Medvěd grizzly Boog je zlenivělý domácí mazlík patřící laskavé lesní strážkyni Beth, s níž vystupuje na různých akcích. Bydlí v garáži, z níž má udělaný pohodlný pokojíček s koupelnou a záchodem. Jeho jediným problémem je zlý lovec Shaw, který na něj má dlouho políčeno. A právě on se nepřímo stane příčinou změny Boogova života. Osudným se mu totiž stane mladý jelen Elliot, kterého Shaw chytil. Nejprve Booga přemluví, aby ho osvobodil, a pak ho zláká k výpravě do města, která skončí likvidací místního obchodu. Průšvihy, do nichž se medvěd kvůli Elliotovi dostane, nakonec vedou k tomu, že ho Beth musí odvézt do divočiny. Jenže Boog nemá se životem v přírodě zkušenosti a příliš užitečným pomocníkem se mu nestane ani Elliot. Však jsou také místním zvířátkům jen pro legraci. Ta je však brzy přejde. Za pár dnů totiž začíná lovecká sezóna. Tentokrát však bude překvapivá. Zvířátka se pod vedením Booga a Elliota rozhodnou lovcům postavit. Vyzbrojí se vším, co najdou v ukradeném karavanu postarší manželské dvojice, připraví pasti a vymyslí řadu lstí. A Boog konečně najde své místo v životě. (TV Nova)

Mr.Dogman

Tenhle film jsem poprvé viděl v IMAXu. Už to mě celkem ohromilo. Dokonce je tento animák i vtipný, což jsem si od něj vůbec nesliboval. Pro většinu lidí je to neoriginální, ale mě to pobavilo víc, než třeba taková Doba Ledová. Ale ta je taky dobrá...:D ()

corbeau

Svižný animák, přetékající humorem, ovšem humorem tak slaboduchým, že jsem se zasmál opravdu zřídka. Nejvíc mě ale štvalo (kromě hrozně otravného dabingu Elliota), jak film vykrádá Shreka. Nejenom, že tvůrci neumí vymyslet nic pořádného sami, ale i plagiátoři jsou to mizerní. No, ale abych jen neplival - závěrečný boj s lovci byl dost dobrý, za ten bych dal i **** ()

Roseinka

Vždyť to bylo boží! Nemám moc ráda kreslené pohádky, ale tuhle jsem si parádně užila. Méďa i jelen jsou roztomilí a vtipní. A ty hlášky. Nasmála jsem se dosyta.... A i ostatní zvířátka jsou tak super. :) Nevím, je to prostě hrozně hezký. Jo a Shreka mi to nepřipomínalo, ten se mi líbil míň. 8/10 ()

vyfuk

Po zhlédnutí po letech je naprosto zřejmé, že jde o jakousi nostalgii. V dětství jsem film vnímal mnohem lépe než nyní. Jsou zde zajímavé aspekty, ale není jich nijak hodně. Když se člověk podívá na jiné animáky, už na první dobrou z nich cítí docela jiný vajb a propracovanost. ()

tommy187

Tento animák a mnoho ďalších podobných má jednu obrovskú smolu. V čase keď vznikol vynikali iné ako Shrek, Ice Age či Madagascar a tak "neurobili dieru do sveta". A veľmi ma to mrzí, lebo toto dielo patrí určite k lepším a patrí ku krásnemu spestreniu dňa. Úvod vyrobil trošku nudný náhľad a tak ako máte možnosť vidieť ovplyvnilo to hodnotenia takmer všetkých. No koniec bol krásny, vrátane animácie, ktorá bola veľmi príjemne stráviteľná rovnako ako celý film ... 65% ()

P1tr

Dnešní animáky jsou už někde jinde, ať už co se vizuální stránky týče či po stránce příběhových ambicí a tak Lovecká sezóna při současných standartech připomíná spíše direct to DVD film s horší animací a jednodušším příběhem, ovšem jak se říká i v jednoduchosti je krása a ačkoliv snímek nezanechá hlubší stopu, jedná se o příjemnou jednohubku s několika povedenými humornými momenty a pár povedenými odkazy ke známým filmovým kouskům minulosti. ()

Looser

Průměr pro dospělé asi dobrá zábava pro děti, nic víc nic míň. Spíš než na kino bych to viděl spíš na DVD na neděli po obědě aby děti nezlobili. Film je bez nápadů a kdyby nebylo našlápějšího konce byla by to vyloženě nuda. ()

