Krvavý příběh o bitvě válečníka Beowulfa s obrem Grendelem. V této moderní verzi anglosaské epické báje vede norský hrdina Beowulf (Gerard Butler) svou družinu na pomoc starému příteli, dánskému králi Hrothgarovi (Stellan Skarsgaard), jehož království je pustošeno Grendelem (Ingvar Sigurdsson). Jakékoli Beowulfovi pokusy o bitvu jsou však mařeny jeho odmítnutím bojovat. Poté, co se hrdina setká s tajemnou čarodějkou Selmou (Sarah Polley), začíná chápat, že obrova zuřivost je jen odpovědí na bezpráví, kterého se vůči němu král dopustil. Beowulf, který jako voják není vůbec zvyklý váhat, už ale není přesvědčen, že by obr měl zemřít. Bouřlivý příběh o pomstě, loajalitě, soucitu a odpuštění. (oficiální text distributora)

Kolssteyn

Beowulf může být rád, že neschytal odpad! protože film odrážel jen invalidnost tvůrčího potenciálu filmového štábu. ()

Akana

Vůbec to nebylo špatné, i když skromnější rozpočet je trochu znát. Jenže za holywoodské peníze by zase nikdy nevznikl film takhle syrově evokující dobu a prostředí, do kterých je slavný epos zasazený. Žádná blyštící se zbroj, gigantické armády, hrdinská gesta nebo láska až za hrob, ale drsná krajina, drsní lidé, špína a král, který je spíš kmenovým náčelníkem. Taky oceňuju, jak se tvůrci dost věrně drželi předlohy. Hlavní rozdíl tu spočívá v motivaci Grendelova vraždění. Mstí se za dávnou smrt svého otce a toto zjištění nahlodává Beowulfovo odhodlání se s ním vypořádat nehledě na to, že troll sám odmítá boj s těmi, kdo mu neublížili. Do děje jsou tak vnášeny morální rozpory, které původní epos neobsahuje, které ale současnému divákovi příběh zpřístupní. A výhrady? I když takhle střízlivé, komorní zpracování považuju za klad, přece jen by celková atmosféra filmu potřebovala něčím "zahustit". Přidat na tajemnosti, obrazové neobvyklosti. Takhle mi pořád něco chybělo. 70% ()

hororwatch

Tahleta verze o Beowulfovi je jedna z nejrealističtějších, které byli vytvořeny. Troll jako znetvořený zmutovaný obr, který se nezačlěnil protože divně vypadal a oplýval silou jako nikdo, joo hold za incest se platí tvrdou mincí ikdyž tady to bylo ještě mírný. Jenže bohužel tohle má být legendární příběh plný silných Vikingů, prapodivných stvoření, hrdinství atd. Tady ale nic z toho vyjmenovaného nevyniká. Připluje banda otrhaných Vikingů a dobrodruhů, kteří nevypadají jako legendární družina Beowulfa a sám Beowulf v podání Butlera vypadá jak vyžraný vychlastaný chvástající se hrouda všeho, jen ne hrdinství a síly. Nezaujaly postavy, nezaujalo podání příběhu ani technická stránka filmu. Dávám dvě hvězdy alespoň za toho Trolla, který když se objevil stálo to aspoň chvilinku za to. O to víc mě štve. že takovou bandu vožralů nevyřídil kvůli nějaké osobní cti nebo kvůli čemu. ()

Luk Skywalker

Ona ta legenda není tak jednoduchá (troll má taky čest, dítě s lidskou ženou, atd.), ale je to nudné a dokukal jsem s donucením.Těch pár efektů co tam bylo taky nestojí za řeč. ()

Puddle

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy – no to zní úplně epicky, ne? Ale kdeže! Ospalá statická ptákovina, s pitomou návazností scén a neskutečně, ale fakt neskutečně trapným trollem. Když už někdo celý film koncipuje jako čekání na finální střet, tak by alespoň hlavní záporák troll měl nějak působit, místo toho dostane dívak tak akorát retardovaného opičáka, který za nocí učurává na futra. O budování napětí si nechte jen zdát. Jedna hvězdička, ani nevím za co... řekněme, že za Butlerův severský přízvuk. ()

char_t

První půlhodina vypadá dost levně, líně, neuměle a zbytečně pateticky. Pak jsem to přepnul. Třeba se někdy dokopu dokoukat zbytek, podle hodnocení to vypadá, že bude lepší než začátek... ()

Narayan

nuda, celej film se neděje vůbec nic, troll pobíhá kolem chatrče, týpci co ho chtějí zabít jsou naprosto neschopní, žádných efektů se člověk taky nedočká, návaznost jednotlivých scén je dost pochybná a film se tak strašlivě vleče..jsem zvědavý na nové zpracování tohohle příběhu.. ()

Cruchot

Potenciálně zajímavý námět, pěkné exteriéry, pěkná hudba, slušná herecká sestava v čele s Geraldem Butlerem, ale jako celek až na pár výjimečných záblesků nuda k uzoufání. Nějak tomu chybí šťáva. Škoda. Čekal jsem trochu víc. ()

Dárius

Pro mě furt lepší než ta verze 2007.Tato vypadá alespon trochu realisticky."Beowulf"2007 je počítačově poopravené,tak jako "300:Bitva u Thermopyl" což nemám rád. ()

