Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

Silence

Výborná vizualní stránka města Silent Hill naprosto vyhrála nad atmosférou filmu. Možná je to ale jen tím, že celé to přebila atmosféra v řadě za mnou, kde se šest slečen rozhodlo nejít do kina na film, ale probrat nejnovější drby, obvolat pár kamarádů, házet popcorn a celkově mě, uživateli Treble a ostatním lidem v sále zničit dojem z filmu. Protože se mi ale jinak zpracování Silent Hillu líbilo, nebude pro mne problém dát mu druhou šanci na DVD a poté ho spravedlivěji ohodnotit. Takto dávám jen slušné tři a půl hvězdy. (Aktualizace 21.11.06) Podruhé doma na mě Sillent Hill zapůsobil daleko více, ten film najednou fungoval. Škoda, že jsem nebyl v kině napoprvé sám... :) ()

bouncer

Jásejme, konečně povedený převod vidoehry na filmové plátno. Obrosvkým plusem je děsivá atmosféra, kterou se celkem podařilo napodobit. Bohužel je tu i pár nedostatků a to přílišná linearita příběhu a tak trochu násilně vmontované "vysvětlovací" scény. Určitě to šlo udělat ještě lépe, ale vypadá to skvěle a určitě tu atmosféru pocítíte. ()

st.ranger

Zatím nejlépe udělaný film podle počítačové hry. Smekám, že se to povedlo u tak komplexního titulu jako je zrovna Silent Hill. Veškerý příběh se odkývá v zápiscích, což zde trvá asi 10 minut v podobě vysvětlení čím to všechno začalo. Jen ten podivný konec trochu kazí perfektní dojem, jako bych zase v noci hrál na starém PSX. ()

Avalon820

Silent Hill je jeden z mých nemilejších hororů. Nevím proč - určitě není ve svém žánru tak nedostižný, ale já se velice dobře bavil. Herní série mě bavila, ale film jednoznačně vede. Určitě se najdou tací, kteří budou namítat, že základ je nej a vždycky bude. Nevím, ale asi přes stáří onoho prvního dílu hry (hrajete-li v takovém rozlišení, jakoby šlo v podstatě o válku odbarvených kostiček Lego) jsem si nedokázal vychnutnat atmosféru - a film mi toto umožnil. Takže toť mé důvody. Chci pokračování. Nutně. ()

adamo_znk

Tak na podruhé přidávám této vynikající herní adaptaci čtvrtou hvězdu. Zalouží si jí. Uchvatná vizuální stránka, které hlavně v první části vévodí chvíle kdy na město "zaútočí" temnota. Roztodivné šílené potvory a stvoření se hrnou na hlavní hrdinku. Sice nechápu, co tam má dělat chlápek s pyramidou na hlavě (pyramid head : ) ale je ultracool. Pravda ale je, že dějová linie se Seanem Beanem, ať ho mám moc rád je téměř zbytečná. No a poslední scéna masakru na upalovacim večírku je taky jak víno. Po dlouhé době horor, který mě bavil až do konce a kde sem nemohl předvídat děj. ()

brutale

Prostredie výborné, výjavy príšer bez chyby (velký dávač s mečom ma úplne dostal), hlavné role obsadené dobre, akurát mi vadil trochu Hellraiserovský koniec, ostnatý drôt tam lietal ako Pinheadove raťaze. ()

Terva

Předlohou filmu je stejnojmenná série her od společnosti Konami Entertainment. Scénář : Roger Avary a Roger Roberts. Kamera : Dan Laustsen. Hudba : Jeff Danna a Akira Yamaoka. CHYBA VE FILMU - Když se Rose probere z bezvědomí po nehodě, nemá na rukách pouta. Když ale vejde ve škole na záchody, tak pouta má. Nádherný příběh, plný napětí. ()

moviesfan

Tohle jsem nečekal. Hru jsem nidy nehrál tak jsem ani nevěděl co mám očekávat. Velmi kvalitní zpracování. O hudbě ani nemluvím, která je skvěle atmosférická, mrazivá. Snad se brzy dočkám dalšího dílu. Hodnocení: 75% ()

