Daniel Miller přijde o život při dopravní nehodě a po smrti se dostává do Soudného města, což je něco jako čekárna před vstupem do dalšího života. V jakémsi soudním procesu musí člověk prokázat, že s úspěchem překonal svůj strach. Celý jeho dosavadní život je zaznamenán, aby soudci - žalobce i obhájce - mohli posoudit, jak se vyrovnal se životem, který právě ukončil. Pokud neprojde a něco se mu nepodařilo, pošlou jej zpátky, aby se znovu pokusil udělat to správně... (oficiální text distributora)

Brain-D

Spíše průměrný romantický snímek, kde je hlavní zápletkou soud, který řeší přechod mrtvých do nebe či jejich reinkarnaci a návrat na zemi. Zajímavý nápad, ale ničím nepřekvapující děj. Mary Streep jako vždy úžasná. Rip Torn též jako právník zaválel. 60% ()

MaMitti

Nesnesitelně okouzlující a snesitelně inspirující, v lehkosti navážno, o nás s námi :-). Ne že by to bylo dokonalé, ale i to se mi na tom líbilo....Trefný název filmu. ()

pend

Inteligentní romantická komedie, kde jsou všichni po smrti... Judgment City je ale zařízené perfektně - můžete jíst, co chcete, a nepřiberete ani gram. Chvílemi komedie ustupuje před vážnými filosofickými otázkami. Do toho vložky s využíváním naší mozkové kapacity, Meryl Streep jako třešnička na dortu. ()

allebra

Příjemná nápaditá komedie s inteligentním, jemným humorem. Meryl Streep výborná jako vždycky a skvěle ji doplňoval i Albert Brooks. Kdyby to takhle v "budoucnosti" fungovalo, nebylo by to vůbec špatné! ()

Honzus

Inteligentní romantická komedie se zajímavou zápletkou a nesmírně sympatickými postavami. Málokdy jsem hlavnímu hrdinovi tolik fandil a tak s ním soucítil jako v tomto případě, stejně jako mě dokonale okouzlil žoviální advokát Ripa Torna. Pokud jde o romantické komedie, nenapadá mě mnoho příjemnějších, chytřejších ani vtipnějších. ()

Eire

Pomerne nizko-nakladovy, ale o tom viac originalny film. Da sa to vidiet aj viac krat. Milujem najma Danielovho Obhajcu... ()

Hidoshito

Za výborný námět by si film zasloužil plný počet hvězd! Trochu mě zklamal konec, jinak moc hezky udělané, takže za mě 4,5*. ()

avokado1

Další názor o tom, co následuje po smrti. Zajímavá zápletka: dva mrtví lidé se zamilují, muž žil normální život člověka a žena, která se nebála riskovat život pro svoje děti a kočku. Jedna hvězda dolů za špatný dabing, takže doporučuji se na to kouknout v originálu. ()