Medvěd grizzly Boog je zlenivělý domácí mazlík patřící laskavé lesní strážkyni Beth, s níž vystupuje na různých akcích. Bydlí v garáži, z níž má udělaný pohodlný pokojíček s koupelnou a záchodem. Jeho jediným problémem je zlý lovec Shaw, který na něj má dlouho políčeno. A právě on se nepřímo stane příčinou změny Boogova života. Osudným se mu totiž stane mladý jelen Elliot, kterého Shaw chytil. Nejprve Booga přemluví, aby ho osvobodil, a pak ho zláká k výpravě do města, která skončí likvidací místního obchodu. Průšvihy, do nichž se medvěd kvůli Elliotovi dostane, nakonec vedou k tomu, že ho Beth musí odvézt do divočiny. Jenže Boog nemá se životem v přírodě zkušenosti a příliš užitečným pomocníkem se mu nestane ani Elliot. Však jsou také místním zvířátkům jen pro legraci. Ta je však brzy přejde. Za pár dnů totiž začíná lovecká sezóna. Tentokrát však bude překvapivá. Zvířátka se pod vedením Booga a Elliota rozhodnou lovcům postavit. Vyzbrojí se vším, co najdou v ukradeném karavanu postarší manželské dvojice, připraví pasti a vymyslí řadu lstí. A Boog konečně najde své místo v životě. (TV Nova)

otík

Vcelku ucházející zábava v duchu Shreka - jeden velký domácký medvěd se dá dohromady se šíleně ukecaným srncem či co to má být a spolu prožijí lesní dobrodružství. Především střední pasáž šíleně nudí a nemá co nabídnout kromě několika moralitek. Konec už je zase zábavnější. Spíše pro malé dětičky. ()

tom88

Jednoduchý animák, pri ktorom som sa síce celkovo pobavil, ale rýchlo to zo mňa vyprchalo. Animácia je priemerná, dej jednoduchý ako vždy. Vtipu bolo pomerne dosť a navyše nebol ani tak trápny ako som čakal. Celkovo je to asi mierny nadpriemer. 65% ()

baruss

Trochu ma na zvieracích animákoch vždy zneistí nezvládnuté oddeľenie sveta ľudí od sveta zvierat... Napriek tomu tento animák zaujal.. Zvieratká hláškujú ako o život.. a samozrejme ústredný rockový hudobný motív... ()

SG_ever

Rodinný animovaný příběh, který trpí především na nedostatek humorných nebo napínavých scén. Vcelku ucházející podívaná, kterou si znovu nepustím. (55%) ()

Dado

Lovecká sezóna je priemerný animák, ktorý jednoducho pri veľdielach od Pixaru a skvelých animovaných filmoch z dielne Dreamworks zapadne prachom. Chýba mu hlbšia myšlienka, lepšie spracovaný príbeh a aj trochu viac originality, veď napríklad dvojica hlavná hrdinov tvorená z veľkého, sympatického medveďa a až nadmerne ukecaného jeleňa veľmi nápadne pripomínajú Shreka s Oslíkom. Ján Kroner a Dušan Cinkota sa postarali o vynikajúci slovenský dabing oboch hlavných hrdinov. (60%) ()

kinghome

Dost podprůměrný animák, který nemá jak překvapit. Typický jednoduchý děj a pár zajímavých postav. Nejvíc mě zaujal Elliot. Některé jeho hlášky byli slušné a pak ten Milouš, který mě pobavil vždy, když se ukázal na scéně. Slabší 3* ()

Lachtaan

Asi vůbec nejpřihloupější animovaná série v celých dějinách kinematografie. Neskutečně ohraný námět spojení severoamerické divočiny s detailním vykreslením života jejích zvířecích obyvatel se ale netáhl zas tak špatně. Když pomineme poslední část, kterou odrovnal i dabing z míst, kde snad dabéři platili studiu, aby hlasy pro film zachovali, tak jsem se místy i bavil. Na rovinu můžu přiznat, že jsem se k Open Season dostal jenom z důvodu, aby můj profil nepřekypoval jen a pouze hodnotnějšími snímky. ()

lennyd

Medvěda Boogieho a jeho upovídanýho kámoše Elliota přesunou hodní lidi do jejich přirozeného prostředí. Akorát že Boogie se bez toaletního papíru ani nevyse*e, a bez sušenky na polštáři ani nevyspí. A protože zrovna začíná lovecká sezóna, musí dát dohromady všechny obyvatele lesa, aby všichni přežili před vpádem krvežíznivých lovců vedených zákeřným Shawem ... Tak si tak říkám, nebyl v minulém životě Boog zelenej zlobr? A Elliot oslem? Pokud je vám více než nějakých 6-7, tak se tomuto animáku vyhněte, jinak uvídíte splácaninu toho, co jste již určitě někde viděli. Pánové režiséři si zašli do kina na konkurenční animáky, z každého si něco vypůjčili -- a Lovecká sezóna je tu. Ale abych jen nenadával, pár scén se mi líbilo... ()

