Sean Penn, Jude Law, Kate Winslet a Anthony Hopkins se společně představují ve strhujícím příběhu prostého muže, jemuž politická kariéra, ničivá síla korupce a zrada nakonec zcela pokřiví charakter. Film byl natočen podle dnes již klasického románu Roberta Penna Warrena z roku 1946, za který získal Pulitzerovu cenu. V dalších rolích se představí James Gandolfini, Mark Ruffalo a Patricia Clarkson. (oficiální text distributora)

j.o.j.o.

Další z dramat, které se zabývá tou negativní stránkou polického dění, které je vyjímečné především díky hercům a působivé zachycení i osobního života, takže si nepřipadáte jen jako divák četných politických pří. ()

CerKar

Nevím, nakolik mohou ocenit lidé neznalí knižní předlohy, ale mne to nadchlo. Trochu mi do role soudce nesedl Hopkins, ale Law a Winslet byli skvělí, o Pennovi samozřejmě ani nemluvě. Je to těžký, neveselý film. Skvělý kousek. ()

epoh

Hodně mi to připomínalo starou českou dvoudílnou inscenaci Lev je v ulicích s Vladimírem Menšíkem. Obsah stejný, jen ten náboj měla ta česká inscenace větší, než tenhle film. Chápu, že Zaillian cítil potřebu ho natočit jako reakci na současnou politickou situaci USA, a na mnoha místech je jeho snímek strhující. Ale většinu času se jen utápí v předlouhých dialogových scénách, které nemůže od akademické chladnosti ani opravdu dokonalá kamera. Ale herci hrají do jednoho jako o život. Mají totiž co hrát. Horší je to s postavou Kate Winslet, která je tu jen na ozdobu a ani její ohromný talent nemůže přehlušit tu děsivou plochost její role. ()

Ruud36

Slabé tři hvězdy. Z filmu tohoto kalibru se dalo vytěžit mnohem více. Příběh je sice zajímavý, ale to je vše. Postrádal jsem větší spád filmu, větší dramatičnost a napětí. V některých fázích je film utahaný a nudný. ()

Doctord

Kvalitní politické drama s jak jinak, než výborným Seanen Pennem, příjemným Judem Law. Škoda jen trošku kostrbaté konverze předlohy. ()

mseet

Těžko si lze představit skvostnější herecké obsazení (alespoň podle mého gusta), ani to však nestačí na plný počet. Ovšem Sean Penn exceluje nad vším a všemi - jeho výkon si pět hvězdiček zaslouží. ()

veverysiak

Brilantné spracovanie obludnosti demokracie, možno by sa dalo povedať že až sociologická štúdia zákulisia manipulátorov más, o politickej špine sa točí kvantum filmov, na tento kúsok je treba pozerať z opačnej strany, a síce aké blbučké stádo sme my, ktorí sa dajú odrbúliť plamennými výbľakmi triibúnov, inak perfektné výkony všetkých hercov, takže 90%. ()

Laci

Strašne dobré vyprávanie príbehu muža, ktorý šiel do politiky hlavne pre dobro chudobných, ktorého reči priťahovali davy ľudí, no aj on sa nakoniec nechá zviesť tou špínou, ktorá patrí a vždy bude patriť k politike. Vizuál filmu spolu s hudbou tiež veľmi dobré. Sean Penn by si za toto určite zaslúžil oscara, hlavne prejavy na verejnosti zahrál nevídane dobre. Jude Law je síce vo filme častejšie, ale hlavnú úlohu má jednoznačne Penn. Aj keď nepôsobí až tak prirodzene ako Jude. No a niektoré scény sa dali vystrihnúť a skrátiť tak dĺžku filmu minimálne o 15 minút (napríklad návraty do minulosti). ()

jopal

Musim priznat, ze ma Penn dostal a zjedol som mu celu postavu aj s navijakom. No a Law naozaj v nicom nezaostaval... ()

annash

Vlastně nic, co byste už někde neviděli, ale pěkně pohromadě to fajnově klape. Hvězdné obsazení je velkým lákadlem, které je na pohled i na omak kvalitní. Law i Penn září. Bylo to bezva, ale... ale. Nejsem divná, když mě to místy téměř nudilo? ()

