Maléry pana Šikuly

• USA Office Space (více)

Petr (Ron Livingston) pracuje jako počítačový programátor ve společnosti Initech Corporation. Jednoho dne však přeteče míra jeho trpělivosti a tak si řekne dost! Konec přesčasů a stresu v práci. Najednou má opět spoustu času na svou přítelkyni (Jennifer Aniston), v práci hraje počítačové hry a dokonce se odvážil říci svému podlézavému šéfovi, co si o něm opravdu myslí. Všechno vyvrcholí, když se rozhodne uskutečnit svůj ďábelský plán a ukrást technické plány společnosti. Podaří se mu to dříve, než ho práce opět pohltí? (Bonton Home Video)

Firebug

Pokud nebudete k Office Space přistupovat jako gagy napráskané taškařici, ale spíše k úsměvnému indie snímku, nebude zklamáni. Příjemná zábava a nadhled od začátku do konce. Několik vynikajících scén (tiskárna, hypnóza, všechny scény s Bobem a Bobem) katapultuje snímek na žánrový nadprůměr. V USA (kde hodně lidí pracuje v "open office space") je tenhle film téměř kultovní záležitostí... a oprávněně. Parádní 4* ()

NICOX

Jednoduchá, pohodová... a místy opravdu vtipná komedie. Tak třeba scéna s rozbíjením tiskárny je úplně dokonalá (představila jsem si, že taky vezmu basebalku a rozmlátim tu svojí zku****ou věčně nefungují a zasekávající se bednu s nápisem HP. Já ti dám, že se zaseknul papír!!!! Křach!!! A máš to...). Potom mě opravdu pobavil Gary Cole. "Mohl bys zařídit, abys tu byl v sobotu asi tak v 9?" Neustále držíc hrnek s logem firmy (btw i v té snové sexuální scéně). No a Peterovi opravdu tlustý stěny v bytě a jeho naprosto úchylně vypadající soused. No našlo by se toho rozhodně víc... "Ale aspoň sem nespal s Lumberghem!!" :D 65 % ()

Jancll

Průměrná komedie, místy docela vtipná a trefná. Bohužel český dabing mizerný a kancelářsko-programátorské prostředí poněkud nadsazené. ()

cab

Programator v komedii o tom, jak jeho zatrpkly zpusob zivota nabere opacny smer po navsteve hypnotyzera a diky svemu laxnimu pristupu dostane nabidku na povyseni, kde je jeho prvnim ukolem vyhodit sve kamarady, coz ho privede na myslenku, ze jediny zpusob, jak se nejlepe dostat z takhle zapeklike situace, je svoji firmu dostatecne financne obrat ke svemu vlastnimu prospechu. Pres nekolik chytrych napadu a slusnych dialogu se vetsina snimku pohybuje v prumernych vodach komedialniho zanru. 60% ()

VIPerson

Takový upřímný film se špetkou humoru,kde se chvílemi jen usmíváte a doopravdy se vlastně nezasmějete.Vypíchnul bych snad jenom herce Garyho Coleaa jeho roli šéfa a fakt,že herec Ron Livingston mi tu přišel jako mladší a topornější verze Kevina Spaceyho skřížená s Brendanem Fraserem. ()

maslic

Zacatek ma velky potencial a i vedlejsi postavy vypadaji zajimave. Pak ale dostane hlavni prostor romance a nahle sebeuvedomeni a vsechno jde do haje. S vyjimkou rapujiciho programatora na zacatku a ulisneho sefa, jsem to skoro nikomu neveril. Dokonce i Jeniffer Aniston je zde podprumerna a ta chemie mezi ni a Peterem tam vubec nefungovala. Bylo by to za dva, ale sam jsem kancelarka mys, takze bod navic za open space a zaseknutou tiskarnu :) ()

kwoky

Každý, kdo někdy přišel do styku s korporátním fungováním, se musí u tohoto filmu válet smíchy. Každodenní pocity a problémy jsou zde vyhnané až do extrému a místy je to neskutečně vtipné. Škoda slabšího závěru, který i když je ale předvídatelný, přece nabízí jedno úsměvné překvapení. ()

pih-poh

Chce to přečkat prvních nudnejch 20 minut, pak se to slušně rozjede. Neni to vyložene komedie kde by se člověk řezal smíchy, ale spíš taková pohodovka, která vás donutí zamyslet se nad svym pracovnim životem ve stylu: "má to všechno vůbec nějakej smysl?"... ()

aLPaC

Jeden šéf vyžaduje po zaměstnancích "ozvláštnění" (to slovo je boží :D), druhý když po někom něco chce a vyžaduje neustále opakuje větu: "Mohl bys dohlédnout na to... (že přijdeš v sobotu do práce? Jo a dohlédneš prosimtě na to, že přijdeš i v neděli? :D). To jsem fakt chcal smíchy. Ty tři kamarádíčci z práci byli také super, hlavně s Peterem byla sranda. Rozhodně se nejedná o intouškou zábavu, ale o nenáročnou komedii, u které se zasmějete. A u těch, co jí neocení dohlédnu na to, aby se nad sebou zamysleli! ()

bobstock

Komedie o vyhoření a následné změně stavu myšlení. Slušně odkazuje jak jsou lidé najednou jednoduší, když na ně správně zapůsobíte. John C. McGinley s kolegou workshoperem byl jasným případem. :) 65% ()

Sunny.69

Příjemná, nenáročná komedie. Film u kterého si člověk odpočine a zároveň se pobaví nad trochou inteligentního humoru. Škoda jen toho konce, avšak scéna s tiskárnou nemá chybu. ()

kujon

V něčem naprosto geniální, jinde průměr, tu a tam na prd. Určitě je to must-see film pro všechny pracující v korporátu, neb si v tom najdou "to svoje" :) Jelikož tam pracuju taky, tak za mě 3,5*, jinak by to byly průměrné 3. ()

heihatchi

I když téměř každý den narazím alespoň na jeden meme z tohoto filmu, tak až teprve teď jsem se rozhodl na něj podívat. A musím říct, že je to vskutku dobrá komedie, kde jsem ochoten při hodnocení přehlídnout i ten opravdu žalostný příběh. ()

ink flo

Skvělá satira na absurdnost byrokratické dystopie korporátních kancelářských zaměstnání od režiséra Beavis and Butt-Head, která zplodila několik známých memů. ()

derek007

Skvělá záležitost, která sice má pár hluchých míst, ale převažují ty dobré. Hlavně mistr pyroman je postava k popukání. P.S. Viděno pouze v angličtině s titulky. Vzhledem k překladu samotného názvu filmu to vypadá na "vypečenou" prácičku distributora. ()