Jack Stanfield má vše, po čem může muž jako on toužit. Jako specialista na ochranu bankovních kont má dobrou práci v bance v Seattlu a šťastnou rodinu. Jednoho dne se v jeho voze objeví Billy Cox a oznámí mu, že jeho rodina byla právě unesena. Zpět ji získá pouze tehdy, pokud podle přesných pokynů převede z účtů nejbohatších klientů banky po deseti tisících dolarů na jeho účet, celkem sto milionů. Což se však zdá nemožné, protože potřebný terminál byl v rámci probíhající fůze převeden na ústředí ve Wichitě. Jack se proto pokusí uplatit Williho - jednoho z únosců. Cox je odposlouchává a Williho před Jackem a jeho ženou Beth chladnokrevně zavraždí. Zatímco Jack se další den v práci snaží najít způsob, jak Coxovi vyhovět a provést požadovanou transakci, Beth doma přesvědčuje jeho komplice, že se jich bezohledný šéf po akci chladnokrevně zbaví. Má zoufalý muž, improvizující v téměř beznadějné situaci, šanci porazit chladnokrevného zločince s dokonale promyšleným plánem? (TV Nova)

gemi

Old-school thriller, bohužel ale plný nelogičnosti a stupidního chování postav. Na druhou stranu pořád se tu něco děje, takže člověk se nenudí. Zajímavé je, že ve filmu několik dní v kuse leje jak z konve (krom závěrečné scény, kdy svítí oskar). S vypnutým mozkem je to za čtyři. ()

Nix

Je to sice další vyděračský thriller, ale právě se trochu liší od ostatních protože Ford má nezvyklý zaměstnání a tím se mi to líbilo. Film si drží napětí a od příchodu Bettanyho na scénu dostane drive a vydrží až do konce. Scény z firmy, kdy Ford převádí peníze jsou opravdu fajn a celkově mne to přišlo jiný než podobné žánrovky. Ještě když k tomu připočtu herecké výkony a akci na konci. Opravdu jsem překvapen, Ford mne dycky překvapí. A dávám plus i za název filmu, ten zní prostě zajímavě. ()

fojtas

tragicke herecke vykony, toporny pribeh plny spousty kravovin, proste hruuuuza...jedine za co jsem dal aspon ty dve hvezdy byl ten jejich nadherny dun...jinak vyhozeny cas ()

Mischko

Oblíbené téma počítačových géniů, zločinu a akčního happy endu – super, výsledek je zaručen. Omyl! Celé to vypadá jako průměrná epizoda německého detektivního seriálu, jen s tím rozdílem, že tam to má člověk za hodinku za sebou. Ohraná klišé, žádné překvapení nebo gradace. A že i totální hrůzu zachrání dobří herci? Možná jindy. Postavy jsou naprosto schematické; táta od rodiny Harrison Ford – teoreticky působivě dojemný akční hrdina a Paul Bettany, coby nejohranější prototyp grázla – musela to být nuda i pro ně. Pro mě teda byla. ()

godspeed

nuda, nuda, nuda a navrch ozdobená třešničkou nudy na entou. ford je pro mne zjevení, které mě nebavilo skoro ani v jednom z jeho filmů. výjimku tvoří pouze blade runner. ()

Marfab

Film se po celou dobu tváři hodne duležitě ale ve skutečnosti tomu hodně chybí. Navíc žánr tohoto typu není nic nového takže díra která měla proniknout do světa filmového se nekoná a konat nebude. ()

Scraffy

Príbeh celkom stráviteľný s dobrým obsadením. Ja som si to náhodou užil. Ale nedá mi si rypnúť, prečo hľadali psa? Polku filmu? Akože toto fakt nemuselo byť. ()

Shitonit

Čtyry hvězdy za Harika, jinak se mi zdá býti už trochu přefajlovolováno. V době vzniku si snad ani tvůrci netroufli pomyslet, kam až se s veškerou tou technikou dohrabeme. Do prdele. ()

Sigi-ACS

Průměrný thriller, ke ktereému se po jednom shlédnutí už asi nevrátíte. Pokud trochu rozumíte počítačům, některé věty vám vylojají úsměv na tváři. ()

Fanak

Velmi podobné Bruce Willisovu Rukojmí. Slušný thriller s nevyrovnaným tempem, které naštěstí ke konci získává spád, což dá částečně zapomenout na logické nedostatky i slabší pasáže. ()

Jaromír

Celkem zajímavý trhriller. I když IT prostředí, je jako vždy mírně "přitažené za vlasy". Hlavně faktická chyba v závěru (hledání psa přes GPS, když má jen RFID čip, je úplná blbost), ale jinak je to koukatelné :), člověk se rozhodně nenudí. Takový lepší průměr do TV. Paul Bettany mi jako záporák nesednul, viděl jsem v něm pořád toho mírně pomalejšího kladňáka z Wimbledonu, jsem mu to vůbec nevěřil. A to je snad největší chyba celého filmu. Thriller vždy stojí na tom, že záporákovi věříte každé jeho slovo, a aspoň trochu :) se ho bojíte. Představte si, že by hrál záporáka Mr. Bean :) ... ()

Wabia

Z mého pohledu nuda. Harrison Ford působí dost vyčpěle a příběh je přinejlepším tuctový. Jedna hvězda navíc za mého oblíbence Paula Bettanyho ()

Billy.3

Tenhle film bohužel nepřináší vůbec nic nového. Máme tu starého chlápka, který má rád svoji rodinu a kterému vůbec nebudete věřit, že je vlastně odborník na počítače. Aby to byl správný americký film tak tu máme únos rodiny postaršího počítačového mága a také "jako vždy velice originální" bankovní loupež. Samozřejmě, že velký tatka se na konci změní v terminátora a pozabíjí všechny padouchy a všichni žijou štastně až do smrti (až na ty padouchy teda). Bohužel po deseti minutách tohoto filmu sem usnul a na podruhé jsem to dodíval s velkou námahou. Tohle ani Harrison Ford nemohl zachránit. ()

Tominni

Celkem zklamaní. Během 105 minut se toho až zas tolik nestane, napětí se nekoná a film skončí přesně tak, jak všichni čekají. Harrison Ford už taky není to, co býval. ()