• kareen
  ****

  Paříž, ústřední dvojice, přirozenost a Billy Crystal - to jsou přesně ty ingredience, které vcelku provařený romantický příběh o střetu lásky s běžnou realitou vyzdvihují nad průměr. Snad nikdo nepochybuje o tom, že Paříž je pro romantické sbližování jako dělaná a ačkoliv už jsem viděla pár snímků, které si s atmosférou jejích uliček, bulvárů a sluncem zalitých procházek podél Seiny, přeci jen vyhrály o něco lépe, je to volba, která nikdy nezklame. Mickey a Ellen jsou přesně ten typ lidí, které když potkáte někde na večírku nebo na večeři, budete pak vyprávět svým přátelům, s jak moc zábavným a sympatickým párem jste se seznámili. A ta přirozenost a lehkost celého filmu jdou na vrub právě Crystalově povedené režii a zejména pak scénáři, jehož inteligentní humor nezapře jednu podstatnou skutečnost, že Billy je svým založením především výborným stand - up komikem, ty vtipné a nezřídka velmi trefné postřehy, co z něho neustále padaly, mě na celé té podívané bavily zdaleka nejvíc.(5.1.2014)

 • kleopatra
  ****

  Billy Crystal neni jako režisér marnej, dovede namíchat koktejl z partnerský reality tak, aby byla hodně povědomá těm, co už si zadali, a nenudila nedotčené, cinkne to vtipem, ironií i moudry, brčko jako by přihodil Woody Allen, čiší z toho na sto honů laskavost, ale na jazyk to nepadá, naopak. 4,5*.(22.2.2004)

 • emma53
  ****

  Už jen protože jsem romantička tělem i duší, musím tomuhle příběhu dát vyšší ohodnocení i když zase tak naivní nejsem, abych si nebyla vědoma, že ne všechny příběhy končí jako tady. Cesta Mickey a Ellen nebyla vždycky posypaná jen samými růžemi a to bylo na tomhle příběhu moc prima, že občas vítr ty růže odvál a přišly chvíle tvrdé reality, které se jim někdy podařilo celkem dobře ustát, ale i ty druhé, kde došlo k oboustrannému selhání. A o tom je celý náš život, který je také někdy jak na houpačce a kdo ví, v jakém budeme zrovna životním rozpoložení, až půjdeme na nějakou podobnou párty, či sedánku. Billyho mám ráda a přesně tenhle typ chlápků mu sedne, sympaťák každým coulem, takže mu musíte fandit i kdyby jste nakrásně nechtěli a zapomenout na Paříž se fakt nedá, ať je pro nás ta naše osobní Paříž kdekoliv.(4.1.2015)

 • Kimon
  ****

  Dlouho jsem neviděl komedii "s rodným listem z USA" od dob J. Lemmona, která by mě zaujala svou inteligencí a vtipností dialogů jako tato. Bravo. Dialogy vybroušené jako křišťálové sklo, humor vkusný a nevtíravý, jako oděv první dámy USA. Obvykle bývají romantické a komediální filmy ze zámořského teritoria hodně plytké a uboze sentimentální. Tahle má v sobě ducha i jiskru a mimořádně si mě získala. ČT1 na rozdíl od komerčních stanic umí pro diváky vybírat hodnotné snímky. Díky ČT1, díky tvůrčí skupino Aleny Poledňákové za skvělý dabing.(23.1.2010)

 • Roman.Ticka
  ***

  Sice se to rozjelo až od druhé půlky, ale pak to chvílema stálo za to. V životě by mě nenapadla taková souvislost sejra s neprůchodností vaječníků, musím se nad tím vážně zamyslet. A další věta do studnice moudrosti: "Před svatbou jsem zvracel tejden každej den. Samozřejmě se ukázalo, že mě její matka chtěla otrávit."☺☺☺Každopádně doporučuju tuhle konverzačku všem, kteří se rozhodují vstoupit do svazku manželského. Myslím, že statistika rozvodovosti poleze raketově nahoru (v lepším slova smyslu).(9.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace