Maléry pana Šikuly

• USA Office Space (více)

Petr (Ron Livingston) pracuje jako počítačový programátor ve společnosti Initech Corporation. Jednoho dne však přeteče míra jeho trpělivosti a tak si řekne dost! Konec přesčasů a stresu v práci. Najednou má opět spoustu času na svou přítelkyni (Jennifer Aniston), v práci hraje počítačové hry a dokonce se odvážil říci svému podlézavému šéfovi, co si o něm opravdu myslí. Všechno vyvrcholí, když se rozhodne uskutečnit svůj ďábelský plán a ukrást technické plány společnosti. Podaří se mu to dříve, než ho práce opět pohltí? (Bonton Home Video)

Remivsremi

Pro všechny přepracované kancelářské lidi, kteří si přejí udělat něco svým "oblíbeným" kolegům. FIlm má tempo, hezký utíká a dokáže pobavit. 70% ()

PeterNet

Neskutečná komedie, jedna z mých nejoblíbenějších. A ten, kdo překládal název by zasloužil elektrické křeslo 6x za sebou, debil. ()

neoBlast

Jedna z těch malých méně známých komedií, které v sobě mají jisté něco co vás hned okouzlí, svou skromností, upřímností (škoda že dnes ve světě teen komedií se již pro ně nenachází místo). Vedle americké verze seriálu The Office modla a povinnost pro každého, kdo strávil alespoň jeden den "prací" v kanceláři. :-) 70 % ()

Cocacolix

Na tenhle film se můžu koukat pořád dokola. Co je ale smutný je, že by to mohlo začínat "založene podle skutečných událostí". Taky se už těším, až budu moct ukrást tiskárnu a rozflákat ji holejma rukama... ()

lennyd

Peterovi (Ron Livingston) se v poslední době zoufale nedaří - v práci to stojí za prd, šéf si na něj zasedl (v tom ale není sám, jeho šéf (Gary Cole) si zasedl i na jeho kámoše Michaela a Samira), s přítelkyní to taky nejde podle plánu a navíc se mu ukrutně líbí servírka "od vedle", ale nemá odvahu s ní prohodit ani slůvko. Až do dne, kdy se nechá od psychiatra uvést do stavu absolutní pohody, a než jej doktor stihne "probudit", sám zemře. A tak Peter v tomto stavu pohody zůstane, a rázem lze vše velmi jednoduše vyřešit... Ač si někdy připadám jak hlavní hrdina tohoto filmu (hlavně co se týče "pracovní" stránky a vyplňování různých více či méně zbytečných reportů), stejně jsem se nějak nedokázal u tohoto filmu bavit. Vtipné mi přišly asi dvě (slovy dvě) situace, kdy první je hned v rámci úvodních titulků (když stojíte v zácpě, nesnažte se měnit pruhy, protože vždycky nejvíc stojí ten, ve kterém jste). Zbytek filmu je až příliš obyčejný, a docela jsem se divil, že do toho získali Jennifer Aniston (i když pravda v roce 1999 ještě tak velká star nebyla)... ()

Pavlínka9

Jak jednoduché :) Podle mě přesná vize cca roku 1999, kdy všichni sedí jen ve svých kukaních, s nikým nekomunikují a všichni svoji práci nesnáší :) Je to skvělý film :) Takový lehký, ale přitom pojednává o tom, co všechno se změní, když člověk změní pohled na svět, aniž by o tom sám věděl :) Jen by mě zajímalo, co se stane ve chvíli, když potká někoho, kdo luskne? ;) Nejvíc mě bavil prudérní šéf, který si to vše skvěle užíval a Stephen Root v roli Miltona byl bombastickej :) Koupila bych mu k narozeninám stovku červených sešívaček :) ()

T-pack

Tenhle film má naprosto fantastickej rozjezd, jen aby si ho v poslední dejme tomu půlhodince pokazil. Nejprve je tu dokonale vykreslený prostředí kanclů a všednosti takový práce, který bude asi navždy nesmrtelný. Dokonce se hyperbolický zdá jen v případě toho umumlanýho ňoumy, díky čemuž může oslovit určitý procento lidí pracujících ve stejných podmínkách, nebo minimálně majících stejnej pocit z jejich stereotypních životů, který ovšem nelze změnit, protože jsme pussies. Peter se to ovšem ?rozhodne? změnit, a od jeho terapie má na ksichtě tak geniální blaženej úšklebek, že jeho nošení při procházení kancelářskejma prostorama musí působit jako hrozná power fantasy pro všechny kancelářský krysy. V tomhle blaženym stavu zažívá film svůj absolutní vrchol, aby s plánem okradení firmy trochu zase spadnul. Konec se zbytečnou hádkou s novou přítelkyní a s celou tou poetickou filosofií vykoupení skrze manuální práci sráží dojem. Jinak je to více než příjemná, nevelká a nenáročná podívaná, s tou přidanou hodnotou kontrastování nerdů a gangsta rapu. Skvělej snímek pro všechny, jejichž životnim snem je taky jenom sedět na zadku a nedělat nic. ()

