Ochránce

The Pacifier

Akční / Komedie / Drama / Rodinný

Kanada / USA, 2005, 110 min

• salahadin

Vina Diesela rád nemám a někdy bych ho nejradši narval do motoru mého auta místo diesela, ale tady jsem ho skoro litoval. Pravidlem je, že každý svalovec, co na plátně zabíjí protivníky po desítkách, jezdí v super rychlých autech se ženskýma v latexu, nakonec dostane roli v přiblblém rodinném filmu, kdy se má starat o bandu cucáků. Obvykle to končí špatně, jindy hůř než špatně, ale tady to skončilo ještě hůř než hůř než špatně:) Lituji Johna Debneyho, že k tomuhle musel skládat hudbu (určitě mu producenti mířili na "os temporale" - tedy spánek - brokovnicí, jinak by do toho nešel).(15.10.2008)

Myslím si, že lepšia verzia pána Pestúnky, ktorý sme mali kedysi možnosť vidieť s Hulkom Hoganom. Myslím si, že toto je film, od ktorého nikto nemôže ani nič očakávať. Pokiaľ do toho idete, že to bude výnimočný film, tak si dajte spiatočku. Toto treba hodnotiť ako to, čo to je. A to je lacná komédia s deckami. A keď si to tak premietnem, nie je to také strašné. Myslím si, že som videl horšie film ako je tento a párkrát som sa zasmial. Len latku treba dať poriadne nízko.(25.10.2015)

• Djkoma

Život je nemilosrdný a já jsem ještě horší :). Vina Diesla zrovna nemiluji a jeho XxX eskapády mě vždycky strašně nudili, ale musím uznat, že tenhle film není taková kravina jako jsem očekával. Je to neuvěřitelné. Ze začátku jsem se dost nudil než jsem přišel laciným vtípkům na chuť a dokonce jsem se i zasmál. Možná vám to všem přijde šílené(věřte že mě samotnému taky), ale tenhle film mě pobavil mnohem víc než všechny ty rádoby vtipné sitcomy a komedie natočené bůh ví kým. Není to důvod, abych dal 5*(některé stupidity, Vin s mlíkem pro kojence apod. se prostě odpustit nedají), ale průměrné hodnocení si zaslouží. Byl bych moc rád, aby Vin Diesel po vzoru svého možná i idola Arnolda Schwarzenegera se pro příště i přes mírný úspěch vyhnul dětem a zkusil natočit aspoň poloviční bombu jako Arnoldovi po Policajtovi ze školky (Terminátor 2 byl troch jiná káva :))(27.10.2006)

• POMO

Film čisto pre decká, ktoré si v ňom nájdu rovesníkov s podobnými problémami a hrdinu, ktorý im ich pomôže vyriešiť. No bohužiaľ druholigový, na hony vzdialená kvalitám starých dobrých Columbusoviek. Rodinné hodnoty sú tu skôr len mechanicky spomenuté, než úprimne vyslovené (čo isto mnhých divákov poteší:) a vtipy občas dobré, ale väčšinou hluchonemé. Diesel je na tom čo sa hereckého talentu rovnako ako Schwarzenegger - viz scéna, v ktorej ho malý chlapec osloví "ocino", čo Diesela akože hlboko zasiahne. Samozrejmosťou je sentiment (otvorený dialóg s najstaršou sestrou) a trápny, klišoidne za vlasy pritiahnutý "akčný" koniec. Najlepšou vecou na filme zostáva postava galakticky debilného a herecky vychutnaného zástupcu riaditeľky školy - škoda že týpek nedostal viacej priestoru. :)(14.4.2005)

Nazdar fakani. Jmenuju se Šejn Wolf a jsem drsnej, plešatej a mam větší kozy než vaše mutr. Umlátil jsem gumovym kačerem Kadáfího a nafukovacim kulometem se spajdrmenem ustřelil Ládinovi škebli. Jo, tomu Ládinovi. V týhle černý tašce mam plyšovýho šmoulu, podělaný pemprsky, pískacího hranostaje a nukleární hlavici. Takže mě moc neserte a jestli tady nebudu do tejdne v červenejch číslech, tak zažijete peklo na zemi. Až do konce svejch krátkejch životů budete koukat noc co noc na tanec Pítra Pandy, vy malí smradi.(12.2.2012)

• - Kapitán Bill Fawcett, v snímku ho ztvárnil Chris Potter, pracoval v Americké armádě během První světové války. Vydával zde humoristický oběžník pro členy své jednotky Captain Billy's Whiz Bang. Ten se stal základem pro vydavatelství Fawcett Publications, které má ve stáji kromě dalších časopisů a knih i komiksy s populárním Kapitánem Marvelem. (imro)

• - Ve scéně po párty, kdy Shane (Vin Diesel) chytá Zoeina (Brittany Snow) přítele, zašpiní si rameno. Když však poté dům uklízí, oblečení má opět čisté. (MIG29)

• - Domácího kačera Plummerových Garyho si zahrálo celkem 6 kačerů. Každý z nich uměl něco jiného: létání, nošení předmětů, kvákání, sezení, klování. (HappySmile)