Ochránce

The Pacifier

Cumlikátor

Akční / Komedie / Drama / Rodinný

Kanada / USA, 2005, 110 min

Diesel odložil stříbřitě šedé čočky, rychlá auta a rozhodl se pro inovaci: Udělat si ze sebe trochu srandu. Nebo trochu víc ? Přirovnávání k Policajtovi ze školky mi přijde naprosto zcestný hlavně proto, že Diesel NENÍ Schwarzenegger. Navíc má film dost dobrých hlášek i komických situacích: Náramek v kanále. To měm málem roztrhlo. :-D :-D :-D Všichni se to tu budou snažit přirovnat k FaF, Ridickovi a dalším filmům, se kterými má však tato komedie společnou JEN jednu věc - Hlavního protagonistu. A s poklonou musím říct, že to Diesel pojal opravdu skvěle a dokonale mě pobavil. Za mě 5* :-) Zajímavý koment - janicesweet(29.1.2015)

No, nebudu říkat, jak stupidní je scénář a dětští herci též, protože to je pravda, ale na druhou stranu Vin Diesel mi tady přišel mnohem lepší než třeba v XXX nebo Riddickovi a byl tu navíc natolik cool (podle mě se prostě hodí mnohem víc do komedií tohoto typu než do akčních filmů, kde jsem byl z jeho výkonu spíše otráven), že u několika scén jsem se díky němu docela zagebil a po celkovém zvážení na mě tento film působil více méně příjemně.(23.11.2005)

• salahadin

Vina Diesela rád nemám a někdy bych ho nejradši narval do motoru mého auta místo diesela, ale tady jsem ho skoro litoval. Pravidlem je, že každý svalovec, co na plátně zabíjí protivníky po desítkách, jezdí v super rychlých autech se ženskýma v latexu, nakonec dostane roli v přiblblém rodinném filmu, kdy se má starat o bandu cucáků. Obvykle to končí špatně, jindy hůř než špatně, ale tady to skončilo ještě hůř než hůř než špatně:) Lituji Johna Debneyho, že k tomuhle musel skládat hudbu (určitě mu producenti mířili na "os temporale" - tedy spánek - brokovnicí, jinak by do toho nešel).(15.10.2008)

• dopita

Prachbídná rodinná komedie s dějem naprosto debilním, kterej nemůže brát vážně ani osmiletý dítě. Humor se ve filmu v podstatě nevyskytuje, jen trapnej pokus o jakási citová pouta, která téměř způsobují fyzickou bolest. Film má bejt oddechovka a díky bohu za to, že celkem uteče, jenže chvílema taky nasere a to víc než dost. Co je ale největším průserem je to, že v hlavní roli hraje Vin Diesel. Ne že by byl vyloženě špatnej, je to můj oblíbenej herec, takže ho celkem akceptuju, ale že si tuhle roli vůbec vybral mě mozek prostě nebere: Vin Diesel kousnutej kachnou do ucha, Vin Diesel zpívá ukolébavku, Vin Diesel na růžovém dětském kole... Ach bože...----------- A proboha jakej chorej mozek nebo drogama sjetej dramaturg na TV Prima dal filmu název Dudlíkátor??(8.11.2010)

• POMO

Film čisto pre decká, ktoré si v ňom nájdu rovesníkov s podobnými problémami a hrdinu, ktorý im ich pomôže vyriešiť. No bohužiaľ druholigový, na hony vzdialená kvalitám starých dobrých Columbusoviek. Rodinné hodnoty sú tu skôr len mechanicky spomenuté, než úprimne vyslovené (čo isto mnhých divákov poteší:) a vtipy občas dobré, ale väčšinou hluchonemé. Diesel je na tom čo sa hereckého talentu rovnako ako Schwarzenegger - viz scéna, v ktorej ho malý chlapec osloví "ocino", čo Diesela akože hlboko zasiahne. Samozrejmosťou je sentiment (otvorený dialóg s najstaršou sestrou) a trápny, klišoidne za vlasy pritiahnutý "akčný" koniec. Najlepšou vecou na filme zostáva postava galakticky debilného a herecky vychutnaného zástupcu riaditeľky školy - škoda že týpek nedostal viacej priestoru. :)(14.4.2005)

• - Kapitán Bill Fawcett, v snímku ho ztvárnil Chris Potter, pracoval v Americké armádě během První světové války. Vydával zde humoristický oběžník pro členy své jednotky Captain Billy's Whiz Bang. Ten se stal základem pro vydavatelství Fawcett Publications, které má ve stáji kromě dalších časopisů a knih i komiksy s populárním Kapitánem Marvelem. (imro)

• - Producenti poskytli režisérovi Shankmanovi 56 milionů dolarů, což pro ně byla rozumná investice. Už během prvního březnového víkendu totiž Ochránce v severoamerických kinech vydělal 30,5 mil. dolarů a celkový zisk byl něco přes 106 milionů. (imro)

• - Při wrestlingovém zápase jeden z diváků drží ceduli John 3:16, což odkazuje na známou wrestlingovou frázi Steva Austina „Austin 3:16“. (Chris Masters)