Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

honzic

Totální propadák s neskutečně trapným Mádlem, Etzlerem a dalšími. Nestojí moc za koukání a ani trapná muzika Maláska nebo Dan Nekonečný či Náhlovský to nezachrání. Hodnocení: 35 % ()

Nonna odpad!

Ať se na mě paní režisérka Poledňáková nezlobí, ale v tomto případě se skutečně uťala. Trochu nechápu, proč u nás v poslední době tak často dochází k nešťastnému nastavování kaše, tedy dotáčení dalších dílů slavných a úspěšných filmů po letech (např. Sněženky a machři, Arabela, Saxana, Taková normální rodinka....), když z téměř sta procent jde vždy o průšvih (slušně řečeno...). Možná je to nedostatkem nových kvalitních scénářů (jak si u nás v kině na Novoměstském hrnci smíchu ondyno posteskl jeden známý a uznávaný režisér), možná nostaligií a naivitou - " jednou to zafungovalo, proč by to nezabralo znovu?" - Nezabere! Jak se krotí krokodýli je jeden z dalších v této řadě. Herci špatně hrají, protože nemají co. Dialogy i zápletky jsou slaboučké. Tolik avizovaný Jiří Mádl v roli Vaška si na plátně téměř neškrtne (a ten jediný by tu šmíru možná utáhl) a zbytek filmu se řeší nějaká průměrná manželská krize dvou pro původní předlohu naprosto cizích a neosobních lidí. Nuda, otrava......a řečeno slovy klasika, v druhé třetině filmu jsem se "šla podívat, jestli už nejedou......" ()

mai

No, přijde mi to jako kopie Jak dostat tatínka do polepšovny, akorát o dost slabší...ps: zase ty Slovenky v ČESKÉM filmu -.-'' ()

David_Beer

Občas sám nevím na jaké kraviny to čumím v bedně. Ještě, že jsem si ji pořidil, takhle se ke mě dostanou filmy, které bych si nikdy nestáhnul nebo na ně zašel do kina. Tady zase zapůsobila česká tvorba. Dá se při něm ležet, když je vedro a nic se vám nechce dělat, zaručeně i usnete, ale jakmile Pepa Vojtek s Danem Nekonečným spustí svůj krokodýlí rock ihned se probudíte, zbystříte zrak a jedním očkem se díváte, kde že je ten zkurvený dálkový ovladač, aby jste jim mohli prohodit tu drahou televizi! ()

x_ander odpad!

Že Poledňáková nebyla schopná natočit dobrý film už 30 let, to mi bylo jasné. Proto se její produkci vyhýbám. Jak se krotí krokodýli jsem blbou náhodou chytil v televizi, kdy jsem z něj viděl asi 15 minut. A bohužel je to běs nejhoršího kalibru. Co mě na tom však mrzí je to, proč špičkový herec jako je Postránecký ze sebe dělá vola v roli, která spočívá v tom, že se mu chce srát. Proboha proč? Vážně už jde jenom o prachy? ()

tsatsiki

Vtipná rodinná komedie. Nebral bych to jako pokračování filmů s Tomášem Holým, ale jako samostatný film. Je to taková vesnická komedie s dětmi. Má to dobrý scénář a příjemnou atmosféru dotváří pěkná horská příroda.4* ()

gefr

Jo je to blbost která se snaží vyždímat celkem solidní značku naší produkce, ale mě se to líbilo. U komedií prostě člověk nesmí řešit hovadiny, ale uvolnit se a užít si pár minut klidu....a to tady funguje bezvadně. ()

pida123 odpad!

Nechápu jak se tahle debilní spatlanina může někomu líbit. Už jen scény s moderní rodinou, se 4mi rodiči, kteří dokonale serou na syna (dokonce na jeho narozeniny, když mu předtím KONEČNĚ napsali, jak se jim po něm stýská), mi film dokonale znechutily a ty chabé scény, kde se pokusili vtěstnat pár ubohých vtípků to nedokázaly zachránit. Komedie? Tak to ani náhodou!!! Tak tady se paní Poledňáková opravdu kapitálně sekla a pokud se TOHLE někomu líbí, tak je buď totálně vyšinutej, nebo úpně blbej. ()

ESNYR

あなたはこれらの文字を理解していない場合、私はこの映画から持っていたとして、あなたは同じ感情を持っている。ただ愚かなフィルム。 A včil mi tvrďte že to není pravda. ()