LadyVader

Tak nakonec stejně musím změnit hodnocení na dvě hvězdy, protože bych se cejtila blbě vůči Autům, kterým jsem dala tři a ikdyž mi nesedli, pořád je to lepší než tahle prašěnost. Ale můj názor že dikobraz a kachny jsou super, zůstává. ()

JADIM

Bohužiaľ, nič špeciálne, iba Medveďo-jelenia prechádzka lesom (to je celý príbeh) s rôznymi situáciami, ktoré mali byť vtipné? Myslím, že áno. Z tohto námetu sa mohla vytrieskať poriadne bláznivá záležitosť, možno aj animák pre dospelých, ale nakoniec to je iba taký animák, aby bol. Príbeh aby bol, animácia aby bola, "vtipy" aby boli, aj keď treba uznať, že niečo z toho nakoniec bolo, ale nič, čo by bolo hodné veľkej chvály, alebo aspoň uznania štandartného animáku. 3/10 (Videné 4.2.2020, SK dabing) ()

Han22

Chvílemi nudná, chvílemi zábavná podívaná. Sice se na první ligů animáků dívá hodně z daleka, ale minimálně za tu úžasnou závěrečnou bitvu s lovci si ty 3 hvězdy zaslouží. ()

HiddenDragon

Prijemny nenarocny animak z prostredi lovecke vesnicky a americke divoke prirody. Zdomacnely a rozmazleny grizzly Boog a jeho ukecany pritel, jelen Elliot. Ano, ustredni dvojka je ocividnou kopii Shreka a Oslika, ale nijak mi to nevadilo. Spis mi tento pocin od Sony prisel vzdy jako trochu nasilny pokus vmestnat se do rady s Disneym a Dreamworks. Az tak, ze to misty zbytecne pusobi jako technologicke demo (pamatuju si, ze to bezelo v Sony prodejnach na novych TV) a snaha ukazat, kolik jde zanimovat predmetu. Takze tu mame tisic a jeden bonbon, miliony chloupku na Boogove kozichu (kam se ale hrabe na boziho Sulleyho z "Priserek") nebo strom plny veverek. Pritom ale styl tvari nebo i zviratek mi neprisel moc roztomily - ale je to otazka vkusu. Kazdopadne boj proti vsudypritomnym lovcum je hezky napad a zviratka jsou spravne vynalezava a nektere forky povedene. Pokoukani to neni spatne (zatim jsem nemel moznost zhodnotit 3D verzi :(, cesky dabing je fajn narozdil od Disneyho (ktery je vzdy plny pisnicek a nasi se je snazi mermomoci prekladat), ale problem serie "Open Season" je, ze mi vzdy prisla nejak "bez duse". Mozna to zpusobila lepsi reklama ostatnich snimku, nebo proste Boog s Elliotem v necem opravdu ztraci, ale treba zmineneho Shreka a Oslika bych mohl furt. Boog mi je tak nejak ukradeny :) ()

Seti

Ve své době možná průměrný, v současnosti jeden z nejhorších animáků, co jsem v poslední době viděl. Je to obšlehnuté, je to trapné, je to nesympatické, je to hnusné, je to nuda jak prdel, no prostě katastrofa. ()

Teg

Ve vsech filmových studiích animované tvorby mají pověšený recept: Naučte zvířata mluvit a dejte shodou náhod dohromady jednoho velkého, co chce mít jen klid a jednoho malého, co je desne ukecany a postavte je pred nejaky problem. Vymyslete spousty vedlejsich postav, hlavne spousty neceho maleho, co to nema v hlave v poradku a priblble to kouka... Kolikrat uz jsme tohle videli? Animace je moc pekna, ale musim rict, ze film na me pusobil silne kycovite a detinsky i pres to, ze vetsinu vtipu by ona vekova kategorie, ktere by se film nejvic libil, nejspise nepochopila. Osobne uz mam techhle filmu a neustaleho kopirovani prvni Doby Ledove a Shreka plny zuby. ()

Perry-

Ano, jsou dobré animáky. Ale také jich začíná být hodně špatných. Tenhle se řadí někam mezi. Část nápadů recyklovaných, část originálních. A netrvá to zase tak dlouho, aby to začalo vysloveně nudit. ()