Už jen protože jsem romantička tělem i duší, musím tomuhle příběhu dát vyšší ohodnocení i když zase tak naivní nejsem, abych si nebyla vědoma, že ne všechny příběhy končí jako tady. Cesta Mickey a Ellen nebyla vždycky posypaná jen samými růžemi a to bylo na tomhle příběhu moc prima, že občas vítr ty růže odvál a přišly chvíle tvrdé reality, které se jim někdy podařilo celkem dobře ustát, ale i ty druhé, kde došlo k oboustrannému selhání. A o tom je celý náš život, který je také někdy jak na houpačce a kdo ví, v jakém budeme zrovna životním rozpoložení, až půjdeme na nějakou podobnou párty, či sedánku. Billyho mám ráda a přesně tenhle typ chlápků mu sedne, sympaťák každým coulem, takže mu musíte fandit i kdyby jste nakrásně nechtěli a zapomenout na Paříž se fakt nedá, ať je pro nás ta naše osobní Paříž kdekoliv.(4.1.2015)

Billy Crystal neni jako režisér marnej, dovede namíchat koktejl z partnerský reality tak, aby byla hodně povědomá těm, co už si zadali, a nenudila nedotčené, cinkne to vtipem, ironií i moudry, brčko jako by přihodil Woody Allen, čiší z toho na sto honů laskavost, ale na jazyk to nepadá, naopak. 4,5*.(22.2.2004)

Paříž, ústřední dvojice, přirozenost a Billy Crystal - to jsou přesně ty ingredience, které vcelku provařený romantický příběh o střetu lásky s běžnou realitou vyzdvihují nad průměr. Snad nikdo nepochybuje o tom, že Paříž je pro romantické sbližování jako dělaná a ačkoliv už jsem viděla pár snímků, které si s atmosférou jejích uliček, bulvárů a sluncem zalitých procházek podél Seiny, přeci jen vyhrály o něco lépe, je to volba, která nikdy nezklame. Mickey a Ellen jsou přesně ten typ lidí, které když potkáte někde na večírku nebo na večeři, budete pak vyprávět svým přátelům, s jak moc zábavným a sympatickým párem jste se seznámili. A ta přirozenost a lehkost celého filmu jdou na vrub právě Crystalově povedené režii a zejména pak scénáři, jehož inteligentní humor nezapře jednu podstatnou skutečnost, že Billy je svým založením především výborným stand - up komikem, ty vtipné a nezřídka velmi trefné postřehy, co z něho neustále padaly, mě na celé té podívané bavily zdaleka nejvíc.(5.1.2014)

Dlouho jsem neviděl komedii "s rodným listem z USA" od dob J. Lemmona, která by mě zaujala svou inteligencí a vtipností dialogů jako tato. Bravo. Dialogy vybroušené jako křišťálové sklo, humor vkusný a nevtíravý, jako oděv první dámy USA. Obvykle bývají romantické a komediální filmy ze zámořského teritoria hodně plytké a uboze sentimentální. Tahle má v sobě ducha i jiskru a mimořádně si mě získala. ČT1 na rozdíl od komerčních stanic umí pro diváky vybírat hodnotné snímky. Díky ČT1, díky tvůrčí skupino Aleny Poledňákové za skvělý dabing.(23.1.2010)

opravdu podařená komedie, se spoustou dobrých vtípků, při které jsem se s chutí zasmál, mnohdy nahlas. Nejlepší byl asi dědek Toyota, ten mě spolehlivě odboural. Navíc ústřední téma jsou vztahy, což mi skvěle sedí. Vše je bráno s humorem, nadhledem, laskavě a přitom ne hloupě, ani příliš klišovitě. Prostě mi tahle starší komedie, kterou jsem viděl prvně až teď, velmi sedla. Nemám tedy důvod hodnotit za plný počet(13.6.2015)