• Anderton
  ***

  Ďalší z rady westernov, kde sú indiáni zobrazení ako bábky na zabíjanie a tí dobrí sú pre istotu prirovnaní k deťom a samozrejme sú alkoholici. Čo je dosť prekvapivé vzhľadom na rok vzniku, podľa toho, čo som videl, by som odhadoval jeho natočenie tak o desať rokov skôr. Inak ide o svižnú zábavu, kde paradoxne najmenej zábavné sú dve akčné scény, ktoré sú ale aspoň vtipné svojou nereálnosťou. Jednoducho sa na to dobre pozerá a pokiaľ nemáte problém s politickou nekorektnosťou, tak sa zabavíte.(4.4.2019)

 • MickeyStuma
  ***

  John Wayne přesně tak, jak ho známe a vypadá, že je pořád ve formě. To se ale nedá říci o tomto westernu, který je spíše konverzační a tak nějak nezáživný. Závěrečná bitva s indiány je sice tradičně megalomanská, ale nudnost neodvrátí. Vypadá to, jakoby tvůrci táhli s posledních sil. Škoda.Vyšla tak nenáročná oddechovka, která je bohužel dosti zapomenutelná.(4.12.2015)

 • RHK
  **

  Solidně hrající John Wayne jako šerif a texaský ranger opakovaně zatýká a stíhá prchajícího potulného hráče a milovníka žen v podání charismatického Stuarta Whitmana, kterým je naopak zachráněn při útoku Komančů a Komančeros - bílých odpadlíků obchodujících s Komanči. Tato dvojka se posléze v přestrojení za dodavatele Komančeros vydává vypátrat jejich 30 let (!) ukrytý tábor s tím, že nejenže se jim podaří nezahynout ve finálním boji proti početným spojeným silám zcela neschopných (!) Komančů a Komančeros, ale spolu s malou pomocí přijíždějících rangerů je i zničit. Whitman si jako bonus sebou odveze i fešnou dceru velitele Komančeros, která ho miluje, důvěřuje mu a bojuje proti vlastním lidem (!). V epizodní roli dodavatele zbraní Komančerů mne potěšil napůl oskalpovaný a zcela se opíjející Lee Marvin. Tři čtvrtiny westernu jsou obstojné, za poslední nadstandardně hloupou část bych ale nechal scénáristy přivázat za nohy a mučit vláčením za jedoucími komančskými koňmi. Dost slabý a zapomenutelný snímek na to, že ho jako svůj poslední film režíroval - bohužel již nemocný rakovinou - režisér Casablancy Michael Curtiz spolu s Johnem Waynem. Trailer k filmu je zde: http://www.youtube.com/watch?v=bMR9Lj33acY(5.8.2009)

 • UncleG
  ***

  Nenáročná westernová klasika s velmi podařeným rozjezdem a velmi nepodařeným dojezem. Nabízející velkou řadu drsnovtipných hlášek a .... navíc jako bonus pěstní souboj nejdrsnějšího typuse divokýho západu Johna Waynea a druhýho nejdrsnejšího typuse hned po Johnovi - Lee Marvina. Jinak se připravte na obligátní "jedeme sem, jedeme tam", občas nějakou tu masovou přestřelku, stovky mrtvejch indošů válících sudy v prachu a opravdu pitomou poslední třetinu.(6.8.2010)

 • Autogram
  ***

  John Wayne je vo svojej úlohe dokonalý, ale asi nebudem sám, kto si pri tomto westerne občas klopkal na čelo. Zvlášť v záverečnej mega akcii, kde si hlavný hrdina poradí nielen so zajatcami, ale na jednom voze s jednou puškou odrazí útok celej armády ozbrojencov, pričom jedným výstrelom padnú vždy dvaja až traja jazdci. Ako paródia to nebolo myslené, tak tie tri hviezdy dávam za prvú časť, zábavné opilecké jazdy a partiu pokru.(31.3.2019)

 • - Michael Curtiz byl během natáčení vážně nemocný. Dny, které nebyl schopen točit, za něj vzal režii John Wayne. Když bylo natáčení u konce, řekl studiu, že nechce žádné zásluhy za režii a trval na tom, aby film nesl jen jméno režiséra Curtize. (Mol)

 • - Když se Jake Cutter (John Wayne) v hotelu zapisuje do knihy jako McBaine, je vidět v seznamu jméno William H. Clothier, což byl kameraman. (Mol)

 • - Michael Curtiz zemřel krátce po uvedení filmu na rakovinu. (Mol)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace