Na podzim roku 1994 tři talentovaní mladí filmaři odešli do lesa natáčet dokument o legendární místní bosorce. Pak ale zmizeli beze stopy a už je nikdo nikdy nenašel... Jejich film, který byl nalezen v lese vydělal obrovskou spoustu peněz. Jak se to stalo? Nevíme. Na podzim roku 1999 další tři mladí filmaři odešli do lesa zjistit, co se stalo s těmi třemi nešťastníky před pěti lety, ale zmizeli také. Proč se všichni hrnou do lesa? Jsou opravdu lehkomyslní? Můžete zjistit, co se stane, když mladí filmaři začnou mizet uprostřed lesů, domů, supermarketů a veřejných parků... (Vapet Production)

SOLOM. odpad!

Jde pouze o směsku trapných scén, které se nedají nazvat jinak, než odpad a to na film, který může nabídnout spoustu námětů k parodování. Ne však takové jako nám předvedli na tomto DVD. Podle mě to jsou peníze vyhozené do koše, a to jak od producentů, tak i od zákazníků, kteří si to omylem koupí. Pokud si to přesto koupíte a později budete litovat, tak neříkejte, že jsem vás nevaroval. ()

Seabeast

Moc dobře si pamatuji, jak jsem si s kamarádem v období základky (cca přelom 1. a 2. stupně) z videopůjčovny obstaral tento kousek a tlemili jsme se u toho jako prase. Znáte to, každý máme nějaké perly z dětsví, a to, co se nám kdysi líbilo z nějakého záhadného důvodu máme rádi i jako starší. Pak jsem si později na Závadu Blair Witch vzpomněl a chtěl si projekci nostalgicky připomenout. Co myslíte že se stalo? Musel jsem to rychle vypnout a recyklovat. Nechápu proč, myslel jsem, že stará láska nerezaví... Ale houby! Rezaví a dokonce dost nechutně plesniví!!! Fujtajbl! ()

draggo odpad!

Prodie mám rád, ale mám jednu jedinou podmínku - musí to být ZÁBAVA. A když se u ní nudím víc jak u libovolného filmu pro pamětníky, tak asi bude někde průser. Po všech stránkách naprostá hrůza, která nedokáže přinést ani jeden jediný vtipný moment, a že by se jich dalo zrovna na Záhadu Blair Witch (ten film mám btw rád) vymyslet spousta. Nestojí to ani za stažení. /viděno na DVD: 0% a odpad!/ ()

TomX2 odpad!

Zobrať si jeden z komerčne najúspešnejších a najkontroverznejších dobových filmov a zosmiešniť ho nemusí znieť ako zlý nápad, a skutočne, s poctivo odvedenou prácou by to mohol byť skutočne originálny a vtipný film, ktorý by naviac mohol byť finančne aj divácky úspešný. Malo to však jeden veľký problém a to ten, že to nebolo vôbec vtipné. Takže aj keď si táto paródia nejakú menšiu popularitu získala, nič viac to tvorcom neprinieslo - ak teda nepočítame negatívne ohlasy, označenie ako "banda idiotov" a totálne odbavenú kariéru. A aj keď ja osobne mám za obvyklých okolností podobné sprostosti rád, Závada Blair Witch je totálnym komediálnym dnom, ktoré som musel z afektu ani nie po polhodine vypnúť. ()

L_O_U_S

V podstatě nehodnotitelný film, který jsem si dal hned den po zhlédnutí původní Záhady. Snad nikdy se mi ještě nestalo, abych se před zhlédnutím půl hodiny v kuse chlamal pouhému názvu, plakátu a komentářům místních uživatelů. Děj této parodie je vskutku debilní, každý příběh je prakticky o tomtéž. Tady se nedá smát humorným okamžikům (i když nějaké se najdou, třeba parta černochů, které se přece nemůže nic stát, protože jsou černí), ale spíš celkovému vyznění, které je natolik zvláštní, že se vymyká mé dosavadní zkušenosti s filmem obecně. Dokážu si představit, že třeba scéna se Stephenem Hawkingem může v kulturním kontextu USA působit vtipně, ale celková blbost Závady Blair Witch je natolik velká, až vyvolává dojem, že jde o záměr. Buď jak buď, já se bavil - i když možná ne nad tím, co tvůrci zamýšleli. No a díky tomuhle filmu má pro mě rozchod s mojí bývalkou (došlo k němu asi dva dny po zhlédnutí tohoto díla) dost hustý šmak. (549.) ()

Tygrys odpad!

