Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

Lyžař

Musím se přiznat, že když jsem před lety viděl Lucky Number Slevina poprvé, všechno mi nedošlo. Teď ale tak trochu nechápu proč. Příběh je vyprávěný jasně a srozumitelně; ač se většina věcí definitivně rozlouskne až na konci. Nádherný film, kde všechno začalo tak, že jednou někdo něco zaslechl. No a už se to všechno hrnulo vlastně samo a nešlo to zastavit. Z herců mě mile překvapili hlavně Josh Hartnett a Lucy Liu (Bruce WIllis mi tak charismatický, jako v dřívějších filmech, nepřišel); scénář *****; režie *****; hudba *** ()

sadlokan

Hodinu na něco čumim a pak mi 40 minut vysvětlujou,že je to jinak.Ale můžu si za to sám,dyť vim,že Willis hraje ty outlocitný nájemný vrahy!a konečně někdo názorně předvedl co je to "bejt v pytli". ()

Iwiiik

McGuigan opět sáhl po Harnettovi a opět to byla dobrá volba. Pravda, narozdíl od Wicker Parku mu za parťáky vybral takové klasiky, jako Willise, Freemana, Kingsleyho či Lucy Liu, ale režijní koncept zůstal naprosto totožný. Těžko říct, zda je to dobře či špatně, protože jediným pozitivním rozdílem, je právě přítomnost velkých jmen. Zápletka je sice kriminálnější a retrospektivy ještě o poznání rafinovanější, ale jinak je McGuiganův rukopis v podstatě stagnací. Na druhé straně filmu není v rámci ambicí moc co vytknout, a proto dávám čtyři knedlíky, čili čistokrevných 80%! ()

helloween93

Rozhodně povedená krimi-komedie, která se od určité fáze spíše zvrtne v gangsterku se vším všude. Velmi rafinovaně vymyšlený scénář, který tu funguje jako švýcarské hodinky. Sympatické obsazení jen potvrzuje dobrý dojem z tohohle filmu. ()

GOREGASM

McGuigan chce být strašně moc cool a navázat nejen na dynamity od Ritchieho. Bohužel tam kde Ritchiemu vše šlape jako po másle a ještě rychleji, McGuiganův Lucky Number Slevin zakopává o mírnou těžkopádnost a nedostatek nadhledu. Na černohumornou gangsterku je to hodně upjaté, na vážný film zase moc divoké, takže si vyberte :-). Herecké obsazení působí velmi lákavě, ale nečekejte žádné zázraky. Brucův stoneface známe od Šestého Smyslu (ne, že by nefungoval, ale...), Hartnett svým výkonem potěší a dva hlavní bossové (kingsley vs. Freeman) předvádí svou rutinu. McGuigan má dynamickou režii a nechápejte mě špatně, Lucky Number Slevin není špatný film, je to drsnější, sem tam vtipná, gangsterka, která si ale hraje na něco víc a to ji odpustit nechci. 68% ()

Rathalos

Taketo vymakane thrillery so skvelou zapletkou zboznujem,radost pozerat,hviezdne obsadeny film,vyborna hudba,scenar i vyprava a ten paradny koniec to cele zabil,uplne necakany zvrat,ktory zabezpecil jasnych pat hviezdiciek...:-) ()

bolf!k

Ten film mi připadal, jako by ho režisér spíchnul na koleni. Každopádně jsem se příjemně pobavil včetně ´´povedeného´´ závěru :) 75% ()

yossarian-

Řekl bych, že Lima to napsal pěkně. Já dám o hvězdu víc pač se mi líbil zabiják Bruce a najivka Lucy ( dám se do kupi s chlapem co pobije půl města. Divíte se proč-no má mě rád a má ho velkýho:-) jo a eště Josh ( to je ten co pobije půl města a má ho velkýho) ten hrál fakt dobře. ()

Fulham

Jednim slovem skvělý film. Mám rad takový stil filmu. Tento film je označován za drama a thriller, ale já bych tam přidal ještě komedie. Ten černý humor je fakt super. Skvělá zápletka, do poslední chvíle nevíte kdo je ským, myslím si že je to docela povedené... ()

Ronyk7

Pro mne příjemné překvapení, ale zas až tak velké. Scénář je super, jen bych snesl víc akčních scén, ale on to asi ryzí akčňák být neměl, což je pro mně škoda. Lucy je koc. 08.05.2007 ()

Kalimero13

Překvapivě dobrá Lucy Liu, překvapivě špatný Willis a tradičně skvělý Freeman v ve stylu příběhu, který jsem myslel že už dávno vyšel z módy. A to vysypat na diváka spoustu nesouvisejících událostí a na konci si vyhradit 10 minut na pomalé vysvětlování jak to vlastně je. Škoda že je logika místy děravá. V celku je ale ale velice příjemně koukatelný film, který má občas podobné hudební motivny jako Dexter(basa, kytara a cosi :)) nebo Lost (pomalý klavír). ()

Gixian

Zajímavé, poměrně zábavné, vizuálně přitažlivé. Dokonale ulízaný Willis, zábavný, místy až parodizující Harnett, a maximálně rozkošná Liu tvoří zajímavé hlavní trio, na které se dobře kouká. Scénář je prvoplánově nabitý až k prasknutí, a to až tak, že některé návaznosti a zvraty působí násilně - má prostě zaujmout, ikdyby měl jít přes mrtvoly (a to i doslovně). Tento film není ani thriller, ani drama, popsal bych ho jako stylizovanou temnou dobrodružnou parodii o zabijácích a zabíjení. Že je to hodně zvláštní, až úchylný popis? Pak jsem vám sdělil to nejdůležitější - přesně takový tento film je: Zvláštní a ujetý. Ale baví dobře. Dávám 70%. ()

Blaogranas

Bruce Willis - stylovej zabiják s mrazivou tváří, Josh Hartnett - sympaťák, kterej si s ničím neláme hlavu, Lucy Liu - krásná, milá a střešťená ve své vedlejší roli, Morgan Freeman a Ben Kingsley - drsní bossové, gangstři jak má být a třešnička na dortu tohoto znamenitého krimi thrilleru. Jedním slovem brilantní a jasných 100%. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)