Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

kinej

Nevím jak dalece vychází Silent Hill ze hry, ale zdá se, že docela dost. Film totiž působí dosti "adventurně. Hlavní hrdinka vezme předmět, jinde ho použije, něco se z toho dozví atd. Ve filmu to pak působí dosti křečovitě. Dalším problémém je děj. V počítačové hře jde určitá kýčovost přehlédnout, přec jen jde jen o doplněk akčních sekvencí, a čím víc se hra snaží přiblížit filmu, tím lépe. Ve filmu to pak vypadá podstatně hůř. Zatímco ve hře je každý nový objev a postava zpestřením, film je pak přeplácaný. Dvě hvězdičky dám za technické zpracování a kameru. jinak je to strašná slabota. ()

Hrabka

Na Silent Hill jsem se velmi těšil, protože mi tento film pár lidí doporučovalo. Atmosféricky je film opravdu parádní, ale příběh mě až tak nezaujal. Jak se do toho dostane náboženství, tak je zle. Několik skvělých momentů bylo závěrečným děním rozprášeno napadrť, protože konec tomu všemu nasadil korunu. Průměrný horor s docela dobrým nápadem, který byl ovšem už vymyšlen pro hru, takže nic zas tak geniálního se nekonalo. 55% ()

Jamal

Hru jsem nehrál, film mi přišel vcelku dobrý, strach jsem občas cítil i na sobě, kulisy byly výborné, ne sice jako v Řadě nešťastných příhodách, ale jinak fakt dobré. Líbilo se mi jak se svět rozdvojí ve dva okamžiky. Jak jsou sice dva ve stejném okamžiku na stejném místě, přitom už jeden svět reálné iluze a druhý skutečný. Jak se navzájem cítí, věří že tam jsou spolu, ale nevidí se a neslyší. Jinak mě to ale spíše zklamalo, čekal jsem od toho víc a hlavně nevěděl co od toho čekat. ()

juta

Trochu chaotický, občas nedomyšlený, grafika jak ze starších počítačových her, která nepomáhá realičnosti. To jsou největší průšvihy. Příběh to je zajimavý i monstra fajn, ale zase se všechno odkryje až na konci filmu. Nakonec jsem to trochu pochopil a tak se na to budu muset podívat ještě jednou abych to ohodnotil tak, jak si tenhle film zaslouží. Prozatím nízké hodnocení. ()

TedGeorge

Ve svý době (jop, už je to 8 let) zoufale nedoceněnej film. Podle mě snad jeden z pěti nejlepších hororů po roce 2000. Včera v noci viděno potřetí a ten film je neskutečná pecka se soundtrackem, kterej považuju za jeden z nejlepších filmovejch soundtracků vůbec. Netřeba psát nic dalšího. Naprosto fantastickej film, kterej stárne do geniality. ()

MISSha

Vizuálně podmanívý horor,se skvělou hudbou a snesitelnými herci.Celková herní předloha je na filmu znát,je mi jasné že všechno ze hry se nemohlo narvat necelých do dvou hodin ale jakožto neznalec herní předlohy jsem se docela dost ztrácela,zvláště ke konci mi přišlo že některé věci nebyly vysvětleny.Takže slušný průměr. ()

Fiftis

Silent Hill je kvalitným a prekvapivo farebným výletom do snového sveta, pohlcujúceho obe ústredné postavy, aby sa naplnil ich osud, aby došli do cieľa, aby nás ich cesta vystrašila, aby sa zo strašidelnej hry stal naozaj zaujímavý film, aby materinské puto premohlo temnotu, ktorej predtým nedokázalo zabrániť...Mrknite nato. ()

ajuska

Rozjezd byl ještě dobrý, vypadalo to na film s velmi slušnou atmosférou, ale po chvíli se to bohužel rozplizlo v podivný patvar. Atmosféra zmizela, příšery byly spíše rozpačité než děsivé a chtít po hrdinech filmu inspirovaného počítačovou hrou, aby jednali logicky by už asi bylo trochu moc. Druhá polovina mě už vyloženě nudila a konec byl také jakýsi podivný. Nejsem sice zastáncem klišé, ale přeci jenom horor, ve kterém byli zlí potrestáni, takhle zkrátka končit nemá. ()

Shakers

Zo začiatku to pôsobilo celkom dobre ,ale potom sa to nejak zvrtlo a stala sa s toho nuda.Aj keď niektoré časti a hlavne koniec boli zaujímavé.Vizuálne to tiež bolo celkom dobre.Ale Christophe Gans ten koniec nedokázal naservírovať, tak ako ten začiatok. 50% - 2* ()

lamps

Nejsem fanda počítačových her, nelíbil se mi Resident Evil a nedokázal jsem se adaptovat ani za ty dvě hodiny po minutí cedule Welcome to Silent Hill. Je sice vidět, že nad filmem srží dozor ti nejpovolanější z oboru a hlavně jeho technická stránka je skutečně skvělá a děsivá, nemluvě o tíživé atmosféře, kterou s sebou přináší mrtvé město zasypané padajícím popelem. Ale nic, co se ve filmu jakožto hororu vyvedlo, nenapraví hromadu děr v příběhu (což by mi ještě nijak nevadilo) ani můj ryze osobní problém, totiž že jsem si k němu nedokázal celou dobu najít cestu a v jednu chvíli jsem dokonce i lehce podřimoval. I když to bylo možná tím, že jsem byl zrovna po maturáku:-) Tak jako tak, tahle podle mnohých nejlepší adaptace PC her mě nijak moc nezaujala a nevidím důvod, proč se k ní ještě někdy vracet. ()