noriaki

Dva roky jsem strávil v open space, poté jsem odešel protože jsem měl pocit že mě jednotvárná práce ubíjí a kdysi jsem se pokoušel sbalit servírku. Do nitra hlavního hrdiny se tedy dokážu vžít dostatečně. Ale ani tak mě tahle komedie nepobavila. Možná ani neměla, protože skutečných prvoplánových vtipů je v ní jen minimum. Scénář jde cestou sarkastického nadhledu a absurdních situací prožívaných s vážnou tváří, což není nutně špatná cesta, jenže konkrétně tady často vede do ztracena. Office Space (český překlad názvu je vážně zlo) postupem času získal kultovní statut a nedivím se, protože některé (asi tři) hlášky jsou nezapomenutelné. Zbytek mi z hlavy vymizel po pár minutách. ()

zdenny

Jennifer miluji a zde byla opravdu sladká. Jinak film, u kterého se vždy dost nasměji. Vtipná, svižná, jednoduchá a příjemná komedie, ve které dojdeme k ponaučení, že pracovat člověk prostě musí, ikdyž ho to dvakrát nebaví (najít si něco, kvůli čemu ho to bavit alespoň částečně bude) a že podvádění by se nemělo vyplácet (alespoň ve filmu). Postavy jsou vhodně vybrané. Dost mě ale štval ten vůl se "svou sešívačkou", takže jsem mu ten krásný konec pod palmami vůbec nepřál. Celou dobu je to pitomec na entou, ale když najednou přijde k penězům, je z něj chytrák jak prase. Jinak zábavných seků bylo ve filmu fakt dostatek a především scéna s pomstou kopírce mě vždy dokáže velmi pobavit. PS: Vložte A4, co je kurva zas tohle? ()

mab

Vvynikající film od začátku do konce. Kdo měl tu smůlu, že prošel kancelařinou případně přímo openspace-m, ten film musí chápat a mít rád, jako já. Ostatním tenhle film tolik neřekne a proto ta nízká (neopodstatněně) hodnocení. ()

VanTom

Než tato romanticko-profesní komedie nabrala jakous takous "zlodějskou" zápletku, parodicky zveličená bezvýznamnost úmorné programátorské nádeničiny v korporátním kanclu, absurdnost jeho byrokratického prostředí či svéráznost figurek v kolektivu připomínaly vzhledem i suchým humorem jakoby adaptaci série animovaných stripů (jak tomu také vzdáleně bylo). Odkoukanost ze života a její trefná satiričnost zaručily příjemnou přízemní pohodovost, ale na vyšší mety nedosáhly (a jen doufám, že konec - návrat k manuální práci?!? - nemyslela vážně). ()

Ravi

Jeden z nejhorších českých "překladů" názvu, jaké znám. Ale když se od něj odprostíte, můžete se kouknout na dobrý film, který není čistokrevnou komedií, spíše kombinací žánrů, ale přesto pobaví. Prostředí kanceláře není kdovíjakým námětem, a proto budete překvapeni jak příběhem, tak i výkonem mnoha vedlejších rolí. Takový McGintley nebo Stephen Root (který na CSFD, jen tak mimochodem, nemá ještě zřízen svůj profil IMDb http://www.imdb.com/name/nm0740535/) jsou vynikající. Kdo má rád pohodový filmový zážitek, u kterého se sem tam od srdce zasměje, sem tam zvážní nebo se zamyslí, je tenhle snímek perfektní volbou. 75% = 4/5 ()

blackJag

Mike Judge, americký animátor, scénárista a režisér (mimo jiné autor oblíbených nekorektních kreslených postaviček Beavise a Butt-heada) natočil tento snímek na základě vlastní série animovaných kraťasů (český překlad titulu je jak jinak dílem "génia") a zahrál si v něm i roli otravného managera restaurace, posedlého oznáčky. Zatím co hlavním tahounem kraťasů je ultra podivínský Milton, zde je tato postava v epizodním ústraní. Při jeho krátkopásmém výskytu by se samotné Miltonovo setrvání na place dalo do určité míry považovat až za maskotní záležitost, jeho přítomnost však nakonec nemá nedůležitou úlohu (právě naopak) a v bezchybném blekotavém podání Stephena Roota navíc patří k tomu nejlepšímu, co snímek nabízí. Film jako celek je ale zbytečně uhlazený, satira plouživě nečitelná a vyústění až příliš jednoduché a přímé. Chybí více scén jako je ta, kdy rozzuření ajťáci, směřující svůj vztek k poruchové kopírce a tuto i obřadně rozmašírují (scéna vypadá jako úryvek z videoklipu Beastie Boys a do konceptu kancelářské satirizace se bezvadně hodí). II Scénář: Mike Judge. 60% ()

P1tr

Pod debilním překladem se nenachází další parodie s Leslie Nielsenem, nýbrž jiná, také povedená komedie s parodiemi nemající nic společného. Pracovat v americké kanceláři plné kobek, může vyvolat nepříjemné pocity a chuť oškubat svého chlebodárce. Zní to jednoduše že? Tato komedie ukáže jak na to a jaké starosti vás při tom mohou potkat. ()

3 AM Code

Kdo nezazil, nepochopi. Satira, a to husta, na tema "kancelarska prace ve velke firme". Neuveritelne trefne postrehy (problemy s tiskarnou, staticka elektrina). Myslim ze tuhle zalezitost nemuze plne docenit publikum, ktere tohle prostredi nezna. Jinak ve skratce: herci naprosto perfektni a dobre obsazeni, dobrej soundtrack. ps: Office Space NENI rodinna komedie (ackoli k tomu naprosto nevhodny cesky nazev svadi). ()