přes ten první! Sturges za to nemůže, protože tady rozhodoval Sinatra, který nejen že nesnesitelně přehrává (ty morální dilemata!), chodí po celý film vymóděn (ten klobouček!), ale vúbec nefunguje milostná linie (taky proto, že Gina by se měla jen koupat a co nejméně mluvit). Povedla se mu jen jedna věc - vyměnil Davise jr. za McQueena, který si ve scéně před hotelem ukradne celý film pro sebe. Hvězdička za film, hvězdička pro Steva.(13.10.2010)

• dopitak

Nepřipadá mi to odbyté, jen prostě nemám rád filmy o válce v jihovýchodoasijské džungli (Četu považuju za jeden z nehnusnějších filmů, co kdy byl natočen). Přestože tady nejde o Vietnam, ale bojuje se za druhé světové války. Hlavní devízou byly modré oči (skvělé barvy Technicoloru, jako vždy příjemně přesaturované) Franka Sinatry a slušivý výstřih Gini, té ku*vy, co ve známé povídce z dílny Šimek&Grossmann visela na zdi vedle Husáka. Frank však hrál v lepších filmech, a Lollobrigidě to tady zase tak moc převratně nesluší. Dějově poněkud plytké, ke konci jsem se v angličtině už ztrácel, a bylo nutno použít české titulky.(13.10.2009)

• Mikino00

Zní to nemožně, ale Sturges natočil špatný film, nudný, roztahaný, je v tom trochu politiky, trochu romanticky, občas někdo vystřelí, dohromady to dává pouliční směsku, která k tomu ještě kulhá. Sinatra svým výkonem ještě podráží nohy filmu. Naopak obrovské a podařené plus je menší role pro McQueena, ten za svých 5 minut na scéně zůstane v mé paměti, nic jiného si z filmu pamatovat nechci.(14.10.2012)

Od Hrstky statečných jsem dostal asi tolik, kolik jsem předem očekával. John Sturges ještě před Sedmi statečnými posbíral několik hereckých hvězd a natočil s nimi válečné drama typické pro 50. léta. Tedy sem tam nějaká ta akce a mezi tím velká romance. Frank Sinatra mě již v pár filmech mile překvapil svým hereckým výkonem a jinak tomu nebylo ani zde. Podotknout však musím, že nejlepší scény byly ty, kde se objevuje Steve McQueen a Charles Bronson. Díky nim dávám 4*.(26.10.2016)

• Volodimir2

Najpozoruhodnejšie na tom filme je jeho hviezdne obsadenie, ale ako film je zlý a pre oboch hercov (Sinatra a Lollobrigida) to nie je práve najlepší film. Frank Sinatra (kapitán Reynold) je vedúcim Úradu strategických služieb (Office of Strategic Services – OSS) v období 2. svetovej vojny v Barme. Bojujú po boku miestnych z Kačjinského kmeňa proti postupujúcej Japonskej cisárskej armáde. Nakoniec z vojnového filmu viac ako polovicu zaberá mizerný milostný príbeh. Ide o veľmi slabý film. Pre oživenie vojnovej histórie tak vojaci už spomínaného amerického Úradu strategických služieb (OSS), počas Slovenského národného povstania práve v horách pri Polomke padli v decembri 1944 do zajatia nemeckých nacistov. Príslušníci OSS boli vyslaní na Slovensko počas septembra 1944 na podporu Povstania a na pomoc pri záchrane zostrelených amerických letcov. Išlo o 14 Američanov, 3 britských agentov aj známy vojnový korešpondent agentúry AP Joe Morton. Pred koncom vojny ich popravili v koncentračnom tábore Mauthausen.(27.3.2016)

• - Roli Steva McQueena měl původně hrát Sammy Davise Jr. Ten však v jednom rozhovoru uvedl, že je lepší zpěvák než Frank Sinatra. Sinatra to neunesl a začal se domáhat přeobsazení role. Bylo mu vyhověno a roli získal McQueen. (J.A.K.)

• - Pro italskou herečku Ginu Lollobrigidu byl tento titul první hollywoodský film. (J.A.K.)

• - Film je inspirován skutečnými událostmi, ke kterým došlo během 2. světové války. (J.A.K.)