Meow86

Víte, jak se pozná padělek krokodýlí "LACOSTE" kabelky? Že krokodýl kouká na opačnou – neoriginální stranu. Já sama si nejsem jistá, která strana to vlastně je. Jestli "malá" či "velká". Každopádně co vím jistě je, že Mařenka Poledňáková to neví také. Trvalo dlouhých 15 let, než se vrátila opět k filmařině a tak nějak tušila, že pokouší štěstí. A taky že jo, pač ze čtyřměsíčních konkurzů vylezli Harapes x Vojtek x Nekonečný. My máme totiž strašně málo herců anebo naopak moc?! To je jedno ... „Hlavně nezapomeň dát jogurty na noc do lednice!" Vostrý hlášky to má, což? ()

ZHODNOTITEL

TROCHU MĚ PŘEKVAPUJE PONĚKUD NÍZKÉ HODNOCENÍ Jak se krotí krokodýli jsou pro mě filmem, který si vždy rád pustím, když běží v televizi. Fajnová školní oddechovka pro páteční večer. Navíc některé hlášky jsou snad už kultovní. ŠKODA JE, ŽE TO NAVAZUJE NA PŘEDCHOZÍ DÍLY JAK VYTRHNOUT VELRYBĚ STOLIČKU A JAK DOSTAT TATÍNKA DO POLEPŠOVNY. KDYBY SE TO CELÉ VYDALO SVOU VLASTNÍ CESTOU, BYLO BY TO NA MŮJ VKUS PŘIJATELNĚJŠÍ. ()

HellFireFery

Aj, aj! Tady se něco hrubě nepovedlo. Marie Poledňáková by se měla řídit sloganem, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, protože s krokodýlů strašně cítím snahu o návrat k velrybí stoličce a o poslání tatínka do polepšovny. Jiří Mádl a Václav Postránecký filmu sice dodávají hvězdičku navíc a asistence pánů Töpfera a Náhlovského také potěšila, ale to je bohužel všechno. Čekal jsem mnohem, mnohem více. ()

Eire

Vsechno spatne. 7 rokov bez pisania i rezirovania bolo velmi citelnych Marie, sorry... Alpy pri Brncalovej chate,,,uff,, ale to nebol zdaleka najhorsi zazitok filmu. Postraneckeho kozy a ta zaverecna scena z "maaarnice." Jedna * z nostalgie za minule rodinne komedie Polednakovej. :-( ()

Gig odpad!

Mohl to být zábavný milý příjemný snímek jako Veleryba nebo Polepšovna. Ale to by tak opravdu bylo, kdyby se to natočilo, tak jak původně mělo - tj. s Tomášem Holým, Praissovou a Němcem. Jenže předloha dlouhá léta ležela v šuplíku či na poličce jako knížka. Za ta léta doba se změnila, lidé se změnili, technologie se vyvinula, Tomáš Holý zahynul, a i kdyby žil a chtěl hrát, tak stejně už by to by byl muž ve středních letech. Nu a pokud to chtěla paní Poledňáková natočit, tak musela přiohnout scénář. Jenže Etzler není Němec, Trnková není něžná Praissová a Mádl už vůbec ne geniální Tomáš Holý. Nemluvě o dědečkovi. Taky bohužel filmy paní Pokedňákové po roce 90 mi spíš připadají jako slet naroubovaných rádobyvtipů místo ze situací vyplynutých přirozených úsměvných monentů. ()

Alden_Larson

Ideální popis tohoto filmu by mohl být "hromada nesmyslů". Film totiž provází stejné chyby, které Poledňáková dělá i ve svých ostatních filmech, atyd jsou ale výraznější a film je tím pádem výrzaně horší. Zaprvé si film není jistý, jestli je komedia nebo vážné drama, jsou v něm elementy obou žánrů a nejsou vůbec dobře sladěné. Zadruhé má film několik dějových linií a neustále mezi nimi skáče, což může diváka snadno dezorientovat. Zatřetí film rozhodně není až tak vtipný, jaký si myslí, že je, většinou jsem se spíš smál filmu než s fimem. A začtvrté tam je několik otřesných hereckých výkonů. To, že děti nejsou dobří herci, bych dokázal prominout, ale to, co předváděil Etzler a Postránecký, se skoro nedalo sledovat. 2/10 ()

lasida

Jestli čekáte, že Vás film potěší laskavým humorem, jak tomu bylo u předešlých 2 filmů M.Poledňákové, budete opravdu zklamáni. Nemůžu říct, že bych odcházela z kina nějak rozzuřená nebo zklamaná, jen se mě to prostě absolutně nedotklo. 2 hvězdičky za Holubovou, chlapečka "upira" bez zubů (ten byl super) a Kretschmerová taky nezklamala. Ovšem to je ta jediná světlá stránka filmu. :-( ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková