Krvavý příběh o bitvě válečníka Beowulfa s obrem Grendelem. V této moderní verzi anglosaské epické báje vede norský hrdina Beowulf (Gerard Butler) svou družinu na pomoc starému příteli, dánskému králi Hrothgarovi (Stellan Skarsgaard), jehož království je pustošeno Grendelem (Ingvar Sigurdsson). Jakékoli Beowulfovi pokusy o bitvu jsou však mařeny jeho odmítnutím bojovat. Poté, co se hrdina setká s tajemnou čarodějkou Selmou (Sarah Polley), začíná chápat, že obrova zuřivost je jen odpovědí na bezpráví, kterého se vůči němu král dopustil. Beowulf, který jako voják není vůbec zvyklý váhat, už ale není přesvědčen, že by obr měl zemřít. Bouřlivý příběh o pomstě, loajalitě, soucitu a odpuštění. (oficiální text distributora)

cab

Uskromnena adaptace baje o udatnem Beowulfovi (verim, ze v 300 se Gerald Butler predvede v lepsim svetle) a jim pronasledovanym Grendelovi. Natahovany dej, kde se pramalo deje, plus zabery nadherne severske krajiny se po nekolika minutach okoukaji a vy mate tendenci sledovat cas na hodinkach, kdy uz ta poeticky, a ne akcne-fantasy uchycena vyprava do dob davno minulych skonci. 35% ()

Paity

Jestli bylo něco nechutného kromě utrhaných nohou, rukou a vlastního osvobození Grendela, který si ruku uhryzal, tak to, jak si to Grendel šel rozdat s místní vyobcovanou děvou. Skoro jsem měl pocit, že je dáma na více ochlupené pány, dle toho jak si to užívala by to tak skoro vypadalo. ()

HArna

Příliš jednoduchý příběch na legendu jakou jisto jistě je Beowulf.Troll nebyl špatnej,krajna přesně podle mého gusta,Butler a Polley byli skvělý.Jen ten děj-prostě tohle celkem bolí,když vidíte zkaženej film,kterej mohl aspirovat na jeden z nejlepších historických filmů co jsem viděl. ()

Drc

Předlohu jsem neznal, historické filmy mám rád, od tohoto filmu nic nečekal a byl jsem přesto značně zklamán. Určité svérázné pojetí je asi jediný důvod, proč to neoznačit jako úplný brak. Jinak vás nečeká nic jiného než zmatený a nudný film, jehož smysl mi totálně uniká. Tolik vyzdvihované nehollywoodské pojetí je v tomto případě jednoznačně na škodu, protože jakákoliv komerční slátanina by byla lepší než toto. Možná dobré pro kritiky, ale běžný divák musí trpět. ()

Haymar

Není to vyloženě průser, zároveň to ale postrádá jedinou silnější scénu nebo cokoli, co by nějak uvízlo v paměti. Buttler je jako Beowulf takovej nemastnej, neslanej a samotné monstrum - Grendel, vypadá spíš jako homelesák z hlaváku (ale strach z něj rozhodně nejde). Navíc celý příběh se neuvěřiteně vleče! Krásný kraj islandský to bohužel nedokáže vytáhnout z šedi podprůměru. ()

ThomasL

Tohle zpracování se mi líbilo mnohem více než Zemeckisův digitální počin. Už jen tím, že Grendel byl prostě "normální" člověk. Jen mi přišlo docela divné, že už jako dítě měl vousy. ()

Prochy38

G. Butler vhozen do severské mytologie... No a jak to dopadlo? Celkem dobře! Legendu zase tolik neznám, viděl jsem pouze digitální verzi z roku 2007. No, fakt to nebylo vůbec zlé. Tento příběh sice postrádá veškerá tajemství, kouzla, zázraky a všechno, co z něj má právě dělat tu legendu. Ale zato více se člověk může do příběhu vžít a uvěřit, že někdy někdo podobný mohl být. Chyběl mi sice nějaký velkolepější závěr, ale zlé to nebylo. A GB se opět osvědčil. I přítelkyni se to líbilo, tak co dodat? :) ()

