Malý Richie je nejbohatší dítě na světě. Má vše, nač si vzpomene. Soukromou restauraci McDonald, psa Dolara a Claudii Schiffer jako osobní trenérku aerobiku. Něco mu však přece jen chybí, a to pár opravdu dobrých kamarádů. Při zahájení provozu nové otcovy továrny si všimne party, hrající na blízkém plácku baseball. Zatímco rodiče, kteří odletěli na večeři s anglickou královnou, musí nouzově přistát na moři po výbuchu bomby, pozve věrný komorník Cadbury partu z plácku do přepychového sídla. Příjemný večer Richiemu pokazí nejprve zjištění, že komorník dětem za návštěvu zaplatil, a vzápětí zpráva, že jeho rodiče zmizeli. Bombu umístil do letadla osobní strážce pracující pro Van Dougha, který se tak chce zmocnit obrovského majetku. Zbývá odstranit ještě Richieho. To však bude mnohem obtížnější, než by se na první pohled zdálo. Richie se totiž s Cadburym a partou z plácku pustí do boje a po dramatické bitvě, vedené poněkud netradičními prostředky, dokáže slavně zvítězit. (TV Nova)

Testament odpad!

Stačí málo´. K denšnímu dni (22.12.2011) hodnotilo tenhle výtvor 13120 uživatelů a měl 43%. V okamžiku,kdy jsem přidal své hodnocení, tak se celkové snížilo na 42%. Tak pojďte i vy ostatní, ať se dostane tahle srágora pod 30!!!! ()

xaver

Rozmazlenej fracek se nese na vlně prvního úspěchu a s ním spousta neschopných vyžírků, kteří se chtěli přiživit blábolem na úspěchu základního snímku. ()

Zagros

Tohle nemá s původním Sám doma nic společného... teda až na hlavního představitele. Snaha českých producentů, kteří ve snaze zvýšit návštěvnost to tak pojmenovali, je trapná. Dle mého názoru to ale celkovému hodnocení snímku uškodilo. Ve srovnání s kultem Sám doma dostane na frak. Nicméně pořád jde o fajn zábavný rodinný film a navíc má velmi milou pointu. Kdyby se to jmenovalo u nás nějak jinak, vsadím se, že by to mělo i tady vyšší čísla. Za mě jsou to pohodové tři hvězdy a dobrá zábava na jeden večer. ()

Paity

Pokus o reinkarnaci skvělých filmů Sám doma z roku 1990 a Sám doma 2 z roku 1992 se nepovedla. Asi každý z nás si někdy představoval, jaké by to bylo, kdyby byl tak bohatý, že by si mohl dovolit vše, na co si vzpomene. Američané k tomu samozřejmě přidali jejich oblíbený apel na morálku a kamarádství a vyšlo něco, co si snad ani jednu hvězdičku nezaslouží. ()

Radim

U tohoto filmu mám trochu pocit, že ze mě autoři dělají hlupáka; všechno je tak polopatické, předvídatelné a sterilní, že jakýkoli vtip vyzní do prázdna. Opravdu stupidita (omlouvám se za silná slova, ale jinak to nazvat nelze). ()

Prochy38

Jediné, čemu nerozumím je, proč to ti naši praštění filmaři pojmenovali tak blbě. Se Sám doma a Sám doma: Ztracen v New Yorku to nemá vůbec nic společného. To si myslím, že je hlavní neúspěch filmu u našich diváků. Všichni to porovnávali s těmito filmy, ve kterých M. Culkin debutoval a pak není divu, že to tak dopadlo nejen s hodnocením. Jako komedie se mi to celkem líbilo. Jen nejsem na ten svět těch zbohatlíků. Výborný "sluha" (J. Hyde ??). ()

venom14

Není to zas až tak špatné,ale jako dítěti my nedošlo kvůli tomu názvu,že je to úplně jiný film.Ale koukat se na to rozhodně dá. ()

Hanes88

No tohle prostě ne! Ne že by to byla špatný film. M. Culkin je taky na takové rodinné komedie záruka kvality. Co se ale nepovedlo? Ten název Sám doma a bohatý, aby natáhli na tento film co nejvíce lidí. A navíc i když to není jen to, co se mi na tomto filmu nelíbilo, tak to byl určitě jeden z hlavních aspektů. 40%. ()

Itar

Blbé, nudné a protivné. Tahle série šla do kytek po prvních dvou dílech, takový skoro až Vinnetouův syndrom.. ()

Macik

Nevím přijde mi, že chtěli na tu Culkinovu tvářičku vytřískat co nejvíc peněz. Už to není ono.... ()

Cement73

Za ten trapný preklad povodneho nazvu "Richie Rich" na " Sám doma a bohatý" by som niekoho najradšej zahlušil. Inak slabučka komédia s už dohasínajúcou hvievzdou Culkina ()

AlchENEMY

Rozhodovala jsem se jestli dát 2 nebo 3 hvězdy. Nakonec dávám hvězdy 3, když se nebudu ohlížet na to, žeby to mělo něco společného se sérií Sám Doma 1 a 2, které jsou pro mě až kultovní :) Když tohle opomenu, je to celkem normální film, nic zázračného, ale vždy když přepínám kanál a vidím tento film, nechám to tam :) ()