JohnCZ

Vskutku hodně parádní adaptace, která vypadá vizuálně naprosto skvěle, má boží atmosféru a luxusní monstra. Při každé siréně a následném nástupu temnoty husina zaručena. Film využívá mnoho motivů z herní předlohy, sype na znalce kotel fanservisu, ale zároveň se místy docela odklání a jde si částečně svou cestou. Slabinu vidím tak trochu v příběhu, který je mišmaš několika různých dílů a bohužel se inspiroval i tím horším ze série. Dokud hlavní postava bloudí snovým světem v mlze mezi monstry, je to skvělé, ale jakmile nastoupí na scénu kultisté, tak mě stejně jako u hry nadšení začalo pomalu přecházet. Odvážně krvavé finále to zase nakoplo do výšin, byť od samotného příběhu, který je po vzoru her dost nejasný, jsem čekal ještě o fous hlubší zážitek. Velmi mě těšilo využití původní Yamaokuovy hudby, která ve hře zněla občas trochu nepatřičně, ale tady díky preciznější režii scén seděla jak prdel na hrnec a tím, jak je netradiční, tu i v dobrém smyslu vyčnívala. ()

M.Macho

Co tu bude? Co to ZASE bude? Tázal jsem se sám sebe před příchodem do kinečka... A ono to bylo dobré a možná víc než to. Zajímavý výcuc z herní předlohy, včetně úžasné hudby, podmanivého fujového a tajuplného vizuálu. Tuším, že film se držel zejména třetího dílu - pěkný, svým způsobem poetický příběh v prázdném městě s problémem. Nicméně s úžasnou choreografií vykonstruovaná baletní kreace zdravotních sestřiček a čepele by si zasloužila vlastní film!!! Móc pěkný to v tom městě mají... ()

Nick Tow

Vizuálne obžerstvo. A na to, že podľa počítačovej hry /podľa mňa/ sotva môže vzniknúť plnokrvný film, má ešte Silent Hill pomerne príčetný dej. Hoci obraz a najmä zvuk nad ním víťazí na celej čiare... ()

villon17

Je to škoda. Celý dva roky sem se těšila, až "Silent" Hill uvidim, ale o to víc mě to asi zklamalo. Proč se to celý dělo, vysvětlili nesmyslně za pár minut, pak tam všude lítaly dráty a nevim no. Ale zas nemůžu říct, že bych čekala víc. Dnešní horory stojej za dva prdy. Bála sem se a to je důležitý... Snad nejlíp se u mě zapsal obal. Myslim tu holku bez pusy. ()

corpsy

Poviem to jednoducho a výstižne. Pravdepodobne najvydarenejšia adaptácia počítačovej hry. Skvelá atmosféra, vynikajúci design a pár šťavnatých scén, či už strašidelných alebo brutálnych. ()

Marek1991

Horory nepatria k mojim obľúbeným filmom, ale tento je veľmi známy, tak som si ho chcel pozrieť, no už som podľa hodnotení ľudí vedel, že ide o poriadnu hlúposť a to sa mi potvrdilo. Tieto ako keby ino dimenzné horory plné takmer všetkých možných známych trikov a originalite akože v príbehu, ktorý býva zväčša nuda, trápnosť alebo priam smiešnosť, ma veru častokrát nedostanú. Bolo v ňom všetko možné, ale ako keby nič. Je to prehliadka trikov a nezmyslov v konaní postáv. Žena uvidí bežiace dievča, stratí sa ľuďom a keď ju takmer nájde, začne znieť siréna a svet sa zmení do tmy a vylezú obludy. Samozrejme nikto nechce nič o meste povedať, nikto nepomáha nikoho hľadať a nie, to nie je Sovietsky zväz, toto je jeho americká obdoba s čarodejníctvom, sektárstvom a slnečný svit je tu tak zriedkavý ako belosi v Kongu. Na jedno pozretie je to fajn, viackrát by som to už asi nezvládol a znechutil sa. ()

Crazer

Zmatení! To je slovo, které mi jako první napadá po shlédnutí tohoto snímku. Sice fandové PC her si přijdou na své, ale pro ty co nikdy neokusili hru – zmatení a nelogičnost. Sice nadprůměrné efekty (přicházející temnota, padající popel) nezachrání vždy vše. Jelikož mnoho věcí zůstalo a nespíš zůstane utajeno, jedná se o průměrný film – 50 %. ()

liquido26

Hru jsem nikdy nehrál. Atmosféra Silent Hill jako vypáleného městečka zahaleného do mlhy je bomba. Atmosféra Silent Hill jako filmu je příšerná. Stokrát radši bych byl, kdyby tam v tý mlze chodil chlápek se sekerou a vraždil teenagery. Jinak to ale bohužel byla děsná dvouhodinová útrpná nuda s trapnejma monstrama a sympatickou policajtkou. ()

