Maléry pana Šikuly

• USA Office Space (více)

Petr (Ron Livingston) pracuje jako počítačový programátor ve společnosti Initech Corporation. Jednoho dne však přeteče míra jeho trpělivosti a tak si řekne dost! Konec přesčasů a stresu v práci. Najednou má opět spoustu času na svou přítelkyni (Jennifer Aniston), v práci hraje počítačové hry a dokonce se odvážil říci svému podlézavému šéfovi, co si o něm opravdu myslí. Všechno vyvrcholí, když se rozhodne uskutečnit svůj ďábelský plán a ukrást technické plány společnosti. Podaří se mu to dříve, než ho práce opět pohltí? (Bonton Home Video)

Ukubumbahoo

Yeah hi , Whaaaats happening? Svou práci nemá rádo spousty lidí, tak proč ji dělat dál a trápit se? Proč platit účty které platit nechci? Ron Livingston je naprosto boží a se svými kolegy, sousedem a úchylným šéfem, vytváří kombinaci na kterou se nezapomíná. ()

char_t

Pročpak má na IMDB tenhle film 79%, tedy o tolik víc než tady? Možná je to debilním českým názvem, který už po přečtení sníží hodnocení o 10% (asi jim na krabici s filmem spadnul popisek z animáku pro předškolní děti, naprosto nedává smysl), nebo možná tím, že v Čechách nepracuje tolik lidí v openspace jako za mořem, tak nepoznají, že to je ze života. Tak to zkusíme trošku zvednout, což? :) ()

inutihar

Až místní hodnotitelé dostudují a sednou si do svého prvního "open space" nebo "cubicle", pak pochopí, že tento film podcenili. ()

Ben Nevis

Open space, konzultanti, nefunkční pracovní nástroje a firemní oběžníky. Kdo nezažil, těžko pochopí jemný černý humor, který občas až zamrazí. V něčem připomíná novější komedii Terrible Bosses - třeba když kamarádi hledají kriminálníka, který by jim pomohl s jejich problémem. ()

Eluin

Taková netradiční komedie, přesto obsahuje několik nezapomenutelných scének, např. destrukce jistého nejmenovaného zařízení (parodovaná třeba i ve Family Guy). ()

Raziel_cz

Povedený start, ale pak se to příliš utrhne ze řetězu. Vtipy jsou tedy pořád fajn, především Lawrencovy hlášky jsem si fakt užil, ale celkově to po sobě extra dojem nezanechalo. Absurdity korporátního prostředí to zpracovává dobře, jenom škoda, že to tohle téma nezpracovává trochu přízemněji. ()

MickeyStuma

Originální název snímku by se dal přeložit jako 'Kancelářský prostor' nebo jednoduše 'Kanceláře', čímž se jasně dává najevo, že se příběh odehrává v prostoru každodenního života úředníka. Lehce úsměvná komedie vypadá tak absurdně, až je v rámci daných skutků reálná. Snad každý má nepříjemného šéfa a zaměstnání, které urputně nenávidí. Co postava to charakter, ze kterých nejvíce v paměti ulpí samotný šéf oddělení se svými hláškami oslovující své podřízené a jeden úředník vypadající na mentálně postiženého s vadou řeči a velice silnými brýlemi. V hlavní roli je však především Peter (Ron Livingston), který se svůj osud snaží jen nějak přežít. Když však pohár přeteče, začnou se dít věci. A tak tu máme spolu s ním ještě dva jeho kamarády, kteří se rozhodli vzepřít nudnému a stereotypnímu kancelářskému životu. Vrcholná scéna s kopírkou je v rámci daných skutků kupodivu trefná. Na čem jiném si nakonec nejvíce vylít zlost, že? O bláznivou komedii, jak by se dalo asi očekávat, však v žádném případě nejde. Jako nenáročná odpočinková zábava postačit může, ale v paměti nijak zvlášť zůstane. ()

GMVajgl

Prvních 20 minut je naprosto skvostná sonda do života zaměstnance, kterou lze shrnout jako: "Protagonista je slabý a snaží se utíkat před svými problémy". V další části filmu je protagonista zhypnotizován, načež své problémy přestane řešit vůbec a nějakým způsobem mu vše jde na ruku. Poslední část filmu je zmatený spletenec o krádeži firemních peněz a romance s Jennifer Aniston, která tu je úplně nepodstatná. Mohl to být zajímavý film pro velkou většinu lidské populace, ale ve výsledku je to jen další lživý americký film, který si jen zoufá a mluví o povrchních ne-řešeních (kdyby to nebyla hypnóza, tak by si dal antidepresiva, to vyjde nastejno). Ale asi nikdo nechce vidět film o tom, kde protagonista pracuje sám na sobě a čelí svým problémům. ()