Dragonlanc

Žiadna sláva, podpriemerný film. Dá sa na to pozerať, ale len raz a tým to končí. Pozrieť si to druhý krát môže snáď len nejaký masochista. Tie utrhnuté ruky a potoky krvi to nezachránili. ()

Antaeus

Tak, toto sa nepodarilo. Kostýmy sa mi síce veľmo ľúbili, prostredie ufučané prímorské bolo taktiež vskutku pôsobivé až z neho šiel chlad, ale tým to končí. Alebo vlastne nie. Aj tro(t)llova mamina mala čosi do seba. Obdarená nadľudskou silou a nadpozemskou krás.. vlastne tou nie, sa púšťa do boja proti vrahom jej syna. Aj keď.. Ono tí barbari z wellnesu ho de-facto nezabili.. Trochu sa v tom strácam.. Je to zle, keď animák na túto tému s nahou Andželinou namiesto šerednej stareny bol ďaleko záživnejší? No,.. Pre tento film rozhodne. ()

KKain

rozvlečený film bez spádu, pořádné výpravy a tvrdých vikingů, zato s lidskostí a nadhledem. 3 a kousek*, díky aktuálnímu rozpoložení 4* ()

Auteuil

V tomto snímku nenajdete ani moderní hrdiny, ani stokrát opakovaná klišé = hodně dobrý pohled na raně středověkou Skandinávii. Setkání Beowulfa s rybářem je jako vystřižené ze ság. Zápletkou není záchrana světa, nepřáteli nejsou zástupy armád, přesto to podle mě stačí na slušný film. Od půlky se ale zásluhou čarodějky vytrácí většina napětí, a to je celkem škoda. Mimochodem - líbí se mi, když bestie ze světa pohádek jsou ve skutečnosti obyčejní lidé, ze kterých monstra nadělaly báchorky a křivdy z dětství. ()

Pavlinenka

Zpracovat středověkou hrdinskou epickou báseň je celkem problematické. Z mého pohledu, se tenhle film povedl. Je vcelku osvěžující, že člověk nemusí sledovat hordy namakaných vojáků v leských zbrojích a dlouhé záběry na bojové vřavy, ale pěkně v klidu si vychutná atmosféru báje, což se mi povedlo. Nádherná příroda příběh dokresluje a Gerard Butler je zas statečný hrdina... ()

Mat21

Severská legenda o neohroženém válečníkovi Beowulfovi, který bojoval s bájnými tvory a tisíce nepřátel poslal na hostinu do Valhaly, ožívá na filmovém plátně. Velmi špatně se vládne dánskému králi Hrothgarovi, jeho věčně ledové království a poddané věčně posilněné medovinou sužuje svými vražednými přepady ukrutný trol Grendel. Slovutný Beowulf se svojí družinou iátských bojovníků je povolán, aby čelil hrozbě trola. Zatímco po Grendelovi jako by se zem slehla, Beowulf začíná poodkrývat děsivé tajemství dánského krále i rusovlasé čarodějky Selmy, která dokáže pohlédnout do budoucnosti. ● Příběh je zasazen do podmanivé a nádherné panenské krajiny Islandu, která vyzdvihuje vizuální dojem z filmu Beowulf: Král barbarů. I přes snahu tvůrců, jako by však ději neustále něco scházelo, co by mě dokázalo s ním spoutat a myšlenkově pohltit. V chladem nevlídné krajině si i příběh uchoval chladné zpracování. Mnohem více mě dokázala oslovit animovaná verze Beowulfa z roku 2007. Snad právě proto, nejsympatičtější postavou se ukázal být keltský mnich hlásající slovo boží, obdoba v mnoha filmech ztvárněné potřeštěné postavičky parodující křesťanství. "Spal s čarodějnicí, co je to za člověka? Řeknu Ti Kriste, myslel jsem, že s kelty je dřina, ale tihle? Jednu ruku na meči, druhou na penisu, skoro se bojím zeptat, kterou rukou se nakonec pokřižují." ║30.9.2009║ ()