curunir

V prvom rade by som chcel napísať, že horory nijako zvlášť nemusím, nato ešte viac počítačové adaptácie. Silent Hill bol pre mňa príjemným prekvapením. Bolo to hlavne kvôli výborne budovanej atmosfére, ktorá filmu veľmi prospieva a robí ho stále pomerne zaujímavým a napínavým, pričom ste stále zvedavý, čo sa stane v ďalšej chvíli. Úchvátne je potom spracovaný príchod temnoty a všetky tie monštrá pôsobia až postapokalypsticky. Treba však povedať, že obraz tu dokonale vyhráva nad obsahom, kvôli čomu je pointa filmu trochu pomotaná zabalená tak, že rozlúsknuť ju nie je naozaj nič ľahké. Zároveň aj treba povedať, že druhá polovica filmu je už o niečo menej podarená. Mnohé scény pomerne brutálne spracované, pripomínajúce Saw, herecké výkony sú obstojné. Nijako nenadchnú, ani nijak neurazia a vlastne to isté by sa dalo povedať aj o celom tomto filme. Rozhodne je to slušné spracovanie počítačovej hry (porovnanie s Doom je prakticky nemožné), avšak ako horor je Silent Hill pomerne priemerný. ()

PauloZ

Hru jsem nikdy nehrál a obával jsem se, že nepochopím děj, tak jak tu spousta lidí avizuje. Přiznám se, že s dějem jsem neměl v podstatě žádný problém, není to nic extrémního, co bychom už někde v podobné míře nemohli vidět. Silent Hill je velmi dobrý, byl jsem mile překvapen, protože jsem vůbec nevědel, co mám čekat. V první řadě musím říct, že film je nadupaný skvělou mrazivě napínavou atmosférou od prvního záběru až do konce, potom je tu skvělá kamera, výtečné plenérní záběry a hudba vyvolávající mrazení po kůži! U prvního objevení dětských nestvůrek mě mrazilo snad až na prdeli :) Lehce psychadelický děj je ze začátku náročný na hlavu, ale když se do toho člověk vžije, tak to jde. Radha Mitchel v hlavní roli úplně super, kostelní fanatička hodná smrti taktéž a konec mě dostal! ()

ConanVJ

Tento filmek je inspirovaný herní survival horor značkou Silent Hill. Manželé DaSilvovi vychovávjí adoptovanou dcerku Sheron, která je náměsíčná a přitom mluví o Silent Hillu. Máma Rose se rozhodne holčičku do Silent Hillu vzít a možná tím vyřešit Sheroninu nemoc. Při příjezdu do Silent Hillu se jim však stane nehoda a když se Rose probere, zjistí, že se Sheron ztratila. Rose nezbývá, než v podivném městě dcerku najít..... Filmek má skvělé efekdy. Na jedné straně je šedé, popelem zahalené město kterým se Rose toulá a na druhé příchod temnoty, kdy začnou reznout a hnít všechny zdi, podlahy stropy, atd....S příchodem temnoty přichází i nejrůznější zrůby, jako třeba znetvořené sestřičky s noži a břitvami, hromady brouků, školník omotaný ostnatým drátem, obří popravčí s obrovským mečem (Pyramidhead) a spousta dalších. Filmek hodně vystihl atmosféru herní ikony hororového žánru. Pro mě nejlepší film podle herní značky a dávám mu 100% :) ()

Astaroth12

Film je plný temnoty, strachu a oblúd, ktoré vychádzajúci z tmy. Atmosféru tu robí hlavne schátrané mesto, ešte schátranejšími budovami. Mesto plné všakovakých monstier, každý si tu vyberie svoju príšerku. Len je toho tu strašne veľa, film chce byť za každých okolností strašidelný, surový alebo krutý.Triky sa podarili, tie mi robili radosť. Vela z filmu sa odohráva v tme alebo v prítmi a tak je tam obmedzená viditeľnosť. Je tu veľa nových nápadov, ktoré do tej doby neboli nikde inde použité. Film má jednu vadu, že je neprehľadný, komplikovaný a deje sa tu toho toľko, že viacero vecí tu bolo zbytočných a nevypovedaných. A ešte jednu vec musím vyzdvihnúť a tým je soundrack, bol naozaj skvelí. ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)