Steffa

To bylo špatné, hodně špatné... Celé mě to tak nějak nesedělo dohromady a že by mě to rozesmálo se také říct nedá... ()

Lucas87

Ze začátku jsem to moc nepobral, ale i přesto se z toho vyklubala skvělá komedie z IT prostředí. Kde jsou zaměstnanci nespokojení, hrozí jim vyhazov a tak se po ajťácku rozhodnou obrat firmu a nakonec se z toho raduje ten koktající co byl bez platu. Navíc pokud někdo pracuje jako kancelářská krysa tak se s tím ztotožní stupidní tiskárná, práce přesčas a o víkendu, idiotský šéf prostě rutinní frustrující prostředí se nezapře. ()

Kingjiri

Jak už anglickej název napovidá, tenhle snímek si nejvíc užijou lidi, který za svuj život aspoň chvíli pracovali v kanclu. V úvodu je vystihnuto pár každodenních problémů, se kterejma se lidi v práci potýkaj (zácpa cestou do práce, nefunkční tiskárna v nejmíň vhodnou chvíli, divný kolegové nebo zbytečný nařízení - T.P.S. obaly). Škoda je, že po rozjetym začátku už začal příběh hodně ztrácet dech a povedený gagy se objevily už jen zřídka. Část děje týkající se plánování velkýho podvodu už nebyla téměř vůbec zajímavá. Potěšili ale slušně hrající neznámý herci v hlavních rolích a menší rolička Jennifer Aniston. ()

Torgal

Chlapík pracuje v “ofise” a nenávidí to tam - svoju prácu a nadriadených. Firemný psychológ ho zhypnotizuje, aby sa uvoľnil, no pred ukončením hypnózy zomrie na infarkt a hrdina ostate v stave permanentnej uvolnenosti a celá robota mu je u prdele. Výsledok nie je ani zďaleka tak zábavný ako by sa čakalo, lebo humor sa stále drží dosť pri zemi a je veľmi civilný a skôr satirický ako výbušne smiešny. Taktiež chovanie hlavnej postavy sa postupne zmení z free týpka, čo si s ničím neláme hlavu na vychcánka plánujúceho okradnutie vlastnej firmy. Vo výsledku skôr rozporuplné dojmy, kde vynikajú jednotlivé scénky (najmä zamestnanecký posudok), ale celok je matný. 6-/10 PS: Účasť Jennifer Aniston je zaujímavé spestrenie. ()

Odpadlik

Docela milá komedie, tak na páteční večer. Pokud někdo z vás dělal v kanceláři, ocení tenhle titul nejspíš ještě více, protože některé scény jsou opravdu "ze života". ()

nwx

Inteligentní humor. Konečně film, který se lišácky vysmívá firmám, fungujícím na principu drůbežáren. Vzbouřenci proti všednodennosti. Po těžkém dni v práci není nic lepšího, než si ho pustit a alespoň na chvíli si představit, jaké by to bylo, kdybych byl jako oni, kdybych mohl prudící šéfstvo (obrazně) nakopat do zadnice. Jo a kdybych se taky mohl vyřádit na věčně nefungující kopírce. :) Grrrrrr. Můj TOP TEN ! ()

Seraph1

Pro kancelářské krysy jako já naprosto fenomenální záležitost. Otravný šéf, iritující kolega/kolegyně, kolega, jemuž jde sotva rozumět... Ten film je sice dohnaný ad absurdum, ale zakládá se tak moc na skutečnosti, až to je k pláči. Mimochodem jsme si tento film pustil s kolegy u příležitosti stěhování se do nových prostor s uspořádáním právě open office :-/ Když se koukám na ostatní komentáře, tak tento film dokážou ocenit právě lidi, kteří s prací v open office mají vlastní zkušenosti. Mimochodem, určitě doporučuji se na to dívat v angličtině a souhlasím s jinými komentáři, že ten kdo vymýšlel ten český název by potřeboval léčbu elektrošoky. 92% ()

Sykon

Kdysi dávno jsem tento film viděl u dědy ještě na černobílé televizi a se slovenským dabingem a tehdy mi to přišla jako strašná sranda. Na druhý pokus (v barvě a v angličtině) s odstupem několika let už ta komediální stránka není tak horká, ale o to víc jsem ocenil jiné aspekty tohoto filmu. ()

src

Tuto komedii zcela urcite nejvice oceni lide, kteri nenavidi svoji praci, pracovali ve velke firme nebo vi, co je to sedet v kancelarske kostce. I kdyby to jedine, co si divak odnese, bylo zivotni moudro "celkove fakt pracuju asi tak 15 minut", tak to stalo za to. ()