Člověk by nevěřil, že se dá natočit tak nepovedená parodie na film, který je k parodovaní jako stvořený. Troufám si tvrdit, že bych natočil zábavnější věc za jedno odpoledne se svými kámoši. Závada Blair Witch se právem umístila mezi 200 nejhorších filmů všech dob tady na CSFD, ale osobně bych ji dopomohl tak do první dvacítky. ()

honajz2

Já vlastně ani tenhle film vidět nechtěl: chtěl jsem si pouze připomenout film Záhada Blair Bitch (já si z ní už moc nepamatuju a už je tomu dlouho, kdy jsem jí naposledy viděl). Zadal jsem si název na YT a pustil si to video, které trvalo 85 minut. Po 20 minutách jsem si říkal, že tohle přece není ten film, tam byla pouze jedna čarodějnice (no, možná dvě, když nad tím přemýšlím). A tak jsem se podíval na název filmu: Bylo tam napsáno ZÁVADA ne ZÁHADA. Ale co, film jsem dokoukal do konce. Párkrát jsem se pobavil (pětkrát, šestkrát, když to počítám). Líbily se mi vložené reklamy. Tohle oceňuji jednou hvězdičkou. A za co je ta druhá? Ta je za to, že někoho napadlo udělat na parodii na tu stupidní Záhadu Blair Bitch. Toť vše. ()

cariada odpad!

Těžko tohle hodnotit? Ona parodie postrádá to nejzákladnější a to je humor! Celé se to odehrává na několika skupinkách lidí co jdou po stopě čarodějnice ,ale hledají jí ve městě. Celé je to děsně nezáživné a nudné. příliš moc ukecané a zdlouhavé. Pár momentů se při dobré vúli nechá ,ale jinak je to opravdu o ničem. děj je spojovám jakýmsi tv pořadem "Lesy". Tohle tvůrcům hrubě nevyšlo. Já sám jsem to dokoukal až na třikrát. ()

snob

Lituji čtyřiceti korun, které jsem za tuto slátaninu dal. Takhle podcenit hodnotu peněz. Ani za jednu korunu to nestojí. ()

wendelin9 odpad!

Tak tenhle trapas už nechci v životě vidět... Za celý film jsem se snad ani jednou nezasmála a bylo mi trapně i za ty "herce", co tam vystupují.... prostě odpad! na druhou ()

Avathar odpad!

Film THE BLAIR WITCH PROJECT patrí k mojim obľúbeným už niekoľko rokov, čo mi však nebráni zasmiať sa, keď ho niekto inteligentne a trefne sparoduje (to ostatne platí pre každý film). Tento... ehm, počin je však asi tak inteligentný, ako strúhadlo na syr. Okej, uznávam, že je to "len" blbá paródia, ale toto už bolo naozaj príliš. Totálne (a tým myslím TOTÁLNE) trápne, absolútne zmätené, narýchlo zbúchané "niečo," ktoré neobsahuje JEDINÚ scénu, na ktorej by sa dalo zasmiať. Priestor tu dostalo hneď niekoľko tvorcov, ktorí natočili svoje krátkometrážne filmy, parodujúce Blair Witch a niekomu (s IQ rovnajúcemu sa tým divným vetvičkovým postavám v Marylandských lesoch) asi napadlo, že by nebolo "od veci" poskladať z nich film. A samozrejme na tom, čo najviac trhnúť, priživiť sa na kultovom horore a vyžmýkať z toho pár zelených papierikov, skôr než celý "boom" okolo Blair Witch opadne. Pravdou však je, že tým "kraťasom" by svedčalo skôr umiestnenie na YouTube. O hercoch sa nedá hovoriť (predpokladám, že tvorcovia boli do jedného amatéri a podľa toho to aj vyzerá), variovanie toho istého príbehu nudí už na začiatku, nie to po 90 minútach. O humore som sa už zmieňoval, takže tiež nula bodov (žiadny zaujímavý nápad, len pritrapnelé fekálne fóriky). A tie scénky, ktoré tam boli napchaté, ako "výplň" medzi jednotlivými skečmi boli tak neskutočne mimo, až som mal podozrenie, že sa tu niekto pokúša o veľmi nepodarenú avantgardu scenáristického a hereckého nihilizmu. Nikdy viac! ()

popkec odpad!

Vydržel jsem přesně 34minut. Závada Blair Witch je sica parodie na trapný The Blair witch project boužel je ale ještě horší než originál. Scény které mají být vtipné vtipné nejsou, scénář asi tvůrci vymysleli přímo na místě a vlastně jsem ani neměl důvod dívat se dál. Obrovský potencionál, nakonec je z toho ale ultimátní sračka. ()