Krvavý příběh o bitvě válečníka Beowulfa s obrem Grendelem. V této moderní verzi anglosaské epické báje vede norský hrdina Beowulf (Gerard Butler) svou družinu na pomoc starému příteli, dánskému králi Hrothgarovi (Stellan Skarsgaard), jehož království je pustošeno Grendelem (Ingvar Sigurdsson). Jakékoli Beowulfovi pokusy o bitvu jsou však mařeny jeho odmítnutím bojovat. Poté, co se hrdina setká s tajemnou čarodějkou Selmou (Sarah Polley), začíná chápat, že obrova zuřivost je jen odpovědí na bezpráví, kterého se vůči němu král dopustil. Beowulf, který jako voják není vůbec zvyklý váhat, už ale není přesvědčen, že by obr měl zemřít. Bouřlivý příběh o pomstě, loajalitě, soucitu a odpuštění. (oficiální text distributora)

gpx

Dámy a pánové, děvčata a chlapci, přistupte blíž. Budeme vám vyprávět příběh o vousatém děcku s mečem, o prvopočátcích bowlingu, o zlomyslné vodnici, o vilné čarodějnici, o bolesti způsobené jednou rybou a především o trollovi bez mostu! Pozor, pozor, na své si přijde i ten kdo má rád zoofilní humor a hloupé akční scény. ()

veverysiak

Semilyrická balada z prostredia severských mýtov, ktorá utrpela hlavne tým, že to mal byť epický výpravný epos, nízky rozpočet umožnil vytvoriť po produkčnej a vizuálnej stránke slabšiu televíznu adaptáciu, potenciál to malo, chlapi sa evidentne posnažili a vytrieskali z námetu, čo sa dalo, lenže s malým meštekom sa veľké kúsky stvárať nedajú, takže 40%. ()

blekekeke

A o čem že to bylo? Čekal jsem, že se mi budou ježit chlupy na těle, běhat mráz po zádech, svírat hrdlo a já měl tendenci se chychotat. Jenže ani jako komedie to nemělo ten správný říz. ()

Scaevola

Povedená "realistická" verse starodávného mýtu; byť ani zdaleka tak fantaskní jako ostatní zpracování, tohle má náladu severské zimy a zádumčivost barbarských písní. ()

Merenre

Film patří mezi ty, u kterých se dobře spí. Skvělé obsazení, skvělá hudba, ale poněkud nudný a utahaný děj. Z hrdinského eposu tvůrci udělali jakýsi okresně působící odvar o pár cápcích, co se motají po jakési ošklivé měsíční krajině a nahání Grendela s umakartovou muskulaturou (ten je fakt otřesný), což je v podstatě jenom silnější zaostalý týpek. Drak se samozřejmě nekoná. Jako zpracování Beowulfa je to tedy celkem otřes, ale jako takové historické dobrodrůžo je to v celku ucházející záležitost. ()

oiuoiu

Nejapná režie zde zabila imponující námět. Ono to není amatérské proto, že měli málo peněz - nýbrž, že měli málo schopností. Jednu hvězdičku musím dát, za Geralda Butlera, který by si jistě zasloužil lepšího šéfa, nežli v panu Gunnarssonovi  tady  dostal. ()

kacudzde

Severská báje o bitvě hrdiny Boewulfa s divokým obrem Grendelem. Děj je chvílemi celkem nezáživný, ale vyvažuje to nádherná islandská krajina. Stellan Skarsgard v nesympatické roli dánského krále. ()

chosan

Ať si co chce kdo chce říká tenhle film na dnešní dobu se dal natočit mnohem líp. Takhle to vyzní jako úplně nezáživný film bez nápadu, inteligence a herních výkonů proto dávám 40% a dlouho nic o Beowulfovi neshlédnu. ()

Naby

Pribeh byl docela fajn, i kdyz to bylo chvilema dlouhy. Kostymy a vzhledy nekterych hercu byly opravdu otresny. Takze v prumeru za 3* = stoji to za zhlednuti ()

cocaine

Tak nejhorší to nebylo...lepší než se v úterý večer dloubat v nose...Jinak bych teda doporučil spíš film Vikingové, ale tohle nebylo zase tak o moc horší... ()