Triny

no,.. nemůžu si pomoct, ale prostě tomu musím dát 4*.. nevím jakto, ale prostě mě to dostalo, řehnila jsem se od začátku až do konce.. i když mi hlavní dvojice hodně připomínala shreka s otravným oslíkem, nic to nemění na tom, že to byla, jak lister říká, bžunda prča hlína!! jo a zajíci jako plynové masky byly GENIÁLNÍ!!:) ()

MiCM

Tak jak tady vzniklo lepší hodnocení než třeba u takového oproti tomuhle velkolepého G-Force, nad tím zůstává rozum stát.. To je teda zdatný masakr.. ()

Bobik9

Přišlo mi to lepší než většina podobných animáků. Jednoduchý příběh, ale vtipně spracovaný. U některých scén jsem se opravdu zasmál (králíci, tchoři, bobr s motorovkou, ježek "Milouš"). Pokud bude dvojka a trojka podobná, tak si je v dohledné době rád pustím. ()

pytlik...

To je zajímavý, jak si zdejší komentátoři stěžují na nepůvodnost námětu, a přitom sami použijou slovo "Shrek" 61x v 299 komentech. To zrovna o jejich originalitě nic moc lichotivého nevypovídá. A další moje oblíbené "jednohubka" se tu naštěstí vyskytuje jen 2x (mimochodem, kdo používá tohle slovo, je sprosťák, správně to má být jednoústka nebo jednopuska). Čili mým komentářem se výskyt slova "Shrek" zvýší o 0,0378 procentních bodů a slova "jednohubka" o celých 100%! Tomu říkám relativita. Jinak film má zajímavé filozofické pozadí, kdyby zvířata neměla pudy, určitě by radši žila spokojeně ve městech či zoologických zahradách, než aby bojovala o život někde v divoké přírodě. Medvěda s jeho strachem o život celkem chápu, páč jeho kožišinou nepohrdne nikdo, ale nechápu toho oslíka jelena. Toho vzhledem k jeho jednoparohatosti kvůli trofeji nikdo lovit nebude, a na jídlo už vůbec né, páč každýmu je jasný, že existuje minimálně minimální pravděpodobnost, že ty představy přírodních národů, že konzumací těla nepřítele do sebe člověk dostává jeho vlastnosti, jsou pravdivé. A ukažte mi jednoho jediného odvážlivce, který bude riskovat, že do sebe dostane byť i píď jelenových vlastností! ()

Brain-D

Povedená dvojka: medvěd a zakrslej jelen těžce připomínají dvojku Shrek a oslík. Tohle je o něco slabší než Shrek, ale pro děti můžu jen doporučit a pobit medvěda v přírodě narozdíl od města byl dost zábavnej. ()

Allenka

Pro mě už jsou nějak všechny tyhle kreslené filmy na jedno brdo. S každým dalším začínám mít dost toho ,,dětsko-dospěláckého" humoru, který je stejný jako u většiny děl z podobné kolekce (Madagaskar, Kung-fu panda, Shrekové 2+3 a podobně) ()

finy_cz

Lovecká sezóna je zaměřená spíše na mladší publikum, lidi, kteří hledají hloubku dialogů a promyšlené vtipy, asi moc nepobaví. Já jsem byl po prvním shlédnutí rozhodnut se na to znovu již nepodívat. Nevím, jestli to bylo českým dabingem, ale trochu o tom pochybuji, když vidím komentáře na Ashtona a Martina. Mě osobně nezaujala ta jejich slova typu slejško, dvojctihodný mistr El, bugulín, čmucháček, mňumhumky, špumprnáble, ... myslím, že mi to jen dodávalo pocit, že ten film opravdu není pro moji věkovou kategorii. Každopádně jsem se odhodlal na tento animák podívat znova, abych si osvěžil paměť před pokračováním Lovecká sezóna 2 a Lovecká sezóna 3 a nevím co se stalo, ale bylo to stravitelnější. Možná to bylo tím, že další dva díly byly ještě horší, ale plyne z toho ponaučení: Pokud se vám Lovecká sezóna nelíbí, pusťte si ji znova. Za mě osobně 4/5 (80%) ()

Prekarkar

Z technického hlediska těžko co vytknout. Kompo scén, tonalita, kompozice, zvuk... tradičně u těchto věcí velmi dobré. A že film "táhne" zase nějaká dvojice? Asi je to už od dob Lauera a Hardyho prostředek a zámika ke komickým situacím. Možná nebyli první, ale měli spoustu následovníků, že? Ano, hodnotím jako vyšší standard. ()

smolicek04

Slabé humorné , slabé dejove ale zato silne grafické podanie! Takto hodnotím film Lovecká sezóna. Čakal som od toho troch viac ale po skončený filmu som zistil že je to len ďalšia rozprávke pre malé deti. ()