Zapomeň na Paříž

Forget Paris

Zabudnúť na Paríž

Komedie / Romantický

USA, 1995, 101 min

Dlouho jsem neviděl komedii "s rodným listem z USA" od dob J. Lemmona, která by mě zaujala svou inteligencí a vtipností dialogů jako tato. Bravo. Dialogy vybroušené jako křišťálové sklo, humor vkusný a nevtíravý, jako oděv první dámy USA. Obvykle bývají romantické a komediální filmy ze zámořského teritoria hodně plytké a uboze sentimentální. Tahle má v sobě ducha i jiskru a mimořádně si mě získala. ČT1 na rozdíl od komerčních stanic umí pro diváky vybírat hodnotné snímky. Díky ČT1, díky tvůrčí skupino Aleny Poledňákové za skvělý dabing.(23.1.2010)

Crystal je dobrý herec a prvotřídní moderátor a komik, režie je u něho výjimečnou záležitostí. Zapomeň na Paříž přesto nevypadá jako dílo začátečníka. Orámování příběhu vyprávěním přátel v restauraci vypadá jako nápad Woodyho Allena. Tak vytříbené dialogy jako u Allena v příběhu nenajdeme, Crystal ovšem není žánrově daleko. Na sobotní odpoledne výtečné, obzvlášť když pak v prime timu neběží zhola nic.(23.1.2010)

Sice se to rozjelo až od druhé půlky, ale pak to chvílema stálo za to. V životě by mě nenapadla taková souvislost sejra s neprůchodností vaječníků, musím se nad tím vážně zamyslet. A další věta do studnice moudrosti: "Před svatbou jsem zvracel tejden každej den. Samozřejmě se ukázalo, že mě její matka chtěla otrávit."☺☺☺Každopádně doporučuju tuhle konverzačku všem, kteří se rozhodují vstoupit do svazku manželského. Myslím, že statistika rozvodovosti poleze raketově nahoru (v lepším slova smyslu).(9.6.2012)

Paříž, ústřední dvojice, přirozenost a Billy Crystal - to jsou přesně ty ingredience, které vcelku provařený romantický příběh o střetu lásky s běžnou realitou vyzdvihují nad průměr. Snad nikdo nepochybuje o tom, že Paříž je pro romantické sbližování jako dělaná a ačkoliv už jsem viděla pár snímků, které si s atmosférou jejích uliček, bulvárů a sluncem zalitých procházek podél Seiny, přeci jen vyhrály o něco lépe, je to volba, která nikdy nezklame. Mickey a Ellen jsou přesně ten typ lidí, které když potkáte někde na večírku nebo na večeři, budete pak vyprávět svým přátelům, s jak moc zábavným a sympatickým párem jste se seznámili. A ta přirozenost a lehkost celého filmu jdou na vrub právě Crystalově povedené režii a zejména pak scénáři, jehož inteligentní humor nezapře jednu podstatnou skutečnost, že Billy je svým založením především výborným stand - up komikem, ty vtipné a nezřídka velmi trefné postřehy, co z něho neustále padaly, mě na celé té podívané bavily zdaleka nejvíc.(5.1.2014)

Billy Crystal se zřejmě rozpomenul na své účinkování ve filmu Když Harry potkal Sally (který považuji za jednu nejlepších romantických komedií všech dob) a rozhodl se pod svým vlastním režijním vedením natočit komedii obdobného typu. A i přesto, že nějaké mouchy by se najít daly, snímek Zapomeň na Paříž se celkem povedl, potěšil i pobavil, navíc se Billy Crystal ukázal jako poměrně schopný režisér.(10.6.2012)