Kubasino

Daleko lepší ztvárnění, než ta hollywoodská břečka. Paradoxně nejslabší momenty byly ve chvíli, kdy na scéně byla hlavní postava. Gerard Butler jakožto Beowulf je k smíchu a rozhodně ve mně nevzbuzoval dojem hrdiny. Zbytek osazenstva byl ale vynikající. Nevím, jestli je to dáno tím, že se režisérského kormidla ujal severský režisér, ale atmosféra byla vynikající a autentická (respektive dle mích představ o místu děje dle knihy). Herci severského původu byli to nejlepší, co film nabídl. Byli velice přirození a tak ve mně budili dobrý dojem. Občas film zabrousil na úplné slátaniny – trol hrající kuželky s lebkami a podobné podivné hříčky. Ale jinak velká spokojenost. Za Gerarda Butlera a pár hloupůstek hvězda dolů. ()

Sheevisnu

Drsny, naturalny, realisticky Beowulf! Neciernobiely svet, Beowulf je obavany bojovnik lebo naraz mozno zvladne troch priemernych muzov a nie 300!!! A pochopite to uz na zaciatku ked ustvu Grendelovho otca obra a na kraji utesu ho zabiju... Bohuzial tento film neocenia ludia nauceni na pocitacovu grafiku a na svet magie na kazdom rohu, kde hrdinovia zvladnu vlastne vsetko >/ Kto neoceni atmosferu a poeticno filmu, moze radsej hrat pocitacove hry a pravdepodobne nikdy nenavstivi Island >) a tym ktorym sa film pacil, venujem tuto fotku: http://sheevisnu.com/wp-content/gallery/magiciceland/mar_5152.jpg ()

Ogneslaw

skvely film, velmi sa mi pacil, obri vyzera li dobre a musim vyzdvihnut dobove rekvizity a zbrane, nadhera... nejake episke bitky neboli... ale rozhodne to neuskodilo. Pacilo sa mi aj to otych obroch, neboli zli, iba im kradli ryby. A najkrajsia scena jak grendelova matka zabila misionara... :) ()

Pythonator

Nabízí se srovnání s novějším digitálním Beowulfem. Tady ten není Hollywoodský a britská produkce z něho jde cítit. Je to hodně komorní, spíše ukecané než akční. Dialogy jsou ovšem o něčem, nikoli o ničem. Dá se říct, že je to umělecký snímek plný krásných záběrů islandské krajiny (i když se to odehrává v Dánsku) a dobrých dialogů. To jestli je zábavnější než digitální bordel Roberta Zemeckise, ať posoudí každý sám. Rozhodně je to ale příjemná podívaná vhodná k rozjímání. Oba Beowulfové mají něco do sebe, ovšem pouze Gerard Butler je ten správný sympatický charismatický hrdina hodný Beowulfa. ()

mansonn

Mal som tu cest vidiet tento skvost v TV. Pani to maju vacsi rozpocet snad i na sobotnej omsi :-) toto je skvost ktory by mali exportovat do kozmu aby mal ET naco pozerat a radsej tu ani nepristane :-) ()

enoemis13

Rozpočet 66 mega ... ako chcel som napísať, že škoda nízkeho rozpočtu, ale keď som si našiel toto číslo .. tak neviem ... veď to vyzeralo (rozpočtovo) ako klasická česká rozprávka ... ako keby si vysokoškoláci natočili amatérsky film ... pozrieť sa to dalo ... ale ... 30% ()

bemygirl

No tohle jsem se díval,kvůli Gerardu Butlerovi v hl.roli,který mě potěšil u Thermopyl. Jinak je to s prominutím pěkná sračka. Takovou slátaninu jsem dlouho neviděl. Kdyby tam byli aspoň nějaké bojové scény. Ale nic. Zlatí "Vikingové",které měl možná tento snímek připomínat,ale nesahá jim ani po paty. ()