Když špionážní agentury světa zjístí, že jejich agenti jsou likvidováni v alarmujícím měřítku, jejich vůdci napíší seznam požadavků, které musí splňovat agent, aby mohl uspět proti této krizi. Derek Flint je jediný agent splňující tyto požadavky, ale jeho starý nadřízený s ním odmítá spolupracovat, dokud to ovšem nenařídí prezident. Flint je světový nejtajnější agent, světový miláček, expert na elektroniku, delfíní mluvu a vyučuje v Moskevském baletu. Když se začnou uskutečňovat útoky na jeho osobu, Flint objeví šílené vědce, kteří chtějí převzít vládu nad světem silou, kterou umožňuje jejich stroj na zemětřesení. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

James Bond je břídil. Teď tu je Flint. Derek Flint. Uhlazený a mimořádně schopný tajný agent. Má to, co Bond nikdy neměl. Zapalovač s osmdesáti dvěma funkcemi. A ví všechno. A co neví, do vteřiny se to dozví. A zatímco se Bond zmohl pouze na jednu jedinou „Bondgirl“, Flint má čtyři. Později pět. Flintgirls. A na misi nejde jen proti jednomu vědeckému šílenci, ale rovnou proti třem. Flint se vůbec od Bonda dosti liší. Je neukázněnější, nijak zvlášť vlastenecký, všelijaké vynálezy ke své práci si dodává sám, jen tak si klidně vleze do pasti, aniž by si z toho cokoliv dělal atd. atd. A co se týče bojových umění… Zkrátka ještě jednou. Bond je břídil. Ona takzvaná „Bondmánie“ byla v šedesátých letech v plném proudu, a tak by vlastně byl div, kdyby se neobjevilo něco, co by si z bondovek dělalo legraci. A objevil se Flint, který se s tím skutečně nepáře. Po dějové stránce je to spíše katastrofa, ale tady jde o legraci a to se tvůrcům povedlo. Špionážní komedie se vším všudy. Takže kdo je ve své roli větší agentský bourák? James Coburn a nebo Sean Connery? Tady není o čem přemýšlet. ()

JimiH

Hollywoodské šedesátkové komedie málokdy zestárly se ctí. Platí to i o Flintovi, který by rád byl cool jako Bond a vtipny jako Closeau, leč není dokonalý ani v jednom. Slabší průměr. ()

sulek

Výborná parodie na bondovky. A Bond nesahá Flintovi ani po kotníky. Flint má krásnější byt, krásnější ženy, vychytanější udělátka a hlavně si umí zastavit srdce! ()

Stejšn

Pěkná oldschoolová špionská komedie, která má všecko co od ní čekáte - superhrdinu, který si umi zastavit srdce a disponuje technickými hračkami, honičky, výbuchy, harém žen převychovaných na "nádoby rozkoše", šílené vědce, futuristické kulisy a udělátka a spoustu parádních hlášek. Jen mi vadilo, že Coburn většinu filmu chodí s otevřenou hubou, že ženský nejsou nic moc a že jako parodie je to celkově docela slabé. Dialog agenta s počítačem, když vede ženskou po brainwashingu: "Představ nádobu!" - "Nádoba rozkoše 477." - "Vítej, nádobo." :) ()

CheeseFigure

Ako fanúšik Bondoviek som sa na túto paródiu tešil. A ostal som mierne sklamaný. Nenasmial som sa tak, ako by som čakal. I keď ,,anti-americký orol" ma pobavil dosť. Čo sa týka hlavnej postavy, James Coburn mi nebol výzorom moc sympatický. Čo sa mi páčilo, boli záporáci predstavovaní sympatickým triom šialených vedcov. Tí viedli organizáciu mocnejšiu ako Spectre (toto si necucám z prsta, táto narážka vo filme je a patrí k tým málo vtipom, ktoré ma pobavili). A Gila Golan je sexi. ()

Isard

Zpravidla se dočtete, že tohle je parodie a postava Dereka Flinta byla inspirací pro Austina Powerse. Ani jedno vlastně není tak moc pravda. Záměr tvůrců skutečně byl natočit parodii, ale kdo kdy viděl Casino Royale z roku 1967 pochopí, že neměli šanci. Our Man Flint je sice film s několika parodickými scénami, ale v rámci žánru funguje lépe než spousta filmů, které byly myšleny vážně. V zásadě jde o povedenou komedii, kde funguje humor i akce, pánové jsou drsní, dámy krásné, prostředí stylové a soundtrack podmanivý. A snaha o parodii vede ke spoustě skvělých a nápaditých scén (např. bitka v záchodové kabince). A co inspirace pro Powerse? Ano, Austin se zmínil, že druhý film z Flintovy série je jeho oblíbený a v trilogii byl použit jeden charakteristický zvuk. Znalci však ví, že skutečným vzorem pro Austina je spíš Matt Helm :) Každopádně, Our Man Flint je perlou šedesátkového špionského žánru a za podívání stojí každou minutou. ()