Kingjiri

I když byl děj dost strohej, byl jsem z něj místama dost zmatenej. Na vině byl nejspíš špatně napsanej scénář, kterej nedokázal pořádně odvyprávět příběh. Těšil jsem se aspoň na nějakou pěknou středověkou bitku, jenomže když už to vypadalo, že se něco semele, nakonec ze všeho sešlo a opět se putovalo (bloudilo) dál. Nejsem si jistej, jestli obsazení hlavní role Gerardem Butlerem, byl nejlepší krok. Pochválit ale musim výpravu, díky který bylo možný si krátit častou nudu sledovánim pěknejch přírodních scenérií. Jestli byl záměr natočit dechberoucí hrdinskej epos, tak se to opravdu nepovedlo. ()

Karmin

Tenhle film je lahůdka pro znalce původního staroanglického hrdinského eposu "Beowulf" a milovníky vikingské kultury. Všem ostatním doporučuji raději věnovat pozornost holywoodskému akčňáku VIKINGOVÉ (The 13th Warrior), kde je velmi podobný námět oblečen do mnohem stravitelnějšího kabátku. V porovnání s VIKINGAMA působí Beowulf & Grendel trochu zanedbaně. Síň krále Hrothgara, kde řádí Grendel, vypadá jako stodola vedle impozantní stavby krále (také Hrothgara) z VIKINGŮ; zatímco 12 bojovníků má tak mohutné válečné oře, že jim arabský hřebec připomíná psa, jezdí Beowulfova družina na malých severských konících. Co na tom, že je to historicky věrnější - vypadá to chudě. Málokdo z diváků totiž ocení všechny ty skvostné detaily, které dělají film Beowulf & Grendel zajímavým. Například taková přilba krále Hrothgara, evidentně inspirovaná dochovanou helmou ze Sutton Hoo, tak zvanou "Grim-Helm", nebo přímé citace z eposu, pronášené jedním z Beowulfových mužů. Zrovna tak pouze znalec postřehne a ocení zajímavý záměr tvůrců vysvětlit syntézu křesťanských a pohanských motivů objevující se v eposu tím, že do příběhu přidají známého Irského mnicha Brandana, plavícího se v chatrné bárce k Seveřanům, aby je obrátil na jedinou pravou víru. Takže pro znalce - povinnost, pro ostatní - připravte se na nudu, prázdnotu, bezútěšnost středověké Skandinávie, mlhu a hrstku barbarů v promoklých pláštích s mečema. ()

E lan

Typicky seversky studený film zobrazující jednu krvavou legendu. Tento severní styl filmů osobně moc nemusím, jinak asi jde o kvalitní ztvárnění. Co víc říct... ()

HonzaMag

Přišlo mi to jako komornější zpracování, ale je tam atmosféra, krásné scenérie a Gerard Buttler je taky v pohodě. ()

ecis

Take jednoduche, rozpravkove, priamociare pozeranie na davny pribeh boja Beowulfa s trollom Grendelom. Ziadne vazne zapletky, ziadna velka vyprava ci specialne efekty. Krasne prostredie a priroda, vydarene kostymy ci slusne herecke vykony si zasluzia u mna jednoduche tri hviezdicky :). ()

kwaicheng

K tomuto dílku: Opět gratulace ťulpasovi zodpovědnému za překlad Beowulf & Grendel = Beowulf: Král barbarů. V čem spatřuji velké plus je krásná krajina a vikinské helmy. Toť vše. Nemohl jsem věřit vlastním očím, co to Butler se Skarsgardem dělají.. zřejmě jim bylo po dobu natáčení poněkud mdlo a motali se jen tak po okolí natáčecího štábu, nicméně kamera je snímala a vznikl z toho Beowulf: Král barbarů. Grendel je absolutně nepovedený, dávám přednost tomu oidipáckému Glumovi s Andželínou, Skarsgard je otřesný a Butler jakbysmet. Tím mečem se ohání jak Zorro v Matrixu. Scénárista ovšem vytvořil opravdu hodnotné dílo, na které by se mělo nechat vzpomínat příští generace: Beowulf přijíždí do Dánska, Hrótgar ho vítá: Hrótgar: "Dáš si pivo?" Beowulf: (zamyslí se) "Jo." Co mě ale opravdu pobavilo, byl výrok Hrótgara o čarodejnici: "Je dlouho v divočině, zblbla a klín jí zarostl mechem." No potěšpámbu:D:D:D Chvílema to bylo jako povedená parodie, myslím, že věrněji by Beowulfa, Grendela a všechny Dány a Vikingy zahrála i parta černošskejch hiphoperů ve svém originálním velkém oblečení po dědovi. ()

RajAthen

Jej, to nedopadlo podle očekávání. Jakkoli je Gerard Butler fajn chlápek se snaživým, leč docela umělým přízvukem, nějak mu Beowulfa nemohu uvěřit. Ostatně kromě zlomeného krále mi všichni přišli trochu mimo part. Hlavní problém filmu ale je, že mu chybí potřebné tempo, "cesta do hloubi Grendelovy duše" zkrátka v takovémto podání na celý film nějak nevydá, epický závěrečný souboj mě pak nezaujal. Zážitek mi navíc kalilo, že mi přišlo, že něco bylo z filmu vynecháno (viz některé scény z úvodu) a v některých si nebyl jist, zda se film snaží být vtipný (např.některé scény k knězem). Jakkoli možná trochu haním, krajina je úchvatná a malé, autentické koníky si nelze nezamilovat. ()

Lovec prasat

Vcelku dobré zpracování klasické pověsti, které se na ni dívá z trochu jiného úhlu, ale přitom vlastně velmi tradičně. Paradoxně trochu nepatřičně působí v pochmurných vikingských kulisách jen uvolněný a usměvavý Butler. Celý článek zde. ()