Jhershaw

Skvělá atmosféra, kterou ovšem (mně) narušilo posledních 15 minut a zvlášť samotný konec jsem moc nepobral. Postavy se občas chovají velmi nelogicky až blbě. Největším kladem je audiovizuální stránka - dech-oči-uši-beroucí. 75 % ()

JohnnyD

Silent Hill ma veľmi pekne prekvapil. Predlohu som nehral a o filme som pred odchodom do kina prakticky nič nevedel. Najväčšou prednosťou Silent Hill je jeho atmosféra - či už hovoríme o "zasneženom" mestečku, alebo psychedelických víziách temna, stále to je atmosféra, ktorá straší a nie lacné ľakačky. Už po pár minútach je napätie a strach z neznámeho totálne na maxime, už len očakávame, čo sa stane ďalej, čo je vo veci. Samotná myšlienka, že "niečo sa stane" je stokrát silnejšia ako lacné vystrašenie. Pochváliť treba aj vyváženosť deja. Film aj napriek na horor katastrofálne dlhej minutáži dokáže udržať diváka v napätí a očakávaniach dokonca. Nesnaží sa to vtrepať do jednej záverečnej pointy a celé tajomstvo mesta odhaľuje postupne. Silent Hill je plný bizarných, hnusných a strašidelných monštier, ktoré skutočne dokážu strašiť! Masky sú úžasné, rovnako aj gore efekty (pri upálení som mal akosi sklonený zrak :)). Hudba je skvelá a ide v tradícii Carpiho hudby - len s vynoveným zvukom. Herci sú tiež fajn. Asi jediná vec, ktorá mi vadila bol koniec. Zbytočný a nezaujímavý, trápne ukazujúci "bude pokračovanie" (ktoré dúfam bude). ()

Nin

Už dlouho jsem nedal a pochybuju, že zas někdy v blízké době dám, tři hvězdy víceméně jen za vizuální stránku. Ta je moc pěkná, příšery jsou hodně slušné a hlavně to připomíná hru. Jinak nuda, nuda, nuda... A pořádnou atmoséfru či napětí by jste taky hledali dlouho. (5/10) ()

Boogeyman

Jak mě může něco vizuálně tak dokonalého nechávat tak chladným? Popelem zaváté městečko vypadá přímo geniálně! Od začátku je radost na to koukat, ale radost buhužel přetrvává, i když už by mi měl úsměv zmizet. Prostředí je skutečně hnusné a „příšery“ nechutné, hlavní hrdinky křičí o sto šest a krev a střeva jsou všudypřítomná, jenže já nemám strach, ani žádný náznak mrazení. Prostě se zájmem sleduji co se děje na plátně jako kdybych koukal na nějaký western! A to je velká škoda, někde se stala chyba, protože jak se nerad bojím, tak v Silent Hillu jsem se bát chtěl! ()

playboxguest

Jeden z mála dokonalých přepisů videohry na stříbrné plátno (především prvního dílu, který mám asi desetkrát projetý do konce), který ve mě už na první shlédnutí (v kině) vzbuzoval známý pocit ovladače v ruce a deja-vu (hrdinka vejde do školy, zatočí a já přesně vím, že ve hře byla vlevo recepce a tradá, je tam recepce a desítky podobných situací...). Pro mě naprosto bravurní pocta Silent Hillu jako videohře a jeden z mála nezmršených pokusů, které doposud vznikly. Jeden z nejlepších hororů všech dob v mém subjektivním žebříčku. ()

Rover

V Silent Hill nesněží, tam padá popel, nestřídá se tam den a noc, ale život a smrt, nežijí tam lidé, ale stvůry... Výtečná atmosféra, možná až moc výtečná - bál jsem se, jak dlouho ne. Výborná monstra - sestřičky !!! Ty jsem opravdu málem nerozdýchal. Škoda jen, že jsem nějakým záhadným nedopatřením viděl jen žlutozelené a modré barvy :-( HUDBA: Jeff Danna, Akira Yamaoka - jednoduše geniální, hrát tu hru, tak se asi po... strachy. ()

Madsbender

Silný atmosférický horor... keby nie tých niekoľko hnusných animovaných potvor, hodnotil by som vyššie. Pritom iné potvory boli spracované skvele. Takto mi zostáva len zaujímavý zážitok a pocit konečne dobrej videohernej adaptácie. Tvorcovia by si po tomto mohli určite trúfnuť spracovať napr. Metro 2033. ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)