Ochránce

The Pacifier

Akční / Komedie / Drama / Rodinný

Kanada / USA, 2005, 110 min

• dopita

Prachbídná rodinná komedie s dějem naprosto debilním, kterej nemůže brát vážně ani osmiletý dítě. Humor se ve filmu v podstatě nevyskytuje, jen trapnej pokus o jakási citová pouta, která téměř způsobují fyzickou bolest. Film má bejt oddechovka a díky bohu za to, že celkem uteče, jenže chvílema taky nasere a to víc než dost. Co je ale největším průserem je to, že v hlavní roli hraje Vin Diesel. Ne že by byl vyloženě špatnej, je to můj oblíbenej herec, takže ho celkem akceptuju, ale že si tuhle roli vůbec vybral mě mozek prostě nebere: Vin Diesel kousnutej kachnou do ucha, Vin Diesel zpívá ukolébavku, Vin Diesel na růžovém dětském kole... Ach bože...----------- A proboha jakej chorej mozek nebo drogama sjetej dramaturg na TV Prima dal filmu název Dudlíkátor??(8.11.2010)

• pufina

Trapný pokus, který se snaží vtipně (haha, skoro jsem usnula nudou) ukázat to, jak si "drsňák Diesel, který jezdí na diesel" umí poradit s bandou dětí. Tak asi je diesel asi dobrý palivo, Diesel totiž jede a samozřejmě by to nešlo bez předvídatelného happy-endu. Smutné, myslím, že při troše více vtipnu by z toho šla průměrná komedie pro dobrý, dočasný výmaz mozku..(6.11.2010)

• Marigold

Neuvěřitelná blbost, což by vlastně až tak nevadilo, kdyby byl Vin Diesel podobný komický "talent" jako třeba Arnie. Bohužel tenhle svalovec se ani nedokáže pořádně ztrapnit prkenností a mermomocí se snaží působit okázale, sympaticky a komicky. Škoda, že mu chybí Arnieho univerzální grimasy a dřevní strnulost, která by z té role udělala aspoň trochu zábavnou záležitost. Vždycky mi unikal smysl obsazování muskulaturních "herců" do podobných komických rolí, nicméně určitá sorta tupých diváků si to žádá, podboně jako bezduché gagy, pitomé akční sekvence a rozuzlení tak dojemně blbá, že by člověk nejradši sežral kuchyňský mixér. Diesel by se měl nadále věnovat anihilaci pangalaktických monster a ne vyměňování posraných plen... U toho druhého totiž až moc vynikne, že pouhé svalstvo nestačí.(1.5.2006)

Diesel odložil stříbřitě šedé čočky, rychlá auta a rozhodl se pro inovaci: Udělat si ze sebe trochu srandu. Nebo trochu víc ? Přirovnávání k Policajtovi ze školky mi přijde naprosto zcestný hlavně proto, že Diesel NENÍ Schwarzenegger. Navíc má film dost dobrých hlášek i komických situacích: Náramek v kanále. To měm málem roztrhlo. :-D :-D :-D Všichni se to tu budou snažit přirovnat k FaF, Ridickovi a dalším filmům, se kterými má však tato komedie společnou JEN jednu věc - Hlavního protagonistu. A s poklonou musím říct, že to Diesel pojal opravdu skvěle a dokonale mě pobavil. Za mě 5* :-) Zajímavý koment - janicesweet(29.1.2015)

Myslím si, že lepšia verzia pána Pestúnky, ktorý sme mali kedysi možnosť vidieť s Hulkom Hoganom. Myslím si, že toto je film, od ktorého nikto nemôže ani nič očakávať. Pokiaľ do toho idete, že to bude výnimočný film, tak si dajte spiatočku. Toto treba hodnotiť ako to, čo to je. A to je lacná komédia s deckami. A keď si to tak premietnem, nie je to také strašné. Myslím si, že som videl horšie film ako je tento a párkrát som sa zasmial. Len latku treba dať poriadne nízko.(25.10.2015)

• - Kapitán Bill Fawcett, v snímku ho ztvárnil Chris Potter, pracoval v Americké armádě během První světové války. Vydával zde humoristický oběžník pro členy své jednotky Captain Billy's Whiz Bang. Ten se stal základem pro vydavatelství Fawcett Publications, které má ve stáji kromě dalších časopisů a knih i komiksy s populárním Kapitánem Marvelem. (imro)

• - Shane Wolfe (Vin Diesel) nosí hodinky značky Casio G-Shock. (dyfur)

• - Ve scéně, kde se kachna zakousne muži do rozkroku, skočí na muže ředitelka a muž padá na břicho, čímž by měl ublítit kachně. Ta je však v dalším záběru zcela v pořádku. (Chip89)