Medvěd grizzly Boog je zlenivělý domácí mazlík patřící laskavé lesní strážkyni Beth, s níž vystupuje na různých akcích. Bydlí v garáži, z níž má udělaný pohodlný pokojíček s koupelnou a záchodem. Jeho jediným problémem je zlý lovec Shaw, který na něj má dlouho políčeno. A právě on se nepřímo stane příčinou změny Boogova života. Osudným se mu totiž stane mladý jelen Elliot, kterého Shaw chytil. Nejprve Booga přemluví, aby ho osvobodil, a pak ho zláká k výpravě do města, která skončí likvidací místního obchodu. Průšvihy, do nichž se medvěd kvůli Elliotovi dostane, nakonec vedou k tomu, že ho Beth musí odvézt do divočiny. Jenže Boog nemá se životem v přírodě zkušenosti a příliš užitečným pomocníkem se mu nestane ani Elliot. Však jsou také místním zvířátkům jen pro legraci. Ta je však brzy přejde. Za pár dnů totiž začíná lovecká sezóna. Tentokrát však bude překvapivá. Zvířátka se pod vedením Booga a Elliota rozhodnou lovcům postavit. Vyzbrojí se vším, co najdou v ukradeném karavanu postarší manželské dvojice, připraví pasti a vymyslí řadu lstí. A Boog konečně najde své místo v životě. (TV Nova)

kery-

Dobře propracovaní animáci, skvělé grimasy, sem tam nějaká ta hláška, "jednorožec" přivázaný na kapotě a zlobivé veverky. To vše najdete v Lovecké sezóně a tohle všechno jí řadí do průměrného animovaného filmu. 65% ()

cab

Animaku ladenych na zviratka a jejich putovani mam uz pokrk. Navic kdyz se spoji tupe dialogy, spatny dabing, ledabila animace a provarenost moje jinak schoviva hodnoceni jsou ty tam. 35% ()

eagle-eye

Okopčené chraktery Shreka a osla, hodně špatný narychlo spíchnutý konec, ale místy se to zkousnout dalo... Hodně slabé dvě hvězdy, ale jsou i horší kousky mezi animáky. ()

1860

Já nevím, už mi to je docela trapný, když se další kreslený film drží předlohy.. tedy, že hlavní hrdina má k sobě parťáka, který je více než ukecaný a děla "srandu", kdybych to neviděl už u Shreka, doby ledové,... tak bych dal možná dvě hvězdy, ale ani o jednu navíc, protože toto od svých předchůdců postrádalo vtipnost.. abych to shrnul je to naprostá nuda a plýtvání časem.. podívejte se na tenhle film, pokud si chcete snížit celkový průměr vašich hodnocení na csfd.. ()

dopita

Velmi průměrnej animák. Příběh nic moc, animace taky ne. Ale pár dobrejch nápadů se ve filmu vyskytlo. Několikrát film docela pobaví. Slušný dvě hvězdičky. ()

Paity

S poměrně velikým sebezapřením jsem to vydržet sledovat až do konce. Příběh je slabý, animace nelíbivé a humor kolikrát až trapný. Jestě, že tu máme Shreky, Ice Age apod. ()

Mafiapau

Je to sice ztřeštěná hajzlovina, ale příběh má hlavu a patu, postavy se vyvíjí, a dynamika je skvělá! Navíc jsem se při psaní této recenze dozvěděl, že soundtrack dělal Ramin Djawadi, takže i za tohle plus. Postava Shaw  byla tak akurátní, že jsem v něho prostě uvěřil a jen za tenhle charakter, dávám hvězdu navíc. Asi je muj ztracenej fotr. Animace se špičkou jako Disney, SnováPráce nebo skákající lampitchkou v roce 2006 krok sice neudrží, ale na rok 2006 Sony pictures Animations nebyl špatný. Kéž by po tomto filmu nevyšly 3 další "pokračování" které absolutně zkazí universum do dětského konzumu jako většina pokračování animovaných filmů dnešní doby. Pokud se do filmu dostanete, napětí tam je. Ale stále je to spíš jen smoothie skečovacích podmáslí na nepohodu, než-li plnohodnotný filmák. ()

Arach.No

Jeden z nejhorších animáků, co jsem kdy viděl. Nezasmál jsem se ani jednou, všechny "hlášky" byly trapný až to bolelo. Příběh je odhadnutelnej po prvních minutách, nepovedla se ani jedna postava. Naprosto vyhozený prachy. Tohle se může líbit snad jenom hodně malým dětem a těm nejinfantilnějším lidem nad 8 let, kteří jsou mimochodem podle mě naprosto bez vkusu. 3D animace byla až na asi 2 scény úplně zbytečná, ani trochu nevynikaly 3D efekty. Naštěstí jsou i jiné způsoby jak se v kině na oněch 99 minut zabavit, kdybych musel tuhle trapárnu zarytě pozorovat od začátku do konce, asi bych si nudou uhryzal ruku. Takhle jsem ve zdraví přežil a bez výraznější újmy doufám, že se mi povede co nejdřív zapomenout. ()

t.mon

Nebijte mne, ale tomuhle opravdu dám za 5. Jako vždycky mě animák zaujal, je to super vtipné, krásná animace, a osobně vynikající film. 100%. ()

vander19

Ďalší animák, ktorý ma nenadchol a skoro vôbec nepobavil, dopozeral som len zato že som bol chorý a nechcelo sa mi to ani vypnuť...4,5/10 ()

Hanes88

Na jedno podívání určitě příjemný animovaný filmek, nicméně ale musí se počítat s tím, že je to napodobenina shreka s trochu jiným dějem. 45%. ()

J*A*M*A*L

Perfektní animák o zvířátkách z lesa.Nic tomu nechybělo a vůbec jsem se nenudil.Výborná zábava i krásná animace a skvělá režie.Jednou také trošku bláznivý animák z krásných horských oblastí.89% ()

Paldiny

Až dodnes som bol v tom, že som v kine prespal prvý diel. Omyl, šlo o dvojku a čo potom jednotka? Copyright Shreka, Doby ľadovej, Madagaskaru s dvomi fajnovými narážkami do filmových kruhov a jedným vtipným výstupom spoza závesov. Ale stále menej otravné a afektované než dvojka. ()

Senfi

Hodnotí se mi to docela těžko. Začátek byla přímo nuda, ale ve chvíli, kdy se zvířata vzbouřila to už nemělo chybu :o) ()

Alf

tvůrci filmu se nechali silně iinspirovat Shrekem (titulní dvojice), bohužel se pohybují o několik kategorií níž, několik docela vtipných nápadů, slušná animace, ale i scény, u kterých jsem se cítil jaksi nesvůj (čti trapně)... ()

Kinslayer

Příjemná animovaná blbůstka, "bohužel" jsem viděl pouze českou verzi, tak nevím jestli náhodou film dabingem neutrpěl, nicméně i tak jsem se bavil. 70% ()