ViktorEl

Celkom príjemný oddychový film. Mne sa to určite páčilo viac ako neskorší Zemeckisov film z roku 2007. Pre mňa neznámy režisér Sturla Gunnarsson, odviedol slušnú prácičku, za ktorú sa určite nemusí hanbiť, dal si na filme záležať a vidno to už od prvých minút. Film má určite pár chýb a trhlín, ale čo by ste od takýchto filmov čakali. Dobrý výkon Gerarda Butlera moje hodnotenie zvyšuje. 60% ()

Jeremiah

Je mi velmi líto, že musím dát tak nízké hodnocení, protože filmy z dob Vikingů a vůbec "barbarů" mám velmi rád. Jediné, co stojí za ocenění je prostředí v kterém se děj odehrává, a hodně žádoucí Sarah Polley. Jinak děj je chudý a místy zmatený, herecké výkony průměrné - škoda, protože potenciál tohoto filmu mohl být velmi slušný. ()

Badel

ten trotl byl jenom velkej retardovanej chlap, nechápu, jak by mohl pobít dvacet vojáků rukama....Celkově levnej film, ne extra špatnej, ne nijak dobrej. Velmi podobné Vikingům, ale horší. ()

janculeeh

Historické filmy mám ráda, ale tento snímek mě velmi zklamal. Původně jsem ho chtěla vidět doma, nakonec se mi "poštěstilo" (a to dokonce až 3x) vidět tento film v rámci školní výuky. Již během prvního zhlédnutí jsem trpěla jako zvíře. Pozorovat obludu, která počurává seveřanskou chajdu a následně si uřízne ruku v rámci záchrany sama sebe, pro mě bylo vyleženě utrpení. Film mi učinil alespoň trochu přijatelným pouze fakt, že hl. postavami jsou Gerard Butler a Stellan Skarsgard. ()

Yarwen

Zatímco nad průměr táhne tento film krásná příroda a slušná úroveň hudby, dolů ji zašlapává hloupé včlenění křesťanského kazatele a nedobře zvolená podoba trolla - když už připustím, že ne každý chápe trolla dle pravidel DrD, tento neměl postavu, že by zabíjel lidi na potkání. Celkově není film špatný, ale žádná sláva to také není - 40%. (Ale vtip s armádou veverek byl vydařený.:) ()

troxor

Beowulf je nádherná historická báseň ze starého severu, která inspirovala třeba Tolkiena k Pánovi Prstenů. Film se od své předlohy znatelně liší, což by nebylo na obtíž, pokud by se ve vetšině případů nejednalo o změny, které spíše atmosféře uškodily než prospěly. Co je tedy nového? Ty celkem dobré přídavky jsou postava mnicha (připomínal mi toho z Erika Vikinga), věštkyně (roubuje na příběh pseudo-morální poselství + sladkobolnost) a její dcera. Co ještě v knize chybí a ve filmu přebývá? Hlášky typu: "Stojí to za mroží hovno", "Zkurvený trollové (5x)" ,"Najdi si tam holku, naše ovce už toho maji dost" nebo "Halfdan, ten už spal asi s každym zvířetem pod sluncem, zkusil to i s mrtvým mrožem" + vyměšování si s trollem na dveře od domu/ doupěte. Představte si tam takovouhle hlášku - celá atmosféra, kterou si film horkotěžko vybuduje, jde hned do kopru... Jinak exteriéry jsou krásné, možná až trochu kýčovité. Dobrá mlátička na odreagování, ale jako adaptace básně rozhdně selhává. ()