Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ostřílený mariňák Shane Wolfe už má za sebou celou řadu náročných úkolů, tentokrát ho ale čeká zcela výjimečný úkol, a to zajištění bezpečí pěti dětí zavražděného bezpečnostního experta ministerstva obrany. Shane je postupně donucen vyměnit svůj arzenál zbraní a potápěčských kombinéz za plenky a jídlo pro děti. Kromě zločinců musí zkrotit mladou rebelku Zoe, zasmušilého čtrnáctiletého Setha, osmiletou fanynku bojových umění Lulu, tříletého Petera, o dva roky mladšího Tylera a v neposlední řadě jejich excentrickou rumunskou pečovatelku. Přestože jsou pro něj běžnou rutinou smrtelně nebezpečné mise, jeho představa o přežití v drsných podmínkách dostane reálnou podobu teprve v okamžiku, kdy je postaven tváří v tvář každodenním rodinným povinnostem. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (307)

POMO 

všechny recenze uživatele

Film čisto pre decká, ktoré si v ňom nájdu rovesníkov s podobnými problémami a hrdinu, ktorý im ich pomôže vyriešiť. No bohužiaľ druholigový, na hony vzdialená kvalitám starých dobrých Columbusoviek (Home Alone, Mrs. Doubtfire). Rodinné hodnoty sú tu skôr iba mechanicky spomenuté, než úprimne vyslovené a vtipy občas dobré, ale väčšinou hluchonemé. Vin Diesel je na tom herecky rovnako ako Arnold Schwarzenegger - viz scéna, v ktorej ho malý chlapec osloví "ocino", čo Diesela akože hlboko zasiahne. Samozrejmosťou je sentiment (otvorený dialóg s najstaršou sestrou) a trápny, klišoidne za vlasy pritiahnutý "akčný" koniec. Najlepšou vecou na filme je postava galakticky debilného a herecky vychutnaného zástupcu riaditeľky školy - škoda že nedostal viacej priestoru. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelná blbost, což by vlastně až tak nevadilo, kdyby byl Vin Diesel podobný komický "talent" jako třeba Arnie. Bohužel tenhle svalovec se ani nedokáže pořádně ztrapnit prkenností a mermomocí se snaží působit okázale, sympaticky a komicky. Škoda, že mu chybí Arnieho univerzální grimasy a dřevní strnulost, která by z té role udělala aspoň trochu zábavnou záležitost. Vždycky mi unikal smysl obsazování muskulaturních "herců" do podobných komických rolí, nicméně určitá sorta tupých diváků si to žádá, podboně jako bezduché gagy, pitomé akční sekvence a rozuzlení tak dojemně blbá, že by člověk nejradši sežral kuchyňský mixér. Diesel by se měl nadále věnovat anihilaci pangalaktických monster a ne vyměňování posraných plen... U toho druhého totiž až moc vynikne, že pouhé svalstvo nestačí. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Tohohle filmu jsem se fakt bál, protože spojování akčních hrdinů s dětmi většinou ve filmech dopadá katastrofálně, v těch nejlepších případech pak jen průměrně (vzpomeňme na "černočerného" Arnieho, Hulka Hogana anebo třeba z těch malinko lepších pokusů Jackieho Chana, jenž je tomuto dílku s filmem Chůva v akci asi tématicky nejblíže). No, nakonec se toho "černočerný" Vin Diesel ujal poměrně se ctí, i když oslích můstků tam bylo víc než je mostů nad benátskými kanály a děti byly opravdu z těch méně roztomilých. Ale naše omladina se u toho nenudila a o to šlo především. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Vinu Dieselovi už asi slzely oči z Riddickových kontaktních čoček a pustil se tedy po vzoru svých předchůdců mezi děti a divákovi z toho slzí oči taky pláčem. Neskutečně šablonovitý scénář na sebe vrší jeden gag za druhým, jejichž kvalitu by uvítali leda tak dramaturgové zábavných pořadů TV Nova, nudné režisérovo podání, které se navíc občas snaží „zavděčit“ akční scénou, které jsou však pro smích i když jsou myšleny smrtelně vážně, jako například úvodní záchranná mise, a mezi tím vším stojí holohlavá hora svalů, která umí svoje drsné charisma prodat mnohem lépe. Zůstává sice pravdou, že Dieselovi se mezi dětmi líbí a že přebalování, zpívání ukolébavek či přípravu snídaně si vyloženě užívá. Jenomže to vše se děje v neskutečně trapných a křečovitých situacích, za něž by se styděl i jeden policista, který šel do školky. Moje uznání by se ještě dokázalo přiklonit zhruba k první polovině, která je relativně zábavná (pokud samozřejmě chcete), jenomže ve chvíli „vzájemného porozumění a dohody“ to jde všechno do háje a s tím i poslední špetka humoru. Tisíckrát nastavená kaše, nespočetněkrát viděné finále, až v tom maglajzu člověk zapomene vnímat, že k tomu hraje vynikající hudba Johna Debneyho, která skvěle paroduje všemožné vojenské motivy. „Takže Vine, až budeš příště volit mezi zásypem dětského zadku a pistolí, nepokoušej se to kombinovat a vyber si jedno z toho ty už budeš vědět co.“ ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $56miliónovTržby USA $113,086,868Tržby Celosvetovo $198,636,868║ Tak mal som to možnosť vidieť v kine a musím povedať že vo svojom rámci si to u mňa splnilo účel a koľko-toľko ma to pobavilo, trošku aj pripomenulo môjho moc obľúbeného Policajta zo škôlky(90%), tak že to beriem ako taký priemer, čo ma ani pri ďalších pozretiach neodradí aj vďaka prim opatrovateľovi detí Vin Diselovi. A režisér Adam Shankman práve tu už naznačuje, že v ňom viazol nejaký potenciál a ten aj zúročil v neskoršom Hairspray. "Miestamy celkom stráviteľná zábavka a občas príde aj na akciu aj keď len takú skôr pre tie deti aby sa moc nebáli." ()

Galerie (57)

Zajímavosti (17)

  • Ve scéně po párty, kdy Shane (Vin Diesel) chytá Zoeina (Brittany Snow) přítele, zašpiní si rameno. Když však poté dům uklízí, oblečení má opět čisté. (MIG29)
  • Při natáčení se stala i malá nehoda: Na scénu měl přijít kačer a klovnout Vina Diesela do ucha. Když se záběr opakoval potřetí, kačer asi usoudil, že něco dělá špatně, a místo krátkého klovnutí se do ucha zakousnul a nechtěl pustit. Diesel vyskočil, ale vydržel to až do konce dialogu. (HappySmile)
  • Bradley James Allan na filmu dělal jako bojový choreograf, v závěrečných titulcích uvedený pod jménem Bradley Allan. Dva maskované ninjy ve filmu představují kaskadéři Huang Ming Jian, Peng Zhang, Bradley Allan, Joe Eigo a Allen Keng. (Rominator)

Související novinky

Vin Diesel jako vyměklý terminátor

Vin Diesel jako vyměklý terminátor

23.05.2011

Projekt se sice jmenuje lákavě – The Machine – a Diesel si v něm zahraje kyborga, navrženého jako ultimátní zbraň, ale neradujte se. Scénář napsali ti samí lidé co Noc v muzeu a půjde o rodinnou…

The Rock leze na skálu

The Rock leze na skálu

30.08.2007

Dříve nebo později to postihne každého filmového svalnatce náhlý přechod od drsné akce k rodinné komedii, v níž si hrdina, který předtím lámal vazy padouchů jako suché pařezy, musí poradit s hordou…

Lak na vlasy podruhé

Lak na vlasy podruhé

04.03.2006

Pláč diváků po zhlédnutí rádoby komedie Ochránce ještě nestačil ani utichnout a režisér Adam Shankman už nám chystá další nadílku. Dostal totiž od New Line Cinemy nabídku režírovat remake…

Tatínek Rock

Tatínek Rock

30.11.2005

Snad všichni velcí akční hrdinové si nakonec po sérii filmů, v nichž pod jejich rukama skonalo mnoho nepřátel, odskočili k tomu, aby si natočili nějakou příjemnou rodinnou komedii, v nichž jejich…

Reklama

Reklama