Nazdar fakani. Jmenuju se Šejn Wolf a jsem drsnej, plešatej a mam větší kozy než vaše mutr. Umlátil jsem gumovym kačerem Kadáfího a nafukovacim kulometem se spajdrmenem ustřelil Ládinovi škebli. Jo, tomu Ládinovi. V týhle černý tašce mam plyšovýho šmoulu, podělaný pemprsky, pískacího hranostaje a nukleární hlavici. Takže mě moc neserte a jestli tady nebudu do tejdne v červenejch číslech, tak zažijete peklo na zemi. Až do konce svejch krátkejch životů budete koukat noc co noc na tanec Pítra Pandy, vy malí smradi.(12.2.2012)

perfektní rodinná komedie(5.7.2010)

• Djkoma

Život je nemilosrdný a já jsem ještě horší :). Vina Diesla zrovna nemiluji a jeho XxX eskapády mě vždycky strašně nudili, ale musím uznat, že tenhle film není taková kravina jako jsem očekával. Je to neuvěřitelné. Ze začátku jsem se dost nudil než jsem přišel laciným vtípkům na chuť a dokonce jsem se i zasmál. Možná vám to všem přijde šílené(věřte že mě samotnému taky), ale tenhle film mě pobavil mnohem víc než všechny ty rádoby vtipné sitcomy a komedie natočené bůh ví kým. Není to důvod, abych dal 5*(některé stupidity, Vin s mlíkem pro kojence apod. se prostě odpustit nedají), ale průměrné hodnocení si zaslouží. Byl bych moc rád, aby Vin Diesel po vzoru svého možná i idola Arnolda Schwarzenegera se pro příště i přes mírný úspěch vyhnul dětem a zkusil natočit aspoň poloviční bombu jako Arnoldovi po Policajtovi ze školky (Terminátor 2 byl troch jiná káva :))(27.10.2006)

Hovorte si čo chcete, ale podľa mňa Vin Diesel vie hrať! Napriek tomu, že ďalšia disneyovská rodinná komédia má biedny scenár pozliepaný z toľkých filmov, až sa nedajú spočítať a očividne nenápadití scenáristi sa nehanbili použiť ani desaťkrát omleté, prepláchnuté a dávno sparodované motívy, ten Diesel, ktorého toľko ohovárate, sa na to nevykašľal a postavil sa ku svojej roli natoľko zodpovedne, že je takmer jediným človekom, ktorý v tomto filme naozaj hrá. Väčšina ostatných si vystačila s tromi výrazmi tváre. On naopak používa svoju tvár v porovnaní so zvyškom filmu nadpriemerne a pôsobí pri tom dosť prirodzene. Niektoré scény sú skutočne herectvavzdorné, ale to je dnes v rodinných filmoch pravidlom. Čo sa môžme čudovať, keď scenár napísali dvaja chlapíci, ktorí predtým písali pre seriály a z tých zopár filmových pokusov ani jeden na IMDb nedosahuje 5 bodov, pričom jeden z nich je americká prerábka francúzskeho Taxi. Niektoré hlášky a scénky im však predsa len vyšli a je z toho typická rodinná komédia, akých sú tucty. Za Vina Diesela pridávam 1,5*. Jasné, že som jeho veľký fanúšik a aj preto (avšak nie len preto), spravil pre mňa z otravnej infantilnej zlátaniny pozerateľný film. Keby som mohla, urobím si megamix len z jeho scén a tie budem pozerať :-)(20.7.2005)

• novoten

Pozitivní přístup vyjádřený moralistickými radami nejstarší holce, věčně neosobní chování nad věcí a jako vrchol poněkud připitomělé "Dobrou tati". Byla by z toho všeho jednoduše zapomenutelná ztřeštěnost, ale nespočet gagů s tekutinami nejmladšího z rodiny mi tenhle večer poněkud zkazil.(30.12.2005)

• - Ve scéně, kde se kachna zakousne muži do rozkroku, skočí na muže ředitelka a muž padá na břicho, čímž by měl ublítit kachně. Ta je však v dalším záběru zcela v pořádku. (Chip89)

• - Producenti poskytli režisérovi Shankmanovi 56 milionů dolarů, což pro ně byla rozumná investice. Už během prvního březnového víkendu totiž Ochránce v severoamerických kinech vydělal 30,5 mil. dolarů a celkový zisk byl něco přes 106 milionů. (imro)

• - Kapitán Bill Fawcett, v snímku ho ztvárnil Chris Potter, pracoval v Americké armádě během První světové války. Vydával zde humoristický oběžník pro členy své jednotky Captain Billy's Whiz Bang. Ten se stal základem pro vydavatelství Fawcett Publications, které má ve stáji kromě dalších časopisů a knih i komiksy s populárním Kapitánem Marvelem. (imro)