Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když špionážní agentury světa zjístí, že jejich agenti jsou likvidováni v alarmujícím měřítku, jejich vůdci napíší seznam požadavků, které musí splňovat agent, aby mohl uspět proti této krizi. Derek Flint je jediný agent splňující tyto požadavky, ale jeho starý nadřízený s ním odmítá spolupracovat, dokud to ovšem nenařídí prezident. Flint je světový nejtajnější agent, světový miláček, expert na elektroniku, delfíní mluvu a vyučuje v Moskevském baletu. Když se začnou uskutečňovat útoky na jeho osobu, Flint objeví šílené vědce, kteří chtějí převzít vládu nad světem silou, kterou umožňuje jejich stroj na zemětřesení. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Tak tahle parodující variace na Jamese Bonda(v době uvedení Flinta již svět pobláznily 4 snímky se Seanem Connerym v hlavní roli) mne opravdu velmi zklamala. Kromě šviháckého Jamese Coburna a pěkných dobových kulis jde totiž o 108 minut trvající nudu. Měl jsem co dělat, abych při sledování neusnul. Dokonce ani flintovy společnice nebyly zapamatovatelné a na napodobení revoluční scény, kdy Ursula Andress vystupuje v bikinách z moře jsem čekal také marně. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

„Anti-American eagle. It’s diabolical.“ Unikátní parodie. Obsahuje méně vtipných replik a situací než libovolná z raných bondovek (a třeba takový Moonraker, ač stále míněný vážně, je dnes mnohem zábavnější ptákovinou). Agent Flint by přitom klidně mohl být členem stejného klubu jako agent Jejího veličenstva. Projevuje sice méně respektu vůči nadřízeným, více liberálnosti v otázkách ženské emancipace (proti bondovskému konzervatismu hippie uvolněnost, v pokračování trochu zatlačena feministickou hrozbou) a chová se dospěleji než Bond (rozhodně méně hláškuje), ale jazykovou výbavou, šíři zájmů (mj. vyučuje balet a rozumí řeči delfínů) ani fyzickou výkonností za nula nula sedmičkou nijak nezaostává. Daleko za bondovkami ovšem zaostává film. Vinou dlouhých vycpávkových záběrů má únavně pomalé tempo. Scény, ač po bondovsku situované do luxusních restaurací, moderních výzkumných laboratoří a zakouřených barů s exotickými tanečnicemi, postrádají jakýkoli šmrnc a navíc působí lacině. Často ani nelze poznat, ve které zemi se děj zrovna odvíjí. Z území obskurnosti film s vypětím všech sil nakonec dokázali vytáhnout Jerry Goldsmith, slyšitelně zaujatý ústředním bondovským motivem, a James Coburn, zvládající bitky oproti Connerymu sám a v záběrech bez střihů. Druhý díl sice obsahuje srovnatelné množství dlouhých prázdných scén (především s technologickými hračičkami) a příliš mnoho pozornosti věnuje jiným postavám než Flintovi, ale měl očividně vyšší rozpočet a je na něm patrnější, že mělo jít o komedii. 50% ()

Reklama

Han22 

všechny recenze uživatele

Velice příjemné překvapení. Čekal jsem opět nějakou kravinu vezoucí se na vlně bondovek a dočkal se v podstatě plnohodnotné bondovky. Pravda, Derek Flint je mnohem samolibější a snobštější než Bond, má hned 4 přítelkyně a umí si zastavit srdce na tři hodiny, ale jinak je to v podstatě klasická bondovka. Režisér kupodivu trefil všechno - jsou tu krásné holky, neurotický šéf, špionážní vynálezy, putování po světě a krásných podnicích, vražedné útoky a pasti (sejf!) a naprosto úchvatné 60s záporácké hnízdo, které sahá až někam do sci-fi. James vlastně Derek stojí proti organizaci, který z tajného ostrovat kontroluje počasí a chce světové vůdce donutit k... no však si počkejte sami :) A James Coburn by jako Bond byl naprosto dokonalý, ač není hezoun, charisma tu má na rozdávání. Navíc snad jako první herec v Hollywoodu používá v bitkách karate. Jedinou ale podstatnou výtku bych měl, bondovky byly prvotní akční filmy se spoustou nezapomenutelných akčních scén, taky kromě těch pár bitek a holomajzny na konci v podstatě na akční scénu nenarazíte. Jinak pokud máte rádi bondovky tohle je jasná volba a 4*. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

"Proč na mě ten orel zaútočil?" - "Byl vycvičen, aby rozpoznal Američany a útočil na ně." - "Antiamerický orel. To je ďábelské." Roztomilá oddechová parodie na bondovky, v níž řádí James Coburn, mrštný jako celý kočičí útulek, v roli agenta, jenž dokáže všechno na světě. Stačí pozorovat jeho brilantní myšlenkový pochod, který Flinta zavede do Marseille, kde prochází restaurace a očichává jeden talíř bujabézy za druhým, aby našel člověka, jenž po něm vystřelil otrávenou šipku. Všechno je marné, jakmile Flint nastoupí do akce, zloduchům i krásným ženám se třesou kolena a záchrana světa (a také těch krásných žen) je pak jaksi automatická záležitost. Navíc když k ní hraje Jerry Goldsmith.__P.S. K vidění na YouTube. ()

whack 

všechny recenze uživatele

Odkazom na konšpiračné teórie o riadenom ovládaní klimatických zmien za účelom dosiahnutia určitých ekologických cieľov. Svetové špionážne centrum proti týmto "ekoteroristom" naverbuje superagenta Flinta, ktorý zachraňuje nukleárne zbrane, vojenskú moc a zavedený poriadok. Film najviac ubíja jeho demagogická pointa a zachraňuje parodovanie bondoviek. Stačí vidieť raz. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

  • Ve scéně, kdy Flint (James Coburn) převlečen za Araba střílí s výkřiky "Alláh je velký" v baru ve snaze vyhnat z něj lidi, rozléhají se rány z jeho pistole. Ta má ovšem tlumič. (Stejšn)

Reklama

Reklama