John Wayne přesně tak, jak ho známe a vypadá, že je pořád ve formě. To se ale nedá říci o tomto westernu, který je spíše konverzační a tak nějak nezáživný. Závěrečná bitva s indiány je sice tradičně megalomanská, ale nudnost neodvrátí. Vypadá to, jakoby tvůrci táhli s posledních sil. Škoda.Vyšla tak nenáročná oddechovka, která je bohužel dosti zapomenutelná.(4.12.2015)

• RHK

Solidně hrající John Wayne jako šerif a texaský ranger opakovaně zatýká a stíhá prchajícího potulného hráče a milovníka žen v podání charismatického Stuarta Whitmana, kterým je naopak zachráněn při útoku Komančů a Komančeros - bílých odpadlíků obchodujících s Komanči. Tato dvojka se posléze v přestrojení za dodavatele Komančeros vydává vypátrat jejich 30 let (!) ukrytý tábor s tím, že nejenže se jim podaří nezahynout ve finálním boji proti početným spojeným silám zcela neschopných (!) Komančů a Komančeros, ale spolu s malou pomocí přijíždějících rangerů je i zničit. Whitman si jako bonus sebou odveze i fešnou dceru velitele Komančeros, která ho miluje, důvěřuje mu a bojuje proti vlastním lidem (!). V epizodní roli dodavatele zbraní Komančerů mne potěšil napůl oskalpovaný a zcela se opíjející Lee Marvin. Tři čtvrtiny westernu jsou obstojné, za poslední nadstandardně hloupou část bych ale nechal scénáristy přivázat za nohy a mučit vláčením za jedoucími komančskými koňmi. Dost slabý a zapomenutelný snímek na to, že ho jako svůj poslední film režíroval - bohužel již nemocný rakovinou - režisér Casablancy Michael Curtiz spolu s Johnem Waynem. Trailer k filmu je zde: http://www.youtube.com/watch?v=bMR9Lj33acY(5.8.2009)

Docela slušný western, nabídnuté srovnání s včera viděným "Maršál"em vyznívá jasně pro Wayna začátku šedesátých let. Ina Balin v roli Pilar je pak další tutovkou, moc pěkně se na ní dívá. Trochu krkolomný dabing (zvuk mám z Novy, ale asi je převzatý, protože majora mluví Jan Zahajský) zase hovoří spíše pro originální zvuk. Vždycky jsem ale měl rád filmy, ve kterých hrdinové dobývají pohodlně zabydlená "hnízdečka" svých nepřátel, a proto hodnotím vysoko. Btw. Marvinův skalp vás bude strašit ještě pěkně dlouho :-)(23.7.2009)

John Wayne je vo svojej úlohe dokonalý, ale asi nebudem sám, kto si pri tomto westerne občas klopkal na čelo. Zvlášť v záverečnej mega akcii, kde si hlavný hrdina poradí nielen so zajatcami, ale na jednom voze s jednou puškou odrazí útok celej armády ozbrojencov, pričom jedným výstrelom padnú vždy dvaja až traja jazdci. Ako paródia to nebolo myslené, tak tie tri hviezdy dávam za prvú časť, zábavné opilecké jazdy a partiu pokru.(31.3.2019)

• D.Moore

Oddechový a poměrně zábavný western s klasickým Johnem Waynem a řadou zbytečností sloužících pouze k natažení děje, z nichž jednou je bohužel i postava poloskalpovaného Lee Marvina. S originálním zvukem a neořezaným obrazem bych nejspíše přidal jednu hvězdičku, ale kvůli tomu ohavnému televiznímu dabingu (ústřední dvojici mluví Jiří Klem a Jiří Pomeje, zkuste si představit to peklo) a obrazu výš nemůžu.(15.2.2015)

• Lee Marvin

• - Michael Curtiz byl během natáčení vážně nemocný. Dny, které nebyl schopen točit, za něj vzal režii John Wayne. Když bylo natáčení u konce, řekl studiu, že nechce žádné zásluhy za režii a trval na tom, aby film nesl jen jméno režiséra Curtize. (Mol)

• - Guinn 'Big Boy' Williams zemřel krátce po natočení filmu. (Mol)

• - Michael Curtiz zemřel krátce po uvedení filmu na rakovinu. (Mol)