FxXxR

narozdiel od väčšiny užívateľov mi prišli herecké výkony v hlavných úlohách prinajlepšom priemerné, Law bol nevýrazný až strach, a Penn prehrával kde sa dalo (jeho rozhadzovanie rukami pri prejavoch mi ku koncu už šlo na nervy). scenár zbytočne prekombinovaný, réžia impotentná... niekde v tom balaste sa však predsa nazbiera dosť malých plusiek aby to vydalo na 3* ()

P@\/EL

Poměrně dobré politické drama. Celý film, který se táhne v poklidném, nevýrazném tempu a kde narazit na nějaký výraznější zvrat nebo vzrušení je opravdu umění, je z nějakého neznamého důvodu docela poutavý a dokáže si diváka částečně získat. Film přináší pozoruhodný pohled na to, co všechno taková politická kampaň obnáší. Moc se mi líbila závěrečná scéna, která byla hodně efektní. ()

whitewater

Je docela tristní, že patrně jen nepatrný zlomek z hodnotících uživatelů četl románovou předlohu "All the Kings Men" Roberta P. Warrena, významného jižanského autora 1. poloviny minulého století. Postava a příběh Willieho Starka jsou inspirovány skutečným příběhem guvernéra státu Louisiana Huey Longa, jednoho z nejzkorumpovanějších a nejbezohlednějších politiků v dějinách amerického Jihu. Obě filmová zpracování (1949, 2006) jsou velmi dobrá (včetně brilantních hereckých výkonů), ale ani zdaleka nemohou postihnout a rozvinout příběhy všech postav z rozsáhlého románu. Pokud někdo stihne v dnešní "šílené" době ještě občas něco přečíst (a chce si filmovou podobu opravdu užít), vřele doporučuji - přes "pokročilý věk" je tento román neuvěřitelně "superčtivý" a hlavní téma je evidentně nesmrtelné (viz naše politická scéna v posledních 20 letech). ()

Svadbos

Pennov herecký výkon nikdy neznie dôveryhodne a jeho hereckí sekundanti sú stratení v tejto produkcii, ktorá je sklamaním. Mercedes McCambridge získala v pôvodnom filme Oscara za svoju úlohu dôvtipného kampaňového stratéga, ale tu je jej charakter sotva naskečovaný. Režisér Steven Zaillian napísal aj neefektívny scenár. ()

PSyk

Vtěsnat 500 stránek velmi dobrého románu do 2 hodin je pochopitelně nemožné a k určitému zploštění postav a osekání příběhu musí dojít. V tomto případě to však adaptéři - především scénárista - značně přehnali. Především zcela zmizely dílčí napjaté vztahy mezi postavami, postava rozmazleného guvernérova syna je zcela odstrčena a jeho krutý konec (který je pro vyznění finále klíčový) zcela chybí. Pokud se vám film líbil a postava Willieho a Jacka vás zaujala, tak sáhněte po literární předloze, ale pozor jmenuje se trochu jinak - Všichni jsou zbrojnoši královi. Slabší průměr s občasnými dobrými scénami a odpovídajícími (tj. výbornými) hereckými výkony známých tváří. Jen ten Mark si skoro neškrtl... ()

Mates Hradecky

Po filmové stránce zdařilé dílko. Inteligentní scénář se závěrečným překvápkem, kde všechny podružné motivy v jeden proud se spojí. Démonický Sean Penn-doporučuji originální verzi s titulky. ()

lubica1995

Sean Penn v úlohe, ktorá mu sadla ako uliata. Utrpenie s jeho tváre bolo neskutočné. Tak veľmi som ho chcela objať. ( Mám slabosť...ani som netušila, ale je to tak). Všetko som mu verila a príbeh sa krásne rozvíjal. Mne dĺžka neprekážala, malo to zmysel. ()